Kvaliteta foruma

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: KVALITETA FORUMA

#2 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

kristalina je napisao/la:Kvaliteta foruma ;

Što za vas znači kvalitetan Forum ? Što on podrazumijeva ? Koji su faktori ili čimbenici koji utječu a ujedno su mjerilo kvaliteta Foruma ?

Je li na isto više utječu moderatori ili korisnici , te na koji način ?
[thumbup.gif]
Bravo na temi
Prije nego kakvi kokosari okrenu temu na svoj mlin
[mmmux2.gif] [icon_flower.gif]

Reci cu;
Mislim da uticu u nekim razinama oboje,
mada vise korisnici njihova te eduktivna prostranstva dubine i samo raspolozenje itd...
Ujedno utice i marketing,
te specijanost tematike;
Recimo forum o autima os sportu o nekoj TV emisiji itd...

Recimo konkretno bol-chat je prije svega sama rijec chat
i na tome se i zasniva
e sad iz toga se filtruje forum koji nije ni malo promotivan na toj oblasti.
kao recimo neki drugi koji su iskljucivo to

A forum i jeste neka oblast informativna na uzajamnom razmjenjivanju misljenja i iskustva..



Mjerila su teme pravila i moderacija i naravno po najvise korisnici

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: KVALITETA FORUMA

#4 Post Postao/la nnejra »

Pa ja mislim da kvalitet jednog foruma zavisi prvenstveno od korisnika tj.forumaša. Naravno bitna je i administracija, ali ako su forumaši kvalitetni , ako imaju visok stepen tolerancije jedni prema drugima i uvažavaju se onda je sigurno takav forum kvalitetan. Naravno , to podrazumjeva da su aktivni i da svoje stavove rado iznose, sukobljavaju mišljenja ali na jedan fer način.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: KVALITETA FORUMA

#5 Post Postao/la mrki62 »

Ovaj forum ima kvalitetu , to je to [eusa_clap.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: KVALITETA FORUMA

#6 Post Postao/la ra-ja »

Ako neznate sta je kvalitet pogledajte koliko ima clanova kao ucesnika na prvoj strani..to je realan dokaz ..da je ovaj forum najbolji... [smile.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: KVALITETA FORUMA

#7 Post Postao/la andro »

nnejra je napisao/la:Pa ja mislim da kvalitet jednog foruma zavisi prvenstveno od korisnika tj.forumaša. Naravno bitna je i administracija, ali ako su forumaši kvalitetni , ako imaju visok stepen tolerancije jedni prema drugima i uvažavaju se onda je sigurno takav forum kvalitetan. Naravno , to podrazumjeva da su aktivni i da svoje stavove rado iznose, sukobljavaju mišljenja ali na jedan fer način.

[eusa_clap.gif] Pridruzujem svoje misljenje tvome postu .
slika
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: KVALITETA FORUMA

#8 Post Postao/la beca »

Mozda nisam kompetentna osoba za odgovor na ovu temu, jer je upravo ovo jedini forum koji posjećujem, ali mogu reći da se slažem sa konstatacijom da moderatori i administracija nose pola odgovornosti za kvalitet, a drugu polovicu forumasi...

Mislim da je glavni prioritet zdrava komunikacija, sto kod nas ovdje nazalost nije slucaj...forumasi forumasima zavide i prave spletke, ogovaraju, padaju u ocima jedni drugima, da bi ispali veci u ocima nekoga i sl...

Mozda bi i bilo drugacije kada bismo se unijeli u FORUM i ono sto on nosi, a ne u tuđu privatnost i one stvari koje nas ne bi trebale zanimati....da postoje teme, teme i samo teme, da nema ni pendžera, ni pp a, da ne postoji bilo koja druga vrsta komunikacije osim kroz postove, ali vjerujem da bi pojedicima onda bilo dosadno na ovom mjestu i da bismo izgubili znatan broj forumasa....

Mi, forumasi, smo krivi za manjkavost novih, zanimljivijih tema....nekoliko ljudi je malo....svi trebamo aktivno sudjelovati i pospjesiti kvalitet, a to mozemo uraditi samo novim temama...nisu li malo brbljaonica i forumske igre dosadili...opet kazem cast pojedincima....ali, nisam bila tu neko vrijeme, i kada sam se vratila apsolutno nista novo nisam nasla...

da bismo izbjegli nastavak suhoparnosti, ovdje mozda mozemo dati i ideje za poboljsanje kvaliteta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: KVALITETA FORUMA

#11 Post Postao/la ra-ja »

Kvalitet foruma zavisi od VAS forumasa NARAVNO I OD ONIH GORE....Procijena za to PO MOM KRITERIJUMU je broj posjetioca na pocetnoj strani...
Ja neidem na druge forume i neznam niti gdje se nalaze...ali realno gledajuci ovaj forum je super posjecen... [eusa_think.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: KVALITETA FORUMA

#12 Post Postao/la beca »

Ra-Ja je napisao/la:Kvalitet foruma zavisi od VAS forumasa NARAVNO I OD ONIH GORE....Procijena za to PO MOM KRITERIJUMU je broj posjetioca na pocetnoj strani...
Ja neidem na druge forume i neznam niti gdje se nalaze...ali realno gledajuci ovaj forum je super posjecen... [eusa_think.gif]

početna strana nema veze sa forumom, nekad se zna desiti da ih je tamo pedeset a na forumu dvoje...

Odgovori