Da li je bilo moguce da se spreci rat u bosni?

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Dali je bilo moguce da se spreci RAT u bosni?

#106 Post Postao/la Bebana_de »

Ah opet se vracati u proslost,,,
Rat i Rat,,
naj bolja tema kao sto vidim,,uvek aktuelna,, :evil:
da se ne zaboravi Slucajno koliko je Neretva,Sava,Dunav,Drava i ostale reke odnele trupla,tj,neduzni ljudi,dece, koliko je palo na njivama,takozvanim ratistima ,,liniji ,,bentu nezrelih dusa,,
Nikad se nece staviti niko na celo i reci dosta Rata sve dok nam ne oduzmu,,bas sve,,
nase rudnike,rodno tlo,Primorje,,ah niko nije gledao sta je nekom trn u oku ,,nego se samo gledalo ko ima vise oruzja i ko je sta prvi rekao,,,
Da li su ikada rekli ko je placena ubica ,,,oni koji slusaju naredbe pete sile,ili [eusa_think.gif] cemu sve to pricati,, kad nama vladaju vece sile,,sta smo mi samo pijunu na sahovskoj ploci,,, i nista drugo,,
znam sada kazete [glupostpj9.gif] sta ova lupa ko Maksim po Diviziji,,ah recite sta zelite
oni koju su to preziveli skupa samnom znaju
sta znaci NEimati nesto pojesti ,,popiti ciste vode koja nije zatrovana,
sta da kazem,,
suvisna je svaka rec,,
jeR moje tj,sve koje su smrtno ranili ne mogu da vratim,svi koji smo samo povrsno raniti,zivimo sa cime Besom,Mrznjom,,,,,,,,,,,,,cime,,
zaR govorim pogresno,,da li samo dajete svoje misljenje ,,,ili ja naravno,,,,,,,
sta je misljenje, ako ne dio tebe ,mene ,,,,a to znaci ono unutrasnje sto ispoljavamo,,
sigurno NE radost,srecu,,jeR meni srecu Rat nije donio,,Samo rane,,gubitak,,povredu,,i ostalo da ne nabrajam,,,

jeR smo mogli da sprecimo RAT koga se to pita nas,,ha ha izvinite na podmuknom osmehu,,
da se nas pitalo nikad NE bi doslo do toga,,,zato se nas NEce pitati opet za koji tridesetak godina,,
Samo mozda onda nece biti samo Drzavni Rat,nego........... [huh.gif]
zivi bili pa videli,,, [icon_ballbounce.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dali je bilo moguce da se spreci RAT u bosni?

#108 Post Postao/la mrki62 »

Kad bi bilo drugo rukovodstvo DA .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Fata Orlovic

#109 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Provedba rezolucije za koju ti kazes da ju je htio izvrsiti stariji Bush stoji,ali nije ju Alija sprijecio vec EU ne dozvolivsi SAD-u da se mijesa u evropske poslove ,govorivsi da ce to sami da rijese.To je trajalo cak do 99g ,a udari natto snaga na bosanske srbe su bili uslovljeni od EU "ograniciti ih iskljucivo na artiljerijske polozaje".Preveliku ulogu i moc pridajes Izetbegovicu da si bio tu znao bi kakvo je stanje bilo na terenu. 1.Tragedija Seferove porodice je usko vezana za njegove sukobe sa mafijaskim podzemljem u Sarajevu(Celo,Prazina) o cemu on govori u cak nekoliko poglavlja svoje knjige.Njegova smijena je bila rezultat njegovog kaprica prema Hvo i njihovim generalima koja se vuce jos od 89g.,jednostavno se nije slagao sa vladom o primirju u Hercegovini.Sam Alija se je kasnije obracunao sa mafijom u Sarajevu,a Seferova najveca zamjerka je sto to nije ucinjeno prije,medjutim i sam nekoliko puta navodi da su svercerski kanali u pocetku rata bili jedini izvor naoruzanja.Nigdje u knjizi ne implicira Aliji ubistvo svoje porodice. 2.Nanica cu preskociti jer zasluzuje puno vise mijesta ,a istrazivao sam dosta taj slucaj [mmmux2.gif] 3.dr.Ljubijankic je dolazio u Krajinu iz Zagreba,gdje je bilo jako uporiste abdicevih pristasa.Puno veceg smisla ima da su oni dosli do informacija o ruti helikoptera plativsi hrvatima koji su to zasigurno znali 4.Za Divjaka ne znam puno informacija ,znam da je dobitnik zlatnog ljiljana i da je cijeli rat bio u vrhovnoj komandi ArBiH. 5 zamolio bih te kad postavljas pitanja da ponudis svoju verziju odgovora i bar neke cinjenice,a ne da se to svede na jednu recenicu tipa "izdaja Izetbegovica".

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Fata Orlovic

#110 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Rahmetli Izet Nanic aBd sehid ,je bio vrlo bitna i jaka karika u ArBiH.Ako se zna da je Krajina bila garant opstanka Armije jer je konstantno drzala za sebe prikovane nekoliko korpusa srbske vojske isto tako je Nanic bio garant opstanka 5korpusa i u tom svijetlu treba gledati i njgovu pogibiju.On i njegov brat Nevzet(takodjer sehid aBd) medju prvima dolaze i osnivaju TO u rodnom Buzimu,a Nanic kao bivsi podoficir Jna ulaze u to svo svoje znanje.Prve cetnicke udare na Krajinu (grabez,bos.bojna)odbija upravo njegova brigada u suradnji sa bihackim odredima Senada Sarganovica,koji na Bosanskoj Bojni biva tesko ranjen i od tada na Nanica pada sav teret odbrane regije.Njegova brigada pored odbrane Buzima stize i jos na sva napadnuta mijesta u Krajini i u medjuvremenu dolazi do tenzija izmedju njega i komdanta korpusa Ramiza Drekovica kojeg Nanic optuzuje za malodusnost i nebrigu dok ovaj njemu stavlja pridjev "komuniste" valjda misleci na njegovu karijeru u Jna.Tada nakon tih glasina Nanicu dolazi komandir csn Hamza i govori mu "komandante cujem da ste komunista,ako je to istina ja od vas zahtijevam kao komadant vaseg elitnog odreda da napustite polozaj komadanta 105Buzimske muslimanske brigade(tada se je jos tako zvala)" Nanic odgovara "spreman sam napustiti taj polozaj ako ti tako mislis ali ti se kunem na Allaha da sve sto radim je u interesu opstanka muslimana i nase Bosne" Rus(komadant Hamzi) -'komadante vijerujem ti" S tim su sve daljnje spekulacije oko toga bile zavrsene i Drekovic je ubrzo smijenjen nakon afere sa mlakim reagovanjem na dolazak Abdica u V.Kladusu.Dudakovic preuzima 5.korpus .Tada dolaze teski dani i velike bitke protiv abdicevaca, u kojima je Nanic ucestvovao konstantno.Nakon nepune godine on slama tzv APzB i ovi se povlace na srpske teritorije u Hr i onda pocinje vrlo bitna faza za ovu temu,a to je dolazak "zemunskog klana" i jedinica Milorada Ulemeka -legije kojeg Abdic placa za obuku i naoruzanje svojih jedinica.U medjuvremenu Mladic izvrsava ofanzivu na Nanica (breza93) u kojoj ga 505-ta potuce do koljena i Mladic bijezi ostavivsi dzip i privatne stvari u njemu(danas se nalaze u muzeju 505Vmbr)Zeleci se osvetiti za poraz u ljeto 95g ovaj pokrece i posljednju ofanzivu govoreci na rts "da ce sravniti Buzim sa zemljom i Naniceve mudzahedine".Medjutim i u toj zadnjoj ofanzivi Nanic ga porazava kontranapadima i ne gubi ni centimetar teritorije.Nakon toga uslijedila je Oluja i ponovni raspad abdicevih snaga koje u rasulu bijeze u pravcu Karlovca.Netom zatim slijedi pogibija ovog velikog krajiskog sina,a opisuje je ocevidac u slijedecem textu [oha.gif] IGMANE, CRNI JE...

Želim da ovo ostane kao autentičan zapis. Zapis o legendi bošnjačkog naroda za sva buduća pokoljenja. Zapis o pogibiji čovjeka – heroja Bosne – Komandanta 505. viteške brigade, brigadira Izeta Nanića.

O velikim ljudima teško je pisati. Neka nam ovaj dokument ostane kao jedna u nizu lekcija kako se brani Bosna.

O brigadiru Izetu Naniću bilo šta da se napiše malo je, nikakve riječi ne mogu dočarati njegovu veličinu, ostaju njegova djela.

Ćorkovača (k-603), rano jutro 5. augusta 1995. godine. Vitezovi su krenuli na borbeni zadatak , zadatak spajanja sa vojskom R Hrvatske. I pred samo kretanje, najveći Vitez bošnjačkog naroda obraća se svojim borcima: „ Znate svi zadatak, cilj nam je spojiti se sa hrvatskom vojskom u Dvoru, ali ako Hrvata ne bude u Dvoru mi idemo u Kostajnicu, uglavnom, spojit ćemo se – SRETNO." Još je zora. „Hamze" kreću. Dobili su zadatak da izvrše proboj četničke linije. Idemo za njima. Nakon nekoliko minuta ispred nas čuje se jaka vatra, sve gori, začuli su se tekbiri, odzvanja „ALLAHU EKBER" – uspjeli su!

- Igmane, proboj izvršen, šalji i ostale jedinice! – javljaju „Hamze".

Upućuju se i ostale jedinice na zadatak. I dok ovo sve traje, četnička artiljerija bukvalno sasipa Ćorkovaču najrazornijim projektilima. Takvi su očajnici kad gube. Mi zaliježemo, sklonjamo se u bunkere.

- Igmane ima dosta mrtvih četnika, ubrzaj naše.

- Dobro, samo polako krenite dalje.

Stižemo do mjesta planiranog za komandovanje ovom operacijom. Sve teče po planu. Uspostavljene su sve vrste veza. Igman traži Generala, predlaže da mu se jedinice 511. slavne brdske brigade uvedu na ovom pravcu. General odobrava. Razgovara se sa 511. slavnom brdskom brigadom, prijedlog je isti. 511. slavna brigada će se uvezati na našem pravcu.

- Igmane – Oganj (Ago). Imamo zarobljenih četnika!

Saopštava Igmanu podatke o neprijatelju. Bitka traje, intenzitet četničkog granatiranja se pojačava...

Ponovo zaliježemo...

- Igmane – Oganj. I ovaj zadatak u potpunosti izvršen.

- Ago, izvrši konsolidaciju, dobićeš dalje upute.

Pravog „Hamzu", Lovca i Galeba, Igman je uputio prema Agi sa detaljnim uputama za daljni tok.

- Uredu, čuvaj ljude.

Ostajemo u KM-u On, vidik i ja. I dalje četnički projektili razaraju sve oko nas. Sve teče po planu, uvodimo novu jedinicu. Borci prolaze pored nas.


- „Momci čuvajte se, razmak, razmak veći, čuvajte se granata." – govori Igman.

Stiže Šeki. Igman mu daje zadatak kuda da uputi jedinice 511. slavne. Javlja se Sultan:

- Igmane, ovdje je sve uredu, stigli smo do Age i sve je po planu.

- Sultan, treba li Å¡ta?

- Ne, sve je uredu. Da li da krenemo dalje?

- Ne, sačekajte, javit ću ja.

- Kod Metala ide sve po planu. Izašao je na granicu. I kod Občaka će uskoro biti uredu.

- Dobro. Ja moram to da vidim tamo. Crni, ti i ja idemo. Ponesi uređaje. Vidik, i ti ideš s nama. Povedi i tu jedinicu.

- Uredu.

Krećemo. Uskom stazom kroz sječu i uz put preskačemo oborena stabla. Sječa prestaje. Izlazimo na put. Na putu je puno izvađenih tenkovskih i pješadijskih mina. S obje strane puta je izuzetno gusta šuma. Dok idemo Igman mi pokazuje gdje se otprilike nalazi spomenik kralju Petru i objašnjava da je tu izvršena smotra prvih četničkih jedinica Dvorske brigade.

Ispred nas putem ide grupa izviđača, pazimo na mine. Igman me upozorava da pazim lijevi dio šume do puta, on će pratiti desni dio.

Iza nas ide Vidik na čelu jedne od svojih četa. Dok idemo vlada mukla tišina, sva je pucnjava utihnula.

Nailazimo na tek osvojeni četnički bunker. Okolo razbacane četničke stvari. Idemo dalje. Čitav put prelazimo izuzetno brzo. Prešli smo oko 2,5 km.

Čuju se jedinačni pucnji iz pušaka. Zastajemo. Rukom Igmana vučem u šumu s lijeve strane puta. Okrećem se u pravcu iz kojeg se čuju pucnji. Čujem dovikivanja naše prethodnice. Jednim korakom izlazim na put. Okrećem se u pravcu Igmana. Nema ga. Već je na putu s moje desne strane. Vatra. Igman puca. Iz stojećeg stava rafalima zasipa četnike. Zaliježem i vidim kako se Igman panterski baca na desnu stranu puta. Mijenja okvir. Ponovo otvara vatru. Vodi se žestoka borba. Vatra je sve žešća i žešća. Četnici su na dvadesetak metara ispred nas. Gledam u pravcu Igmana. Pogođen je. Pada na leđa. S desne strane puta najbliži Igmanu je bio Makić. Dozivam ga i rukom pokazujem na Igmana. On pretrčava i vuče ga u zaklon. Traje žestoka vatra. Pretrčavam put. Makić i još jedan borac pokušavaju da ga previju. Kleknuo sam pored Igmana.

Rekao je: „Crni..."

„Reci Igmane, Crni je."

Moje riječi ovaj put nije čuo.

Osmanovic Alija

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Fata Orlovic

#111 Post Postao/la mrki62 »

Ko je ubio Izeta Nanića, imaš li saznanja ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Fata Orlovic

#112 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:Ko je ubio Izeta Nanića, imaš li saznanja ?
Helem nejse :D da nastavim . Ulemek-Legija sa svojim jedinicima je bio glavni Abdicev egzekutor i utjerivac straha za neposlusne borce i ne samo njegov vec i tadasnjeg srpskog vrha.Medjutim Nanicem je pokusao drugu taktiku [oha.gif] ,prvo mu je kao znak dobre volje pustio 2 zarobljena borca i porucio da zeli sastanak sa njim.Zatim su se sastali u medjulinijskom prostoru (50-ak metara od moje kuce) ovaj mu je ponudio mito ,a Nanic ga glatko odbio rekavsi mu da bjezi iz Krajine dok ima vremena.Ja ne znam da li su Legijine jedinice Naniceve ubice ali :1.imali su motiv 2.imali su narucioce 3.bili su u to vrijeme na tom podrucju 4. dokazano im je desetak takvih ubistava. Imas li ti drukcije informacije?

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Fata Orlovic

#113 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la: Imas li ti drukcije informacije?
Pa info je ogromno , neko je dao upute i Nanić kao takav je sm
etao jednom utjecajnom čovjeku, prezime mu je s V ,........... e ,.............. l ,............... a ,....... dž ,............
Jesam li ti malo jasniji ?
A ako si uistinu blizu , zašto su njegovoj ženi sa djecom onemogućavali rješavanje stambenog problema ?
Zašto i ko je to činio ?

Ybt, ja sam krajiški zet i ja ponešto znam [muzikafo1.gif]

Jel poznaješ koga sa fotke i jel ti poznato čemu to okupljanje ?

slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Da li je bilo moguce da se spreci rat u bosni?

#114 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Mslim da je ovaj u sredini Nanicev brat,nisam siguran u vezi cega je okupljanje [eusa_think.gif] Corkovaca?...To za stambeno pitanje je bilo prije 5-6g u novinama i ja sam to pitanje postavljao tu. Veladzic je bio nacelnik moje opcine i smijenio ga je Abdic licno.U doba Nanicevog ubistva je bio potpuno beznacajna licnost.Pa koji je motiv?Zasto ih dovodis u vezu?

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li je bilo moguce da se spreci rat u bosni?

#115 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:Mslim da je ovaj u sredini Nanicev brat,nisam siguran u vezi cega je okupljanje [eusa_think.gif] Corkovaca?...To za stambeno pitanje je bilo prije 5-6g u novinama i ja sam to pitanje postavljao tu. Veladzic je bio nacelnik moje opcine i smijenio ga je Abdic licno.U doba Nanicevog ubistva je bio potpuno beznacajna licnost.Pa koji je motiv?Zasto ih dovodis u vezu?

Čini mi se da je bilo sedmero braće, jer velika obitelj je to bila.
Izet Nanić Veladžića nije mogao smisliti , jer je ljigavac .
Veladžić se bojao poslijeratne organizacije i Nanićevog uticaja i bojao se da ne ostane bez položaja , privilegija i sl.
Stambeno pitanje je trajalo ,......... koliko godina ?
Mani toga koga je smijenio Abdić , jer to je bilo prije ratnih dejstava , važno je šta je bilo poslije.
Jel Nanić je Mirsada Veladžića i njegove rođake javno nazivao dezerterima ?
Jel to Veladžić mogao podnijeti ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Da li je bilo moguce da se spreci rat u bosni?

#116 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la:Mslim da je ovaj u sredini Nanicev brat,nisam siguran u vezi cega je okupljanje [eusa_think.gif] Corkovaca?...To za stambeno pitanje je bilo prije 5-6g u novinama i ja sam to pitanje postavljao tu. Veladzic je bio nacelnik moje opcine i smijenio ga je Abdic licno.U doba Nanicevog ubistva je bio potpuno beznacajna licnost.Pa koji je motiv?Zasto ih dovodis u vezu?

Čini mi se da je bilo sedmero braće, jer velika obitelj je to bila.
Izet Nanić Veladžića nije mogao smisliti , jer je ljigavac .
Veladžić se bojao poslijeratne organizacije i Nanićevog uticaja i bojao se da ne ostane bez položaja , privilegija i sl.
Stambeno pitanje je trajalo ,......... koliko godina ?
Mani toga koga je smijenio Abdić , jer to je bilo prije ratnih dejstava , važno je šta je bilo poslije.
Jel Nanić je Mirsada Veladžića i njegove rođake javno nazivao dezerterima ?
Jel to Veladžić mogao podnijeti ?
To su cista naklapanja koja se ne podudaraju uopce. Nemoj postavljati pitanja ,daj odgovore. Veladzic je smijenjen 93g..tad je rat itekako bio.Poslije rata par godina je bio na funkciji kantonalnog premijera i smijenio ga je visoki predstavnik,a slucaj Naniceve udovice je bio poslije 2000g.Zasto mislis da ga nisu ubili Legijini?Zasto mislis da to nije narucio Mladic?Abdic?

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li je bilo moguce da se spreci rat u bosni?

#117 Post Postao/la mrki62 »

Sjeti se ministra Ljubijankića !
Prije smrti se je sastao sa Nanićem, Nanić je Ljubijankiću dao neke dokumente, koji izravno terete Veladžića i ti dokumenti bi trebali da se predaju u Sarajevo.
Međutim, onaj ko je strijeljao na helikopter , u kom je bio Ljubijankić je kristalno jasno dobio kote letenja helikoptera i Ljubijankić sa osobljem biva srušen sa helikopterom.
Isti Nanić i dalje nekome smeta i taj neko je nekoga dobro platio da se Nanić ubije i njegovo ubojstvo je misterija za vaš kraj.
Vlast predobro zna ko je naručioc a ko izvršioc i tek kad se vlast zamijeni ( kad dođu novi ljudi ) taj slučaj će se rasvijetliti.
Uostalom , evo ti link pa malo čitaj šta Krajišnici pišu http://www.orbus.be/krajina/nanic.htm

A sad ( u vezi Izetove žene ) , striktno za tebe jedan isječak iz novina :


slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Da li je bilo moguce da se spreci rat u bosni?

#118 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

A kako se ovo uklapa u tvoju teoriju zavjere Alije ,izvadjeno iz texta koji si postavio [muzikafo1.gif] Kada se rahmetli Irfan Ljubijankić prije odlaska u Hrvatsku sastao sa rahmetli Izetom Nanićem, meni je došao Hašim Sulejmanagić zvani Hasko Suljagin i rekao mi da će možda i meni biti lakše, jer izgleda da će Veladžić pasti. Rekao mi je da Ljubijankić nosi dokumentaciju za Sarajevo Aliji Izetbegoviću koja pokazuje da je Veladžić radio mnogo toga što nije smio. " Zasto ti dokumenti nisu smijeli doci do Alije?

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Da li je bilo moguce da se spreci rat u bosni?

#119 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:Sjeti se ministra Ljubijankića !
Prije smrti se je sastao sa Nanićem, Nanić je Ljubijankiću dao neke dokumente, koji izravno terete Veladžića i ti dokumenti bi trebali da se predaju u Sarajevo.
Međutim, onaj ko je strijeljao na helikopter , u kom je bio Ljubijankić je kristalno jasno dobio kote letenja helikoptera i Ljubijankić sa osobljem biva srušen sa helikopterom.
Isti Nanić i dalje nekome smeta i taj neko je nekoga dobro platio da se Nanić ubije i njegovo ubojstvo je misterija za vaš kraj.
Vlast predobro zna ko je naručioc a ko izvršioc i tek kad se vlast zamijeni ( kad dođu novi ljudi ) taj slučaj će se rasvijetliti.
Uostalom , evo ti link pa malo čitaj šta Krajišnici pišu http://www.orbus.be/krajina/nanic.htm

A sad ( u vezi Izetove žene ) , striktno za tebe jedan isječak iz novina :


slika
Inace post ti je odlican [eusa_clap.gif] dokazao si Veladzicev motiv(ako se sijecas da sam ja nesto slicno pisao prije par mjeseci na vijestima,znaci znam za sve to)Imas li info o direktnim pociniocima ? Dovodis Veladzica u vezu sa Abdicem,pa u odavanju info srbima koji su srusili Ljubijankica(jer je ovaj nosio dokumenta ALIJI).Ima tu puno teza..skontaj malo [eusa_think.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li je bilo moguce da se spreci rat u bosni?

#120 Post Postao/la mrki62 »

Inače je rahmetli Nanić vodio zapiske i u svom dnevniku je zapisao ime i prezime osobe , za koju je rakao da se boji da ne dođe do likvidacije .

Šta kažeš na ovo ; jedini preživjeli svjedok pogibije Izeta Nanića izvijesni vezista Alija Osmanović, mogao bi biti osoba, koja mnogo zna o svemu što se tog četvrtog avgustovskog dana 1995. godine desilo. Nakon rata Osmanović je iz Bužima, na inicijativu Mirsada Veladžića i njegovih rođaka, unaprijeđen I premješten u Bihać na funkciju načelnika Sektora AIDa za operativnu tehniku. Tu je Osmanović ostao do polovice 1996. godine, gdje je navodno glavni zadatak bio da prati da li se neko interesuje za istragu oko pogibije Izeta Nanića. Potom je u činu poručnika ponovno prešao u Peti korpus na poslove veziste. Možda sasvim slučajno, ali da se zna, Alija Osmanović je dobio stan u Bihaću u istoj zgradi u kojoj stanuje Mirsad Veladžić!

Puka slučajnost istoriju stvara , ko nije za istinom lud , jel s tobom ista stvar , jel s tobom ista stvar - to bih volio da znam,.................. svojevremeno je to bila meni omiljena pjesma od vatrenog poljupca [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori