Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

Savjeti kako da postenete ljepsi. Sminka.Kreme...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#136 Post Postao/la Bebana_de »

U svakom slucaju da imam kao i svi ostali na tonu kozmetile i koje koristim i ne ,,,
izgled,,to je nesto vazno,,higijena,,,sta reci

dal ima jos klosara koji ne gledaju na svoj izgled,, [eusa_think.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#138 Post Postao/la maida_20 »

papaya je napisao/la:higijena je VODA I SAPUN!
i četkica za zube [Happy.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#140 Post Postao/la sabinax »

vodim racuna o sebi koliko je to potrebno da budem zdrava i da se osjecam dobro u svojoj kozi ali ne radim od sebe cirkus niti dam da se kozmeticka industrija bogati na meni samo zato sto reklame kazu: Kupi, kupi bit ces ljepsa, mlađa, ....
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#141 Post Postao/la ra-ja »

Bas onoliko koliko ja smatram da trebammm..... [eusa_think.gif]

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#143 Post Postao/la venecija »

Ma danas svaka zena gleda da je dotjerana! Neko manje neko vise! Ja se drzim strasno puno toga jer higijena nije samo kupanje! Puno paznje pridajem sebi sto se toga tice!Naravno,u granici normale! Al smaram da svaki razuman covjek to radi u danasnje vrijeme!
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#144 Post Postao/la srebrni »

prlicno al bez pretjerivanja...koliko jedan prosjecni muskarac
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#145 Post Postao/la nnejra »

Vodim računa o svom izgledu. Mislim da pitanje higijene ne bi trebalo uopće biti upitno za bilo koga, to je osnovna stvar svake žene i muškarca koji su na normalnom stepenu svijesti, barem bi trebalo da je tako. A pod ovim da vodim računa o svom izgledu podrazumijevam odlaske kod kozmetičarke i frizerke koji su uobičajeni i sastavni dio mog života, koje smatram rutinom. Svaka žena se osjeća puno bolje i ima veće samopouzdanje kada lijepo i dotjerano izgleda. Naravno, različiti smo tipovi, pa će tako neko otići jednom sedmično, a neko jednom mjesečno kod kozmetičarke, a neko možda u pola godine, sve zavisi od finansijskih mogućnosti i sklonosti. Blago onim ženama kojima je majka priroda podarila to bogatstvo da nemaju problema sa kožom, sa kosom i sl. pa same mogu vrlo lako u kućnoj izvedbi obaviti mnoge tretmane. Znači bitno je da vodimo računa o svom izgledu, prije svega zbog sebe pa onda i naše okoline.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#146 Post Postao/la beca »

dovoljno, da se osjećam lijepo...nešto me mrzi rezati nokte na nogama [laugh.gif] , ali eto....ovo je onterna šala...neko će je shvatiti...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#149 Post Postao/la ra-ja »

Iako mnogi misle da najbolji ljudi imaju svoja kruta paravila o vodjenju racuna o sebi.. nije zgoreg procitati i primjene neke sugestije oko pitanja koliko vosite racuna o sebi..To i sama radim ,jer prakticni prijeri mi uvijek zapadaju za oko..ako ih probam i ustanovim da su dobra..dalje ih primjenjujem....

Priliko sminkanja najveci adut vas umjetnika je mastovitost , kreativnost ali i poneki trik....ako hocete da bas budete lijepo nasminkani...

Dala bih par savjeta u vezi....

Prilikom nanosenja sminke ,,prvo nanosimo podlogu.inace to neka bude neka hidrantna krema .koju obavezno treba da upije koza da se osusi...Zatim tecni puder u tankom sloju ..nikako ono natobati pa da lice izgleda kao freska..Samo na mjestima gdje treba nesto pokriti tu staviti malo vise..Nikada nekoristiti puder u prahu pa onda tecni.To onda izgleda katastrofalno..Znaci ako upotrebljavate oba u jednom slucaju treba obrnuto upotrebiti...

Olovka za usne ako upotrebljavate svijetao ruz ..najbolje da upotrebite olovku za nijansu tamniju nego sto je boja vasih usana ..A kod tamniji ruzenva mozete upotrebiti i ikreon...
Preko ruza predjite sjanim ruzem sa cetkicom za ruz....


Sjenilo za oci mezete kombinovati boje..Tako na primjer probajte poceti od zelene ,plave i na kraju boje rumenila.Takav niz daje posebno oblik ociju....

Cetkicu za nanosenje sjenila obavezno operite poslije upotrbe...

Kozmetiku koju kupite a neodgovara vam ..nemojte drzati zajedno sa onom koja vam sluzi za svakodnevnu upotrebu...

Ambalaza za kozmeticarske preparate poneka zna dati veoma visoku cijenu preparatu.sto neznaci da je taj preparat bolji od ono sto je jeftiniji..Pocela sam kupovati maskaru od samo 2eu ..koja ima isti kvalitet od onih skupih maskara....
Inace i svi ostali preparate mozete naci po povoljnijoj cijeni sa istim kvalitetom...
U svemu tereba biti ekonomican..pa i u tome... :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Koliko vodite racuna o sebi i svom izgledu?

#150 Post Postao/la ra-ja »

Uvijek prije izlaska vani obavezno pogledam da li mi je sta isporeno pocijepano ili da li je sta prljavo ili uflekano od odjece koju imama na sebi...... :!:

Odgovori