Predosjecaj

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Predosjecaj

#1 Post Postao/la nella26 »

Naučno je dokazano da pojedini ljudi mogu imati predosjećaj za stvari koje će im uslijediti, odnosno imaju jako izraženu intuiciju.
Vjerujete li da ljudi mogu predosjetiti dobre ili loše strvari koje ih mogu zadesiti i da li vi imate predosjećaj za pojedine stvari.
Da li je taj predosjećaj vezan samo za vas ili možete predosjetiti i vezano za blisku osobu, porodicu i sl.


Ja imam predosjećaj kad će se nešto desiti meni i mojim bližnjim, toliko je nekad izražen da me bude strah.
Nekada, kada imam predosjećaj za lošu situaciju jednostavno me obuzme osjećaj bezvoljnosti.

Sad sam sva pretrnula jer se moj predosjećaj opet dokazao.
Dogovarala sam se sa ekipom i kluba da idemo u Dubrovnik jučer, sa motorima, i jednostavno mi se nije išlo, iz čista mira mi se javio osjećaj kako ne trebam ići.
I nisam otišla, iako su me nagovarali u petak cijeli dan.
Sad sjedim u kući i dobijem poruku od prijatelja da je jedan od mojih prijatelja (onaj sa kojim sam ja trebala biti na motoru), pao sa motora, odnosno auto ga je oborio i vukao kroz cijelu raskrsnicu.Na sreću ništa ozbiljnije mu se nije desilo.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: PREDOSJEĆAJ

#2 Post Postao/la mrki62 »

Nek me neko ne shvati bukvalno al kao što pas može predosjećati , to ne može niko .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: PREDOSJEĆAJ

#5 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
još nešto. na prvi pogled mogu ocijeniti čovjeka
I sam sam takav [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: PREDOSJEĆAJ

#8 Post Postao/la beca »

Moja drugarica nella uvijek ima te predosjecaje...i cesto bude u pravu....

sto se mene tice, ne razmisljem previse o tome...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: PREDOSJEĆAJ

#9 Post Postao/la ra-ja »

Predosjecaj ili intuiciju veoma imama razvijenu...Ne obracam paznju na to ali kada se nesto desi...sjetim se da sam to vec znala.... [eusa_think.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: PREDOSJEĆAJ

#10 Post Postao/la sabinax »

Moram priznati da bas nemam neki razvijen predosjecaj da ce se nesto dogoditi i da to bude tako...vjerojatno je to kod nekih ljudi vise razvijeno a kod drugih ne, ali potpuno vjerujem u to da postoji
ja cesto zamisljam da ce se nesto lose dogoditi ali srecom skoro nikad nista ne bude [Happy.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: PREDOSJEĆAJ

#11 Post Postao/la nella26 »

Skoro sam pisala kako sam imala predosjećaj da ne trebam krenuti na more i nažalost bila sam u pravu.
Nekidan isti ružni osjećaj, nazovem druga (bajkera) kažem da sam nazvala da vidim kako su svi i jesul svi na broju, on me pita otkud znam, opet jedan pao ali sreća ništa ozbiljno, kažem da ne znam da sam nazvala zbog mog ludog osjećaja, pa mi je rekao da nisam normalna sa ovim svojim predosjećajima.
Uh tako me nekad strah :?
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: PREDOSJEĆAJ

#12 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Skoro sam pisala kako sam imala predosjećaj da ne trebam krenuti na more i nažalost bila sam u pravu.
Nekidan isti ružni osjećaj, nazovem druga (bajkera) kažem da sam nazvala da vidim kako su svi i jesul svi na broju, on me pita otkud znam, opet jedan pao ali sreća ništa ozbiljno, kažem da ne znam da sam nazvala zbog mog ludog osjećaja, pa mi je rekao da nisam normalna sa ovim svojim predosjećajima.
Uh tako me nekad strah :?
ja ti ne bih dao NIKAD svoj broj telefona....nema sanse hehhee

da mi suhu svezes...

salim se ...a ja sanjao rat tih davnih godina i desilo se onako kako sam sanjao..jedino kraj malo drugaciji al nikad se ne zna
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: PREDOSJEĆAJ

#13 Post Postao/la beca »

ja imam loš preosjećaj, ili je možda samo u pitanju strah, da će me zli ljudi odvojiti od drage prijateljice...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: PREDOSJEĆAJ

#14 Post Postao/la nella26 »

beca_jovi je napisao/la:ja imam loš preosjećaj, ili je možda samo u pitanju strah, da će me zli ljudi odvojiti od drage prijateljice...
Ma nije se taj rodio/la
ne moše ni jedan zli jezik, nijedna pakost stati u kraj mojoj ljubavi prema tebi TI SI MOJA SESTRA
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: PREDOSJEĆAJ

#15 Post Postao/la beca »

nella26 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:ja imam loš preosjećaj, ili je možda samo u pitanju strah, da će me zli ljudi odvojiti od drage prijateljice...
Ma nije se taj rodio/la
ne moše ni jedan zli jezik, nijedna pakost stati u kraj mojoj ljubavi prema tebi TI SI MOJA SESTRA
TI SI MOJE BLAGO...

Odgovori