ZIVOT POSLIJE SMRTI...VASE MISLJENJE???

Diskusije oko religija u svijetu ...

VJERUJETE LI U ZIVOT POSLIJE SMRTI?

DA
16
40%
DA
16
40%
NE
4
10%
NE
4
10%
 
Ukupno glasova: 40

Poruka
Autor/ica
Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

#2 Post Postao/la Dino_at »

Ja vjerujem u Sudnji Dan jer to je dio nase vjere Islama. Ko nevjeruje u Sudnji Dan taj je izasao iz Islama. Trudim se da budem spreman za ahiret ali znam da necu biti uspjesan bez Allahove milosti. Dunjaluk je prolazan a vjecnost ceka pa bolja je vjecnost u Dzennetu nego Dzehenemu.

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#5 Post Postao/la Bebuskaa »

Pa od postanja sam ucena da postoji Dzennet i Dzehennem sto znaci ako oni postoje znaci da postoji i zivott..jer zavrsis u Dzennetu znaci uzivaces sad moras uzivati u necem sto znci da ces zivjeti...bar tako mislim... :satisfied: :huh:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: ZIVOT POSLIJE SMRTI...VASE MISLJENJE???

#7 Post Postao/la Abu_haqq »

sabrina_ika je napisao/la:
all_what_you_need je napisao/la:Sve tri velike religije opominju u zivot poslije smrti. Medjutim, danas nije tesko naci osobe koje ce reci: "Ma kakvi, uzivaj dok mozes".
Ovom temom pozivam pripadnike svih religija da daju svoje misljenje, nikakav radikalizam ne zelim sa ovim postici.
Pitanje DA LI VJERUJETE U ZIVOT POSLIJE SMRTI I DA LI SE PRIPREMATE ZA TO? SJETITE LI SE SMRTI PONEKAD? ILI MISLITE DA TREBA MAXIMALNO ISKORISTIT ONO STO OVAJ SVIJET NUDI???
Ja mislim da se dusa ne obnavlja nakon smrti..ali tjelo da..
Valjda..ja se nadam da cu se jednom reciklirati..
Da to je tacno nase tijelo ce biti ponovo stvoreno u onom stanju kako smo umrli.

"I u rog æe se puhnuti, i umrijet æe oni na nebesima i oni na Zemlji; ostat æe samo oni koje bude Allah odabrao. Poslije æe se u rog po drugi put puhnuti i oni æe, odjednom, ustati i èekati."
(Kuran, ez-Zumer, 68.)

Avatar
Satoshi
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 98
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la Satoshi »

iskreno ne razmisljam o tome.sta bude,bit ce.......
svakako treba prozivjet i maximalno iskoristit sta se nudi jer vremena je malo.btw,kazem to zbog toga jer sam bio u situaciji da nisam znao hocu li ostat ziv ili ne.

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#9 Post Postao/la danjel »

Ljudi,ne znam jo¹ se niko nije vratio sa Onoga svijeta i rekao odnosno potvrdio da je bio tamo...Ako postoji ¾ivot poslije smrti,ne zanima me puno da mi je i ovaj jedan da pro¾ivim kako treba,mislim da je jedan dovoljan!!

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#11 Post Postao/la irma26 »

@sabrina_ika cool :mir:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#12 Post Postao/la Abu_haqq »

Danjel je napisao/la:Ljudi,ne znam jo¹ se niko nije vratio sa Onoga svijeta i rekao odnosno potvrdio da je bio tamo...Ako postoji ¾ivot poslije smrti,ne zanima me puno da mi je i ovaj jedan da pro¾ivim kako treba,mislim da je jedan dovoljan!!
Nas poslanik Muhamed sws je vidio Dzennet i Dzehenem i vratio je se da bi nam ga opisao.

Rekla je Aisa radijalahu anhu: “Ja nisam bila ljubomorna na niti jednu od poslanika a.s. zena kao sto sam bila ljubomorna na Hatidzu, iako je ona umrla prije nego sto sam se ja i udala za poslanika alejhiselaam, jer sam dosta puta cula kako je poslanik alejhiselaam spominje te da je Allah dzelesanuhu rekao poslaniku a.s. da prenese dobru vijest Hatidzi da ce ona biti jedna od tih koja ce imati palacu u Dzenetu napravljenu od Qasaba (materijal napravljen od dragog kamenja i bisera), i kada se god zakolje kurban, Hatidza ce dobiti od Allaha dzelesanuhu veliki dio ovog mesa da podjeli medju svojim prijateljicama (Sahih al- Buhari).
,br> *Anas prenosi da je Allahov dzelesanuhu poslanik alejhiselaam rekao: “Najbolje zene cijelog covjecanstva su cetiri zene: Merijem kcer Imrana, Asija zena farina, Hatidza kcer Kuvalidova, i Fatima kcerka poslanika a.s." (Buhari i Muslim).

*Prenosi Ebu Hurejre: "Kada je Dzibrail dosao poslaniku a.s. on mu je rekao: 'O ti Allahov poslanice! Hatidza ce ti uskoro doci da ti donese tanjir mesne supe (ili neke vrste hrane ili nekog pica). Kada ti dodje, poselami je u ime njenog Boga, Allaha dzelesanuhu, i u moje ime takodjer, i prenesi joj dobru vijest o kuci od Qasaba u Dzenetu gdje nece biti buke ili umora (nedaca)' (al- Buhari)."

“O vjernici, cuvajte sebe i svoje porodice od vatre dzehennemske, cije ce gorivo ljudi i kamenje biti…
Ibn Abbas kaze: “U Dzehennemu postoji drvo zvano Zekkum, kada bi samo jedna kap od tog drveta pala na zemlju unistila bi kompletan zivot na zemlji, a kako li je tek sa onim ko se hrani tim drvetom.”

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Re:

#15 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

vjerujem [smile.gif]
slikaslikaslika

Odgovori