Å ta je za vas uvreda

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Å ta je za vas uvreda

#76 Post Postao/la beca »

kad neko misli da mi ponižava inteligenciju i da ne shvatam šta ustvari radi...osoba sam koja puno toga prešuti, ali kad stanem nabrajati ono zapamćeno, teško ti se

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Å ta je za vas uvreda

#77 Post Postao/la srebrni »

kad obadvoje jedemo cevape a ona copa iz mog tanjira [mmmux2.gif]

sta ja znam sta je uvreda...

ako mi niko ne dira zensku celjad po familiji ...tesko da me moze uvrijedit...nisam bas osjetljiv pogotovo na osobe koje mi nista ne znace..

a one koje mi znace siguran sam da me nece namjerno uvrijedit


zaboravih jos nesto....jesam osjetljiv kad mi neko dira ovo moje malo domovine...moje Bosne i Hercegovine...to mi je slaba tacka
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Å ta je za vas uvreda

#78 Post Postao/la basista »

Nije mi jasno na stae odnosi ovo za uvrijedu,pa cu shvatiti to kao da je rijec o uvrijedi licnosti a ne necega do cega mi je stalo..
Ne volim krkanska ponasanja.
Takvi najprije uvrijede covjeka..i to u zelji da ga pred sobom "malo snanje" a iz cista mira.. Ne volim kad neko nesto laze o meni..pa zato ja uvijek svima,kazem sve o sebi da ne bi takvima ostavljao prostora za manipulacije.
Ne volim kad me prisiljavaju da slusam te kojekakve cobanske muzike.
Sto ce reci,ne volim ovo ili ono..ali me je tesko uvrijediti.
Ocvrsnuo sam davno i na svaki napad na integritet moje licnosti,od strane bilo koga..uzvracam..na nacin,za koji drzim da je najprimjerteniji datom trenutku.
Uglavnom se trudim,da ne koristim teske rijeci.. Malo podjebavam tu osobu i ona cse popismani i tak to uglavnom bude..Mene jer tesko nadvladati u tim zajebavanjima i podjebavanjima..Sta cu? U takvoj sredini zivimo da kad bi se covjek prepustio,odmah bi ga pregazilo krdo kojekakvih papaka,mahalasa i cobana..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Å ta je za vas uvreda

#79 Post Postao/la ra-ja »

Sve sto dodje kao rezultat ulicnog vaspitanaj prilikom druzenja...tj ruzno pogano izrazavanje kao i grubo nevaspitano ponasanje tj ophodjenje prema drugoj osobi licno..narocito bez razloga....je veoma velika uvreda ... :(

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Å ta je za vas uvreda

#80 Post Postao/la venecija »

Teske rijeci upucene meni licno...dok ponasanje osobe,i upotrebu ruznih rijeci u njegovom izrazavanju, svatam kao njegovo licno vaspitanje,koje me ne dotice mada se osjecam neprijatnu u takvom drustvu!
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Å ta je za vas uvreda

#81 Post Postao/la Bausstelac »

Kad mi neko dirne ono "najsvetije",tj kad me neko "namjerno" pokusava da uvrjedi na vjersku bazu ,svjedno bio to Musliman,krscanin itd.

U pravom zivotu sam jako tolerantna i druzeljubiva osoba,tako da je u mom okruzenju bas interesantno,jer ima ljudi razlicitih misljenja,vjera i pogleda na Zivot.Ako se snecim neslazem,pretezno su to vjerske stvari,pokusavam da to ljudima objasnim kroz njihovu religiju i njihov pogled na zivot.

Nazalost mi Balkanci smo tako proklet narod,da rado ljude diramo tamo gdje nesmijemo tj tamo gdje ih najvise boli.

Kad me neko namjerno uvrjedi na vjersku bazu,onda dobro razmislim sta cu mu reci,jer je moj cilj da ga uvrjedim ama bas ono najdublje,da ga dirne u srcu,jer stakvim osobama svejedno koje vjere i nacionalsnosti, nepalniram vise imati nikakav dodir u zivotu.
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Å ta je za vas uvreda

#82 Post Postao/la ra-ja »

Uvreda za mene je sve ono sto mi neko kaze licno direktno ili indirektno na grub,prostacki,primitivni nacin bez obzira ko bio u pitanju ,pa da je i moj otac...
Takve ljude u zavisnosti ko je u pitanju naravno..ili naucim ponasanju ako je dobar ucenik..ili ga zauvjek zaobilazim... :!:

Po vjerskim pitanjima nemoze me niko uvrediti..jer fleksibilno prihvatam svacije sugestije po pitanju tom.
Za mene je uvijek najvaznije bice covjek i njegov doprinos za suzivot..a ne njegova nacija i vjersko opredjeljenje...
Zivot jednog samo jednog covjeka nebih dala nizasto na svijetu, a kamoli masu.. :!:
Ako sam vjernik nisam nacionalista..i moja vjera je samo pratioc moga zivota,a ne vodilja kroz zivotu..
Mnoge stvari su mi kod po svetim knjigala nejasne nesvatljive,ali ja sve to prevedem sve po zdravom razumu....
Mozda je to zato sto sam rodjena i odgajana u sistemu u kojem vjera nije bila znacajan fakror, za zivot i suzivot u njoj svih naroda koji su zivjeli u toj sredini..
Doci do svijesti ,,i saznanja da postoji Bog..to je ljepse, bolje i sigurnije, nego da te na to upucuje ili tjera neko drugi ... :!:

Jedna od osobina kod ljudi muslimanske vjeroispovijesti je ...urodjeni merhamet...
Takve ljude nemoze niko niti uvrediti niti vredjaju, a daleko od toga da se za njihovim ponasanje treba stiditi.......Nedaju vaznost glupostima ..Oni su iznad svega toga... :!:
I ja ucim biti ista... [icon_flower.gif]
Ja se trudim biti takva

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Å ta je za vas uvreda

#84 Post Postao/la Emmi »

najvise me vrijedja kad mi neko spomene djete.......onda bih ga mogla zubima trgati i kad neko pokusava da uvrijedi na osnovu religije.......
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Å ta je za vas uvreda

#85 Post Postao/la nnejra »

Uvreda je za mene svako nepoštivanje mene kao osobe.Nekada me čak psovke ili neki jeftini izrazi uopšte ne vrijeđaju, ali ako primjetim da me neko ne gleda kao čovjeka sebi ravnom , već kao nižu vrstu onda ja to doživljavam kao ličnu uvredu.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Å ta je za vas uvreda

#86 Post Postao/la ra-ja »

Neoprostiva uvreda kod ljudi je seljakluk :!: ...Kada se spustis na njihov nivo..a oni misle da te mogu koristiti kao zemljopisnu kartu za iscrtavanje svojih licnih ciljeva...!!!

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Å ta je za vas uvreda

#87 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Najveca uvreda za mene je kad sam dobar prema nekom,a on to pokusa iskoristiti(inace sam jaaaako dobar [smile.gif] )valjda jer za mnoge "dobar" znaci isto sto i glup,a NIJE TAKO. Jos cudnije je sto takvi ljudi kad im cinis neke usluge 10puta i 11put ih odbijes,nadju se oni kao nesto uvrijedjeni pa ti kenjaju iza ledja vaki je naki je.. ali mene ovaj drugi dio ne vrijedja nego kazem,cudi me psihologija takvih osoba

Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Å ta je za vas uvreda

#88 Post Postao/la divlja__ruza »

nnejra je napisao/la:Uvreda je za mene svako nepoštivanje mene kao osobe.Nekada me čak psovke ili neki jeftini izrazi uopšte ne vrijeđaju, ali ako primjetim da me neko ne gleda kao čovjeka sebi ravnom , već kao nižu vrstu onda ja to doživljavam kao ličnu uvredu.

potpis

Avatar
Maskirani
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 214
Pridružen/a: 27 Jun 2009 00:12

Re: Å ta je za vas uvreda

#89 Post Postao/la Maskirani »

nnejra je napisao/la:Uvreda je za mene svako nepoštivanje mene kao osobe.Nekada me čak psovke ili neki jeftini izrazi uopšte ne vrijeđaju, ali ako primjetim da me neko ne gleda kao čovjeka sebi ravnom , već kao nižu vrstu onda ja to doživljavam kao ličnu uvredu.
ovo i ja potpisujem...
Ne treba mnogo snage da izdržiš, treba mnogo snage da zaboraviš...

Odgovori