Vijesti iz Showbiza!

Diskusije vezane na temu filma i glume
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vijesti iz Showbiza!

#61 Post Postao/la andro »

VASIĆEV SKALPEL
Slučaj Žarka Lauševića
Žarko Laušević
GetImage.jpg
GetImage.jpg (25.97 KiB) Pogledano 1873 puta.
Datum objave:
16.09.2009 11:00

Talentiran i nekada uspješan glumac Žarko Laušević došao je nakon mnogo godina u domenu javnog zanimanja. Dogodilo se to sasma blesavim povodom: uhvatilo ga je u Sjedinjenim Državama da je preskočio turističku vizu, dakle postao je ilegalni imigrant (što oni ne vole), a zatim se ispostavilo da je za njim na snazi nekakva tjeralica iz Beograda, pa ga je zatvorilo u ekstradicijski pritvor čekajući na beogradski zahtjev za izručenje. Bili bi ga deportirali jer ionako i traje parnica oko toga, ali to je ovdje od manjeg značaja
Od većeg je značaja fenomen – slobodno ga možemo tako nazvati – Žarka Lauševića. On je, naime, davne i strašne 1990. godine bio stigmatiziran i izvikan za 'antisrpskog izdajnika' jer je glumio naslovnu ulogu u inače beznačajnoj drami Siniše Kovačevića (danas perjanice srpskog nacionalizma) 'Sveti Sava'. Prikazivanje te drame u Jugoslavenskom dramskom kazalištu (u produkciji zeničkog teatra, inače) spriječeno je nasilnim putem od strane ekstremnih nacionalista pod vodstvom stanovitog popa Žarka Gavrilovića, mrakobjesnog klerofašista, jer da drama 'vrijeđa srpske svetinje'. Policija je neuspješno i preko volje uredovala i predstava nije održana. Od tada se mržnja velikosrpskih nacionalista fokusirala baš na Žarka Lauševića, valjda zato što je lijep, pametan i uopće pristojan mladi čovjek; autor Kovačević ostao je po strani. Taj raspop Gavrilović tužio je tada i mene za klevetu jer da sam ga nazvao 'srpski Homeini' (jesam), ali je ta parnica otišla k vragu jer je sudac bio razuman čovjek.

Bilo kako bilo, Žarko je Laušević postao meta dokonih srpskih nacionalista u najgora doba, 1992-1993. Povukao se u Crnu Goru – što je bila greška – i u nervozi i strahu počeo nositi pištolj, što je bila još veća greška. U noći između 30. i 31. srpnja 1993. u stanovitom kafiću u Podgorici dolazi do incidenta u kojemu nekakva tri magarca izazivaju Lauševića po crti 'nacionalne izdaje', napadaju ga i riječ po riječ dolazi do tučnjave. Žarko Laušević biva oboren na pod i cipelaren; u jednom trenutku poteže registrirani pištolj i puca 'u afektu i nužnoj obrani', kako je rekao. Ubio je dvojicu napadača.

Uhićen je i suđeno mu je; dobio je u prvome stupnju na podgoričkom sudu četiri godine (prekoračenje nužne obrane); dok je sjedio u zatvoru, vukli su se postupci, ukidane presude itd, a sve je završilo 2001. pravomoćnom presudom crnogorskog Vrhovnog suda na 13 godina. Tada je Laušević već bio na slobodi i oprezno se udaljio u pravcu Sjedinjenih Država, znajući s kim ima posla i kakve su u Crnoj Gori rodbinske veze s pravosuđem. Tu postoji i pravni problem: Lauševiću je zbog raspada pravnih veza između Srbije i Crne Gore bilo uskraćeno više pravnih lijekova, što dovodi u ozbiljnu sumnju pravomoćnost presude na 13 godina. Odležao je već četiri i pol godine zatvora (više od prvostupanjske presude), imao je osnovanu sumnju da će Vrhovni sud biti pristran i pobjegao je.

Kada je Žarko Laušević 2. srpnja ove godine uhićen u Americi, svi ti pravni problemi naglo su bili aktualizirani. On je dvostruki državljanin; tjeralicu za njim je – formacijski nadležno – morao raspisati beogradski Treći općinski sud kome je to posao, mada inače nema veze s predmetom. Republički tužitelj Srbije onda je zaključio da je u tom slučaju zakon povrijeđen, jer da je Lauševiću presuda bila drastično povećana, a nije imao ni mogućnosti da zatraži izvanredne pravne lijekove zbog toga. Treći općinski sud obustavio je tjeralicu i usvojio zahtjev Republičkog tužioca za odlaganje služenja zatvorske kazne.

To je bio taj pravni dio stvari. Ostaje nam onaj drugi, moralni dio. Kao prvo, Žarko je Laušević mimo svoje volje i odluke postao meta nabrijanih nacionalista; eto tako, tek zato što je bio uočljiva i simbolički značajna meta. Kobna greška, međutim, bila je nošenje vatrenog oružja. Kao što previše dobro znademo, nikoga još pištolj nije spasio – osim ponekog policajca tu i tamo. Civil s pištoljem gotov je belaj: svaki će ga sudac upitati što bi učinio da nije imao pištolj; pobjegao bi - molim – prekoračenje nužne obrane i točka. Ta tučnjava u podgoričkom kafiću bila je – vele svjedoci – baš gadna, ali teško i po život opasna. Žarko Laušević prevario se, a mnogi bi se na njegovom mjestu tako prevarili i pucali. Za tu grešku platio je – s obzirom na sve okolnosti – dovoljno; pritisci ožalošćenih obitelji na klimavo crnogorsko pravosuđe, prijetnje krvnom osvetom i prateća galama učinili su ostalo.

Crnogorska država nije uspjela krvnu osvetu vratiti tamo gdje ju je jugoslavensko zakonodavstvo držalo s punim pravom: u kaznena djela bezobzirne osvete, s politikom strogih kazni. Mala država, svi se znaju među sobom, tradicija plemenske solidarnosti koja državu ne priznaje. U takovom etosu važnije je tko je čiji rođak ili bratstvenik, nego pravda; zna se 'čija je puška duža'. U tom smislu dobro je da je Žarko Laušević zapao srbijanskom pravosuđu; možda je tako i glavu sačuvao. Sva je prilika da će ga srbijanski sudovi poštedjeti daljeg zatvora jer njegov slučaj budi dovoljno sumnje na pristrasnost i zloupotrebu pravde.

To nikako ne znači da bi civili trebali nositi oružje.


:arrow: :arrow: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=h6UxmXdwpXM

:arrow: :arrow: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=xAELKcTYY90


************************************************************
slika
slika

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Vijesti iz Showbiza!

#62 Post Postao/la mickey »

vidovita_dzemila je napisao/la:DiCaprio, Clooney i Depp bore se za ulogu Franka Sinatre


Prema pisanju "New York Posta", holivudski glumci Leonardo di Kaprio (DiCaprio), Džordž Kluni (George Clooney) i Džoni Dep (Johnny Depp) počeli su se svim sredstvima boriti za ulogu u novom filmu Martina Skorsiza (Scorses) o pjevaču i glumcu Frenku Sinatru (Frank).

Producenti ovog visokobudžetnog biografskog filma pokušavaju se dogovoriti koju od zvijezda da angažiraju. Skorsiz, navodno, želi da Di Kaprio dobije naslovnu ulogu, dok je izvršna producentica Tina Sinatra, inače kćerka pokojnog Sinatre, više zainteresirana da njenog oca igra Kluni. Studio "Universal" je najviše zagrijan za Depa.

- Martin želi da prikaže nasilnog alkoholičara Frenka, a Tina ljepšu stranu svog oca. Ona, također, želi da fokus priče bude na njegovoj muzici - rekao je izvor za "New York Post".





po meni bi najbolje pasao di caprio jer nije krupan kao clooney tj više facom i tijelom odgovara sinatri već clooney a dep nema ama baš nikakve veze sa sinatrom
jooooooooooooj zlato moje
čuveni redatelj kojeg spominješ se zove Martin Scorsese a izgovara Martin Skorsesi.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Vijesti iz Showbiza!

#63 Post Postao/la beca »

mickey je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:DiCaprio, Clooney i Depp bore se za ulogu Franka Sinatre


Prema pisanju "New York Posta", holivudski glumci Leonardo di Kaprio (DiCaprio), Džordž Kluni (George Clooney) i Džoni Dep (Johnny Depp) počeli su se svim sredstvima boriti za ulogu u novom filmu Martina Skorsiza (Scorses) o pjevaču i glumcu Frenku Sinatru (Frank).

Producenti ovog visokobudžetnog biografskog filma pokušavaju se dogovoriti koju od zvijezda da angažiraju. Skorsiz, navodno, želi da Di Kaprio dobije naslovnu ulogu, dok je izvršna producentica Tina Sinatra, inače kćerka pokojnog Sinatre, više zainteresirana da njenog oca igra Kluni. Studio "Universal" je najviše zagrijan za Depa.

- Martin želi da prikaže nasilnog alkoholičara Frenka, a Tina ljepšu stranu svog oca. Ona, također, želi da fokus priče bude na njegovoj muzici - rekao je izvor za "New York Post".





po meni bi najbolje pasao di caprio jer nije krupan kao clooney tj više facom i tijelom odgovara sinatri već clooney a dep nema ama baš nikakve veze sa sinatrom
jooooooooooooj zlato moje
čuveni redatelj kojeg spominješ se zove Martin Scorsese a izgovara Martin Skorsesi.
zar je važno??'

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Vijesti iz Showbiza!

#65 Post Postao/la mickey »

beca_jovi je napisao/la:
mickey je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:DiCaprio, Clooney i Depp bore se za ulogu Franka Sinatre


Prema pisanju "New York Posta", holivudski glumci Leonardo di Kaprio (DiCaprio), Džordž Kluni (George Clooney) i Džoni Dep (Johnny Depp) počeli su se svim sredstvima boriti za ulogu u novom filmu Martina Skorsiza (Scorses) o pjevaču i glumcu Frenku Sinatru (Frank).

Producenti ovog visokobudžetnog biografskog filma pokušavaju se dogovoriti koju od zvijezda da angažiraju. Skorsiz, navodno, želi da Di Kaprio dobije naslovnu ulogu, dok je izvršna producentica Tina Sinatra, inače kćerka pokojnog Sinatre, više zainteresirana da njenog oca igra Kluni. Studio "Universal" je najviše zagrijan za Depa.

- Martin želi da prikaže nasilnog alkoholičara Frenka, a Tina ljepšu stranu svog oca. Ona, također, želi da fokus priče bude na njegovoj muzici - rekao je izvor za "New York Post".





po meni bi najbolje pasao di caprio jer nije krupan kao clooney tj više facom i tijelom odgovara sinatri već clooney a dep nema ama baš nikakve veze sa sinatrom
jooooooooooooj zlato moje
čuveni redatelj kojeg spominješ se zove Martin Scorsese a izgovara Martin Skorsesi.
zar je važno??'
kako se ova beca kostriješi na mene, jao mene
je važno je, ko voli da mu neko krivo izgovara ime. al dobro, srećom
gospodin Scorsese nikad neće zalutat na ovu stranicu. :lol:

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vijesti iz Showbiza!

#67 Post Postao/la andro »

GetImage.jpg
GetImage.jpg (32.69 KiB) Pogledano 1850 puta.
NEMORALNA PJEVAÄŒICA
Islamisti prijete Beyonce jer se oblači seksi

Ekstremnim islamistima ne sviđa se ponašanje i odijevanje atraktivne pjevačice te su joj poručili da nije prikladna za muslimane
Pjevačica Beyonce Knowles postala je meta ekstremnih islamista koji vrše pritisak u želji da ona otkaže koncert u Maleziji.

Islamisti tvrde da je odjeća tamnopute pjevačice seksi, a njezini nastupi provokativni, što je po njihovu mišljenju opasno za mlade. Prijetili su da će 'nešto poduzeti' kako bi spriječili njezin nastup blizu malezijskog glavnog grada Kuala Lumpura, zakazan za 25. rujna.

Prije dvije godine američka ljepotica Beyonce morala je otkazati koncert u Maleziji zbog sličnih prijetnji.
'Njezini nastupi nisu prikladni za muslimane, a njezina odjeća i ponašanje niske su moralne vrijednosti', mišljenje je jednog islamista.
slika
slika

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Vijesti iz Showbiza!

#69 Post Postao/la mickey »

vidovita_dzemila je napisao/la:Tarik Filipović više neće voditi "Milijunaša"?


Tarik Filipović, popularni voditelj kviza 'Tko želi biti milijunaš', po svemu sudeći, neće više voditi ovu emisiju. Njemu je, kako piše "Jutarnji list" pozivajući se na pouzdani izvor, u petak saradnju otkazao direktor programa HTV-a Domagoj Burić.

Povod otkazu su bili Tarikovi, kako tvrde na televiziji, neprimjereni komentari u zadnjem izdanju "Milijunaša" kada je, među ostalim, rekao otprilike sljedeće: "'Ta bolnica u Klaićevoj trebala bi biti cijela u zlatu koliko su dobili humanitarne pomoći... ne znam gdje je završio sav taj novac".

Burić je kaznio i Filipovićeve nadređene. Tako je smijenjen urednik Kontakt programa Mario Sedmak, dok će urednice Maja Jurković i Elizabet Homsi biti novčano kažnjene.
Burić je, tvrde na HTV-u, na urednike bio jako ljut zbog toga jer se 'Milijunaš' snima unaprijed, pa je bilo moguće da se Tarikove uvredljive rečenice izbace prije.

- Ne znam što bih rekao. Šokiran sam. Da, rekao sam to što sam rekao, ali mislim da se isto to zapitaju svi oni ljudi koji dođu do bolnica za koje se rade humanitarne akcije i vide kako izgledaju fasade i unutrašnjost tih zgrada - kazao je Filipović.
GetImage.aspx.jpg
to je strašno, od čeg će živit jadan? od glume sigurno neće

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vijesti iz Showbiza!

#70 Post Postao/la andro »

mickey je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:Tarik Filipović više neće voditi "Milijunaša"?


Tarik Filipović, popularni voditelj kviza 'Tko želi biti milijunaš', po svemu sudeći, neće više voditi ovu emisiju. Njemu je, kako piše "Jutarnji list" pozivajući se na pouzdani izvor, u petak saradnju otkazao direktor programa HTV-a Domagoj Burić.

Povod otkazu su bili Tarikovi, kako tvrde na televiziji, neprimjereni komentari u zadnjem izdanju "Milijunaša" kada je, među ostalim, rekao otprilike sljedeće: "'Ta bolnica u Klaićevoj trebala bi biti cijela u zlatu koliko su dobili humanitarne pomoći... ne znam gdje je završio sav taj novac".

Burić je kaznio i Filipovićeve nadređene. Tako je smijenjen urednik Kontakt programa Mario Sedmak, dok će urednice Maja Jurković i Elizabet Homsi biti novčano kažnjene.
Burić je, tvrde na HTV-u, na urednike bio jako ljut zbog toga jer se 'Milijunaš' snima unaprijed, pa je bilo moguće da se Tarikove uvredljive rečenice izbace prije.

- Ne znam što bih rekao. Šokiran sam. Da, rekao sam to što sam rekao, ali mislim da se isto to zapitaju svi oni ljudi koji dođu do bolnica za koje se rade humanitarne akcije i vide kako izgledaju fasade i unutrašnjost tih zgrada - kazao je Filipović.
GetImage.aspx.jpg
to je strašno, od čeg će živit jadan? od glume sigurno neće


Bas jadan , za onaj mizerni honorar koji je primao od 50 .000 kuna nije mogao ni da prezivi [Happy.gif] a glumice on sigurno , nikada nece nestati uloga u kojima se moze glumiti homoseksualac [oha.gif]
slika
slika

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Vijesti iz Showbiza!

#71 Post Postao/la mickey »

andro je napisao/la:
mickey je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:Tarik Filipović više neće voditi "Milijunaša"?


Tarik Filipović, popularni voditelj kviza 'Tko želi biti milijunaš', po svemu sudeći, neće više voditi ovu emisiju. Njemu je, kako piše "Jutarnji list" pozivajući se na pouzdani izvor, u petak saradnju otkazao direktor programa HTV-a Domagoj Burić.

Povod otkazu su bili Tarikovi, kako tvrde na televiziji, neprimjereni komentari u zadnjem izdanju "Milijunaša" kada je, među ostalim, rekao otprilike sljedeće: "'Ta bolnica u Klaićevoj trebala bi biti cijela u zlatu koliko su dobili humanitarne pomoći... ne znam gdje je završio sav taj novac".

Burić je kaznio i Filipovićeve nadređene. Tako je smijenjen urednik Kontakt programa Mario Sedmak, dok će urednice Maja Jurković i Elizabet Homsi biti novčano kažnjene.
Burić je, tvrde na HTV-u, na urednike bio jako ljut zbog toga jer se 'Milijunaš' snima unaprijed, pa je bilo moguće da se Tarikove uvredljive rečenice izbace prije.

- Ne znam što bih rekao. Šokiran sam. Da, rekao sam to što sam rekao, ali mislim da se isto to zapitaju svi oni ljudi koji dođu do bolnica za koje se rade humanitarne akcije i vide kako izgledaju fasade i unutrašnjost tih zgrada - kazao je Filipović.
GetImage.aspx.jpg
to je strašno, od čeg će živit jadan? od glume sigurno neće


Bas jadan , za onaj mizerni honorar koji je primao od 50 .000 kuna nije mogao ni da prezivi [Happy.gif] a glumice on sigurno , nikada nece nestati uloga u kojima se moze glumiti homoseksualac [oha.gif]
kažem sad kad ne vodi milijunaša!!!
jel ti meni hoćeš reć da ovdje glumci dobivaju visoke honorare?

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vijesti iz Showbiza!

#73 Post Postao/la andro »

Ma samo kazem da je imao honorar od 50.000 kuna a nedavno mu je smanjen na 35.000 hiljada ili ti ga tisuca .
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Vijesti iz Showbiza!

#74 Post Postao/la nella26 »

Pa mislim da svakako ima više kvaliteta od onih polugolih i priglupih manekenki-voditeljica, dali mu otkaz zato što je rekao istinu.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori