Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
begg
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 35
Pridružen/a: 21 Jun 2009 00:25

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#2 Post Postao/la begg »

sve je ovo stvarno surova istina...više i nevezano za događaje oko nas,raja se toliko pokvarila i postala zavidna i iskvarena,da će se situacija svaki dan pogoršavati..nažalost [eusa_wall.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#3 Post Postao/la nella26 »

Situacija u zemlji je katastrofa!
Stvarno niko ništa ne poduzima, samo pričaju i obećavaju kako će povesti računa o kriminalu a sami su kriminalci.
Kad bi se kompletna vlast smijenila i na vlast postavili normalni, mladi ljudi možda bi se ova zemlja iščupala a ovako će propast.
Recesija nema veze sa nama, jer je kod nas recesija od 1992. to je samo izgovor za ove lopove da još sebi para nagrnu.

BiH kao ni jedna zemlja ima toliko izvorišta prirodne vode, umjesto da je izvozi širom svijeta ona uvozi nekakve vode i to smrdljive.
I mogla bih nabrajati do ujutro opet se sve svodi na promjenu vlasti, a malo treb stegnuti i ove nadrimuslimane.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#4 Post Postao/la sabinax »

ne slazem se da recesija nema veze sa ovakvim događajima i s poticanjem nacionalne mrznji...iz svake recesije se rodio neki rat...ljudi su nezadovoljni i najlakse ih je nahuskati jedne na druge kao sto je to cinio Hitler u doba velike krize krajem 30-tih godina, mislim da je jednom prilikom i mrki rekao da se ovakvim mrznjama skrece pozornost s ekonomskih problema u drzavi i da se ljudima mazu oci...s tim se potpuno slazem
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#6 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:slažete li se da kako vrijeme prolazi sve je gora i gora situacija u BiH
slazem, i te kako! taj trend je prisutan niz godina, nazalost. za sve to je kriva "slozenost" "drzave", a najmanje recesija. naravno da i ona ima svog udjela, ali sa BiH je krenulo niz brdo vec odavno. stanje se se nece promjeniti sve dok se svjest gradjana ne promijeni, a isto tako dok se sile koje u pozadini djeluju ne odluce sta ce i kako. jako mi je tesko sto je to sve tako. pozelim da poput tornada protutnjim kroz glavne drzavne institucije i uvedem red, ali..... ja i moja vise nego djecija masta [Happy.gif] :lol:
povrh svega jutros naletih na vijest

u trebinju, banjaluci i istočnom sarajevu formira se četnički pokret
ovdje možete pročitati vijest

http://www.bol-chat.de/news/view/580/
ovo nema ni u pm! :lol:

jesam se ismijao i ujedno zgrozio na toliku bolest!
možda svi ovi problemi među ljudima i nastaju zbog recesije
ma kakva recesija, kakvi bakraci. problemi koje imamo su nastali i postoje zbog bolesnih umova i ovaca koje iste prate.

najzad, nesto se gadno uvuklo u narod. ne znam sta je. ali se mi brate tesko i izmedju se mozemo. svi su vise manje na nekoj distanci. nema one topline i druzenja kao nekad. Boze sacuvaj....
šta mislite ima li nade za suživot u BiH, nekad za 10,20 godina ili će ovo postati nova palestina, somalija......možda izbije i novi rat?
iskreno receno, sve je moguce! ja sam davno rekao, ukoliko se povuku mirovne snage - opet ce puci! nadati nam se da ce "jednog dana" biti bolje, mada je i ta nada u mnogima zamrla.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#7 Post Postao/la ra-ja »

Posto nezivim dole...nebih mogla dati adekvatan odgovor....jer samo vjerujem u ono sto vidim svojim ocima....
A ono sto drugi kazu..bla..bla...bla...neznaci mi nista ..to su samo mahalske price....


Na ovo pitanje,najbolje mogu odgovoriti stanovnici BiH...koji dole zive borave i rade...
A sve cuju ...vide i osjete.... :!:

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#8 Post Postao/la nnejra »

Bosna i Hercegovina je nažalost danas u jako lošoj situaciji. Život njenih stanovnika je na jako niskom nivou, izuzev one šačice povlaštenih. Upravo oni i izazivaju ovakvu situaciju u kojoj lako manipulišu sa ljudima koji se bore za opstanak. Prepadaju nas ugroženim nacionalnim interesima i tjeraju u torove, da ne bismo pitali šta to oni rade, gdje novac troše, zašto rasprodaju ovo malo još državne imovine i sl.stvari.Bosanci i Hercegovci opametite se, naši političari ne brinu o nama, oni brinu o sebi. Nisu nama ugroženi nacionalni interesi, nama su ugrženi opstanak i prosta reprodukcija. Natalitet u FBiH je zabrinjavajući, tj. u 3 kantona je mortalitet veći od nataliteta. Kako da se mladi parovi odlučuju na osnivanje porodice kada žena čim zatrudni dobije otkaz, nema porodiljne naknade niti dječijeg dodatka ? Znači ako se ne probudimo iz ovog košmara vrlo brzo ovo će biti zemlja staraca i oni će moći živjeti zajedno, a mladi će biti negdje daleko u suživotu sa raznim narodima , Amerikancima, Njemcima, Šveđanima i sl.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#9 Post Postao/la paparaci »

nnejra je napisao/la:Bosna i Hercegovina je nažalost danas u jako lošoj situaciji. Život njenih stanovnika je na jako niskom nivou, izuzev one šačice povlaštenih. Upravo oni i izazivaju ovakvu situaciju u kojoj lako manipulišu sa ljudima koji se bore za opstanak. Prepadaju nas ugroženim nacionalnim interesima i tjeraju u torove, da ne bismo pitali šta to oni rade, gdje novac troše, zašto rasprodaju ovo malo još državne imovine i sl.stvari.Bosanci i Hercegovci opametite se, naši političari ne brinu o nama, oni brinu o sebi. Nisu nama ugroženi nacionalni interesi, nama su ugrženi opstanak i prosta reprodukcija. Natalitet u FBiH je zabrinjavajući, tj. u 3 kantona je mortalitet veći od nataliteta. Kako da se mladi parovi odlučuju na osnivanje porodice kada žena čim zatrudni dobije otkaz, nema porodiljne naknade niti dječijeg dodatka ? Znači ako se ne probudimo iz ovog košmara vrlo brzo ovo će biti zemlja staraca i oni će moći živjeti zajedno, a mladi će biti negdje daleko u suživotu sa raznim narodima , Amerikancima, Njemcima, Šveđanima i sl.
ljubi te zet za ovo! [smileycrushhx9.gif] [thumbup.gif] [evojele9.gif]

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#10 Post Postao/la beba80 »

mi smo svi braca i sestre pa ako neko zeli rat kuca ce nam se srusit.a bolje nece nikad bit dok ljudi ne budu molili za oprost grijeha i jedni druge uvazavali al to danasnjem nasem narodu je tesko nista neznaju a nece ni da nauce.UZMITE CITAJTE govorite svima.

Avatar
Dioda
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 29 Apr 2009 21:59

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#11 Post Postao/la Dioda »

Ma ne padamo sve dublje.Mi samo nezaustravljivo srljamo u propast [icon_boxing.gif]

Ja sam fakat zgrozena stanjem u ovoj drzavi,i muka mi dolazi kad gledam sta se sve dogadja. Idemo samo dublje i dublje.Sve nase "komsijske" zemlje,od koji su neke naravno i bile agresorske idu naprijed,zive za buducnost.Ja vec trinaest godina od zavrsetka rata pokusavam da naidjem na samo jedan dnevnik na kojem sto puta necu cuti spominjanje rata i klanja.Kako je krenulo,mislim da ce moje unuce slusati ista ova s*anja koja ja slusam :?

Mrznja je danas puno veca nego neposredno nakon rata. Ovaj napaceni narod i ne vidi,i ne cuje,i dozvoljava da ga svi tlace. Neprestalno slusam huskacku politiku sa svih strana,iz koje se, po mom misljenju,radja jos veca mrznja,ako takva i moze postojati.Pa dokle vise :evil:

Onda se neko sjeti da kaze "hajmo ih rusit",ali to ovdje ne funkcionise,zato sto su svi nepodnosljivo apaticni i ne zele nista da mijenjaju.Dobro je samo dok se ne puca :roll:

S druge strane,kad kazes hajmo rusiti vladajucu strukturu,onda pomislis,a koga da postavis na vlast? Postoji li i jedna osoba u ovoj drzavi koja bi bila sposobna da obuzda stoku? Mislim da takva licnost kod nas jos uvijek ne postoji. Kad kazem "obuzda" ne mislim na uspostavljanje tiranije,diktature,nego mislim na nekoga ko bi mogao situaciju drzati pod kontrolom.

Ono sto je najgore u svemu je da, danasnje generacije,koje nisu zapamtile rat,postaju potpuno otrovane mrznjom.Stalno ih filuju glupostima,ispiraju mozgove,prave od njih nesnosne nacionaliste,da ne kazem fasiste. I situacija se ne moze promijeniti na bolje jer su to sve sada formirane licnosti,sa formiranim stavom.Mrzi bliznjeg svoga,zapali,pretuci,zastrasuj.....Ucini sve da se sto prije opet pokoljemo.

Naravno da ne mogu biti ravnodusna prema onome sto nam se u ratu izdesavalo.Prva ja sam izgubila oca. Ali brate,dokle vise,trebam li opet gledati krvave pokolje,mrziti cijele narode zbog psihopata koji nas ne pustaju na miru.

Nazalost,ne vidim nikakav napredak.

Balkane,Baalkaneee,Balllkaaanneee moj [Happy.gif] [bihbq3.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#12 Post Postao/la paparaci »

eh...... i uh..... [eusa_wall.gif] [Real mad.gif] [icon_ballbounce.gif] [icon_boxing.gif] [huh.gif]

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#13 Post Postao/la srebrni »

paparaci je napisao/la:eh...... i uh..... [eusa_wall.gif] [Real mad.gif] [icon_ballbounce.gif] [icon_boxing.gif] [huh.gif]
POTPISUJEM
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#14 Post Postao/la mrki62 »

Dioda je napisao/la:
Balkane,Baalkaneee,Balllkaaanneee moj [Happy.gif] [bihbq3.gif]
Budi mi dobar i dobro mi stooooojjj [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#15 Post Postao/la ra-ja »

nnejra je napisao/la:Bosna i Hercegovina je nažalost danas u jako lošoj situaciji. Život njenih stanovnika je na jako niskom nivou, izuzev one šačice povlaštenih. Upravo oni i izazivaju ovakvu situaciju u kojoj lako manipulišu sa ljudima koji se bore za opstanak. Prepadaju nas ugroženim nacionalnim interesima i tjeraju u torove, da ne bismo pitali šta to oni rade, gdje novac troše, zašto rasprodaju ovo malo još državne imovine i sl.stvari.Bosanci i Hercegovci opametite se, naši političari ne brinu o nama, oni brinu o sebi. Nisu nama ugroženi nacionalni interesi, nama su ugrženi opstanak i prosta reprodukcija. Natalitet u FBiH je zabrinjavajući, tj. u 3 kantona je mortalitet veći od nataliteta. Kako da se mladi parovi odlučuju na osnivanje porodice kada žena čim zatrudni dobije otkaz, nema porodiljne naknade niti dječijeg dodatka ? Znači ako se ne probudimo iz ovog košmara vrlo brzo ovo će biti zemlja staraca i oni će moći živjeti zajedno, a mladi će biti negdje daleko u suživotu sa raznim narodima , Amerikancima, Njemcima, Šveđanima i sl.
Svaka ti cast ...bar neko neka kaze i prizna kratko i jasno kakvo je stanje dole bez kicenja i zaobiolazenja istine... Glumiti pred javnoscu a toliko problema pa to je van svake pameti... :!:

Odgovori