*Eh..ta Amerika..*

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#2 Post Postao/la Tourniquet »

hehe mala poluseka ne prica njihov jezik nego vjerovatno prica engleski :biggrin: :biggrin: :biggrin: . A engleska nije Amerika.. no ne bitno..

A sto se tice njih nikad ne bi pozelio biti kao oni, niti bi pozelio nesto njihovo... Mislim ono sto oni rade i sto je po njihovom normalno i stvar trenda to se kosi sa svim ljudskim zakonima i svim ljudskim obiljezjima... jednostavno katastrofaaa... :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#4 Post Postao/la Tourniquet »

Ma to je bilo malo sale sa moje strane..... Ali mislim stvarno ono sto je po Americki normalan zivot i nesto normalno to je za svake osude... Ali ipak oni su ti koji namecu danasnji trend zivota, i sve ono uglavnom po cemu danas ljudi zive je onako kako Amerika namece...

A dzaba njima to sve... JA imam svoj zivot i svoj princip i nacin zivota....

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#5 Post Postao/la Bebuskaa »

ToUrNiQuEt je napisao/la:Ma to je bilo malo sale sa moje strane..... Ali mislim stvarno ono sto je po Americki normalan zivot i nesto normalno to je za svake osude... Ali ipak oni su ti koji namecu danasnji trend zivota, i sve ono uglavnom po cemu danas ljudi zive je onako kako Amerika namece...

A dzaba njima to sve... JA imam svoj zivot i svoj princip i nacin zivota....

Tour slazem se stobom na jedan nacin...ali to sto kazes imas svoj princip zivta ...pa imam ga i ja iako skoro 10 godina boravim i zivim u Americi ne zivim pod njihovim principima i sl.....samim tim nas narod koji zivi u Americi je dao jedan veliki primjer Americkim gradjanima i narodu....jer nase obicaje i nacin zovta u cjlokupnosti mnogi ameri mogu samo da zamisle da postoji,,ne mogu sad da nabrajam sta sve mi imamo a oni ne...ne govorim o ekonominom pogledu vec Bosanskom nacinu zivota i znanju i vrijednosti,,, iako zivim u Americi,, zivim da... ali ne igram kako oni sviraju... :satisfied: :P

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#7 Post Postao/la Tourniquet »

Bebuskaa je napisao/la:
ToUrNiQuEt je napisao/la:Ma to je bilo malo sale sa moje strane..... Ali mislim stvarno ono sto je po Americki normalan zivot i nesto normalno to je za svake osude... Ali ipak oni su ti koji namecu danasnji trend zivota, i sve ono uglavnom po cemu danas ljudi zive je onako kako Amerika namece...

A dzaba njima to sve... JA imam svoj zivot i svoj princip i nacin zivota....

Tour slazem se stobom na jedan nacin...ali to sto kazes imas svoj princip zivta ...pa imam ga i ja iako skoro 10 godina boravim i zivim u Americi ne zivim pod njihovim principima i sl.....samim tim nas narod koji zivi u Americi je dao jedan veliki primjer Americkim gradjanima i narodu....jer nase obicaje i nacin zovta u cjlokupnosti mnogi ameri mogu samo da zamisle da postoji,,ne mogu sad da nabrajam sta sve mi imamo a oni ne...ne govorim o ekonominom pogledu vec Bosanskom nacinu zivota i znanju i vrijednosti,,, iako zivim u Americi,, zivim da... ali ne igram kako oni sviraju... :satisfied: :P
to je bitno.. da bez obziraaa gde si u kojem dijelu svijeta da znas ko si i sta si i odakle potices.... to je najveca ljudska vrijednost....

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#9 Post Postao/la Bebuskaa »

To jeste tacno..da su skole ovamo u dosta pogleda drugacije na osnove skolovanja u Bosni i sl..Ali ne mora da znaci da je LAKSA....i ovamo su skole teske na svoj nacin ,zavisi koji smijer si uzela...nisam isla na fakultet u Bosni ne znma koji im je nacin predavanja zadavanja lekcija i dalje ali jesam isla u srednju skolu vrlo malo...i ovamo sam je zavrsila i ima razlike u tome svemu....jedino kod nas sto je bas najteze su essejs....diktati koje moras napisati od odredjenog predmeta ali mora da bude i oderedjeni broj recenica (600 recenica..ili odredjeni broj listova))i da imas poentu koju prrofesor trazi od tebe... :P
Zadnja izmjena: Bebuskaa, dana/u 03 Maj 2007 22:49, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#10 Post Postao/la Abu_haqq »

Amerika je jedna velika fukara.
Nema svoju kulturu a nadmece nesto sto unistava porodicu i civilizaciju.
Kradu tudzi sistem i onda ga nadmecu tom istom narodu koja je samo to sega.
Njihova skola je kinder garten za nasu u BiH i onda su opet oni priznatiji od nas. Stvarno za smjeh sta mi sebi dozvolimo.

Ja bi preporucio to djete sto prije odljepiti tog Tv-a inace ce biti belaja.

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#11 Post Postao/la Alma_sa »

Èitam ove va¹e komentare, naravno sasvim je normalno da nam se mi¹ljenja razlikuju, ali ipak ja za nepuni mjesec dana idem u Ameriku da ¾ivim. Iz prièe mojih prijatelja i moje familije, znam da nije lahko, ni tamo ne cvetaju ru¾e, ali mislim i smatram da æe biti dobro, da se neæu pokajati, da æe biti milije i dra¾e biti neko vrijeme van BiH, a onda se vratit' nazad u domovinu, jer iskreno, ne vidim perspektivu za sebe niti za svoju djecu. Neko od Vas æe mo¾da napisati, a tamo vidi¹ perspektivu, i odmah da odgovorim potvrdno, DA. Ne moram se ja mjenjati, ovo sam ¹to sam, razumijem da je drugaèija kultura, da je drugi naèin ¾ivota, da dosta toga nije sjajno, ali neæu igrati po taktovima njihove muzike, sasvim je razumljivo da æu se prilagoditi i prihvatiti neke stvari, ali smatram da æu ostati dosljedna sebi i da æu prije svega ostati to ¹to jesam. I naravno, ako Bog da, moja djeca æe i te kako prièati bosanski jezik, znati na¹u kulturu i na¹e obièaje, odakle su im korjeni itd... 8)

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#12 Post Postao/la Abu_haqq »

Onda se dobro potrudi da to bude tako kako ti mislis.
Mnogi su mislili tako kao ti pa su zazalili sto su ikad dosli, ali nemaju para da kupe kartu kako bi se vratili u BiH.

Djeca su im na drogi, zatvoru, ubijena zbog prljavog posla, djevojke su bez intelekta i stida. Ovdje nemozes dokazati svom djetetu nesto, jer to djete provodi vise vremena sa kafirima neko sa tobom a da nepricam o zakonu za koji kazu da nesmijes pipnuti djete. Ja licno ih nemam ali ako ih budem imao inshaAllah onda u nekoj muslimanskoj zemlji gdje okolina ima kontrolu nad djecom.

Zalosno je na sta je nasa omladina spala u cijeloj dijaspori ne samu u SAD-u. Zato ti savjetujem kao brat cim dodjes ovdje djecu pod mikroskop jer vidjeces drastiku razliku mogucnosti koje se nude.

Nek ti Allah sve naj bolje podari. Amin

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#13 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

@abu haqq dobro ako se vi niste snasli tamo u Atlanti
ne znaci da drugi nece imati vise srece
Nisam bas razumio sta bi vi to djeci radili postovani abu_haqq
Tukli zatvarali nisam razumio pa zato pitam
Alma_sa sve najbolje ti zelim za taj jedan veliki korak srecno

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#14 Post Postao/la Bebuskaa »

Pa stavrno ja ne mogu da razumijem ovu raju ba...odnosi se na predprethodnog koji tu pise neke stvari i kako je skola ovakva onakva ..medjutim ja imam da kazem na to pa dragi Abu...koliko vidim da ti se stekerala Amerika...hmm sigurno sto si neke ciljeve promasio pa onda omalozavas i brukas zemlju,zemlju koja ti donosi sta da jedes i sigurno pomazes nekom u Bih..mislim nije moj stvar ali da dokazem moju poentu navela sam kao primjer...uz to kazes za djecu koja su usla u probleme ...da to je tacno ali ne moj traziti krivca u zemlji vec je krivac opravo onja skojim zive u kuci a da ne navodim ko je valjda se zna!!...Djeca da krenu losim putem i cesto se desava ali nemoj mi sad reci da se desava samo u Usa...desava se u usa kao i u cjeloj evropi...droga..prostitucija i slicno...i jos da kazem za cure na sto su spale...ne znam tacno pod cime se podrazumijeva ta tvoja izjava ..ja sam licno bila u samoj bosni i vidjela sam i tamo djevojke koje su izasle iz kontrole i rade svega i svacega...dok vec ovamo ..se desava kao sto rekoh sve je do cilja nasih roditelja i obrazovanja djece u vlastitoj kuci!!...A to sto kazes za skole izvini ali skole u usa nisu nikakve gluposti i ne znma sta si vec rekao vec su skole koje imaju osnovu i cilj za zivot i jako mi je drago da kazem da mnoga nasa djeca omladina postaju doktori..advokati....sa jakim skolama a Ako Bog da i ubuduce bit ce nas sve vise i vise...I najzad ko zivi u Usa a misli da mu je negdje bolje nek izvoli nek ide...a oni sto su dosli na tu funkciju da ne maju da kupe kartu da posjete svoje voljene u Bosni,,to licno nije kriva usa vec oni sami jer ..fino je vozit auto novo kao i zivjeti u kuci od prevelike sume novca!!zato sami sebi skocili u stomak pa im smeta sad i drzava...joj sta se napisa...ruke me zabolise ali htjela sam da kazem jer mnogi brukaju ameriku a jos UVJEK ZIVE U NJOJ!!!!!!!!!!.

Alma sve najbolje ti zelim prilikom dolaska u Usa..ako imas djecu odgaji ih kao i sto si do sada i neces zazaliti...toliko.. pozdrav!!!

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#15 Post Postao/la Abu_haqq »

LAFF je napisao/la:@abu haqq dobro ako se vi niste snasli tamo u Atlanti
ne znaci da drugi nece imati vise srece
Nisam bas razumio sta bi vi to djeci radili postovani abu_haqq
Tukli zatvarali nisam razumio pa zato pitam
Alma_sa sve najbolje ti zelim za taj jedan veliki korak srecno
nekontam zasto svaki put ova raja me uzima iz konteksta.
kao prvo nisam iz Atlante.
ja sam se odlicno snasao hvala na pitanju ako hoces da znas imam kucu i mercedesa bez pretjerivanja. djeca su nekad neposlusna ponekad rade kazne nekad prevazidzu svaku mjeru i moraju se druge taktike upotrebiti nekad mu usi izvuci i slicno.

ovaj sistem koji se nadmece je svugdje oko tebe ne samo ovdje vec svugdje u DIJASPORI pa i BiH kao sto sam vec rekao medzutim neki preskacu redove pa onda misle da me dopune.

ja nisam rekao da se nasi nisu skolovali vec da je skoliski sistem bezveze i nemoze se porediti sa evropom ni BiH.

Odgovori