In memoriam (pjevaci, glumci ...)

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#17 Post Postao/la vornevljev »

Neka im je laka zemlja i Rièiju i Dini,ne znam kad mi je nekoga sa estrade bilo ¾ao kao Dine,ma volio sam tu njegovu zajebanciju.

A vas dvije,mo¾e li ijedna tema biti da ne gledate mu¹karce sa tim oèima? :)
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: IN MEMORIAM (pjevaci, glumci ...)

#21 Post Postao/la nella26 »

Baš me iznenadila vijest o smrti Žana. žao mi ga je jer stvarno bio fenomenalan glumac i umjetnik.Lahka mu zemlja
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zanimljivosti !!!

#23 Post Postao/la andro »

NAKON DUGE I TEÅ KE BOLESTI
Umro američki glumac Patrick Swayze
http://www.tportal.hr/ResourceManager/G ... 1&fmtId=20
Patrick Swayze, američki glumac koji se proslavio plesnim filmom "Dirty Dancing" 1987., umro je u ponedjeljak u dobi od 57 godina nakon više od godinu i pol borbe s rakom gušterače, objavila je njegova publicistica a prenose američke TV mreže.
"Patrick Swayze danas je mirno preminuo uz članove svoje obitelji, nakon hrabrog suočavanja s iskušenjima svoje bolesti u zadnjih 20 mjeseci", rekla je u priopćenju objavljenom u ponedjeljak navečer njegova publicistica Annett Wolf.

Ni jedna druga pojedinost vezana uz njegovu smrt nije objavljena.

Obožavatelji simpatičnog glumca bili su pripravni za takav ishod već više od godinu dana, otkako je tabloid "National Enquirer" na naslovnici presudio: "Patrick Swayze ima još pet tjedana života."

Američki tabloidi, koji se prodaju u samoposluživanjima odvojeno od ozbiljnog tiska, obilato su eksploatirali Swayzev rak, često stavljajući na naslovnicu njegov bolešću iscrpljen lik.

On je prkosio predviđanjima, iako je bio pragmatičan oko svojih izgleda i iskren kada je govorio o iskušenjima u borbi protiv takve pogubne bolesti koja obično ubija 95 posto žrtava u roku od pet godina.

"Možete se kladiti da ću proći kroz pakao", rekao je Barbari Walters 8. siječnja u prvom TV intervjuu otkako mu je rak dijagnosticiran.

Swayze kojeg je 1991. magazin People proglasio "Najprivlačnijim muškarcem", bio je dovoljno čvrst da izdrži agresivno liječenje i radi šest dana u tjednu na snimanju 13 nastavaka TV serije "The Beast", premijerno prikazane 15. siječnja.

I ranije u karijeri, glumac se borio sa zdravljem, uključujući i lom obje noge pri nesreći na jahanju, dok je 1998. snimao film "Pisma ubojice".

Pored navike da puši tri kutije cigareta na dan, Swayze je bio alkoholičar, čija se ovisnost pogoršala nakon što mu je 1982. umro obožavani otac.

Nakon samoubojstva njegove sestre 1994., otišao je na rehabilitaciju i kasnije se sklonio iz Hollywooda, kupivši jedan ranč u Kaliforniji i jedan u Novom Meksiku, gdje je sa ženom uzgajao stoku.

Guliver/Getty Images
Zadnja izmjena: Gost, dana/u 15 Sep 2009 16:36, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: prebačen post
slika
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: IN MEMORIAM (pjevaci, glumci ...)

#26 Post Postao/la beca »

:( :( :(

"Prljavi ples" mi je jedan od omiljenih filmova...bio je tako zgodan...malo je reći da mi je žao....

pokoj mu duši...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: In memoriam (pjevaci, glumci ...)

#27 Post Postao/la im_ex »

[huh.gif]

Serija 'Lud, zbunjen, normalan'

slika
Na hiljade fanova žali zbog "smrti" simpatičnog Dine



Na socijalnoj mreži Facebook formirana je grupa "R.I.P. Dino Mehmeda Mujkić" gdje su se brojni fanovi oprostili od lika Dine, kojeg je u seriji "Lud, zbunjen, normalan" tumačio sarajevski glumac Milan Pavlović.
Nova sezona serije u režiji Elmira Jukića počela je bez Dine Mehmeda Mujkića. On je preminuo u seriji usljed prejedanja, nakon što je na kladionici dobio 1.500 KM.

http://www.youtube.com/watch?v=DZj8cMyZcNU

Mnogi će reći da je simpatični tonac iz studija "Akord" umro kako je i živio - punog stomaka.

Milan Pavlović je kao razlog svog odlaska iz serije naveo to da nije mogao da pronađe zajednički jezik s producentima, te je napuštanje serije, prema njegovim riječima, bio normalan slijed događaja.

Međutim, brojni fanovi ovo nisu očekivali jer je Dino do zadnje epizode bio popularan lik koji je uspijevao da drži pažnju širokog auditorijuma. Dino je uvijek znao izmamiti osmijehe, bilo da je radio pilates u trikou ili studiozno proučavao imenik kao djelo nekog antičkog filozofa.

Grupa "R.I.P. Dino Mehmeda Mujkić" na Facebooku je u rekordnom roku okupila više od šest hiljada članova. Fanovi su očigledno duboko potreseni smrću svog omiljenog lika iz serije o kojem ne prestaju da pišu. Mnogi smatraju da serija više neće biti ista nakon što je Milan odlučio da je napusti.

Dini možemo poželjeti da počiva u miru sa simpatičnom porukom koja je osvanula na jednoj od mnogobrojnih smrtovnica - "legende ne umiru dok ne umru".

Serijal "Lud, zbunjen normalan", nakon novogodišnje pretpremijere nove sezone, nastavlja s redovnim prikazivanjem u manje-više poznatom sastavu.

-----------------------------------------------------------------------------


Pocivaj u miru, legendo!
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: In memoriam (pjevaci, glumci ...)

#28 Post Postao/la im_ex »

Doajen sevdalinke
Od srčanog udara preminuo Omer Pobrić


slika
U srijedu navečer, od posljedica srčanog udara preminuo je Omer Pobrić, poznati muzičar i doajen sevdaha. Kako prenosi Radio Q, smrt je natupila tokom vožnje automobilom na području opštine Vogošća, u naselju Jošanica.
Prema nezvaničnim informacijama, Pobrić se vozio sam u automobilu koji se zaustavio ne ugrožavajući sigurnost drugih vozača.

Omer Pobrić rođen je u Tešnju, 8. avgusta 1945 godine. Osnovnu školu završio je u rodnom gradu, srednju na Ilidži. U Sarajevu je apsolvirao na Prirodno-matematičkom fakultetu, odsjek biologije-hemija.

Kako je napisao u autobiografiji, Omer je se od malih nogu počeo baviti muzikom, odrastajući sa harmonikom u majčinom krilu.

Pobrić je prvi dobitnik Estradne nagrade Jugoslavije 1977. godine, a dvije godine nakon toga osnova je muzički atelje Omega, gdje se posvetio producentskom, snimateljskom i aranžerskom radu. Sarađivao je sa najvećim legendama sevdaha, Safetom Isovićem, Himzom Polovinom, Mehom Puzićem, Zaimom Imamovićem i mnogim drugim.

U februaru 2003. godine osnovao je Institut sevdaha - Fondacija Omera Pobrića
------------------------------------------------------------------------------

[huh.gif]

Cast mi je bilo poznavati ga.
Legendo Sevdalinke, hvala ti ... neka te dragi Allah dz.sch. nagradi lijepim Dzenetom, amin
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: In memoriam (pjevaci, glumci ...)

#29 Post Postao/la srebrni »

Allah mu rahmetile....volio sam ga slusat dok prebira po harmonici tipke...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Odgovori