Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#1 Post Postao/la mrki62 »

Gdje je BiH ?
Ko je kriv tome , da eto samo Bošnjaci ostaju sa vizom , s obzirom da Srbi sad mogu sa Srbijanskim pasošom ići po EU , Hrvati sa Hrvatskom putovnicom a Bošnjaci sa nesposobnim političarima ne mogu nigdje ,.........
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#2 Post Postao/la andro »

mrki62 je napisao/la:Gdje je BiH ?
Ko je kriv tome , da eto samo Bošnjaci ostaju sa vizom , s obzirom da Srbi sad mogu sa Srbijanskim pasošom ići po EU , Hrvati sa Hrvatskom putovnicom a Bošnjaci sa nesposobnim političarima ne mogu nigdje ,.........


Pa zar trebaju vize za proslost ? Kako ja vidim ovdasnji nazovi ih politicari se samo vracaju u proslost . bitna je istorija , a nije vazna buducnost . A i sto ce nam vize , na kraju bi jos optuzili EU nakon ukidanja viza da su napravili etnicko ciscenje . :lol: Bosna bi ostala skoro pa pusta .
slika
slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#3 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

mrki62 je napisao/la:Gdje je BiH ?
Ko je kriv tome , da eto samo Bošnjaci ostaju sa vizom , s obzirom da Srbi sad mogu sa Srbijanskim pasošom ići po EU , Hrvati sa Hrvatskom putovnicom a Bošnjaci sa nesposobnim političarima ne mogu nigdje ,.........
Upravo tako
S tim sto politicari i njihove porodice mogu s diplomatskim

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#4 Post Postao/la mrki62 »

andro je napisao/la:na kraju bi jos optuzili EU nakon ukidanja viza da su napravili etnicko ciscenje .
Etničko čišćenje ,......... pitam se kad je više napravljeno ; od 1992 - 1995 ili od 1995 - 1996 , kad je Alija pomogao očistiti Srbima RS ( Republiku Srpsku ) na način da je muslimanskom življu sređivao vize za odlazak u treće zemlje .
Baš bih volio imati podatke ; koliko je naroda stradalo a koliko je na "human" način očišćena RS .
Pitanje je zagonetka, koju je teško odgonijetnuti.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#5 Post Postao/la mrki62 »

LAFF je napisao/la: Upravo tako
S tim sto politicari i njihove porodice mogu s diplomatskim
Ja sam bio ubijeđen da će s vremenom narod skontati kakvi su političari , međutim zayebao sam se ,........ pojedini su nacionalistički nastrojeni , do te mjere da ovakvi komentari ne mogu opstati na pojedinim forumima, jer se brišu sa objašnjenjem kako mrzim BiH i sve što je bosansko ,..... na kraju slijedi ban :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#6 Post Postao/la Bebana_de »

Meni je drago da ovi gore navedeni ne trebaju uskoro vize,,, [onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif]

ali Bosna je unikat mala Amerika ,,, [Happy.gif] tu ja nemam komentara,, [icon_flower.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#7 Post Postao/la andro »

Pa dok god ja , mi ,svi , narodi BiH budemo sjedili u svojim " toplim domovima" i trosili svoje dnevne potrebe hrane i pica , komentarisali , svadjali se sa komsijom ko je poceo rat , ko je bolji " bog " koji je zgodniji politicar [Happy.gif] a ko nudi bolji program za bolje sutra ( citaj jucer ) Bosna i Hercegovina sve dublje propada postajuci ekonomska , kulturna i politicka kolonija . I na zalost okruzice nas sa "bosansko-hercegovackim zidom" i cuvati kao pokazni teren za Evropu kako ne treba da se zivi !
slika
slika

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#8 Post Postao/la maida_20 »

oni ce 2010g imati bezvizni režim...a mi 2011g :lol: :lol: :lol: šta se sekirate... [laugh.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#9 Post Postao/la andro »

Ja se ne sekiram , mene EU iskreno i ne privlaci cak sam naprotiv apsolutni protivnik iste . A ionako zivim u multietnickoj sredini ( svijet u malom ) svih naroda oko mene Bosnjaka ,Srbijanaca , Hrvata , Slovenaca , Turaka , Kineza , Arapa , Sudanaca , Rusa , Iranaca , Egipcana , Kurda , Iracana , Moldavki , Ukrajinki itd [eusa_wall.gif]
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#11 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:Bosni se ne ukidaju vize radi srba i rs,oni blokiraju svaki zakon koji treba da se donese da bi se neki uslovi ispunili,al i tome se blizi kraj.
Da li je baš zbog Srba ?
Jedino ako si mislio na Tihića i Silajdžića da su Srbi , onda te razumijem .
Nek ta dva patrona izađu u javnost da su Srbi krivi , pa ćemo vidjeti reakciju svijeta a pogotovo komisara EU.
Treba imati muda i priznati da su Bošnjački političari šljamovi , koji se brinu samo o svojoj guzari !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#12 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli



Malo sam na google potražio , da se sam uvjeriš ko jeste a ko nije u pravu :

BiH, 15.7.2009. - Većina građana Bosne i Hercegovine od 16. jula 2009. godine je i službeno u getu. Evropska komisija objavit će danas preporuke o ukidanju viza za Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju. Navedene zemlje ispunile su uvjete iz Mape puta, a naša zemlja će ostati u društvu Albanije.
Kako je za Dnevni list izjavila zamjenica ministra vanjskih poslova Ana Trišić-Babić, "nije realno i veoma je nekorektno olako obećavati građanima ukidanje viza i pri tome, na jeftin način, sabirati glasove na izborima, a nakon toga uvijek tražiti krivca na nekoj drugoj strani. Zakonski projekti koje traži Evropa jednostavo moraju biti rezultat demokratskih procesa u BiH i ne mogu nastati u Bruxellesu ili negdje drugo" kazala je Trišić-Babić.

Visoki predstavnik za vanjsku politiku i sigurnost Javier Solana 14. jula 2009. godine je obišao zemlje koje će od 01. januara biti na "bijeloj schengejskoj listi", sastao se sa njihovim visokim dužnosnicima i jasno poručio: "Za vas više nema prepreka". Zadovoljni srbijanski premijer i ministar unutarnjih poslova danas će se u Bruxellesu sastati s povjerenikom EU-a za proširenje Ollijem Rehnom i povjerenikom za pravosuđe i unutarnje poslove Jacquesom Barrotom.

Naš šef diplomatije Sven Alkalaj u prijelomnom trenutku za BiH boravio je u Ujedinjenim Arapskim Emiratima na pripremama za samit nesvrstanih (!), dakle zemalja koje nisu u jednom vojno-političkom bloku, primjerice NATO-u.

Link http://vijesti.bosnia.ba/index.php?sta=3&pid=16145
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#14 Post Postao/la srebrni »

nagrada za genocid Srbiji i srpskoj politici...nista drugo...

i lagano unistavanje bosne i hercegovine ....svim metodama

.........................sta reci RUZNO....da preskacu bih i kosovo ako vec MORA da njima isplate neke dugove ( makedoniju izuzimam iz toga)
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#15 Post Postao/la paparaci »

mrki, ti nikako NE mozes porediti BiH sa regionom! u BiH je sve kroz tri i svako svoje prosipa! sto u susjednim drzavama nije slucaj! da su nam politicari stoka, to se zna. ti dobro znas da Dodik radi sve na tome kako bi stanje ostalo kakvo jeste, odnosno postalo jos gore(citaj bolje po njega).
politicarka iz jedne njemacke stranke koja je clanica u evropskom parlamentu je izjavila da je ne fer prema bosanskim muslimanima takav tretman, jer je to diskriminacija. razlog tome jeste, sto hrvati i srbi iz BiH mogu dobiti pasose iz maticnih drzava i tako uzivati prava bezviznog rezima. a zrtve poput Srebrenice bivaju diskrminirane! ona takodjer smatra da je BiH na najmanje istom tehnickom nivou kao njene susjedne zemlje koje bi trebale uzivati uskoro ta prava.

Zaključano