Astrologija

Sve o Astrologiji Horoskopu Numerologiji
Prorocanstva
Odgovori
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Astrologija

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Astrologija je grckog porijekla (astro - zvijezde; logos - nauka) i oznacava "nauku o zvijezdama" u najuzem smislu
Da li je ona kao predmet zasluzila da bude tretirana kao ostale nauke?
Zadnja izmjena: ADMIN_BOL-CHAT.DE, dana/u 18 Apr 2007 20:49, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#3 Post Postao/la Tourniquet »

Ne pratim horoskop niti astroloske znake... Od toga jedino znam da sam strijelac po horoskopu i nista drugo... a sad utjecaj planeta, ovog onog to je bezvezno sve... jer to je cista glupost... Mislim sad koliko jos ljudi ima u znaku strijelca... znaci svima nama bi se danas trebalo desiti nesto slicno... tesko za povjerovati...
A inace vjerujem u sudbinu ali ne i u proricanje sudbine... Znam da mi je zivot unapred odredjen, i da ce biti onako kako je unapred odredjeno.. neke odredjene stvari mogu se promjeniti ali uglavnom ostaje ista.....nase rodjenje, zivot , smrt sve je to odredjeno i sve su to stvari na koje ne mozemo utjecati...

a horoskop procitam ponekad onak kad naletim u novinama.. nista drugo..
a smijesno mi je koliko ljudi vjeruju u takve stvari... i onda kad im novine kazu nesto da ne treba da rade taj dan oni to ne rade i slicno... mislim ziva glupost..

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#5 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

sabrina_ika je napisao/la: Slazem se totalno..to je bila i moja poanta..samo
sam ja to jos malo obralozila..
Malo obrazlozila sto moram priznati od tebe ovakav komentar nisam ocekivao Respekt!
Ali to ne znaci da se bas u svemu slazem
pored toga htio bi da napomenem
Astrologiju treba ipak gledati kao nauku jer bazira na evoluciji zvijzda suncevog sistema meduzavisnost kretanja planeta i dogadaja u svakodnevnici
A vec je poznato da od uticaja kosmosa smo i mi postali postojimo i zavisimo (sad ce neki ovde imati protiv pozivajuci se na boga na ja)
Mada se ukrsta s mnogim drugim naukama kao naprimjer fizikom,
ali ipak kao nauku bi trebalo akceptirati izolovajuci gatare proroke i varalice.
Pored svega astrologiju su simpatisali i poznavali i takvi umovi kao sto su: Pitagora,
Platon,
Seneka,
Sokrat,
Aristotel,
Isak Njutn,
Hipokrat,
Galileo,
Leonardo da Vinci,
Karl Gustav Jung

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#7 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

pisi kako govoris citaj kako je napisano

Odgovori