Akne

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

#63 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Najnoviji laser u potpunosti mijenja dosada¹nje tretmane - kratko traju, bezbolni su i vrlo efikasni...
14.09.2008. 10:12
Malo ko nije imao akne u mladosti. Kod nekih su pro¹le bez tragova, dok su drugima ostali o¾iljci kao ru¾na uspomena. Kod nekih, opet, o¾iljci su jako izra¾eni te zbog toga imaju velike probleme na emotivnom planu, povuèeni su, nesigurni.

Veæina ¾ena i djevojaka koristi puder ili make-up kako bi prikrili o¾iljke, ali sa slabim rezultatom. Danas nije nikakav problem ukloniti o¾iljke od akni. Nije moguæe ba¹ 100-procentno, ali se mo¾e oèekivati njihovo znatno smanjenje.

Prava prekretnica

Pravovremenim lijeèenjem akni ne bi smjeli nastati o¾iljci. Ako su veæ ostali, danas se veæ jednim tretmanom mogu vidjeti znatni rezultati. I do sada su tretmani Erbium yag i CO2 laserima davali odliène rezultate za uklanjanje o¾iljaka, ali uz oporavak od tri do èetiri sedmice, te èesto dugotrajno crvenilo lica i moguæe komplikacije.

Umjesto njih, danas je na sceni frakcijski laser. Uobièajeni laseri imaju jednu lasersku zraku unutar laserskog snopa, dok ih frakcijski ima na stotine. Zbog toga je najveæa prekretnica u svijetu lasera te potpuno mijenja dosada¹nje tretmane.

Frakcijski laser oznaèava najveæu revoluciju u tretmanima za o¾iljke bilo koje vrste, osobito za o¾iljke od akni. Tretman je bezbolan uz minimalni oporavak od dva do pet dana.

Frakcijski laseri na ko¾i ostavljaju trag kao bijele taèke. Ispod svake taèke je o¹teæenje ko¾e kao èep koji se izbaci i tako ukloni o¾iljak. Tokom tretmana osjeæaju se vruæina i manja nelagoda.

Potrebni su jedan do tri tretmana te se prosjeèno po tretmanu o¾iljci smanje za 20 do 50 procenata. Preporuèuje se za sve vrste o¾iljaka: bla¾e, srednje i te¹ke. Ukoliko su te¾i o¾iljci, potreban je tretman vi¹e ili kombiniranje tretmana s erbium laserom.

Tokom prvog tretmana radi se cijelo lice kako bi se ujednaèile razlike na ko¾i. Kasnije se ciljano rade o¾iljci. Ukoliko je pojedini o¾iljak dublji i te¾i, tada se ciljano radi samo taj o¾iljak.

Vidljivi rezultati

Laser, osim ¹to smanjuje o¾iljke, istovremeno uklanja pigmentacije, pro¹irene pore i bore, ali to se mora tra¾iti prije tretmana. Uspjeh zavisi od toga koliko se puta preðe laserom po o¾iljku - ¹to je vi¹e prelaza, laser prodire dublje i rezultat je bolji.

Rezultat je vidljiv za nekoliko dana, a konaèni rezultat vidljiv je za 6-10 mjeseci nakon tretmana! Kroz to vrijeme stvara se novi kolagen te su o¾iljci svakim danom sve manji.

Prvi se put sada mogu uklanjati o¾iljci od akni ne samo na licu nego i na prsima i leðima. Nakon tretmana izgledate kao da ste zaspali na suncu. Frakcijski laser daje izuzetne rezultate i kod pobolj¹ane teksture ko¾e, bora, melasme, pigmentacija izazvanih suncem, kao ¹to su staraèke pjege na ¹aci te dekolteu i strije.

Karakteristike tretmana

1. Tok tretmana je gotovo bezbolan (osjeti se samo lagano peckanje)

2. Nije potrebna anestezija

3. Traje sat vremena

4. Oporavak dva do pet dana zavisno od broja prolaza

5. Nakon tretmana nisu potrebni antibiotici, na tretirano mjesto nekoliko sati treba stavljati obloge i mazati odgovarajuæom kremom.

Zbog izlaganja suncu, preporuèuje se da se tretman ne radi ljeti. Mo¾e se raditi ljeti ako se mo¾e izbjeæi izlaganje suncu.




Autor: Doc. dr. Edin Suljagiæ

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#64 Post Postao/la indeks »

Kazu neke zene,citala u novinama,da je lubrikant jaaaaaako dobar,jako efikasan...... :D

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Akne

#65 Post Postao/la bosanka100 »

Znam da te to puno muci, i ja sam imala, i sve sam pokusavala, nista nije islo, zato je najbolje da sto prije odes kod doktorice da ti da upunicu kod ermatologa pa da ti on vodi lijecenje. On ce vidit o kakvom se problemu radi, nije kod svakoga isto. Meni je dao kapsule doksicilin koje sam pila 2 mjeseca, prvi tjedan po 2. na dan, poslje po jednu i uz to sapun dr. Wosha to moraš kupit,oprat lice ujutro i navecer sa toplom vodom, nakon toga nanijet suspenziju isto te maske, a zove se Dermocome,ostavit 4 minute i isprat sa hladnom vodom, i to sam koristila 2 mjeseca, ali vec nakon tjedan dana sam vidila rezultate i otada sam imala samo par, nakon toga mi je prepisao losion klimadicin, 2 puta na dan, i uvecer krema skinoren samo na akne. Neznam dali ce to tebi pomoc, bolje da odeš kod dermatologa da to on to vodi, i dolazis na kontole kako ti je on rekao, ja sam dolazila svakih 2-3 tjedna.
Uzmite mi sve, sve vam poklanjam samo Bosnu za sebe ostavljam uzmite i pjesmu, ona mi je sve uzmite i zivot, sta ce mi bez nje

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Akne

#66 Post Postao/la maida_20 »

jeli neko čuo ili već koristio "srebrnu vodu"?

ÄŒula sam evo prije dva tri dana da je ta voda zaista ljekovita!
Može se nabaviti u apotekama...
A kažu da uništava 10 puta više bakterija nego bilo koji antibiotik...


E sada pitate se sigurno kakve to ima veze sa aknama...pijući i umivanjem lica tom vodom zaista "nestaju"akne...ko ima problema s tim nije na odmet pokušati... :D

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Akne

#68 Post Postao/la nella26 »

Nisam imala problema nikada sa aknama, ponekad se pojavi neka pred mjesečni ciklus.Ali problem je najveći u ishrani.
Neke kremice ne znam da su ikome Å¡ta posebno pomogle.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Akne

#69 Post Postao/la sabinax »

maida_20 je napisao/la:jeli neko čuo ili već koristio "srebrnu vodu"?

ÄŒula sam evo prije dva tri dana da je ta voda zaista ljekovita!
Može se nabaviti u apotekama...
A kažu da uništava 10 puta više bakterija nego bilo koji antibiotik...


E sada pitate se sigurno kakve to ima veze sa aknama...pijući i umivanjem lica tom vodom zaista "nestaju"akne...ko ima problema s tim nije na odmet pokušati... :D
bilo je nesto na televiziji o tome i ja se ne bih usudila jer to je kao voda koja u sebi ima neki metal i da od toga koza moze posiviti ja se prije slazem sa Hypnosinom izjavom da treba krenuti s prehranom
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Akne

#71 Post Postao/la Bebana_de »

akne takozvane Ne j,,,ce,,,,, :lol: :lol:
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

ZMAJ1OD1BOSNE
Pocetnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 04 Mar 2010 14:46

Re: Akne

#72 Post Postao/la ZMAJ1OD1BOSNE »

[quote je napisao/la:
"diskretan_tz"]
Mala_ZaeBaNa je napisao/la:eee nema toga sto ja nisam probala...meni se lice nije ocistilo jos nikako ...Svaki dan imam osjecaj da je sve gore i gore ...i to tako traje vec 4 godine!!!!isla sam dermatologu gnjecila mi lice citavo umirala sam ..sta god sam probala nije mi pomoglo...sapune losione kreme bla bla bla sve...i nis ne pomaze...uopce...pogotov miteseri aaaa uzas zivi stalno se vracaju ... :( tak da kad god se pogledam u ogledalo pozelim da se isplacem i pitam se da l ce ikad nestat da l cu ikad imat cisto lice :( :( :( :( :( :(
pogledaj na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
potrazi tamo kremu corokotazsigurno ce ti pomoci,jos imas srece sto si iz tuzle.pozz[/quote]





To sto ti se akne vracaju ,,to je zato sto si zahebana....):) [smile.gif]
Al siguran sam da nisi probala koloidno srebro ili kako se u bosni zove (srebrene voda) Natopis pamucnu krpu i stavis na lice,drzis koliko hoces ,a mozes i masirati natopljenom pamucnom krpicom,,uz to pijes pa dva-tri gutljaja te srebrene vode dva-tri puta dnevno,,akne ce nestati ..........
Zadnja izmjena: andro, dana/u 19 Maj 2010 00:31, ukupno mijenjano 2 puta.
Razlog: Nije dozvoljeno bilo kakvo komercijalno propagiranje.

Odgovori