Shta mislite o solarijumu ?

Savjeti kako da postenete ljepsi. Sminka.Kreme...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

Shta mislite o solarijumu ?

#1 Post Postao/la Alyssa_ »

..ja sam svega i svashta vidjela i cula i neznam shta da vjerujem....
...ja sam dobila dobru boju proshle godine na ljeto i to cak ovdje i pokushavam da ocuvam tu boju, pa ponekad odem u solarijum...eto samo da nebudem bijela... :yell:


Imali ko kakvog iskustva da nam kaze, slobodno neka puca :bigups: :P

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#2 Post Postao/la Isolde »

ma ja jesam, pre 2 ili 3 godine sam bila i to 3 puta samo al i to mi bilo dosta jer sam gledala jednu dokumentaciju gde su rekli solariju potpomaze izbijanju raka i potpomaze da koza brze stari i brze da dobijes bore, itd itd, i tako to, ja tada nisam mnogo znala oko toga,tako da nikad vise nisam ni isla ipak mislim ako koristis ponekad mislim u granice, ako ne preterujes onda je OK....

Avatar
leptirica-de
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 661
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Deutschland

#3 Post Postao/la leptirica-de »

mislim da su svi culi da to nije zdravo za kozu , ali ipak sam htjela iduce sedmice da i ja idem . Bila sam prosle godine jednom , to mi je bio prvi put. . i mislim ako se cesto neide , i ako ti nije osjetljiva koza da nebi trebalo biti kakvih problema. A i ako osoba ima blijedu kozu nebi uopste smijela biti dugo. Moja Koza nije bas tolko blijeda ali posto ce mi sad biti tek drugi put , necu ni ja biti duze od 10 min. i mislim da je dovoljno.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#5 Post Postao/la Alyssa_ »

ejj meni bude muka i loshe poslje solariuma, nekontam shto, ono nit mi se shta jede nit pije...mozda da prestanem...sad sam crna pravo, i nece me biti sram otici u bosnu bijela hehe...

Avatar
leptirica-de
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 661
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Deutschland

#11 Post Postao/la leptirica-de »

joj kako bi sad voljela otici ! ali nedaju mi vise roditelji pogotovo kad su culi za taj rak na kozi koji se lahko moze dobit :huh: je biga , onda cu morat cekat da pocrnim u bosni na moru :D

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#12 Post Postao/la Alyssa_ »

leptirica-de je napisao/la:joj kako bi sad voljela otici ! ali nedaju mi vise roditelji pogotovo kad su culi za taj rak na kozi koji se lahko moze dobit :huh: je biga , onda cu morat cekat da pocrnim u bosni na moru :D

koliko je tebi godina, draga?? :chuckel: :chuckel:

Avatar
leptirica-de
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 661
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Deutschland

#13 Post Postao/la leptirica-de »

18.
drugi put mi bogatii posalji poruku ako imas sta pitat :-k i primijetila sam da i negledas u kojoj si temi , nego stalno bezveze upisujes komentare

Avatar
leptirica-de
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 661
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Deutschland

#14 Post Postao/la leptirica-de »

evo malo nesta , sto sam citala o solarijumu:

- Pre nego ¹to se odluèite za solarijum,morate odrediti svoj tip ko¾e na osnovu tabele. Du¾inu sunèanja vam odredjuje vlasnik salona shodno tipu lampi koje su instalirane u solarijumu.

- Osobama sa tipom ko¾e 1 i mladjim od 16 godina nije preporuèljivo sunèanje u solarijumu.

- Ako imate bilo kakvih problema sa ko¾om, pitajte svog ljekara da li smijete da se sunèate u solarijumu. Ako imate probele sa aknama ili psorijazom sunèanje u solarijumu mo¾e dati pozitivan efekt.

- Ako vam je ko¾a alergièna na UV zraèenje, preporuèujemo pa¾ljivo i postepeno sunèanje.

- Nekoliko sati pre sunèanja uklonite sa ko¾e sve kozmetièke preparate, ¹minku i nakit.

- Neki medikamenti mogu biti kontraidikovani na UV zraèenje. Proèitajte upustvo ljekova koje uzimate ili pitajte ljekara za savijet. Osobe pod dejstvom alkohola ili droge ne smiju koristiti solarijum.

- Obavezno stavite za¹titine UV naoèare kada se sunèate.

- Sunèajte se samo jednom dnevno. Nemojte se u jednom danu sunèati i na suncu i u solarijumu.

- Specijalizovana sredstva za sunèanje u solarijumu mogu skratiti program sunèanja i obezbjedjuje sigurno sunèanje. Istu¹irajte se poslije svakog tretmana.

- Ako primjetitie neke negativne promijene na ko¾i, obavezno konsultujete svog ljekara.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#15 Post Postao/la mala-plava21 »

Kod nas je dosao neki novi solarij sa mjeracem koji se prilogada tipu koze
s nekim posebnim lampama i mogu reci da je odlicna stvar, ali je i
najskuplji od svih. :)
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Odgovori