Umro Michael Jackson

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Umro Michael Jackson

#31 Post Postao/la JAS »

[huh.gif] tuzno skroz...ja sam bas voljela njegovu muziku i pesme...

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Umro Michael Jackson

#32 Post Postao/la mickey »

papaya je napisao/la:Cohen je genijalan glumac i jako inteligentan (sto je rijetko u svijetu filma), apsolutno iz postovanja je to uradio,
glumci su glupi inače? ma nemoj!!!

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Umro Michael Jackson

#34 Post Postao/la srebrni »

nema tu izrugivanja po meniii..
neminovno je bio POP STAR....al kao covjek...ne mogu naci prave rijeci...cini mi se da bi svaka bila i nedovljno mala i previse velika

jednostavno je sam sebe upropastio......ima vise loseg iza sebe nego dobrog...

ps...samo slucaj sa bebom mi je bio dovoljan da ga ne cijenim vise ni blizu kao nekad ...i povod za razmisljanje je li "uvjek bio nevin" na sudjenjima
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Umro Michael Jackson

#36 Post Postao/la ra-ja »

Veoma me razalostila vijest o smrti tako velikog umjetnika... [huh.gif]

Jecksonove pjesme ..sam oduvjek voljela i slusala...

Jest da je suvise bilo rano da napusti ovozemaljski zivot...ali legende nikada neumiru... :!:

Tvoje pjesme ostati zauvijek u meni......

Neka ti je vjecna slava..i hvala... :!:

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Umro Michael Jackson

#37 Post Postao/la mickey »

vidovita_dzemila je napisao/la:postavila bih jedan link ali da ne shvatite kao izrugivanje
poslušajte pažljivo riječi i vidjećete da je sve tako

izmeđuostalog u pjesmi kažu kako smo ga voljeli prve nekolike godine a onda je postao čudak za nas i pedofil i nikome nije bila bitna njegova muzika
i kao svi smo sada zaboravili kako je bebu preko ograde balkona pokazivao

odjednom cio svijet tuguje za "kraljem popa" a svi su zapravo licemjerni

ne mislim na forumaše već na svijet


http://www.youtube.com/watch?v=tVACUjHn6yU
ja se slažem sa srebrnim. ljudi ga žale kao kralja popa i muzičara...al kao osoba ruku na srce je bio mentalno zaosto, 7godišnjak u tijelu 50godišnjaka. i bio je čudak!

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Umro Michael Jackson

#40 Post Postao/la mickey »

kakav Majkl Džekson ljudi moji. Michael Jackson!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Umro Michael Jackson

#42 Post Postao/la paparaci »

kao sto dzemka kaze kako su medije licemjerni. povraca mi se na njih! blatili su ga koliko su mogli, ismijavali i nema sta nisu tolike godine. i sad kad je neocekivano nestao, uzdizu ga u visine, vole i sta ti ja znam. zohari!

meni je oduvijek bio drag i volio sam njegove pjesme. cijenim stvarno njegov rad i uspjeh! jedino sto sam mu do sad zamjerio jeste onaj slucaj kad je bebu drzao kroz prozor! a sve ostalo sto mu pokusali prisiti, ne vjerujem ni trunak u to! nije ni cudo sto se toliko promjenio i sto je takav bio. sve su to posljedice groznog djetinjstva. on je imao svoj svijet i stvorio ga sebi! najsretniji je bio u okrugu familije tj. svoje djece i kad je radio sa muzikom. to sto je vrsio operacije i izgubio vezu sa realom je njegova stvar. nikog nije ostetio, sto je najvaznije. sve je to svojim vlastitim trudom i uspjehom sebi omogucio! mnogo je pomagao i druge!

moze reci ko sta hoce, ali je covjek ostavio iza sebe izvanredno djelo i uspjeh! bio je izvrstan tekstopisac i kompozitor - sto se ogleda u njegovim pjesmama!

meni je simpatican onaj njegov usklik i tipicni njegovi pokreti - legendarno!


i jos jednom - neka mu je rahmet dusi :)

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Umro Michael Jackson

#43 Post Postao/la andro »

JACKSONOVA KOMEMORACIJA
Kako je sprovod postao spektakl TV naricanja
Michael Jackson
Milijuni ljudi gledali su prijenos posljednjeg javnog ispraćaja preminulog kralja popa, pa tako i mi. I što smo vidjeli?
Obični ljudi imaju obične završetke, a 'neobični' – čitaj: pop zvijezde – imaju ih nekoliko, redom neobičnih. Prva je smrt karijere, koja ionako može živjeti nekoliko puta u nekoliko različitih inkarnacija. Druga je smrt imidža, ona kada ti reality kultura nemilosrdno razvali mitologiju pa te od bića koje ne ide u zahod transformira u pravog seronju. Treća je fizička smrt. Četvrta slijedi odmah nakon treće – komemoracija i sprovod s fanovima i medijima, koji ponovo prolaze kroz vijest o smrti, samo ovog puta 'opipljivije', bliže i stvarnije od susreta sa samom vijesti.
Michael Jackson bio je kralj popa, ili ga barem takvim volimo zvati na temelju kredita starih nekoliko desetljeća, pa je definitivno zaslužio sve od pobrojanih vrsta nestanka s mape. Naravno, Jackson će živjeti vječno, baš poput Elvisa u Las Vegasu, sve dok je frikova koji nemaju pametnijeg posla nego vježbati moonwalk hvatanjem za muda bijelom rukavicom. Na kraju krajeva, CNN ga je opisao kao 'većeg od Elvisa, Sinatre i Beatlesa'. No Jackson je pored glazbenog genija i pop karizme imao i status dežurnog luđaka, s iznimno nesretnom pričom o iznimno nesretnom odrastanju, koje nikada nije završilo.
Premda nikada nećemo saznati što se to točno događalo na Neverlandu i je li to imanje bio njegov privatni Disneyland ili pak užasavajući mamac za djecu, sama učestalost tužbi i priroda izvansudskih nagodbi te činjenica da Jackson kao čovjek bez djetinjstva i normalnog seksualnog razvoja (čime se uklapa u klasični psihološki profil svećenika koji zbog istih razloga postaje pedofil), nije daleko od ispunjavanja svih preduvjeta za članstvo u NAMBLA-i.
Ipak, sud i njegovi stručnjaci rekli su svoje: Jackson je nevin i nema nikakva razloga da se odlazak glazbenog velikana ne upriliči kao odlazak nekoga tko je zadužio svijet glazbe zauvijek – a ne kao nekoga tko je, kako tvrde njegovi protivnici, silovao dječicu onda kada nije bio u studiju. Druga je sada stvar ta što živimo u eri multimedijskog ludila pa se u doba daleko važnijih tema za opstanak civilizacije pokojni Michael nametnuo kao apsolutna vijest broj jedan, uključujući i standardni juriš slušatelja na iTunes i CD shopove, gdje površni interesi novostvorene publike susreću savršenu eksploataciju trenutka. Jasno je da sve to iritira mnoge. I imaju pravo biti iritirani.
Ipak, eksploataciji nije odolio nitko pa tako ni televizije. Posebno televizije. U SAD-u je danima prije pokopa trajao rat oko toga tko će brže, bolje i atraktivnije popratiti njegov ispraćaj u Los Angelesu, a CNN je uživo prenosio sve otkada je upaljeno crno vozilo s lijesom krenulo do svoje javne destinacije, nakon privatne ceremonije oproštaja održane u holivudskim brdima. Sve najveće svjetske televizije izborile su se za prijenos, čija se veličina uspoređuje s prijenosima vjenčanja i pogreba princeze Diane, koncerta Live Aid i Obamine inauguracije, pa nije čudo da je konvoj vozila do Staples Centra pratilo ujedno i dvadesetak reporterskih helikoptera.
Čak 1,6 milijuna ljudi pokušalo je dobiti ulaznice za Staples Centar, dvoranu kapaciteta dvadesetak tisuća ljudi, a svi nesretnici koji žele tugu podijeliti s istomišljenicama u SAD-u su mogli posjetiti neku od čak 50 kinodvorana, na čijim se platnima uživo i besplatno prenosio cijeli događaj!
Sprovodi nikada nisu pretjerano vesele manifestacije pa reći da je oproštajni show bio predoziran negledljivom patetikom bilo bi isto kao i žaliti se što je komedija duhovita. Stoga preskočimo emocionalno-komično-oproštajne govore i zahvale – a bilo ih je pregršt, na potezu od svećenika, obitelji, predsjednika Motowna i Queen Latifah preko Magica Johnsona i Ala Sharptona do Brooke Shields – pa se bacimo odmah na izvedbe, na pozornici podno koje je ležao cvijećem ukrašen Jacksonov lijes.
Prigodno, svoje je glasnice za prvi glazbeni ispraćaj razvukla Mariah Carey otpjevavši s Treyom Lorenzom 'I'll Be There', klasik Jackson 5. Carey ju je već obradila na albumu 'MTV Unplugged', no ovoga ju je puta, začudo, izvela u malo 'življoj' inačici, puno bližoj izvorniku.
Redalo se na toj pozornici imena i imena – Stevie Wonder za klavirom je izveo 'Never Dreamed You'd Leave In Summer', pjesmu nažalost prilagođenu situaciji, s napadnim zazivanjem pokojnikova imena u stihovima; Jennifer Hudson se s 'Will You Be There' predstavila ostatku svijeta koji je ne zna kao zvijezdu izniklu iz 'American Idola'. Michaelov brat Jermaine razvalio je 'Smile', a Usher je bio klasičan s 'Gone Too Soon'.
Da želimo biti bezobrazni, primijetili bismo da je postav gospel/R&B/soul izvedbi (pa i velikog broja govornika) bio daleko 'crnji' nego što je to bio Jackson u posljednjih 30 godina svoga života.
Dobri dečko John Mayer odsvirao je i otpjevao 'Human Nature', pjesmu za sve dobre dečke u prslucima i košuljama, jedan od klasika s 'Thrillera', no ta kao i sve ostale izvedbe samo su nas podsjetile na to koliko je Jackson zapravo bio sjajan u tome što je radio – rijetko koja obrada koja nije radikalno mijenjala pristup izvorniku mogla je biti bolja od njegovih originala.
No jedno je sigurno – kralj je mrtav, zauvijek. I ne, nikada neće biti novoga da ga zamijeni, jer zamjena nam više nije potrebna, koliko ni moguća. Monarhija je mrtva baš kao i njezin vođa, a doba velikih glazbenih ikona nastalih u razdoblju posve drukčijih pravila igre unutar fenomena pop idolatrije također više nije s nama. Živimo u eri internetske turbo demokracije i realityja, vremenu u kojem neki novi Lennoni, Jacksoni, Cashovi i Hendrixi više ne mogu iskočiti iz gomile budući da je ona odlučila raskinuti ogradu između 'nas' i 'njih'.
Zato su odlasci ikona samo podsjetnik na odlazak prošlosti, povijesti koja je svakim danom sve dalje i dalje iz kolektivne popkulturne svijesti. No jednom kad se gomila iz Los Angelesa povuče svojim kućama, a TV programi nađu neke nove teme za cijediti do posljednjeg tabloidnog slova, CD-i i dalje ostaju na policama, a mp3-ce u internetskim dućanima. Što i jest pravo mjesto na kojem Michael Jackson treba nastaviti svoj zagrobni život.
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Umro Michael Jackson

#45 Post Postao/la andro »

DRAMA SE NASTAVLJA
La Toya Jackson tvrdi da joj je brat ubijen

Sestra preminulog kralja popa uvjerena je da joj je brat ubijen. Prema njezinim riječima, Jacksonu su ljudi kojima se okružio davali lijekove kako bi ga mogli kontrolirati i iskorištavati
La Toya je bila u najboljim odnosima s Jacksonom i upravo je ona potpisala smrtovnicu. U intervjiuu za britanski Daily Mail govori da joj je brat bio usamljenik kojim su manipulirale osobe željne samo njegova novca. Te je osobe optužila za Jacksonovo udaljavanje od vlastite obitelji i prijatelja, ali i za potpisivanje ugovora prema kojem je trebao održati 50 koncerata u Londonu.
LaToya tvrdi da su joj brata iskorištavali i davali mu razne lijekove kako bi ga kontrolirali i polako 'muzli'.
Iako rezultati službene autopsije neće biti poznati barem još dva tjedna, LaToya je sredila da se obavi i privatna autopsija, a prema rezultatima te autopsije, na Jacksonovu vratu pronađena su četiri svježa uboda iglom.
'Vjerujem da je Michael ubijen i to sam osjećala od početka. U to nije bila umiješana samo jedna osoba, to je bila urota više njih. Okružio se lošim ljudima. Michael je bio draga osoba koju su svi voljeli. Ljudi su to iskorištavali. Prije manje od mjesec dana rekla sam da mislim da će Michael umrijeti prije koncerata u Londonu jer se okružio judima koji nisu vodili računa o njegovim interesima. Michaal je bio vrijedan više od milijarde dolara. Kad netko toliko vrijedi, uvijek se nađe pohlepnih ljudi oko njega. Rekla sam svojoj obitelji da neće uspjeti održati te koncerte u Londonu. On im je vrijedio više mrtav nego živ', rekla je uplakana La Toya.
La Toya, osim toga, otkriva i neke detalje te kaže da Michael nije pronađen u krevetu, kao što je bilo rečeno, već u obližnjoj sobi njegova liječnika dr. Conrada Murrayja. Pokraj kreveta bila je bočica s intravenoznom otopinom i boce s kisikom.
Brata je zadnji put vidjela tri tjedna prije smrti, na proslavi šezdesete godišnjice braka njihovih roditelja u Michaelovom omiljenom indijskom restoranu na Beverly Hillsu. Kad je ona stigla na zabavu, Michael je već bio tamo u društvu svoje djece: 'Stajao je pored vrata i rekao mi da izgledam sjajno. Bio je mršav, ali je cijelu večer jeo. Michael je volio curry i uživao je u njemu. Na kraju me zagrlio i rekao da moramo ponoviti ovakvo okupljanje. Tad je krenuo prema vratima, pogledao me i mahnuo mi rukom. Tad sam zadnji put vidjela svog mlađeg brata', kaže La Toya.
Kaže i da su priče da je bio ćelav i da je bez šminke izgledao grozno izmišljene, a ističe da Michael nikad neće biti pokopan na Neverlandu jer je zamrzio to mjesto nakon druge optužbe za zlostavljanje djece.
Dugogodišnji Michaleov pomoćnik Michael Amin nazvao ju j nakon što je stigla kući iz bolnice, kamo je odjurila kad su joj rekli da joj je brat tamo. Rekao joj je da je poslovni menadžer Michaela Jacksona dr. Tomhme Tohme otpustio svo osoblje u vili na Beverly Hillsu i u unajmljenoj kući u Las Vegas.
'Želim znati kako je Michael umro, ali i zašto je svo osoblje u 23 sata onog dana kad je umro dobilo otkaz. Zbog toga sam još više sumnjičava', rekla je La Toya koja je uvjerena da su ga ljudi kojima se okružio navukli na lijekove i polako trošili njegov novac. Osim toga, zadali su mu ubitačan tempo rada i 50 koncerata koje ni osoba u savršenom zdravstvenom stanju ne bi mogla odraditi tek tako.
Kaže i da je Michael redovito držao oko milijun dolara u gotovini u kući, a ni toga nije bilo kad je ušla u njegov dom, jednako kako ni njegove kolekcije nakita.
Sad joj je, kaže, zadatak pobrinuti se za djecu koja ne znaju puno o vanjskom svijetu budući da nikad nisu gledala televiziju. Ne idu u školu, već ih se podučava kod kuće i smiju gledati samo Disneyjeve filmove.
slika
slika

Odgovori