Program kojeg preporucujem

Savjeti,driveri i ostalo sto se tice software ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Program kojeg preporucujem

#31 Post Postao/la sabinax »

neki dan su mi javili od strane providera da jedno moje racunalo salje nebrojen broj mailova oni su mi za tu vrstu virusa preporucili tri programa sta biste mi vi preporucili
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Program kojeg preporucujem

#32 Post Postao/la diisaaa »

sabinaX je napisao/la:neki dan su mi javili od strane providera da jedno moje racunalo salje nebrojen broj mailova oni su mi za tu vrstu virusa preporucili tri programa sta biste mi vi preporucili

a zato meni cesto dode od tebe preko msn-a nesto na njemackom i engleskom pise ali ukinem ne otvaram sve ti zaboravim reci
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Program kojeg preporucujem

#33 Post Postao/la sabinax »

tocno diso,...nista to ne otvaraj, rekli mi to cesto puta ali nisam imala pojima sta je to...sad se nadam da sam ocistila ili mozda ipak nisam...nemam pojima
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Program kojeg preporucujem

#34 Post Postao/la diisaaa »

sabinaX je napisao/la:tocno diso,...nista to ne otvaraj, rekli mi to cesto puta ali nisam imala pojima sta je to...sad se nadam da sam ocistila ili mozda ipak nisam...nemam pojima
ima mozda 7 dana nisam nista primila mozda si i ocistila ja sam sebi instalirala avg 805 super je antivirus
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Program kojeg preporucujem

#35 Post Postao/la sabinax »

e pa taj su i meni preporucili i ja cistila detektirao ih je 660 kom [Happy.gif]
i sad ne znam jel on automatski njih unistava ili treba jos nesto [eusa_think.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Program kojeg preporucujem

#36 Post Postao/la diisaaa »

sabinaX je napisao/la:e pa taj su i meni preporucili i ja cistila detektirao ih je 660 kom [Happy.gif]
i sad ne znam jel on automatski njih unistava ili treba jos nesto [eusa_think.gif]

meni kad skenira pokaze i odes u spremiste gdje ih je on sklonio i ocistis ga
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Program kojeg preporucujem

#37 Post Postao/la sabinax »

meni je pokazao ali ne znam jel ih spremio....pitat cu iskon da vide jel to ok, ako ne trazit cu od tebe upute kako si uradila
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Program kojeg preporucujem

#38 Post Postao/la diisaaa »

odi na scan history pa view results i on ti izbaci koliko je upozorenja koliko zaraza i koliko ne izlijecenjih i delate all infection
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Program kojeg preporucujem

#39 Post Postao/la dugi_74 »

Zna se da svaki kompjuter koji se povezuje u internet, stalno je u opasnosti od virusa i raznih crva koji stalno napadaju vas sistem i pokusavaju da "prave" sebi mjesto u vasem sistemu. Zato mislim da je u redu da damo nase komentare u vezi sigornosti ili bolje receno antivirusnih programa. Kad smo vec kod besplatnih programa ja mislim da trenutno najbolji besplatni antivirus je "AVG free - Antivirus"....ja koristim njega na mom privatnom pc-u i veoma sam zadovoljan...sta mislite vi... [eusa_think.gif]

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Program kojeg preporucujem

#40 Post Postao/la dugi_74 »

A nemojte propustiti ni "Microsoft Security Essentials"...mislim jako dobra stvar

moja topla preporuka

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Program kojeg preporucujem

#41 Post Postao/la srebrni »

dugi_74 je napisao/la:Zna se da svaki kompjuter koji se povezuje u internet, stalno je u opasnosti od virusa i raznih crva koji stalno napadaju vas sistem i pokusavaju da "prave" sebi mjesto u vasem sistemu. Zato mislim da je u redu da damo nase komentare u vezi sigornosti ili bolje receno antivirusnih programa. Kad smo vec kod besplatnih programa ja mislim da trenutno najbolji besplatni antivirus je "AVG free - Antivirus"....ja koristim njega na mom privatnom pc-u i veoma sam zadovoljan...sta mislite vi... [eusa_think.gif]
ako mislis na antivir free, onaj sa malom ikonicom crvenog kisobrana imam isti par godina...i bez virusa sam :)
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Program kojeg preporucujem

#42 Post Postao/la dugi_74 »

ne to je AVG...znaci drugi antivirus koji je prije otprilike nedelju dana vec izdao novu verziju 9.0...a sto se tice antivir free sumnjam da ti neki virus vec postao gazda na pc-u pa on komanduje i prikazuje da je sve OK..hehehe...volio bih da grijesim [smile.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Program kojeg preporucujem

#44 Post Postao/la paparaci »

dugi_74 je napisao/la:A nemojte propustiti ni "Microsoft Security Essentials"...mislim jako dobra stvar

moja topla preporuka

da bi mogli koristiti ovo, morate imati originalnu kopiju windows-a. morate i znati da ste primorani lafo anonimno slati odredjene podatke microsoft-u. u stvari, to taj program sam od sebe radi, garantujuci anonimnost pri tome. :lol:

tako da sam ja to odmah obrisao. a svako neka odluci za sebe.


sto se tice "crvenog kisobrana" - takodjer ga vec dugo koristim i zadovoljan sam pravo. nikakvih problema. sta vise, nekoliko puta mi je pomogao i to jako dobro da unistim viruse koje su mi rodbina i poznanici na svojim racunarima imali.

ako se ne varam, avira je najkoristeniji besplatni antivirusni program.

ako imate namjeru prodati kompjuter, pozeljno bi bilo da ocistite svoj hard disk. tacnije da izbrisete sve svoje podatke sa njega. nije dovoljno samo da plocu formatirate, jer sa odredjenim alatkama koje mozete nabaviti jako lako putem interneta postoji mogucnost da se ti podaci povrate i iscitaju. to je slucaj takodjer sa usb-stickovima tj flash-memorijama. povoljan program za te svrhe je "secure erase". funkcionalan i jednostavan. nudi vam mogucnost da sigurno obrisete fajlove i/ili datoteke sa hard diska ili flash-memorija. sadrzi pet metoda brisanja. najsigurnija je gutmanova metoda, gdje se ploca 35 puta ispise bezveznim znakovima prije nego se obrise. tako da je nemoguce ponovo povratiti podatke. ja bih vam preporucio metodu "njemacki standard". sasvim je dovoljno i ne traje tako dugo. pored ovog, program vam nudi mogucnost da ocistite temporerne fajlove(koje znaju jako mnogo mjesta zauzeti - kod mene npr. preko 1GB!) i registraturu.

:arrow: http://www.chip.de/downloads/Secure-Era ... 08545.html

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Program kojeg preporucujem

#45 Post Postao/la dugi_74 »

paparaci je napisao/la:
dugi_74 je napisao/la:A nemojte propustiti ni "Microsoft Security Essentials"...mislim jako dobra stvar

moja topla preporuka

da bi mogli koristiti ovo, morate imati originalnu kopiju windows-a. morate i znati da ste primorani lafo anonimno slati odredjene podatke microsoft-u. u stvari, to taj program sam od sebe radi, garantujuci anonimnost pri tome. :lol:

tako da sam ja to odmah obrisao. a svako neka odluci za sebe.


sto se tice "crvenog kisobrana" - takodjer ga vec dugo koristim i zadovoljan sam pravo. nikakvih problema. sta vise, nekoliko puta mi je pomogao i to jako dobro da unistim viruse koje su mi rodbina i poznanici na svojim racunarima imali.

ako se ne varam, avira je najkoristeniji besplatni antivirusni program.

ako imate namjeru prodati kompjuter, pozeljno bi bilo da ocistite svoj hard disk. tacnije da izbrisete sve svoje podatke sa njega. nije dovoljno samo da plocu formatirate, jer sa odredjenim alatkama koje mozete nabaviti jako lako putem interneta postoji mogucnost da se ti podaci povrate i iscitaju. to je slucaj takodjer sa usb-stickovima tj flash-memorijama. povoljan program za te svrhe je "secure erase". funkcionalan i jednostavan. nudi vam mogucnost da sigurno obrisete fajlove i/ili datoteke sa hard diska ili flash-memorija. sadrzi pet metoda brisanja. najsigurnija je gutmanova metoda, gdje se ploca 35 puta ispise bezveznim znakovima prije nego se obrise. tako da je nemoguce ponovo povratiti podatke. ja bih vam preporucio metodu "njemacki standard". sasvim je dovoljno i ne traje tako dugo. pored ovog, program vam nudi mogucnost da ocistite temporerne fajlove(koje znaju jako mnogo mjesta zauzeti - kod mene npr. preko 1GB!) i registraturu.

:arrow: http://www.chip.de/downloads/Secure-Era ... 08545.html

ah da ...zaboravio sam rjeci da treba imati originalanu windows kopiju...ali sto se tice informacija da salje to se moze samo pretpostaviti...a postoji mogucnost...a to bi mogli uraditi i ostali antivirusni programi pa gotovo svaki program koji installiramo na pc...
ja ga imam instaliran pored isto tako originalne kopije Sophos antivirusa...a mogu rjeci da je bolji i brzi od njega...

posto se ja sluzim sa 3 kompjutera...na jednom imam znaci sophos i microsoft security essentials i nemam nikakvih problema...narocito sada kada vec imam i MSE...na drugi imam AVG koji isto tako obavlja svoj posao jako dobro samo imam problema sa crack-ovima jer mi sve brise, jer ih poznaje kao virusi a na trecem imam avast home edition koji isto tako nije los (bar do sada) a godisnju licencu dobivate e-mailom samo treba registracija ne web stranicu proizvodjaca...

a sto se avire tice ja sam morao da ga deistalliram jer na moj pc nije upoznao nikakav virus a kada istu USB stavljam na drugi pc sa drugim antivirusom odmah prepoznaje nekoliko...to vec ima vise od godinu dana...mozda sada su bolji...i to mi se nije desilo samo na moj pc...nego na 3-4 slucaja.

ipak izbor je vas na kraju...ali mislim da bi takav nacin komuniciranja i pomoci jedni drugima bilo bi dobro za svakog od nas...jer problemi su razlicitih priroda od pc-a na pc-u...pa zato postoje i forumi..pa i ovaj [smile.gif]

na kraju evo neke specificnosti i kvalifikacije za nekoliko besplatnih antivirusa u nekim najozbiljnim web stranicama koje se bave takvim poljem.

AVG Anti-Virus Free Edition is trusted antivirus and antispyware protection for Windows available to download for free. In addition, the new included LinkScanner® Active Surf-Shield checks web pages for threats at the only time that matters – when you're about to click that link.

AVG Anti-Virus Free has these following features:

Award-winning antivirus and antispyware
Real-time safe internet surfing and searching
Quality proven by 80 million of users
Easy to download, install and use
Protection against viruses and spyware
Compatible with Windows 7, Windows Vista and Windows XP
AVG Anti-Virus Free Edition is only available for single computer use for home and non commercial use.


Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus is a reliable free antivirus solution, that constantly and rapidly scans your computer for malicious programs such as viruses, Trojans, backdoor programs, hoaxes, worms, dialers etc. Monitors every action executed by the user or the operating system and reacts promptly when a malicious program is detected.

Detects and removes more than 150,000 viruses
Always among the winners of comparison test featured in computer journals
The resident Virus Guard serves to monitor file movements automatically, e.g. downloading of data from the internet
Scanning and repair of macro viruses
Protection against previously unknown macro viruses
Protection against trojaner, worms, backdoors, jokes and other harmful programs
AntiVir protection against viruses, worms and Trojans
AntiDialer protection against expensive dialers
AntiRootkit protection against hidden rootkits
AntiVir protection against viruses, worms and Trojans
AntiPhishing protection against phishing
AntiSpyware protection against spyware and adware
NetbookSupport for laptops with low resolution
QuickRemoval eliminates viruses at the push of a button
Easy operation
Internet-Update Wizard for easy updating
Protection against previously unknown boot record viruses and master boot record viruses


avast! antivirus Home Edition represents the best free antivirus protection currently available on the market. This edition is FREE OF CHARGE for non-commercial & home use. Its features include:

Anti-spyware built-in
Web Shield
Anti-rootkit built-in
Automatic updates
Strong self-protection
Virus Chest
Antivirus kernel
System integration
Simple User Interface
Integrated Virus Cleaner
Resident protection
Support for 64-bit Windows
P2P and IM Shields
Internationalization
Network Shield


BitDefender Free Edition is your chance to use one of the world's most effective antivirus engines for free!

BitDefender Free Edition uses the same ICSA Labs certified scanning engines found in other BitDefender products, allowing you to enjoy basic virus protection for no cost at all.

BitDefender Free Edition is an on-demand virus scanner, which is best used in a system recovery or forensics role.

Features and benefits include:

Virus scanning and removal
On demand scanning - Powerful scan engines ensure detection and removal of all viruses in the wild every time you need it.
Scheduled scanning - The Scheduler lets you plan ahead, and schedule full system/drive scans in the off hours, when you won't be using your computer.
Immediate scanning - With just a right click you can check your files and folders.
Skinable interface - You can express yourself, designing new interfaces, or you can use those drawn by others.
Quarantine - By isolating the infected files in quarantine, the risk of getting infected diminishes. You also have the possibility to send these files for further analysis to BitDefender Labs.
Reports - When launching a scan you may choose to create a report file where you can see statistics about the scan process.


Microsoft Security Essentials provides real-time protection for your home PC that guards against viruses, spyware, and other malicious software.

Microsoft Security Essentials is a free download from Microsoft that is simple to install, easy to use, and always kept up to date so you can be assured your PC is protected by the latest technology. It’s easy to tell if your PC is secure — when you’re green, you’re good. It’s that simple.

Microsoft Security Essentials runs quietly and efficiently in the background so that you are free to use your Windows-based PC the way you want—without interruptions or long computer wait times.

Odgovori