Novosti i pitanja u vezi Kosova

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#136 Post Postao/la mrki62 »

dugi_74 je napisao/la:Svi politicki predstavnici Kosova pocevsi od pokojnog predsednika Kosova Ibrahima Rugove
Dugi ,......................... jel može jedno pitanje ?

Taj pokojni Rugova ,....... da je još president ( da je još živ ) ,..... da li bi Kosovo bilo nezavisno ?
Jer , moje mišljenje je ,........ da je on u stvari bio pijun u partiji šaha - radio je za Srpsku stvar , kao što je Alija Izetbegović u BiH ( radio za Srpsku stvar ) .
Kosovo pod Rugovinim predsjednikovanju nikad nije imalo ni malo mogućnosti da se razmišlja a kamo li ostvari nezavisnost .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#138 Post Postao/la dugi_74 »

mrki62 je napisao/la:
dugi_74 je napisao/la:Svi politicki predstavnici Kosova pocevsi od pokojnog predsednika Kosova Ibrahima Rugove
Dugi ,......................... jel može jedno pitanje ?

Taj pokojni Rugova ,....... da je još president ( da je još živ ) ,..... da li bi Kosovo bilo nezavisno ?
Jer , moje mišljenje je ,........ da je on u stvari bio pijun u partiji šaha - radio je za Srpsku stvar , kao što je Alija Izetbegović u BiH ( radio za Srpsku stvar ) .
Kosovo pod Rugovinim predsjednikovanju nikad nije imalo ni malo mogućnosti da se razmišlja a kamo li ostvari nezavisnost .

dragi mrki...tvoje misljenje nazalost moram da kazem da je jedna od najglupijih misljenja koje sam do sad imao prilike da slusam i citam...

Rugova je prvi covek sa Kosova koji je upoznao svet sa realnoscu na Kosovu...prvi covek sa Kosova koji je svojom politikom mira (dobio najvznije nagrade sveta za mir) okrenuo svet prema Kosovu i dobio simpatiju celog demokratskog sveta...inace do tad veliki deo drzava sveta nije znao gde se nalazi kosovo...a NATO intervencija za spasavanje albanskog naroda na Kosovu je zapravo rezultat njegove politike...

meni je jasno da za balkanski mentalitet je nerazumljiva politika mira...ili bolje receno postizanje politickih ciljeva mirnim sredstvima...ali zapravo to njega je ucinilo velikim covjekom...za vecinu nas na Kosovu, nezavisnost kosova je rezultat njegove vizije i njegove moderne i pametne politike u odnosu na ostale delove bivse SFRJ...da smo mi poceli rat prije Bosne sigurno vise ne bi bilo albanaca na Kosovu...

Bilo je raznih komentara obicnih ljudi s'balkanskim mentalitetom u vezi njega, ali ucesce najvisih zvanicnika sveta na njegovu sahranu...i mnogi komentari najvisih zvanicnika sveta poslije njegove smrti medju kojima i Stipe Mesic, Bill Klinton, Romano Prodi, i mnogi drugi samo su uvelicavali njegov lik...koji ionako visi na svim sredinama na Kosovu.


Nazalost i ono sto si rekao o Aliju Izetbegovicu moram da kazem da se ne slazem sa tobom.

u nastavku postavljam nekoliko slika sa rugovine sahrane i broju ucesnika na njegovu sahranu...


slika
ucesce gradjana na sahranu predsednika
slika
ucesce gradjana na sahranu predsednika
slika
ucesce gradjana na sahranu predsednika
slika
Isperd skupstine Kosova, gradjani su danima cekali u red kako bi mu odali poslednju postu predsedniku Rugove
slika
Specijalna jedinica TMK-a je nosila covcek gdje se nalazilo bezivotno telo predsednika Rugove

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#139 Post Postao/la mickey »

mene zanima šta će bit sa prašumama u kosovu...hoće li bit očuvane i tako?

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#141 Post Postao/la dugi_74 »

mickey je napisao/la:mene zanima šta će bit sa prašumama u kosovu...hoće li bit očuvane i tako?
ne razumem sta su prasume [eusa_think.gif] ...moze malo objasnjenje papaya :)

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#143 Post Postao/la mickey »

papaya je napisao/la:Ma mickey se malo zeza
slika
jel problem ljudima živit tamo jer ne mogu vozit auto po vodi i stijenama?

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#144 Post Postao/la dugi_74 »

mickey je napisao/la:
papaya je napisao/la:Ma mickey se malo zeza
slika
jel problem ljudima živit tamo jer ne mogu vozit auto po vodi i stijenama?
izgleda lazno si dopunio datum rodjenja kad si se registrovao u forum

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#146 Post Postao/la mrki62 »

dugi_74 je napisao/la:
dragi mrki...tvoje misljenje nazalost moram da kazem da je jedna od najglupijih misljenja koje sam do sad imao prilike da slusam i citam...
Da li je glupo ili ne to ostavimo sa strane , jer ti ni u kojem slučaju ne znaš šta sve ja znam . S tim mislim da sam ja tebi nepoznat i s tim misliš da ništa ne znam ,.... al krenimo redom .
dugi_74 je napisao/la: Rugova je prvi covek sa Kosova koji je upoznao svet sa realnoscu na Kosovu...
Sad ja to razumijem da je Rugova "otkrio Ameriku " ,.......... eureka !
Pa o Kosovu se je najviše čulo za vrijeme 80 - ih godina : Azem Vlasi , Haliti Osmani , Fehmi Agani , Mahmut Bakali , Škeljzen Malići , .........
Za sada toliko .
dugi_74 je napisao/la:
prvi covek sa Kosova koji je svojom politikom mira (dobio najvznije nagrade sveta za mir) okrenuo svet prema Kosovu i dobio simpatiju celog demokratskog sveta...inace do tad veliki deo drzava sveta nije znao gde se nalazi kosovo...a NATO intervencija za spasavanje albanskog naroda na Kosovu je zapravo rezultat njegove politike...
Prvi čovjek s kosova je ovaj :
slika
Posebno je mjesto u svim događajima oko proglašenja kosovske neovisnosti imao najbogatiji albanski biznismen i političar, kontroverzni Behxhet Pacolli. Čovjek koji je u Švicarskoj stekao imovinu vrijednu 420 milijuna eura (prema vlastitim tvrdnjama), danas ulaže u kosovske banke, telekomunikacije i medije. Albanci mu na svakom koraku iskazuju zahvalnost i upućuju izraze osobitog poštovanja. Bogati Pacolli, pak, ističe druge ljude, borce koji su bili spremni dati život za Kosovo:

To samo ukazuje koliko ko zna o zbivanju na Kosovu [muzikafo1.gif]
dugi_74 je napisao/la: meni je jasno da za balkanski mentalitet je nerazumljiva politika mira...ili bolje receno postizanje politickih ciljeva mirnim sredstvima...ali zapravo to njega je ucinilo velikim covjekom...za vecinu nas na Kosovu, nezavisnost kosova je rezultat njegove vizije i njegove moderne i pametne politike u odnosu na ostale delove bivse SFRJ...da smo mi poceli rat prije Bosne sigurno vise ne bi bilo albanaca na Kosovu...
Da, da se je počeo rat prije ,.......... a NATO napad na Srbe je počeo iz razloga što su svi imali pun Qurac Srbijanske politike .
dugi_74 je napisao/la: Bilo je raznih komentara obicnih ljudi s'balkanskim mentalitetom u vezi njega, ali ucesce najvisih zvanicnika sveta na njegovu sahranu...i mnogi komentari najvisih zvanicnika sveta poslije njegove smrti medju kojima i Stipe Mesic, Bill Klinton, Romano Prodi, i mnogi drugi samo su uvelicavali njegov lik...koji ionako visi na svim sredinama na Kosovu.

Sahrana po tvojoj logici nije mjerilo , jer šta ćeš reći na sahranu Josipa Broza ( tito ) , gdje je bilo ogromno svjetskih vođa [eusa_think.gif]
dugi_74 je napisao/la: Nazalost i ono sto si rekao o Aliju Izetbegovicu moram da kazem da se ne slazem sa tobom.

Ne moraš se složiti , jer svako ima pravo na svoje mišljenje al ako si Albanac i ako te ima imalo u gaćama , onda ćeš se složiti samnom ; Svoju rodnu grudu nikad ne bi izdao , jel tako ?
A Alija je svojim potpisom svoju rodnu grudu predao Srbima ( Republika Srpska ) , tad kad se je bilo u najboljoj poziciji se potpisuje Republika Srpska a da se je odmah na početku potpisala, onda ne bi bilo žrtava a Srbi bi pristali ,................ ovako je on njima poklonio ono o čemu su samo sanjali .
dugi_74 je napisao/la: u nastavku postavljam nekoliko slika sa rugovine sahrane i broju ucesnika na njegovu sahranu...

Poznato mi je to , gledao sam .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#147 Post Postao/la dugi_74 »

mrki62 je napisao/la:
dugi_74 je napisao/la:
dragi mrki...tvoje misljenje nazalost moram da kazem da je jedna od najglupijih misljenja koje sam do sad imao prilike da slusam i citam...
Da li je glupo ili ne to ostavimo sa strane , jer ti ni u kojem slučaju ne znaš šta sve ja znam . S tim mislim da sam ja tebi nepoznat i s tim misliš da ništa ne znam ,.... al krenimo redom .
dugi_74 je napisao/la: Rugova je prvi covek sa Kosova koji je upoznao svet sa realnoscu na Kosovu...
Sad ja to razumijem da je Rugova "otkrio Ameriku " ,.......... eureka !
Pa o Kosovu se je najviše čulo za vrijeme 80 - ih godina : Azem Vlasi , Haliti Osmani , Fehmi Agani , Mahmut Bakali , Škeljzen Malići , .........
Za sada toliko .
dugi_74 je napisao/la:
prvi covek sa Kosova koji je svojom politikom mira (dobio najvznije nagrade sveta za mir) okrenuo svet prema Kosovu i dobio simpatiju celog demokratskog sveta...inace do tad veliki deo drzava sveta nije znao gde se nalazi kosovo...a NATO intervencija za spasavanje albanskog naroda na Kosovu je zapravo rezultat njegove politike...
Prvi čovjek s kosova je ovaj :
slika
Posebno je mjesto u svim događajima oko proglašenja kosovske neovisnosti imao najbogatiji albanski biznismen i političar, kontroverzni Behxhet Pacolli. Čovjek koji je u Švicarskoj stekao imovinu vrijednu 420 milijuna eura (prema vlastitim tvrdnjama), danas ulaže u kosovske banke, telekomunikacije i medije. Albanci mu na svakom koraku iskazuju zahvalnost i upućuju izraze osobitog poštovanja. Bogati Pacolli, pak, ističe druge ljude, borce koji su bili spremni dati život za Kosovo:

To samo ukazuje koliko ko zna o zbivanju na Kosovu [muzikafo1.gif]
dugi_74 je napisao/la: meni je jasno da za balkanski mentalitet je nerazumljiva politika mira...ili bolje receno postizanje politickih ciljeva mirnim sredstvima...ali zapravo to njega je ucinilo velikim covjekom...za vecinu nas na Kosovu, nezavisnost kosova je rezultat njegove vizije i njegove moderne i pametne politike u odnosu na ostale delove bivse SFRJ...da smo mi poceli rat prije Bosne sigurno vise ne bi bilo albanaca na Kosovu...
Da, da se je počeo rat prije ,.......... a NATO napad na Srbe je počeo iz razloga što su svi imali pun Qurac Srbijanske politike .
dugi_74 je napisao/la: Bilo je raznih komentara obicnih ljudi s'balkanskim mentalitetom u vezi njega, ali ucesce najvisih zvanicnika sveta na njegovu sahranu...i mnogi komentari najvisih zvanicnika sveta poslije njegove smrti medju kojima i Stipe Mesic, Bill Klinton, Romano Prodi, i mnogi drugi samo su uvelicavali njegov lik...koji ionako visi na svim sredinama na Kosovu.

Sahrana po tvojoj logici nije mjerilo , jer šta ćeš reći na sahranu Josipa Broza ( tito ) , gdje je bilo ogromno svjetskih vođa [eusa_think.gif]
dugi_74 je napisao/la: Nazalost i ono sto si rekao o Aliju Izetbegovicu moram da kazem da se ne slazem sa tobom.

Ne moraš se složiti , jer svako ima pravo na svoje mišljenje al ako si Albanac i ako te ima imalo u gaćama , onda ćeš se složiti samnom ; Svoju rodnu grudu nikad ne bi izdao , jel tako ?
A Alija je svojim potpisom svoju rodnu grudu predao Srbima ( Republika Srpska ) , tad kad se je bilo u najboljoj poziciji se potpisuje Republika Srpska a da se je odmah na početku potpisala, onda ne bi bilo žrtava a Srbi bi pristali ,................ ovako je on njima poklonio ono o čemu su samo sanjali .
dugi_74 je napisao/la: u nastavku postavljam nekoliko slika sa rugovine sahrane i broju ucesnika na njegovu sahranu...

Poznato mi je to , gledao sam .

ne znam koji pojam ti ide najvise...Amater u politici...ili...Naivan u politici...

nemam sta vise da komentiram...sad si mi dao jasnu sliku o tvojim saznanjima o politickim zbivanjima na Kosovo..a mogu reci i o Bosni

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#148 Post Postao/la mrki62 »

dugi_74 je napisao/la:

ne znam koji pojam ti ide najvise...Amater u politici...ili...Naivan u politici...

nemam sta vise da komentiram...sad si mi dao jasnu sliku o tvojim saznanjima o politickim zbivanjima na Kosovo..a mogu reci i o Bosni
Izuzetno si "jak" u argumentima [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#149 Post Postao/la dugi_74 »

mrki62 je napisao/la:Izuzetno si "jak" u argumentima [muzikafo1.gif]
pa covece pisao sam ti pola romana s'argumentima a ti opet po tvome...ne mogu ja sad da ti pisem celu istoriju zbivanja na kosovu...mada i tvoji "argumenti" me malo "zaustavili" [mmmux2.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#150 Post Postao/la mrki62 »

dugi_74 je napisao/la:
pa covece pisao sam ti pola romana s'argumentima a ti opet po tvome...ne mogu ja sad da ti pisem celu istoriju zbivanja na kosovu...mada i tvoji "argumenti" me malo "zaustavili" [mmmux2.gif]
Dugi , država se stvara uz pomoć lobiranja a svih ovih godina značajnu ulogu imao je i kongresmen iz Njujorka Eliot Engel, koji je preuzeo ulogu vodećeg albanskog lobiste u Kongresu ( USA ).
Da nije bilo Eliot Engela , pitanje je da li bi Kosovo dobilo nezavisnost ;)
Znaš , nikad uz pomoć virtuoznosti ne možeš znati ko šta zna a ko šta ne zna :)
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori