Novosti i pitanja u vezi Kosova

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#151 Post Postao/la dugi_74 »

mrki62 je napisao/la:
dugi_74 je napisao/la:
pa covece pisao sam ti pola romana s'argumentima a ti opet po tvome...ne mogu ja sad da ti pisem celu istoriju zbivanja na kosovu...mada i tvoji "argumenti" me malo "zaustavili" [mmmux2.gif]
Dugi , država se stvara uz pomoć lobiranja a svih ovih godina značajnu ulogu imao je i kongresmen iz Njujorka Eliot Engel, koji je preuzeo ulogu vodećeg albanskog lobiste u Kongresu ( USA ).
Da nije bilo Eliot Engela , pitanje je da li bi Kosovo dobilo nezavisnost ;)
Znaš , nikad uz pomoć virtuoznosti ne možeš znati ko šta zna a ko šta ne zna :)

e sad si poceo da me ubedis suprotno [eusa_think.gif] ...mada ovdje nista nije viruelno...ti si pisao tvoje argumente i ja po tvom komentaru sam zakljucio to...zar treba da te vidim kako izgledas pa da zakljucim koliko znas u politici... :D

pa ko je Elliota Engela upoznao sa zbivanjima na Kosovu, i ne samo njega nego mnogo drugih, Josepf Dioguardi, Bob Dole, Ari Fleitcher e Dana Perino i mnogi drugi..samo nemoj da kazes da je to bio Behxhet Pacolli..molim te...ko je njih pozvao i docekao na Kosovu...jeste da je nasa diaspora podrzala Rugovu u svojim ciljevima...ali nasa diaspora je deset godina podelila po 3% od plate kako bih odrzavao celi sistem na Kosovu...skolstvo, zdravstvo i sve drugo...to su bili svi obicni ljudi koji su imali jednu platu..ali najmanje Pacolli......huuuuufff...treba mi mnogo da pisem...drugi put mrki...izvini...umoran sam danas :(

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#152 Post Postao/la mrki62 »

Dugi , no frks , ništa loše nisam mislio , samo ne volim da se pojedinac uveličava , svi kosovari su pripomogli ostvarenju sna .

Inače moj stariji brat je bio u zatvoru u Hrvatskoj sa Kosovskim intelektualcima ( osamdesetih godina ) , pa znam neke stvari ;)
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#153 Post Postao/la dugi_74 »

mrki62 je napisao/la:Dugi , no frks , ništa loše nisam mislio , samo ne volim da se pojedinac uveličava , svi kosovari su pripomogli ostvarenju sna .

Inače moj stariji brat je bio u zatvoru u Hrvatskoj sa Kosovskim intelektualcima ( osamdesetih godina ) , pa znam neke stvari ;)
ne nema frke...i znam da nisi nista lose mislio...samo nisam mogao da dozvolim da tako potcenjujes i etiketujes moga pokojnog predsednika koji je najzasluzniji za slobodu koju ja imam danas...

po tvojim komentarima odmah sam primecivao da si imao kontakt sa levicarima iz 80-ih...a nazalost ti ljudi su nama mnogo kostali [icon_chuckel.gif]

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#155 Post Postao/la dugi_74 »

Sinoc oko 24h po nasem vremenu a 18h u New Yorku...Kosovo postalo punopravna clanica Medjunarodnog Monetarnog Fonda

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#160 Post Postao/la dugi_74 »

21.05.2009 - Americki potpredsijednik Joe Biden posjetio Kosovo

On je docekan kao heroj na Kosovu.
Njegov avion je sleteo na Prishtinskom aedrodromu gdje ga cekala velika masa ljudi sa jednim posterom od 100 metara sa americkom zastavom.
U njegovom izlaganju pred Parlamentom Kosova on je rekao da je nezavisnost Kosova jedina i nepovratna, apsolutno nepovratna opcija.
Vas narod je doziveo najvece etnicko ciscenje poslije drugog svetskog rata od strane diktature Slobodana Milosevica.
On je rekao da ce SAD nastaviti sa saradnjom i punom podrskom za demokratske institucije Kosova.

U nastavku nekoliko slika iz posjete Joe Bidena Kosovu.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#163 Post Postao/la dugi_74 »

krajisnik_BIH87 je napisao/la:Dali ces Republika Kosovo/،خسخصخ prikljucit arapskoj ligi hehhee

Sto se mene tice ne...a vjerujem to je misljenje vecine na Kosovu...mi smo Evropljani a ne Arapi...mi jesmo muslimani 95% (i ja sam), ali nemamo nista zajednicko sa Azijskom, tojest Arapskom kulturom...a pokazalo se da su nasi najveci prijatelji SAD i Evropa a najmanje Arapske drzave koju su se cak javno izjasnile na strani Srbije i Rusije mada i za vreme kad su se na Kosovu dogodili masakri, ubijanja i proganjanja nevinog naroda (muslimana)...sve dok se tamo ne propagira Islam u pravom smislu i znacenju mi nemamo sta da trazimo kod njih ili oni kod nas...ja sam citao Kuran i najvise a gotovo sve vrednosti koje propagira Kuran sam pronasao u demokratskim vrednostima civilizovanih zemlja poput Amerike i Evrope.

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#164 Post Postao/la dugi_74 »

papaya je napisao/la:To nije tacno, najvece etnicko ciscenje je pocinuto u Darfur-u!
To je rekao Joe Biden, papy.



Koliko miliona ljudi je tamo proganjano???

Odgovori