Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#46 Post Postao/la srebrni »

slika je mojih ruku djelo...kad se pridje blize svemu....ipak sve ima svoje znacenje...a covjek se dobro zamisli...pogotovo mi koji smo dozivjeli i prezivjeli to

slika
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

igla
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 259
Pridružen/a: 03 Dec 2008 12:12

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#47 Post Postao/la igla »

mislim,da spomenik jos nije kompletno napravljen.treba kompletirat spisak poginule djece,grada SARAJEVA.a onda ih uklesati na kamene ploce.i postaviti ih iza spomenika.tada ce biti gotov spomenik.po mom misljenju,spomenik je trebao biti u centru grada.i nije ga trebalo izmjestati van grada.ne kaze se djabe,,daleko od oci, daleko od srca.zato taj spomenik treba da bude u centru grada.poginula djeca grada SARAJEVA su zasluzila to.

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#48 Post Postao/la srebrni »

igla je napisao/la:mislim,da spomenik jos nije kompletno napravljen.treba kompletirat spisak poginule djece,grada SARAJEVA.a onda ih uklesati na kamene ploce.i postaviti ih iza spomenika.tada ce biti gotov spomenik.po mom misljenju,spomenik je trebao biti u centru grada.i nije ga trebalo izmjestati van grada.ne kaze se djabe,,daleko od oci, daleko od srca.zato taj spomenik treba da bude u centru grada.poginula djeca grada SARAJEVA su zasluzila to.
tacno je da spomenik nije gotov al ne kontam ovo za centar i izmjestanje......pojasni ako mozes...molim te


hvala
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#50 Post Postao/la srebrni »

VISE OD TUGE AKO MOZE BITI VISE OD TUGE

djeca koja nikad nisu poigrala nitendo...koja danas ne mogu otici na koncert Colica,Dine,Harija........koja ne mogu pogledat fudbalsku utakmicu....djeca koja nisu nikom nista bila skrivila...a ubijana su na sankanju (alipasino masakr)...na fudbalskom igralistu ( dobrinja) , granata koja je iza mene pala i pogodila jednu kucu u Buljakovom potoku ( kasnije sam saznao da je cetvoro nevinih malih bica poginulo u toj kuci ), beba u autobusu na izmjestanju iz Sarajeva ubijena snajperom......i da ne nabrajam mnogo toga....odmah me dusa boli...

a djeca ubica .....ma ako ima Boga ....valjda ce ih podsjetit jednom na ta zlodjela
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

igla
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 259
Pridružen/a: 03 Dec 2008 12:12

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#52 Post Postao/la igla »

srebrni je napisao/la:VISE OD TUGE AKO MOZE BITI VISE OD TUGE

djeca koja nikad nisu poigrala nitendo...koja danas ne mogu otici na koncert Colica,Dine,Harija........koja ne mogu pogledat fudbalsku utakmicu....djeca koja nisu nikom nista bila skrivila...a ubijana su na sankanju (alipasino masakr)...na fudbalskom igralistu ( dobrinja) , granata koja je iza mene pala i pogodila jednu kucu u Buljakovom potoku ( kasnije sam saznao da je cetvoro nevinih malih bica poginulo u toj kuci ), beba u autobusu na izmjestanju iz Sarajeva ubijena snajperom......i da ne nabrajam mnogo toga....odmah me dusa boli...

a djeca ubica .....ma ako ima Boga ....valjda ce ih podsjetit jednom na ta zlodjela

na ovo se nema sta dodati,samo se moze zaplakati.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#53 Post Postao/la sabinax »

http://www.youtube.com/watch?v=alKfNoE4xo4
Zabranjeno Pusenje Pupoljak :cry:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#57 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

tatanka je napisao/la:
srebrni je napisao/la:
igla je napisao/la:mislim,da spomenik jos nije kompletno napravljen.treba kompletirat spisak poginule djece,grada SARAJEVA.a onda ih uklesati na kamene ploce.i postaviti ih iza spomenika.tada ce biti gotov spomenik.po mom misljenju,spomenik je trebao biti u centru grada.i nije ga trebalo izmjestati van grada.ne kaze se djabe,,daleko od oci, daleko od srca.zato taj spomenik treba da bude u centru grada.poginula djeca grada SARAJEVA su zasluzila to.
tacno je da spomenik nije gotov al ne kontam ovo za centar i izmjestanje......pojasni ako mozes...molim te


hvala
ja sam kont'o da je taj spomenik u parkushi.... kako sad izvan grada... bitte pojasnjenje...
Ma on samo replicira idiota Nebojsu koji veli trebao bi biti bogu iza nogu na Vracama.
Spomenik je za sjecanje i podsjecanje svakog koga ugleda da se nikad ne zaboravi ona bebica od 8 mjeseci u humanitarnom konvoju kada je s majcinom u narucju dojila te ubijena iz hitca snajpera
Koji je dobro znao u koga gadja!

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#58 Post Postao/la srebrni »

tacno je da spomenik nije gotov al ne kontam ovo za centar i izmjestanje......pojasni ako mozes...molim te


hvala[/quote]

ja sam kont'o da je taj spomenik u parkushi.... kako sad izvan grada... bitte pojasnjenje...[/quote]
Ma on samo replicira idiota Nebojsu koji veli trebao bi biti bogu iza nogu na Vracama.
Spomenik je za sjecanje i podsjecanje svakog koga ugleda da se nikad ne zaboravi ona bebica od 8 mjeseci u humanitarnom konvoju kada je s majcinom u narucju dojila te ubijena iz hitca snajpera
Koji je dobro znao u koga gadja![/quote]
igla i ja se dogovrili na privat oko toga ...i slozni smo oko svega ama bas 100%
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#59 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Bih prisutan neki dan pored tog spomenika
Jedan slikar sjedi i crta (valjda spomenik)
ugleda nas pepozna valjda i strance tu uzdahnu obrisa suzu i rece;

Svi ideali svijeta ne vrijede suze jednog djeteta


U prvih mah ne razumijeh necuh pa ga upita ponovo
Cijelo vrijeme pa i danas mi odzvonjavaju rijeci njegove

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#60 Post Postao/la venecija »

Majka sam i nemam rijeci,za tvoj tekst Laffe... [huh.gif]
Bila sam 92...tad sam svog sina rodila...a mjesec dana prije je ,
u istoj bolnici, umrlo 8 beba novorodjenih :cry: ,navodno zbog nedostatka
vakcine koju bebe primaju pri rodjenju...
Bilo.. proslo..niko vise nije ni spomenuo..niti su majke trazile da se ispita
zasto...zbog cega..eto kazu bio rat..a u ratu svak moze sve...!!!!


Samo sa jednom razlikom...jedino djeca nemogu..zato sto su djeca!!!
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Odgovori