Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#61 Post Postao/la paparaci »

ti mene skroz zbunjujes. pa kazete da su trojica. znaci Hrist, Bog(koji se zove Jovan? bar sam tako shvatio u tvom postu) i Sveti Duh. ali sad sudeci po zadnjem postu, ispada da je Bog Sveti Duh?!

sta ti im_ex dodje u rodu, svega ti?! [Happy.gif] [laugh.gif]

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#62 Post Postao/la Bebana_de »

TO SI MISLIO
jer Gospod uze grehe citavog covecanstva i pod njima umre (potapanje) i ozive (izlazak iz vode).


kazu kad je stajo u redu i cekao kao i svi ostali da ga Sv.Jovan krsti,tada je se Nebo otvorilo da ne ponavljam,,,,,,,,,,,,,,,,,,

i da je tada pri krstenju dok je potapana mu glava u Reku pokupio sav greh sveta i sahranio ga,pod vodu i kad je podigo glavu da je sve bilo ocisteno,da su svi se preporodili i bili cisti dusa,,
zato se kaze otvorilo se Nebo ,,,,Znaci neka Sila je vladala
sad me pitaj opet kako to??? ,,,ne znam ,,, :(
tako su mi rekli ne znam ni ja sve nisam Popadija na zalost,,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#63 Post Postao/la Bebana_de »

paparaci je napisao/la:ti mene skroz zbunjujes. pa kazete da su trojica. znaci Hrist, Bog(koji se zove Jovan? bar sam tako shvatio u tvom postu) i Sveti Duh. ali sad sudeci po zadnjem postu, ispada da je Bog Sveti Duh?!

sta ti im_ex dodje u rodu, svega ti?! [Happy.gif] [laugh.gif]
<Da ne kazem da si smoto<
Jovan je krstitelj
SKONCENTRISI SE I CITAJ OD PRVOG DANA MOG JAVLJANJA NE ZADNJE POSTOVE

a imexicccc nije josnista sto ne znaci da nece... [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#64 Post Postao/la paparaci »

hvala Bogu! sad sam te skontao [laugh.gif]

samo mi jos uvijek ne ide to uglavu da je uzeo sve grijehe covjecanstva. za moj pojam nema smisla. jer ispada da je i ona najgora osoba bila nagradjena oprostom. znaci nikakvog odgovaranja za (zlo)djela, itd. a to je samo vazilo za tad ili za sva vremena vazi?(mislim na to uzimanje grijeha)

ako je tako. znaci li da ce svako od vas u raj bez obzira kakav bio na ovom svijetu i necete odgovarati za losa djela?

majdanac25
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 59
Pridružen/a: 14 Jun 2009 15:39

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#65 Post Postao/la majdanac25 »

slicnosti ima ih mnogo a razlika je da je islam blizi pravoslavlju nego hriscanstvu
primjer banalan pravoslavnu crkvu pometi i klanjaj u njoj a katolisku srusi iskopaj 40 metara u dubinu i sagradi dzamiju pa tek onda klanjaj trenutno sad sam kratak ali mislim da sam jasan

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#67 Post Postao/la andro »

majdanac25 je napisao/la:slicnosti ima ih mnogo a razlika je da je islam blizi pravoslavlju nego hriscanstvu
primjer banalan pravoslavnu crkvu pometi i klanjaj u njoj a katolisku srusi iskopaj 40 metara u dubinu i sagradi dzamiju pa tek onda klanjaj trenutno sad sam kratak ali mislim da sam jasan


Meni je ovde samo jasno da si pomeo ,rusio i kopao !
slika
slika

majdanac25
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 59
Pridružen/a: 14 Jun 2009 15:39

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#70 Post Postao/la majdanac25 »

pitaj nane svoje pa ce ti reci vidovita tako sam i ja stari su veci vjernici a ovi novi samo na baterije ili citaju iz tabloida i iz vjerkih knjiga

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#71 Post Postao/la andro »

Pa nece iz Erotike citati
slika
slika

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#74 Post Postao/la ekrankaa »

Mene bas zanima ova teorija , razlike u pravoslavnoj i katolickj crkvi, po pitanju dzamije .Nikad nisam cula za takve predaje. Gdje tu lezi argumentirano obrazlozenje?
Ako netko zna voljela bih da odgovori jako me zanima [smile.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Slicnosti i razlike između Islama, Pravoslavlja i Krscanstva

#75 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

ekrankaa je napisao/la:Mene bas zanima ova teorija , razlike u pravoslavnoj i katolickj crkvi, po pitanju dzamije .Nikad nisam cula za takve predaje. Gdje tu lezi argumentirano obrazlozenje?
Ako netko zna voljela bih da odgovori jako me zanima [smile.gif]
Eee da ja pokusam malo :D Elem,ako krenemo od toga da su sve tri vijere sljedbenici ucenja poslanika Ibrahima a.s. ili Abrahamovske onda se moramo sloziti oko jedne bitne stvari i temelja koje je on postavio u svom poslanju a to je UKIDANJE idolopoklonstva (klanjanje kipovima) i visebostva(vijera u vise bogova ).Ja cu prepricati ukratko jedno poglavlje iz Kurana i nacin na koji je Ibrahim a.s. to ucinio,a vidio sam u filmovima koji se znaju emitirati pred Bozic da je ta prica u biti ISTA.U vrijeme Ibrahimovo(Abrahamovo) [smile.gif] ljudi su imali mnostvo bogova koje su oblikovali u kipove i molili im se u hramovima,no Ibrahim je bio sklon razmisljanju i filozof tadasnjeg vremena i razmisljajuci o Stvoritelju jedne noci ugledao je mijesec i pomislio da bi to mogao biti On,ali ujutro je nestalo mijeseca i on rece ~ne volim one koji se gase~ [eusa_naughty.gif] Onda je pomislio da bi to moglo biti sunce...ali navecer je rekao~ne volim one koji zalaze i nestalni su~. Shvatio je da se ljudi u stvari dive i klanjaju Stvoriteljevim dijelima ,a ne Njemu samome i Bog mu tada posla Objavu i uputu da vrati svoj narod na pravi put .Ibrahim tada udje u hram i polupa sve kipove sem jednog [eusa_clap.gif] Ljudi se skupise i kad su vidjeli sta je bilo od njihovih bozanstava upitase Ibrahima koji je bio vrlo cijenjen medju njima,da li on zna tko je to uradio.On pokaza prstom na onog preostalog kipa kojeg nije unistio [Happy.gif] ,a ljudi ga iznenadjeno pogledase i rekose mu da se ne sali s njima jer zna da to nije moguce.On ih onda upita zasto se klanjaju onda onima koji cak ni sami sebe ne mogu zastiti?!Kako mogu napraviti nesto svojim rukama i tvrditi za to da je njihov Stvoritelj?! [eusa_wall.gif] Zasto sam sve ovo ispricao?Pa koliko je meni poznato kod pravoslavaca je ostala ta osnovna Abrahamova ideja o izbacivanju kipova iz bogomolja dok su se katolici u mnogome vratili tomu.Dakle ,vijerovatno odatle ta prica da muslimani mogu klanjati u pravoslavnim crkvama...Mene samo cudi kako krscani gledajuci uz Bozic film o Abrahamu u kojem on rusi kipove iz hramova ,odu na polnocku i sijede u crkvama pored istih takvih kipova?! [eusa_wall.gif] Ja sam to jednom pitao jednog kolegu hrvata i on se naljutio i kaze ~pa znamo mi da je Bog jedan i ne molimo se kipovima nego Njemu~ Ja ga opet pitam jel se mole dijevici Mariji,pa raznim svetcima zastitnicima i zar ga to ne podsijeca upravo na ono protiv cega se borio nas praotac Abraham(Ibrahim a.s) [smile.gif] ? On se naljutio jos vise ali nista nije odgovorio...valjda nije znao. A vijera je samo za one razumom obdarene [eusa_think.gif]

Odgovori