Anarhista ili kukavica??

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: anarhista ili kukavica??

#62 Post Postao/la nella26 »

Svoje ciljeve treba slijediti i nastojati da ih ostvariš, ako si kukavica onda ćeš cijeli život provesti žaleći za nečim što nisi ostvario,a ustvari, nije bilo razloga da ne ostvariš.
Najlakše je sjediti skrštenih ruku i kukati nad nesretnom sudbinom.
A većina ljudi gleda samo svoj interes i da je njemu dobro a šta mu je najbližem boli ga briga, pa to nisu kukavice to su jadovi.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: anarhista ili kukavica??

#63 Post Postao/la sabinax »

uvjek anarhist u obranu slabijeg i onih u manjini [icon_peace.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: anarhista ili kukavica??

#64 Post Postao/la basista »

Licno mislim,da je anarhizam kukavicluk.
Anarhizam jeste privlacan..ali za koga?
Ne vjerujem da ce se anarhizmu,okrenuti ljudi od cijeg rada i same egzistencije,neko zavisi..
A skoro smo svi u takvoj situaciji. Dakle,na zov prirode..mozemo odgovoriti samo sa povremenim izletima u avanture takve vrste..i kladim se da ce one biti u nasim rokovnicima uskladjene na nacin,da na kraju ne zakasnimo na posao i da se neko ods nasih bliznjih,ne bi zabrinuo za nas a u kontekstu..sto nas nema,sta se zbiva..etc,etc..
dakle,covjek je mozda nekada i bio prirodno bice ali to vise nije.
Sada je drustveno bice i nosi svoj dio obaveza prema ljudima i sredini u kojoj zivi i djeluje. Pomalo monoton stav ali i realan.
I ja sam jako osjetljiv na nepravdu,tako da sam uvijek na strani slabijih jer redovito,oni izvlace deblji kraj u zivotu.
Vjerujte da je puno veca hrabrost..nositi neko tesko breme i napatiti se..ali ce vasinm bliznjima biti bolje zbog toga i voljece vas,bas kao i vi njih.
Nista lakse od hajducije.
To mogu bilo kad. Inace sam u firmi u kojoj radim,poznat kao podstrekac svih buna i radnickih zahtjeva i prohtijeva..mada meni samom nije losa ni plata ni status.. Dakle,ovakav tip,moze biti anarhista ako pozeli ali to nije nikakva moc.
To je bjekstvo od stvarnosti i svih ljudi koji nas okruzuju i kojima je nasa pomoc mozda neophodna. Najveca moc koju sam spoznao i za koju znam da postoji od postanka svijeta pa do danas,jeste moc samokontrole a u smislu,da covjek ne bi neke odluke,stihijski donosio i na taj nacin,naskodio i sebi i svima oko sebe.
Ovo nema nikakve veze sa nacinom na koji cu ja nasrnuti na nepravedne ljude i njihove pomagace..a nasrnucu i uvijek nasrcem nemilosrdno i nema zarobljenih..samo potpuni slom svih hijenosapiensa svugdje na svijetu.

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: anarhista ili kukavica??

#65 Post Postao/la venecija »

Sebe ne nalazim ni u jednom od to dvoje...kao sto spomenu basista,jaca sam u samokontroli,jer prave rijeci i djela treba pokazati u pravom momentu,da bi bile djelotvorne! [cool.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: anarhista ili kukavica??

#66 Post Postao/la basista »

Venecija dobro rece..prave rijeci u pravom momentu..
Inace..ne spadam medju ljude koji mogu stalno nesto pricati i pricati..
Takvi ljudi,kao po nekom pravilu,u kljucnom momentu,kada zaista nesto treba reci i to nesto bitno za njih i njihove interese,,, zanijeme!!
Valjda su rijeci kao i svaka druga roba..
Sto ih neko vise istura "na trziste" sve su jeftinije i jeftinije..
U datom momentu,kada sa njima treba nesto vazno "kupiti",njihov vlasnik shvati da njegove rijeci..nisu "konvertibilne" i da moze samo zapasti u nevolju jer ce svi,njegove rijeci protumaciti kao podmetanje robe nize vrijednosti.
Sugovornicima je najbolje ostavljati dovoljno prostora ali i predvidjeti koji bi to prostor bio ako je u pitanju neka rasprava..
Ako im ne ostavljate prostor i snagom savojih rijeci i argumenata ih pritisnete uz zid,obicno popizde i optuze vas za svadjanje,antikolegijalnost,i trista cuda.
Takav smo narod.. Svi hoce da budu najpametniji a istovremeno iznosenje protivargumenata,tretiraju kao napad na njih.. Dakle,svaku raspravu,shvate previse licno..a zbog gore navedene oholosti.

Odgovori