Molitva prije seksa, da li vam se to cini malo ironicno....

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#61 Post Postao/la paparaci »

basista je napisao/la:Pa valjda su pred bogom,svi ljudi isti..sto ce reci..i narodi..odnosno,ishodiste je da su svi jezici isti.. Arapi nisu prezivjeli nekakve genocide kao mi i za njih bi isto tako,bilo sevapnije da uce Kuran na bosanskom jeziku..

nigdje veze. jedno s drugim nema a ma bas nista!

i cuj sevapnije im je da uce Kur'an na bosanskom :lol: [eusa_wall.gif]
dobar si.

Zasto bi ja bilo ciji jezik (samim tim i narod) postivao vise od svog???
jedno ne ukljucuje automatski drugo. najzad ne postujem ja tudji jezik vise od svog, nego postujem samo to sto je Istina objavljena na tom jeziku. a eto koliko si potkovan na tom polju, onda valjda znas da je nemoguce Kur'an autenticno prevesti na bilo koji drugi jezik.

a sto se tice same dove ili komplet vjere (islama) nista nije obavezno ako ti ne zelis i neces. onaj ko istinski vjeruje i osjeca tu ljepotu, ucinice to sve draga srca i volje. sama dova nije farz, nego sunnet. znaci tvoja volja i odluka da zatrazis nesto od Gospodara svog, bez obzira o cemu se radilo. zato i postoje dove za razne prilike i stvari.

ja ne vidim nista lose u molitvi prije intimnog odnosa (bez obzira o kojoj vjeri se radilo). ne mora to da bude pred sami cin. moze se mnogo ranije, ako se vec unaprijed zna i ima namjera. najzad, ta molitva se odnosi na normalne odnose tj na bracnu vezu, a ne na one night stands i ku*varluke [smile.gif]

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#62 Post Postao/la beba80 »

basista je napisao/la:Za mene je vjerodostojno samo ono sto cujem i izgovaram na svom maternjem jeziku.. Logicno.. jer rijeci bilo kojeg drugog jezika,moram u glavi prevoditi na svoj jezik da bi ih dozivio (razumio) ..
Dakle,na svom jeziku..to tako najbolje zvuci pa kako god.
Da nije tako,mali narodi bi davno prihvatili velike jezike i na planeti bo postojalo ..mozda nekih dvadesetak jezika samo..
Rijeci stranih jezika,ma kako se one nama svidjale,ulaze u nas mozak i "na titlovanje" pa tek onda mogu krenuti prema srcu,,da bi nesto osjetili. Ne stoji tvrdnja da se jedna vjera,moze u svom pravom smislu,interpretirati samo na jednom jeziku.
A sto se ovih mumincica tice,vec sam rekao..ali posto oni znaju samo arapski,nisu me razumjeli pa da ponovim.. a proucicu dovu,da me ovaj put razumiju..hahaha
Helem.. Niti jedna dova i niti jedan hadis,nisu bozija uputa muslimanima.
Ako neko zeli,neka prakticira ali opet i ovo da ponovim..Nemate pravo da to namecete drugima..jer to je samo vas izbor i sa kuranom,nema nikakve veze.
Dosli ste ovdje da izigravate vjernike i kojekakve dobre samaricane a i sami ste te stvari doznali prije par dana mozda..pa trk na forum..da se pohvalite.
Ona dova za necista mjesta od sinoc,meni djeluje kao da ju je napisala neka baba gatara.. Vjerovatno zbog toga i postoji uputa Rijaseta sta treba a sta ne treba koristiti u vjeri..
A na takve stvari,prije godinu dana..bacena je fetva.
Cuj to! dova za ulazak i dova za oprost..Mene to najvise podsjeca na neznabosce iz predislamske Meke koji su iz sujevjerja ulazili katkad,u rodjenu kucu,unatraske i zvizducuci,,da otjeraju zle sile. A fino vam i to napisah,da neki materijal na arapskom jeziku,sadrzi i elemente njihovog nacionalnog sujevjerja. Eto to ste vi!!! Ako sam bezboznik,bar sam bosanski bezboznik a vi se bavite i dalje sa arapskim vradzbinama.. > ooo Manituuu!
Alah te uputio .Amin

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#63 Post Postao/la beba80 »

basista je napisao/la:
Pa valjda su pred bogom,svi ljudi isti..sto ce reci..i narodi..odnosno,ishodiste je da su svi jezici isti.. Arapi nisu prezivjeli nekakve genocide kao mi i za njih bi isto tako,bilo sevapnije da uce Kuran na bosanskom jeziku..


tri su stvari zasto je arapski jezik bolji od svih ostalih jezika:kada umremo i budemo ozivljeni govoricemo arapski jezik ,arapski jezik je Gospodarev govor i Poslanik s.a.a.w. je arap.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#64 Post Postao/la beca »

Halo, ljudi, vi jedva čekate temu da se možete nadmetati znanjem o islamu i hadisu, možda ne bi bilo loše da se vratite na uvod teme, ili bolje rečeno, mi smo rekli svoje mišljenje, ostavimo prostora i drugima....

svako za se travu pase

budi vjernik za sebe, nemoj drugima pametovati i suditi, jer On sve vidi, i neka nam On sudi....ovo je jednostavna tema za ili protiv, ali pojedini ne mogu odoljeti da se prave pametni

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#65 Post Postao/la paparaci »

sve je to normalno, jer jedno drugo povlaci za sobom. vjernik i treba biti za sebe, ali isto tako taj vjernik/ica ima duznost ispraviti nekog ako kaze nesto netacno ili neispravno o toj vjeri. sutnjom odobravamo i cak potvrdjujemo to sto je netacno izreceno. a to je "pogubno" za vjeru odnosno za ostale, jer onaj ko nije dovoljno upucen ili nikako - mislice da je to ispravno.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#66 Post Postao/la beba80 »

svaka cast paparaci nemoram ja pisat

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#67 Post Postao/la zivinicannn »

hahaha dobra ova temaa molitva prije seksa...pa sta da ja kazemm bogu u toj molitvi....eto bozee ocu da se seksam pa eto neka bude sve kako treba nemoj da me izdaa moj mali ma daj ba hahaha a gluposti u pm

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#68 Post Postao/la basista »

Beba ..... ha!ha!ha!ha!ha!
Pa tii si stvarno reinkarnacija nekih arapskih vraceva..
Svoj jadne i ubog mozgic stavio u sluzbu vjere...ili bar tako vi mislite..
A fazon je u tome sto vi niti mislite niti znate misliti..jer da je drugacije,,ne bih se ja sad valjao od smijeha..
Svaki idiot na planeti moze to sto i ti..
da cita sve sto neko naziva vjerskim uputama i da se prema tomu,odnosi kao papagaj... Kuran sam procitao vise puta i nigdje ne pise da cemo nakon smrti kad se ponovo rodimo,svi govoriti arapski.. To je najgluplja vjerska provala koju sam ikad cuo!! A baska to "kad se ponovo rodimo" ?? Jel kao budisti? koliko znam,u islamu - reinkarnacije nema.. Valjda bi onda,trebali da ucimo indijski ili tibetanski,ili neki drugi hepecki jezik a ne arapski...ako cemo vec biti budisti..
Vjeru ste otkrili prije neki dan i dosli da izigravate neke vrli umne i produhovljene mumine.. Svaki od vas,umislja da je neki virtualni resullah pa pametuje i vadi neke citate iz boga pitaj kakve dove...pa cak i iz Kurana a redovno se ogrijesite o ono polazno islamsko nacelo..da se vadjenje Ajeta iz konteksta cijele sure,moze raditi samo ako se zeli ponoviti Bozija rijec a niposto to sto vi radite.. Smislite neku idiotsku temu pa potegnete Ajet,jedan jedini iz cijele sure.
Ja tako mogu do u beskonacno siriti vjersku demagogiju.. Pojma nemas koliko brzo,mogu napisati tekst.. Ovo sad,dobro procitaj!!
Cudi me samo,da ti takav izobrazen,slabo pises.. Tja! Moracu da te razocaram malko.. ipak nisi jedini u Bosni koji je procitao Kuran..
Tvrdis da si dobar i uzorit mumin?? Evo treci put ti ponavljam!! Rijaset je bacio fetvu na proucavanje takvih vradzbinskih dova i pravljenje,istih takvih zapisa.. izvoli komentarisi.. Ili neces opet?? Ako se ne oglasis,znaci da ne priznajes Rijaset.. A ako ga ne priznajes,onda si vehabija i niko od bosanskih muslimana..pa ni ja,nije obavezan da te sluisa (cita). Kao da ja nisam imao posla sa takvima kao sto si ti.. U avliju mi dolazili da pljuju po svemu sto je bosansko i da velicaju sve sto je arapsko..a iz Rijaseta,opet fino porucili.. i fino se sjecam..kazu: Mi smo bosanski muslimani i prakticiramo bosanski islam.. i tacka! Nikad nisam cuo da neko uci dovu prije sexa..bar ne u Bosni a ti sasvim sigurno,neces biti taj koji ce to pravilo uvesti.. U ovoj zemlji,muslimani konzumiraju alkohol,slusaju RnR,obilaze kladionice i sta sve ne rade ali su u ratu,bili lavovski patrioti a ne kao arepi..jedan popisani Izrael,jebe ih s glave 50 godina i ne mogu mu nista.. a onolike pare i onolika nafta.. Naravno,nama nikad nista nisu dali..izuzev dzamija,koje bi se i tako izgradile od nekih drugih para..
Ispravi me ako grijesim... a temu si cuo... Fetva???
Ovo je moj zadnji post na ovu temu jer necu da trosim vrijeme na pisanje ovih gluposti.,.
Paparaci..otkuid ti ta ideja da sam ja neupuicen u vjeru??
Jel mislis da nesto bolje znas? Kladim se da si ti neko nad-bice pa arapski odmah u glavi i dusi,dozivis kao svoj jezik...jarabi,,jarabi,,
Prvi put u zivotu cujem,da se neke rijeci,ne mogu prevesti na neki drugi jezik..
kako bi bilo da se malo raspitas kod ljudi kojima je to profesija.. Sve se moze prevesti ako je prevodilac dovoljno dobar.. i jednog dana,tako ce i biti.
Svidjalo ti se to ili ne..Islam ce ici tim putem. ... ?nego..da li si znao,da nas rat za njih nije vazan jer to po njihovom misljenju,nije bio dzihad? ha? Ako si se pitao otkud mi ovakvi stavovi,,eto sada znas.Nekad nas prisiljavaju da biramo izmedju Bosne i njih..s tim da oni pod pojmom oni obavezno podrazumijevaju vjeru..sto ce reci,ako sam drugacijeg misljenja,dzaba mi izvrsenje svih vjerskih duznosti.. ili bar oni tako misle. Znas men i je Bosna najpreca..pa kako god..a ti u tim situacijama;sto se mene tice..biraj kako hoces ali meni nista ne prebacuj za to i to bih te fino i kulturno zamolio jer na mene, ne moze uticati tvoje misljenje..to je nemoguce..

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#69 Post Postao/la grga »

Al se razbacujemo znanjem o vjeri,a 99% vas ovdje je tek 1992 otkrilosvoju vjeru i nacionalnost..Što ćeš propala Jugoslavija pa ste ostali bez državljanstva..Hrvat je uvijek bio Hrvat,Srbin Srbin,Crnogorac biješe Crnogorac i tako redom...A tko je bio JUgoslaven?

Zbilja zamarate....Kao da nema vjerskih portala.... [icon_wave.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#71 Post Postao/la paparaci »

basista je napisao/la: Paparaci..otkuid ti ta ideja da sam ja neupuicen u vjeru??
navedi gdje sam to rekao!?
Jel mislis da nesto bolje znas?
ne mislim, niti bih to ikad ikom rekao.
Kladim se da si ti neko nad-bice pa arapski odmah u glavi i dusi,dozivis kao svoj jezik...jarabi,,jarabi,,
ne znam sto se toliko palis. lakapo [baaa.gif]
osvrni se jos jednom na moj post. smireno ga procitaj i dobices odgovor na ovu tvoju izjavu - da se ne ponavljam [smile.gif]

Prvi put u zivotu cujem,da se neke rijeci,ne mogu prevesti na neki drugi jezik..
nije stvar o nekim rijecima. stvar je povezanosti i konteksta. arapski jezik je jako slozen. to sto sam ti rekao, nisam izmislio - nego su to izjave ucenijih osoba od mene i od tebe.
kako bi bilo da se malo raspitas kod ljudi kojima je to profesija..
pa eto primjeni taj savjet na sebi, pa se opet javi.
Sve se moze prevesti ako je prevodilac dovoljno dobar.. i jednog dana,tako ce i biti.
primjetis li kontradiktornost u svojim izjavama.

da bi bolje shvatio o cemu govorim, preporucio bih ti da sebi skines djelo "Kur'an - najsavrsenija mu'dziza", koje se nalazi ovdje na forumu i da ga prelistas. tako da bi shvatio slozenost arapskog jezika i samog Kur'ana.
Svidjalo ti se to ili ne..Islam ce ici tim putem. ...
ne kontam. kojim putem? pojasni malo, ako moze.

nego..da li si znao,da nas rat za njih nije vazan jer to po njihovom misljenju,nije bio dzihad? ha? Ako si se pitao otkud mi ovakvi stavovi,,eto sada znas.Nekad nas prisiljavaju da biramo izmedju Bosne i njih..s tim da oni pod pojmom oni obavezno podrazumijevaju vjeru..sto ce reci,ako sam drugacijeg misljenja,dzaba mi izvrsenje svih vjerskih duznosti.. ili bar oni tako misle. Znas men i je Bosna najpreca..pa kako god..
slusaj. ovdje uopste nije rijec o arapima i arapskom jeziku. niti ja sljedim arape ili bilo sta i koga drugog, do samog Kur'ana i vjerodostojnih hadisa. izvini, ali si pobrkao loncice.

a ti u tim situacijama;sto se mene tice..biraj kako hoces ali meni nista ne prebacuj za to i to bih te fino i kulturno zamolio jer na mene, ne moze uticati tvoje misljenje..to je nemoguce..
ne znam stvarno da sam ti ista prebacio. ako jesam, slobodno reci sta. nemam ja sta na tebe utjecati ili na bilo kog drugog. sve da hocu, ne mogu. o tom ne odlucujem ja.

to sto je Rijaset bacio fetvu na neke novotarije i zapise je sasvim normalno. ali taj isti rijaset je izdao "zbirku dova" u kojoj se nalazi dova prije intimnog odnosa - koja glasi ovako:

Allah me sacuvao od prokletog sejtana! U ime Allaha, Svemilosnog, Milostivog

Allahu, odstrani sejtana od nas i od onoga cime nas opskrbljujes. Allahu, u Tvoje ime je smatram sebi dopustenom i pod Tvojom zastitom je uzimam. Allahu, ono sto dosudis da ona rodi Ti ucini dobrociniteljem i bogobojaznim, i ucini da Ti bude predan(musliman) i upotpunjen, a ne grjesnik i sejtanov ortak.
(El-Fatiha)

el-kalem - izdavacki centar Rijaseta islamske zajdenice u Bosni i Hercegovini

kao sto vec rekoh u predhodnom postu i sto se da zakljuciti iz dove - ista je namjenjena samo za bracne veze, a ne za ostalo.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#73 Post Postao/la beba80 »

basista svaka cast onome ko ti je rekao da nemas pojma o vjeri procitao si kuran i mislis to je sve jel ?Grijesis gdje su ti hadisi?znas li sta su hadisi ,kakvu oni imaju svrhu.U hadisima je objasnjenje to sto ti nisi procitao i sto ne znas.Da bit cemo prozivljeni a reinkarnacija je tvoje ubjedjenje jer si sa njom a ko mislis tako zalutao.Ima na dnu kicme jedan dio koji je manji od atoma zove se na arapskom ađebuzeneb i ta materija ne može se ni vatrom unistit to je sjeme od kog cemo bit prozivljeni a ako ne vjerujes trazi poucnog ili vise njih doktora i pitaj za taj dio na kicmi kad to ustanovis javi mi se?selam alejk
[bihbq3.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Molitva prije seksa, da li vam se to čini malo ironično....

#74 Post Postao/la paparaci »

zivinicannn je napisao/la:hahaha dobra ova temaa molitva prije seksa...pa sta da ja kazemm bogu u toj molitvi....eto bozee ocu da se seksam pa eto neka bude sve kako treba nemoj da me izdaa moj mali ma daj ba hahaha a gluposti u pm
[eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]


GRGA je napisao/la:Al se razbacujemo znanjem o vjeri,a 99% vas ovdje je tek 1992 otkrilosvoju vjeru i nacionalnost..Što ćeš propala Jugoslavija pa ste ostali bez državljanstva..Hrvat je uvijek bio Hrvat,Srbin Srbin,Crnogorac biješe Crnogorac i tako redom...A tko je bio JUgoslaven?

Zbilja zamarate....Kao da nema vjerskih portala.... [icon_wave.gif]
ja sam svoju vjeru otkrio od malih nogu i bio jedan od rijetkih koji su u to vrijeme isli u mejtaf(vjerska pouka u dzamiji).

a sto se tice nacionalnosti, od toga nikad nisam patio - kao npr. ti. busaj se ti u prsa veliki Hrvatu ili Hrvatino sto bi dzemkina komsinica rekla :lol: kupi sebi nesto lijepo za to. za vrijeme jugoslavije sam bio jugosloven, jer mi se tako drzava zvala. znaci sasvim logicno. posto se jugoslavija raspala i vise ne postoji, a rodjen sam i zivio u drzavi koja se zove Bosna i Hercegovina - tako sam danas po nacionalnosti Bosanac. a BiH ne postoji tek od '92, vec mnogo duze, sto je sigurno i samom tebi poznato.

tebe niko ne tjera da zaviris u teme religijskog karaktera. svakako nevjerujes u Boga. vjerskih portala bilo ili ne bilo. ovo je forum sa sirokim spektrom tema, gdje za svakog ima ponesto. ima tema sto mene uopste ne zanimaju, tako da i ne zavirujem u iste i uopste me ne interesuje sta se tamo pise.

Odgovori