Fata Orlovic

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Fata Orlovic

#61 Post Postao/la nella26 »

Tuga, kako ih više nije stid, boje li se ti ljudi Boga ccccc
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Re: Fata Orlovic

#62 Post Postao/la irma26 »

Poslusala sam staricu i primeti se da starica nije uopce politicar, niti da kakvu politiku tera, osim sto oce, a to je da se crkva izmesti iz dvorista.
Ne vidim tu nikakvu spekulative tamo amo. Niko ne pomaze jadnoj starici u tome, osim podrske obicni ljudi.
a eto ima i tih koji je i od obicnih ne unterstützen, vec pljuju po njoj zasto nije uzela lovu.
A starica ima ponos i to treba ceniti.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Fata Orlovic

#63 Post Postao/la ra-ja »

LAFF je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:I ove godine liturgija u dvorištu Fate Orlović


U pravoslavnoj crkvi u Konjević-Polju, bespravno sagrađenoj u dvorištu Fate Orlović, i ovog 11. septembra bit će služena svečana liturgija u čast obilježavanja krsne slave te crkve. O ovogodišnjoj crkvenoj svečanosti u njenom dvorištu Fata Orlović za sada nije obaviještena niti, kako kaže, zna hoće li to biti "crkveni vašar" ili je samo riječ o dolasku sveštenika.

- Ja nemam više od koga pomoć niti pravdu tražiti. Ovi u RS lažu, a ove u Federaciji nije briga, što mi govori da su isti. Znam kakvi su političari, ali sam mislila da su sudije poštenije, da će već jednom presuditi u moju korist i pustiti me da živim u miru, ali i tu, izgleda, više nema poštenja. Bezbeli i sudije, i popovi, i političari rade samo onako kako im Kačavenda kaže. Ostalo mi je da ih kunem redom i od Boga tražim da ih kazna stigne - kazala nam je jučer Fata Orlović, ogorčena što će i "ovog ramazana u njenoj avliji crkvena zvona zvoniti".

U Bratuncu jučer niko od zvaničnika nije mogao potvrditi informaciju da će SPC 11. septembra ponovo održati svečanu liturgiju u crkvi u Konjević-Polju. Refik Begić, savjetnik potpredsjednika FBiH Mirsada Kebe za pitanja RS, kazao nam je da ni on nema zvanične potvrde ove informacije, ali da je u razgovoru s predstavnicima međunarodnog LOT tima u Bratuncu saznao da će 11. biti održana liturgija u crkvi u Konjević-Polju.


- Ljudi iz LOT tima rekli su mi da će dan ranije biti organizirano čišćenje dvorišta crkve, a da će 11. biti svečana liturgija. O detaljima crkvene svečanosti ne znam ništa, ali se nadam da će sve proteći bez dizanja tenzija - kazao nam je Begić.
RA-JA ovo ti je INAT cccc




PS. Kako doznajem iz LOT-a u Bratuncu Fata Orlovic ovaj put nece biti kuci
Suvise je bolesna i ima strah da opet nece biti napadnuta
Posto si me prozvao iako nisam imala namjeru da se javljam..ali eto cccccc
Ja kada sam dala odgovor nisam imala pojma niti u kom se djelu nalazi kuca Fatina

Da gledala sam onaj intervju koji je vodila sa Emirom..tamo nije tako pricala..Sada moram da vjerujem na rijec dzemilinu da je ovo novo tacno...promijenila je misljenje..pa dobro uvidjela neke stvari.
Gledala sam pitanje gradjana na ulici sta misle o nani Fati..i jedan djecko kaze ..pa dobro trebamo mi gradjani BiH da to skupimo i platimo tu njenu zemlju...Pametan djecak..buduca generacija....
Ja se licno tamo nebih vratila...
Imam ideju.Ponovo Vam kazem kupite joj kucu i imanje na drugom mjestu neka prozivi jos koju godinu u miru..ako moze.To bi joj i muz koji je nastradao vjerovatno savjetovao,Dosta manipulacije sa starom zenom...
Ja licno da se pitam nebih dala nikome da koristi niti kucu niti crkvu..ostavila bih kao spomenik.jer tu se nalazila masovna grobnica..pa napravljena crkva...to je jedan dokaz..Da se nikada nezaboravi.. :!:

Ako ipak nemoze ni to..onda mozda pozovete one muslimane pomoc iz drugih drzava ,a po iskustvu kako kazete oni kada dodju i ostanu ozene se i udome i sire vjeru,Naravno sve ima svoju cijenu...

Ako i to neide ..onda tu je Amerika molit cemo njih da dodju da rijese spor oko Fatine kuce i crkve..oni samo slete ..i rijesen problem ...Oni nemaju nikakvog interesa u Bosni... :!:

Izaberite rijesenje ..Sram Vas bilo o cemu vodite polemiku..pored tako mnogih nagomilanih problema .. [eusa_think.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Fata Orlovic

#64 Post Postao/la nella26 »

Ra-ja draga stvarno ne mogu da vjerujem šta pišeš, pa ne radi se o tome da nana Fata nema gdje da živi, od novca koji su joj ponudili može sebi da napravi kuću ali je stvar toga što nazor i pored svega što su uradili hoče da dokažu kako je onako kako su oni zamislili, to je NJENA zemlja i nana hoče da svoje posljednje dane provede tamo gdje je život ostavila, pa bil ti pristala na to da te neko tjera iz tvoje kuće.CCCCC.
Kolika je sramota njih koji joj to rade, mislim na vlast i jednu i drugu tolika je sramota što ti i takvi poput tebe to podržavaju, pa nije ni čudo šta nam rade kad nismo složni oko jedne jedine stvari a to je čuvati svoje.
i mi treba da se sramimo što smo na strani jedne jadne žene kojoj ne daju živjeti na njenom a tebe ne treba biti sram što podržavaš da rade sa ovim narodom šta hoče cccccccccccc.
Dušu bi đavolu prodali za novac to je meni fuj!
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Fata Orlovic

#65 Post Postao/la srebrni »

Posto si me prozvao iako nisam imala namjeru da se javljam..ali eto cccccc
Ja kada sam dala odgovor nisam imala pojma niti u kom se djelu nalazi kuca Fatina

Da gledala sam onaj intervju koji je vodila sa Emirom..tamo nije tako pricala..Sada moram da vjerujem na rijec dzemilinu da je ovo novo tacno...promijenila je misljenje..pa dobro uvidjela neke stvari.
Gledala sam pitanje gradjana na ulici sta misle o nani Fati..i jedan djecko kaze ..pa dobro trebamo mi gradjani BiH da to skupimo i platimo tu njenu zemlju...Pametan djecak..buduca generacija....
Ja se licno tamo nebih vratila...
Imam ideju.Ponovo Vam kazem kupite joj kucu i imanje na drugom mjestu neka prozivi jos koju godinu u miru..ako moze.To bi joj i muz koji je nastradao vjerovatno savjetovao,Dosta manipulacije sa starom zenom...
Ja licno da se pitam nebih dala nikome da koristi niti kucu niti crkvu..ostavila bih kao spomenik.jer tu se nalazila masovna grobnica..pa napravljena crkva...to je jedan dokaz..Da se nikada nezaboravi.. :!:

Ako ipak nemoze ni to..onda mozda pozovete one muslimane pomoc iz drugih drzava ,a po iskustvu kako kazete oni kada dodju i ostanu ozene se i udome i sire vjeru,Naravno sve ima svoju cijenu...

Ako i to neide ..onda tu je Amerika molit cemo njih da dodju da rijese spor oko Fatine kuce i crkve..oni samo slete ..i rijesen problem ...Oni nemaju nikakvog interesa u Bosni... :!:

Izaberite rijesenje ..Sram Vas bilo o cemu vodite polemiku..pored tako mnogih nagomilanih problema .. [eusa_think.gif]

ja bih sebe preispitao da mislim kao Ti gospodjo ili gospodjice Ra-ja.......nemam teksta vjeruj mi
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Fata Orlovic

#66 Post Postao/la mrki62 »

Neki stvarno previše emocije upotreblajavaju , pri tom se zaboravlja da nana Fata nema mogućnosti dočekati pravdu , bar kod ove vlasti NE !
Inače je to sve zakuhano još prije rata , dogovor je bio da taj kraj pripadne Srbima , tako da niko nije očekivao da će se nana Fata vratiti ,............. čak ni oni u Sarajevu ne .
Ona je trn u oku prijašnjim i sadašnjim političarima, ona je rak rana - za koju nemaju lijeka.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Fata Orlovic

#67 Post Postao/la ra-ja »

nella26 je napisao/la:Ra-ja draga stvarno ne mogu da vjerujem šta pišeš, pa ne radi se o tome da nana Fata nema gdje da živi, od novca koji su joj ponudili može sebi da napravi kuću ali je stvar toga što nazor i pored svega što su uradili hoče da dokažu kako je onako kako su oni zamislili, to je NJENA zemlja i nana hoče da svoje posljednje dane provede tamo gdje je život ostavila, pa bil ti pristala na to da te neko tjera iz tvoje kuće.CCCCC.
Kolika je sramota njih koji joj to rade, mislim na vlast i jednu i drugu tolika je sramota što ti i takvi poput tebe to podržavaju, pa nije ni čudo šta nam rade kad nismo složni oko jedne jedine stvari a to je čuvati svoje.
Dušu bi đavolu prodali za novac to je meni fuj!
Ja i ti se nerazumijemo 100% nije niti vazno..
Ovo gore je moje misljenje..a cim sam ga dala znaci pristala bih ici u novu odrediste ako bi mi smetala crkva kaja je napravljena u mom dvoristu...
Nana je vec dosla do zakljucka da svi lazu ..znaci ako je tako ..sta moze dalje da uradi onako sama iznemogla..To je izgleda jedinstven slucaj i kroz taj slucaj ljudi hoce pravdu.Nije fer je podrzavati u njenim ciljevima..ko zna da li ce ikada dobiti to sto trazi..A ovako da zivi u tim godinama da je uznemiravaju..nije posteno...
.Zao mi je nedjelim misljenje sa tobom... :!: Nista ti neces dobiti sto je podrzavas
Ako se moze to rijesiti na miran nacin neka se rijesi ..nema nista protiv...Svakom neka se udovolji po zeljama ...bilo bi to super...

Ovdje niko neprodaje dusu nikome...nema razloga a posebno ne dzavolu... :!:

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Fata Orlovic

#68 Post Postao/la nella26 »

Ra-Ja je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Ra-ja draga stvarno ne mogu da vjerujem šta pišeš, pa ne radi se o tome da nana Fata nema gdje da živi, od novca koji su joj ponudili može sebi da napravi kuću ali je stvar toga što nazor i pored svega što su uradili hoče da dokažu kako je onako kako su oni zamislili, to je NJENA zemlja i nana hoče da svoje posljednje dane provede tamo gdje je život ostavila, pa bil ti pristala na to da te neko tjera iz tvoje kuće.CCCCC.
Kolika je sramota njih koji joj to rade, mislim na vlast i jednu i drugu tolika je sramota što ti i takvi poput tebe to podržavaju, pa nije ni čudo šta nam rade kad nismo složni oko jedne jedine stvari a to je čuvati svoje.
Dušu bi đavolu prodali za novac to je meni fuj!
Ja i ti se nerazumijemo 100% nije niti vazno..
Ovo gore je moje misljenje..a cim sam ga dala znaci pristala bih ici u novu odrediste ako bi mi smetala crkva kaja je napravljena u mom dvoristu...
Nana je vec dosla do zakljucka da svi lazu ..znaci ako je tako ..sta moze dalje da uradi onako sama iznemogla..To je izgleda jedinstven slucaj i kroz taj slucaj ljudi hoce pravdu.Nije fer je podrzavati u njenim ciljevima..ko zna da li ce ikada dobiti to sto trazi..A ovako da zivi u tim godinama da je uznemiravaju..nije posteno...
.Zao mi je nedjelim misljenje sa tobom... :!: Nista ti neces dobiti sto je podrzavas
Ako se moze to rijesiti na miran nacin neka se rijesi ..nema nista protiv...Svakom neka se udovolji po zeljama ...bilo bi to super...

Ovdje niko neprodaje dusu nikome...nema razloga a posebno ne dzavolu... :!:
Naravno da se ne razumijemo, odnosno ja tebe ne razumijem iz dva razloga: prvo što sklop tvojih rečenica ponekad je neshvatljiv a drugo da si zato da rade sa našim jadnim narodom šta hoče.
I nisam rekla da ovdje neko prodaje dušu đavolu već mislim u životu općenito.
Tvoj je stav da je novac rješenje svih problema i za novac bi mnoge stvari uradila pa čak i ponos prodala.
Istina je da jadna nana sad ne može ništa i da neće dočekati pravdu ali se radi o tome da to nije problem od jučer već problem koji se godinama vuče i moglo se uraditi dosta toga da nana to ipak doživi :!:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Fata Orlovic

#69 Post Postao/la ra-ja »

nella26 je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Ra-ja draga stvarno ne mogu da vjerujem šta pišeš, pa ne radi se o tome da nana Fata nema gdje da živi, od novca koji su joj ponudili može sebi da napravi kuću ali je stvar toga što nazor i pored svega što su uradili hoče da dokažu kako je onako kako su oni zamislili, to je NJENA zemlja i nana hoče da svoje posljednje dane provede tamo gdje je život ostavila, pa bil ti pristala na to da te neko tjera iz tvoje kuće.CCCCC.
Kolika je sramota njih koji joj to rade, mislim na vlast i jednu i drugu tolika je sramota što ti i takvi poput tebe to podržavaju, pa nije ni čudo šta nam rade kad nismo složni oko jedne jedine stvari a to je čuvati svoje.
Dušu bi đavolu prodali za novac to je meni fuj!
Ja i ti se nerazumijemo 100% nije niti vazno..
Ovo gore je moje misljenje..a cim sam ga dala znaci pristala bih ici u novu odrediste ako bi mi smetala crkva kaja je napravljena u mom dvoristu...
Nana je vec dosla do zakljucka da svi lazu ..znaci ako je tako ..sta moze dalje da uradi onako sama iznemogla..To je izgleda jedinstven slucaj i kroz taj slucaj ljudi hoce pravdu.Nije fer je podrzavati u njenim ciljevima..ko zna da li ce ikada dobiti to sto trazi..A ovako da zivi u tim godinama da je uznemiravaju..nije posteno...
.Zao mi je nedjelim misljenje sa tobom... :!: Nista ti neces dobiti sto je podrzavas
Ako se moze to rijesiti na miran nacin neka se rijesi ..nema nista protiv...Svakom neka se udovolji po zeljama ...bilo bi to super...

Ovdje niko neprodaje dusu nikome...nema razloga a posebno ne dzavolu... :!:
Naravno da se ne razumijemo, odnosno ja tebe ne razumijem iz dva razloga: prvo što sklop tvojih rečenica ponekad je neshvatljiv a drugo da si zato da rade sa našim jadnim narodom šta hoče.
I nisam rekla da ovdje neko prodaje dušu đavolu već mislim u životu općenito.
Tvoj je stav da je novac rješenje svih problema i za novac bi mnoge stvari uradila pa čak i ponos prodala.
Istina je da jadna nana sad ne može ništa i da neće dočekati pravdu ali se radi o tome da to nije problem od jučer već problem koji se godinama vuče i moglo se uraditi dosta toga da nana to ipak doživi :!:
Au nella ..Moj stav nije da je svakom slucaju rijesenje novac i da je najvaznija stvar u zivotu.ali u slucaju Fate jest, ona ga vec ima ponudjenog...sva sreca , da je opskrbe kupe kucu i zemlju ..naprave sto je najbolje za nju...kako treba da prozivi u slobodi rahatluku jos koju godinu a ne da ima zivot pod stresovima..... [eusa_think.gif]

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Fata Orlovic

#70 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Opet Estagfrullah @Ra-Ja [laugh.gif]
JA ne mogu i nemam snage jednostavno dobijem neku blokadu kada vidim da ljudi pisu o necemu napamet, te se uvlace u diskusije na osnovu nekih drugih.
Stoga nemam rijeci osim Estagfrullah
Ali eto da ne bude tema off a i sam dokaz o onome gore napisano tebi kometriarcu SAMO JEDNU tvoju nebulozu
Gledala sam pitanje gradjana na ulici sta misle o nani Fati..i jedan djecko kaze ..pa dobro trebamo mi gradjani BiH da to skupimo i platimo tu njenu zemlju...Pametan djecak..buduca generacija....
E pa draga Ra-Ja drugi put kada gledas pokusaj i da razumijes o cemu je rijec (o kakvoj anketi je rijec)
Pametni decko kaze da joj se plati kazna a ne njena zemlja [eusa_wall.gif]
a tim zeli reci platicemo kaznu ali ti Fato istraj i izdrzi u onome sto je tvom narodu ucinjeno

Pogledaj ponovo http://www.youtube.com/watch?v=RcP0lsvccq4 i slusaj dobro slusaj

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Fata Orlovic

#71 Post Postao/la ra-ja »

LAFF je napisao/la:Opet Estagfrullah @Ra-Ja [laugh.gif]
JA ne mogu i nemam snage jednostavno dobijem neku blokadu kada vidim da ljudi pisu o necemu napamet, te se uvlace u diskusije na osnovu nekih drugih.
Stoga nemam rijeci osim Estagfrullah
Ali eto da ne bude tema off a i sam dokaz o onome gore napisano tebi kometriarcu tvoju nebulozu
Gledala sam pitanje gradjana na ulici sta misle o nani Fati..i jedan djecko kaze ..pa dobro trebamo mi gradjani BiH da to skupimo i platimo tu njenu zemlju...Pametan djecak..buduca generacija....
E pa draga Ra-Ja drugi put kada gledas pokusaj i da razumijes o cemu je rijec (o kakvoj anketi je rijec)
Pametni decko kaze da joj se plati kazna a ne njena zemlja [eusa_wall.gif]
a tim zeli reci platicemo kaznu ali ti Fato istraj i izdrzi u onome sto je tvom narodu ucinjeno

Pogledaj ponovo http://www.youtube.com/watch?v=RcP0lsvccq4 i slusaj dobro slusaj
LAFF-e sve sam svatila..i dala sam svoje misljenje gore u tekstu..Hajde molim te budi dobar....bar toliko koliko si drag... :!: Nego usput o kakvoj je kazni rijec...nisam svatila da je kazna u pitanju..Fati ili nekom drugom... :?:
Ustvari necu vise da pisem o tome ..crtanje sam bas zaboravila, Molim te
Nemoras mi bas pokazivati izlive svojih osjecaja tu [eusa_think.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Fata Orlovic

#74 Post Postao/la mrki62 »

LAFF je napisao/la: ali ti Fato istraj i izdrzi u onome sto je tvom narodu ucinjeno
Šta će Fata da istjera ?
Šta će Fata , kad su nacionalni idoli davno izvršili dogovor u vezi tog problema !
Ne može to niko više popraviti.
Ja ću samo jedan primjer navesti ; telekomunikacije BiH .

Evo o čemu je riječ , klikneš OVDJE , tu možeš pronaći samo dio BiH , zatim ako klikneš OVDJE uočit ćeš koliko je BiH podijeljena i to regularno .
Još treba telekom republike srpske i tu smo ,gdje jesmo [eusa_wall.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Fata Orlovic

#75 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Fata Orlović
Istrajan borac za pravdu
I ovaj put osujetila je podle planove ratnih i poratnih planera etničkog čišćenja za još jednom provokacijom...
13.09.2009. 07:06
Provokacije nad bošnjačkim povratnicima u RS redovna su pojava, ali samo rijetki poput Fate Orlović iz Konjević-Polja ostaju ustrajni u svojoj borbi za ognjište. I ovaj put ona je osujetila podle planove ratnih i poratnih planera etničkog čišćenja za još jednom provokacijom.
Tako je ovogodišnu slavu crkve koja je bespravno podignuta na njenoj - imovini Orlovića - izbjegla odlaskom iz kuće i na taj način pokvarila cilj da je opet maltretiraju i potcjenjuju.
Činjenica da su liturgiji povodom ove slave prisustvovali samo jerej i kum crkve, zorno pokazuje da su iskrenost u borbi Fate Orlović za izmještanje crkve iz njene avlije prepoznali svi izuzev nekolicine onih koji i dalje vjeruju kako sveto mjesto može biti i na otetoj zemlji i da se Bogu može moliti, a istovremeno drugome zlo činiti.

Sve dok naspram sebe bude imala takve protivnike, ne treba sumnjati da će Fata Orlović dobiti bitku, jer nepresušni izvor snage pronalazi u želji za pravdom, a na tom putu nikome ne želi nanijeti zla.

Njoj se trebaju pridružiti svi koji se makar i deklarativno zalažu za vladavinu zakona u BiH.

Odgovori