Tata

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: TATA

#2 Post Postao/la paparaci »

kristalina je napisao/la:Tata ;
Kolika je uloga oca u obitelji ?


velika.
Zašto je i koliko tata važan ?

vazan je iz tog razloga sto on ima funkciju autoriteta tj. sto je glava kuce. on je ona ostrija, tvrdja strana roditelja. njega se djeca inace vise boje i prije poslusaju ono sto on kaze, nego mama(jer je ona njezna i blaga).
Je li uopće važan ?

naravno. iz vise razloga. kao prvo iz psiholoskog razloga. zatim zbog te neke ravnoteze, koju sam indirektno malo prije spomenuo. on takodjer ima ulogu zastitnika i idola.

mislim da su bespotrebni sad komentari tipa "otac k'o kolac", itd. :lol:

polazimo od neke normale valjda.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: TATA

#3 Post Postao/la ra-ja »

Kako kada ,i kako koji...... :!:

ovo je moj tata.....
[smile.gif]
CHRISTINA AGUILERA...HURT... :!:

Jedina razlika sto je moj tata meni umro na rukama... :(

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: TATA

#6 Post Postao/la andro »

slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: TATA

#7 Post Postao/la nella26 »

Vjerovatno da je uloga oca bitna u odrastanju djeteta ali nije nužna, majka je opet majka.
Ne znam, mislim ustvari da nisam kompetentna ocjenjivati ulogu oca jer sam odrasla bez njega i riječ "tata" je meni strana, mama me odgojila i vaspitala i pored nje mi zaista nije falilo nikad ništa a što je najvažnije svu ljubav svijeta sam imala i imam.
Kad sam bila manja puno mi je nedostajao, htjela sam da idem u park sa njim, da se igram, da jednostavno imam nekoga koga ću zovnuti tom riječju "tata", pogađalo me kada bih vidjela svoje prijatelje kako se igraju sa tatom.....
I sad mi nekad nedostaje ako ništa da zovnem tata, ali sam sad više "svjesnija" i lakše podnosim.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: TATA

#9 Post Postao/la nella26 »

Sigurno je bitan ,ali nije nezamjenljiv, naročito je važan još u mlađem dobu, pomenula sam koliko mi je nedostajao kad sam bila manja čak i sad nekad mi nedostaje.
Naravno sve zavisi od sposobnosti i privrženosti majke (jer ni majke nisu sve iste), a ja za svoju mamu mogu reći da je najbolja na svijetu, jer pored nje nikad nisam osjetila da mi nešto fali, uvijek je uz mene i velika mi je podrška, ja ne bih mogla zamisliti život bez nje.
A nažalost riječ tata mi ništa ne predstvalja ali puno mi je nedostajao za moje rođendane, kad sam krenula u školu, na fakultet i sigurno da će mi nedostajati u još nekim situacijama ali činjenica da on nije htio da bude dio mog života mi daje snage da to lakše podnesem.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: TATA

#12 Post Postao/la basista »

Ma Dzemka.. nije tvom tati lahko.. Valja na ovom teskom vaktu,biti i otac i mati.. Valja brinuti i tak to.. U ovoj zemlji,covjek nikad nije siguran u svoju egzistenciju.. Zato on najvise i brine mozda.. Sve dok roditelji hodaju po zemlji,,mi smo njihova djeca..i tak se ophode prema nama..ovdje u BiH.. Sa razlogom..
I moj otac stalno me nesto savjetuje ko da sam dijete,, Ocevi kao muskarci su malo diskretniji u tim emovijama uglavnom..Pa i u planovima koje nastoje realizirati u vezi svoje djece..Tako da u svaki razgovor,treba uci sa povjerenjem i ici za pricom dok se on ne otvori i ne kaze,sta to lijepo smislio da ucini za svoje dijete..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: TATA

#13 Post Postao/la ra-ja »

Svaka cast samohranim roditeljima...a posebno kada je tata u pitanju....

Malo ima takvih tata,koji se bas toliko hoce i mogu zrtvovati za svoje dijete.

U normalnoj porodici pod normalnim uslovima je mama glava porodice za obavljanje svih poslova u kuci i oko djece..Dok tata donosi srestva za zivot tj novac...i ujedno sluzi da stimulise mamu svojom paznjom..njeznoscu,poljubcima itd da mama uspije savladati sve obaveze ostale.... [smile.gif]

Naravno djeci trebaju oba roditelja..a ako se desi da jedan roditelj fali..neznam , procijenite samo koliko je vazan Tata... :!:

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: TATA

#15 Post Postao/la nella26 »

Ovom momku je trebala ipak hrabrost da se ovako ponese prema ocu svaka mu čast, ali nešto jednostavno u tom momentu u čovjeku zatreperi, od huje naravno, i moj se sjetio da ima dijete nakon dvadeset i kusur godina još je htio da mi naredi :lol: ja sam bila ipak malo grublja prema svom
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori