Nokti

Savjeti kako da postenete ljepsi. Sminka.Kreme...
Poruka
Autor/ica
Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Nokti

#31 Post Postao/la maida_20 »

vidovita_dzemila je napisao/la:dobro meni i ne treba ne pucaju mi nokti i NIKAD u životu mi nijedna dlaka na glavi nije isklasala, očito nemam nedostatak kalcija


a nute ovo

jaooooj straaaašnoooo [yell.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Nokti

#32 Post Postao/la ra-ja »

IrMa26 je napisao/la:Prvo i drugo pravilo!
Kad nokti pocnu da rastu, ma koliko ti ruzno izgledali, ne diraj ih (ne turpijaj, ne seckaj, ne grickaj).

Trece!
posle par nedelja ih samo sa strane oblikuj i pusti da rastu.

I cetvrto!
Obavezno, stalno lakiraj nokte.
Ne verujes? Probaj!
Ja svoje nokte (za koje mnogi misle da su vestacki) skracujem samo kada postanu neukusno dugi.
Imam problem ..mozda mi mozes dati savjet....
Volim imati duge nokte...i lakirane..Kada ih lakiram ..taj lak mi ih spali ..pocnu se ljustati i trgati...Momentalno ih moram odrezati..i sve dok neizraste nokat koji je dosao u dodir sa lakom proces traje....Kako se to moze spreciti... [smile.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Nokti

#36 Post Postao/la andro »

Lepi i negovani nokti u poslednje vreme se mogu videti samo kod dokonih žena ili na reklamama. Medjutim, bez obzira na to što su vam ruke često u vodi jer stalno ima veša ili sudova za pranje, vaši nokti mogu biti uredni i negovani.

Kako to postići?
Pre svega morate se hraniti zdravo - namirnice koje unosite trebalo bi da budu bogate vitaminima, a posebno je bitno da unosite dosta tečnosti.

Sledeći korak je zaštititi ruke pri svakodnevnim kućnim poslovima. Za pranje sudova kupujte deterdžente na kojima piše da štite ruke, ali, bez obzira na to, dobro bi bilo da se naviknete da uvek stavite gumene rukavice pre nego što umočite ruke u sudoperu.

Ako perete veš ručno, čak i kada su to oni divni džemperi od mohera, takodje koristite rukavice, kao i kada želite da vam kupatilo sija, pa ga ribate najjačim mogućim hemijskim sredstvima.

Nakon svakog pranja ruke namažite hidratantnom kremom, a barem jednom u sedam dana nanesite parafinsku kremu na ruke i nokte, a zatim navucite pamučne rukavice u kojima možete i da prespavate.

Zanoktice nemojte seći već ih turpijajte, a možete ih i mazati kremama koje omekšavaju kožu oko nokta, koje se mogu kupiti u parfimerijama.

Lakovi za nokte su preporučljivi - pored estetske imaju i zaštitnu funkciju jer se sada proizvode i lakovi koji hrane i učvršćuju nokte. Ako spadate u one koji ne vole „nokte u boji“ onda koristite takozvani providni lak koji će vašim noktima dati samo sjaj.
slika
slika

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Nokti

#37 Post Postao/la diisaaa »

Ra-Ja je napisao/la:
IrMa26 je napisao/la:Prvo i drugo pravilo!
Kad nokti pocnu da rastu, ma koliko ti ruzno izgledali, ne diraj ih (ne turpijaj, ne seckaj, ne grickaj).

Trece!
posle par nedelja ih samo sa strane oblikuj i pusti da rastu.

I cetvrto!
Obavezno, stalno lakiraj nokte.
Ne verujes? Probaj!
Ja svoje nokte (za koje mnogi misle da su vestacki) skracujem samo kada postanu neukusno dugi.
Imam problem ..mozda mi mozes dati savjet....
Volim imati duge nokte...i lakirane..Kada ih lakiram ..taj lak mi ih spali ..pocnu se ljustati i trgati...Momentalno ih moram odrezati..i sve dok neizraste nokat koji je dosao u dodir sa lakom proces traje....Kako se to moze spreciti... [smile.gif]

ra-ja uzmi limun pa noke s njim mazi
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Nokti

#39 Post Postao/la alyssa_27 »

ja jednom mjesecno stavljam "french manicure",jer sam jasno receno
opsjednuta da imam lijepe i uredne nokte,nevolim vidjet kad cure
imaju neuredne i prljave nokte :x moji izgledaju uvijek ovako,jer volim
samo bijele tipse,meni je to jako lijepo. [inlove.gif]

slika

zimi uvjek koristim ovo ulje i UV-lak
tako ih najduze mogu odrzavati lijepe [smile.gif]
slikaslika
slika

sejjla
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 471
Pridružen/a: 11 Jul 2010 23:01

Re: Nokti

#40 Post Postao/la sejjla »

Volim i uvjek imam duge nokte,redovno ih lakiram,jer ne volim da nisu nalakirani.Nekako mi ljepse izgledaju sa lakom.Nevolim neuredne nokte,kao sto viđam u zena,to mi se gadi...Nokti su mi najdrazi dio tjela,i volim ih... [oha.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Nokti

#41 Post Postao/la nnejra »

Zna li neko od djevojaka provjeren recept za jačanje noktiju ? Mislim da sa hranom unosim dovoljne količine vitamina i kalcija , ali ipak nešto ne štima. Brz recept bi mi trebao .

Kazimir
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 112
Pridružen/a: 02 Nov 2014 09:33
Lokacija: USA

Re: Nokti

#42 Post Postao/la Kazimir »

Ako rastu na rukama pusti i na nogama da budes kompletna. Paklena. Nakasa hhhhaaaahhhhhaaaaaaaa [To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif]
Trebam prijatelje

Odgovori