Da li su zlocinci zaista kaznjeni

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#31 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:
po tvojoj logici smo trebali mirno gledati kako nas ubijaju i čekati da i sami budemo ubijeni, naravna stvar da smo se morali braniti.
Ne, ja sam samo objasnio da je zločin zločin , nevažno ko i na koji način ga je napravio .
Zločin je i ako gledaš a ne učiniš ništa , da se on ne napravi .
Alija nije bio obični čovjek , bio je na funkciji i kao takav snosi dio odgovornosti .
nella26 je napisao/la: Ali je bilo i kod nas pojedinaca koji su iskoristili priliku pa ubijali nedužne građane i takve treba kazniti.
Da, samo ne smijemo zanemariti zapovijednu i političku odgovornost.
Zanimljivo bi bilo da su Tuđman i Izetbegović živi , pa bi se vidjelo , da li bi bile podignute optužnice .
nella26 je napisao/la: A Alija nije mogao znati da su se četnici spremili odavno i naravno da će pokušati smiriti paniku među ljudima, šta je trebao reći "Evo narode počeo rat rokajte koga stignete".
Ne da on nije mogao znati , on je MORAO znati , jer je bio na takvoj funkciji .
Ako nije mogao ili ako nije znao , to znači samo jedno : nije bio vizionar, bio je nesposoban !
Nemorate se ti i tebi slični sjećati početka, sjećam se ja , evo par primjera .
Komandant Vukovarske odbrane Mile Dedaković ( Jastreb ) je javno govorio kako će se rat iz Hrvatske prenijeti u BiH .
Ovim riječima je govorio ; ako ljudi u BiH nemaju oružja , nek prodaju kravu i nek kupe, jer će im trebati .
Današnji Hrvatski Predsjednik ( Mesić ) je također izjavljivao , da će se rat prenijeti u BiH,............... e , onda se u javnosti pojavljuje Alija sa riječima , da u BiH neće biti rata, kako je za rat potrebno dvoje .
Kad je JNA opkolila Sarajevo , Alija izlazi u javnost i kaže : neka njih , oni nas čuvaju .
Priupitaj malo starije ( roditelje i sl. )
nella26 je napisao/la: Ja sam živjela u mahali gdje je bilo dosta srba par dan prije nego je počeo rat njihova djeca nisu dolazila u školu i sve porodice su otišle negdje, ali niko nije ni posumnjao zašto, dok nisu počeli pucati po nama.I to je dokaz da su se odavno bili pripremili i čekali da sve bude spremno kako bi počeli,
S tim samo dokazuješ da se je znalo da će biti rata a Alija tobože nije znao ,............ idi na temu (link ) http://www.bol-chat.de/forum/viewtopic.php?f=49&t=1738
O Aliji možeš na Google mnogo šta naći a pogotovo ako utipkaš "Mirno spavajte, rata biti nece" (A.I., Mart 1992, u vrijeme srpskih barikada u Sarajevu);
nella26 je napisao/la:ni Alija niti bilo ko ih nije mogao odgovoriti jer je "velika Srbija" bio njihov cilj.
Braneći Aliju , ti i mnogi zanemarujute činjenicu da su muslimani minirali njegov mezar u Sarajevu ,............. da li je to slučajno ?
Velika Srbija je jednom nogom u BiH ,.......... da li se ikad zapitate koliko je nesrpskog naroda u BiH , koji se osjećaju strancima, jer žive u Republici Srpskoj , koju je sa potpisom omogućio Alija !


PS. to su činjenice i meni za razliku od mnogih , nije žao Alije, žao mi je ljudi .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#32 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:mrki šta misliš o ovoj situaciju sa Glavašem
Dok je Tuđman bio živ , Glavaš je bio šerif u Osječkoj regiji i niko mu ništa nije mogao a ni smio .
Inače je on tvoj zemljak (Hercegovac , Ljubuški ) [mmmux2.gif]
Malo ko zna, da su Šušak , Vukojević i Glavaš 1991 godine bili poslati od Tuđmana u Slavoniju , da izazovu sukobe ( rat ).
Ja sam rodom iz Slavonije , pa pojedine stvari znam .
Uostalom evo malo o tome , na linku http://www.javno.com/hr-hrvatska/glavas ... uce_232743
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#34 Post Postao/la Bebana_de »

Naravno da nije,,nece da se kaci samnom,,, :lol: :lol: :lol:

tj,,,
zna se u sta se ne DIRA [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#35 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Jesi li ti ikad nesto za srbe napisao?

Svi su ti krivi i Alija i Bosna i Islam i Vehabije i Hrvati i Muslimani ,srbe nikad nisi pomenuo..............
Postoje stvari koje su manje poznate a postoje stvari koje su i te kako poznate i o njima je suvišno polemisati / pisati.
Srbijanska vlast je izvršila agresiju na : Sloveniju , Hrvatsku , BiH , Kosovo a moglo bi se reći i na Crnu goru , jer je od domicilnih Crnogoraca htjelo da se naprave Srbi .
Milošević je porijeklom Crnogorac al je htio nekako posrbiti Crnogorce , na način da svi budu Srbi i na taj način da se stvori velika Srbija.
ÄŒak su i Crnogorsku pravoslavnu crkvu htjeli prekroiti u Srpsku pravoslavnu crkvu.
Nije stvar u tome o kome ja pišem , stvar je šta pišem.
To šta su Srbi radili od 1988 pa do sad , to čitav svijet zna .
Ja namjerno pominjem 1988 , jer tad se je počelo sa Srbijanskom ofanzivom .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#37 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:aha...


moja najbolja drugarica Suzana (hrvatica iz Siska) mi je rekla..kad je ono bilo,,,,1989..90..ne sjecam se..
Kaze....nije fer sta hrvati rade srbima u krajini.


Ali to ovde nije tema [smile.gif]
Da, ne smijemo smetnuti s uma, da je Tuđman imao izravnu vezu ( telefonsku ) sa Miloševićem i rat u Hrvatskoj je više ili manje dio scenarija .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#38 Post Postao/la sabinax »

sve je to bio dobar scenarij...samo sto su statisti zapravo ginuli [huh.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#40 Post Postao/la mrki62 »

Poslije smrti Tuđmana , otkrili su : Tuđman je imao direktnu telefonsku liniju s Miloševićem

Link http://www.hsp1861.hr/vijesti/200317hp.htm

Inače više o tome se može naći na Google
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#42 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:ah..pa odkad ja to znam...
Ima ljudi što ne znaju i ne mogu povjerovati , da se je takvo što dešavalo .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#44 Post Postao/la maida_20 »

jesu kako nisu kažnjeni...ubije oca i tri i pol godina dobije zatvora [eusa_wall.gif] ,i sve nam je tako...ma nema prave kazne...ja bi njih u rudnik i ne bi ih ni vadila odatle...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#45 Post Postao/la sabinax »

slabo su uređeni odnosi između ovih drzava ex Yu...i meni je krivo kad neko tko je tu grijesio samo pobjegne preko granice i siguran je a to sto je to stetio nikom nista npr. Ognjen Šimić a i obrnutih slucajeva ima more...treba to bolje urediti

ej a kod nas sad hoce uvesti...kao malo nam zatvora i slabi su uvjeti ( [eusa_wall.gif] ) narukvice i da zlocinci budu kod kuce na odsluzenje kazne

pa zlocin se stvarno isplati
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori