Niski tlak

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: niski tlak

#16 Post Postao/la mrki62 »

Više solite hranu i to je to [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: niski tlak

#17 Post Postao/la beca »

Arterijska hipotenzija (odnosno sniženje krvnog tlaka), više je simptom nego bolest. Ovisi o simptomima i reakciji na promjenu položaja tijela. Tako se vrlo niske vrijednosti krvnog tlaka mogu dorbo podnositi u ležečem položaju. Uzroci mogu biti različiti; 1. hipovolemija tj. smanjenje količine tekućine u organizmu zbog npr. krvarenja, povraćanja, proljeva, zatim 2. poremećaj normalnih refleksnih mehanizama održavanja krvnog tlaka zbog npr. bolesti autonomnog živčanog sustava, uzimanja različitih lijekova, 3. smanjenja minutnog volumena srca kod srčanog infarkta. Ovisno o uzroku liječenje je različito. U Vašem slučaju, kako je to trajnije stanje najvjerojatnije se radi o disfunkciji autonomnog živčanog sustava (koji nije pod utjecajem naše volje). U tim slučajevima postavljanje u ležeći položaj ili povećanje volumena tekućine u organizmu uzimanjem veće količine tekućine i soli, izbjegavanje naglih pokreta ili ustajanja, nošenje elastičnih čarapa ili upotreba medikamenata kombinirano mogu dati povoljne rezultate. Svakako učinite i predloženu obradu kako bi se eventualno dodatno nekim lijekovima Vaše stanje popravilo.
Kolor dopler vratnih žila je ultrazvučna, neinvazivna (dakle nije štetna niti bolna) pretraga cirkulacije krvnih žila koje opskrbljuju mozak krvlju sprijeda ili straga.

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Niski tlak

#18 Post Postao/la nnejra »

Nizak tlak može stvoriti znatne poteškoće. Posebno o tome treba voditi računa kada su visoke temperature. Tada se osobe koje imaju ovaj problem osjećaju malaksalo, osjećaju umor i neophodno je da tada više posvete pažnje šta unose u organizam. Treba unijeti dosta tekućine. Ako vam je baš loše, brzo razmutite u fildžanu kašičicu soli i popijte. Lezite i podignite noge u vis. Nije naodmet ni da se pripazite pa da ljetnih dana ne izlazite na sunce u periodu od 10-17 sati.Ako baš ni to ne pomogne, potražite Hitnu pomoć i dobićete infuziju.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Niski tlak

#19 Post Postao/la nella26 »

Nizak pritisak može biti loš isto kao i visok ali doktor mi je skoro rekao da ljudi koji imaju nizak pritisak duže žive od ljudi sa visokim pritiskom
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Niski tlak

#20 Post Postao/la ra-ja »

Vrlo cesto pratioc slabokrvnosti ili anemije je nizak pritisak..Eh to sam imala... [smile.gif]

Veoma zeznuta stanje, kao da lebdis..ujedno tesko veoma teske pokrete imate dok na kraju dolazi do polusvjesnig stanja , bledila u licu ....

Slazem se da treba piti dosta tenosti ili zasoljene vode ...leci dici noce u zrak da krv dopre do glave...
U tim situacijama nastojte da popravite krvnu sliku sa obojenim vocem i povrcem, tako ce i nizak pritisak doci na normalan nivo. [icon_flower.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Niski tlak

#22 Post Postao/la nnejra »

Evo samo da ohrabrim one koji imaju nizak tlak, meni često ovih vrućih dana bude strašno nizak 85:45, pa sam živa [laugh.gif] . Šalu nastranu, ali tada unosim dosta tekućine , slanu supu, kafu nešto slatko i normalizujem se. Znači ne umire se od toga [smile.gif] .

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Niski tlak

#23 Post Postao/la mrki62 »

Pa osobe sa nižim tlakom duže žive [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori