Planeta zemlja

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: EKOLOGIJA

#2 Post Postao/la sabinax »

Mozda da pisemo kako nasa malenkost moze pridonjeti ocuvanju prirode

mozda sitnica...ali ne volim kupovati najlonske vrecice vec uvijek nosim svoje krpene
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: EKOLOGIJA

#3 Post Postao/la maida_20 »

I ja ne bacam nikada papiriće po putu... [laugh.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: EKOLOGIJA

#4 Post Postao/la paparaci »

kako bi ja kaznjavao za bacanje smeca po ulici, u prirodi, u rijeke!uH!
kad bi "svi" vodili racuna o tome bilo bi nam mnogo bolje i ljepse!

ja licno ne bacam papirice ili bilo kakvo smece na ulicu ili kad sam u prirodi. stavim u dzep ili drzim u ruci i cekam prvu priliku da to bacim u kantu za smece ili kontejner. isto tako ako se rostilja, pokupim i ponesem smece sa sobom. nije mi jasno kako narod moze bacati smece u vodu?! to je stvarno bez mozga i karaktera! mene to posebno dira, posto kraj moje kuce protice rjecica. "hiljadu" puta sam je do sad ocistio, ali dzabe brale - ne mozes sa stokom izaci na kraj! "ruka mu se osusila, da Bog da, ko god sta baci" kazem u huji, jer me to uzasno nervira i jede!
sto se tice ekologije, svijest nam je stvarno daleko ispod nivoa!
koliko je smeca samo duz "pruge" kod nas bilo, a to je sve nedaleko od izvora koji napaja dobar dio mog naselja. raja ne konta da zemlja upija sve te otrove koji poticu od tog smeca i tako dopiru do izvora.
kad putujete na relaciji Kljuc - Sarajevo, dobar dio puta se vozite pored Vrbasa. pa to je da se covjeku smuci koliko je smeca na samim vrbama i na obalama [eusa_wall.gif]

mislim da bi se ovaj problem dao rijesiti debelim kaznama po dzepu [wink.gif]

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: PLANETA ZEMLJA

#11 Post Postao/la maida_20 »

ovaj avion podsjeća na ajkulu :lol: -interesantno [thumbup.gif]

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: PLANETA ZEMLJA

#12 Post Postao/la mickey »

najviše mrzim kad ljudi ne brinu za okoliš. vidio sam neki dan frajera bacio opušak
na ulici pa sam se skoro zakačio. reko sam mu "nemoj mi zagađivat okoliš j.... ti ozon"!

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: PLANETA ZEMLJA

#14 Post Postao/la andro »

ZENICA
Pokretanje koksare izazvalo veliku Å¡tetu rijeci Bosni
Havarija od prije dvije noći u pogonu Čeličane baca svjetlo na sva dešavanja u Arcelor Mittalu...
25.08.2009. 15:45

Ispuštanje supstance u rijeku Bosnu, koja je po svojim karakteristikama najvjerovatnije nus proizvod Koksare, nanijelo je veliku štetu riječnoj fauni i vjerovatno će izazvati reagovanje Hrvatske i Srbije, smatraju u zeničkom općinskom odboru Stranke Zeleni BiH.

"Ovaj ekocid pokazuje koliko je bio u pravu prof.dr Mustafa Omanović koji je, kao ekspert UN-a, ukazivao na sve posljedice koje će izazvati pokretanje koksare. Mi tražimo zatvaranje tog pogona, a da potrebe za koksom Arcelor Mittal zadovoljava u koksari Lukavac", navodi se u današnjem saopštenju ove stranke.

"Havarija od prije dvije noći u pogonu Čeličane baca svjetlo na sva dešavanja u Arcelor Mittalu. U oba slučaja glavni krivac je ljudski faktor, što je i za očekivati, jer, zbog slanja radnika na čekanje, jedan radnik istovremeno obavlja više funkcija, što neminovno dovodi do ekoloških katastrofa", kaže se u saopštenju

Iz ove strankje podsjećaju da je prilikom prijema delegacije Zelenih Austrije, prije tri godine, načelnik zeničke općine Husejin Smajlović obećao izgradnju postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda grada, uključujući i industrijska postrojenja u Banlozima, a da se do sada po tom pitanju nije ništa učinilo.
slika
slika

Odgovori