Pa, Srbijo, aman,

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pa, Srbijo, aman,

#16 Post Postao/la im_ex »

Beograd: Ilija Jurišić dobio 12 godina zatvora


slika

Vijeće za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu osudilo je danas Iliju Jurišića na 12 godina zatvora za napad na "Tuzlansku kolonu" u maju 1992. godine.

Tužilaštvo za ratne zločine tereti Jurišića za krivično djelo upotreba nedozvoljenih sredstava borbe prilikom napada na kolonu JNA u Tuzli, 15. maja 1992. godine.

Prema optužnici koja je precizirana 18. septembra u napadu na vojnu kolonu ubijen je najmanje 51 vojnik, a najmanje 50 ih je ranjeno, saopšteno je iz Tužilaštva za ratne zločine Srbije.

Ilija Jurišić uhapšen je 14. maja 2007. godine na beogradskom Aerodromu “Nikola Tesla”, po međunarodnoj potjernici.

Tužilaštvo za ratne zločine preuzelo je taj predmet od Vojnog tužilaštva u Beogradu, 2004. godine, a suđenje je počelo 22. februara 2008. godine.

Jurišić je negirao sve navode optužnice, ističući da je on samo prenio naređenje "na vatru uzvratiti vatrom".

Kod: Označi sve

BRANITELJ BiH ILIJA JURIŠIĆ U ZATVORU, ZLOČINAC MLADIĆ NA SLOBODI

Ilija Jurišić je stao u odbranu svoje domovine Bosne i Hercegovine i zato ga sad sude u zemlji koja je na tu zemlju izvršila agresiju i genocid, dok istovremeno ta ista zemlja krije nejveće zločince dvadesetog vijeka, među njima i  Ratka Mladića. Otrcano je već govoriti da je to ”apsurd nad apsurdima” i da je Bosna zemlja apsurda. Ovoliku nepravdu teško da više mogu podnijeti ni Bosanci i Hercegovci, koji vjekovima odoljevaju svakakvim nepravdama. Ali, kako pomoći hudom Jurišiću, za kojeg bi prvo trebala da se stara država, kad se u BiH još uvjek većina ”običnih” ljudi zabavila sama o sebi.

Srbija neda svojih dokazanih zločinaca, a BiH ne brani ni svoje nevine građane, a da je nevin nije sumnjao ni gospodin Jurišić, koji se mirne savjesti zaputio nekim poslom u Beograd. Dodik o trošku države BiH posjećuje zločinku Plavšić koja se nalazi u švedskom odmaralištu, koje kod nas zovu zatvor, a beogradski kazamat, u kojem već podugo sjedi Jurišić, koji je uz to veoma narušenog zdravlja, ne posjećuje nijedan viđeniji bosanski političar, ni Bosnjak, ni Hrvat, ni Srbin! Koje je nacionalnosti uopšte gospodin Jurišić i zašto je od svih zaboravljen? Patriotizam ne poznaje nacinalnost, ili voliš svoju zemlju ili je ne voliš, zato se ne zna koje je nacionalnosti Jurišić, ali se zna da je bh. patriota!

Većina bh. političkih predstavnika ne voli svoju domovinu, što je samo po sebi nakaradno, bez ozira što ih ta zemlja prihvata i pored sudjelovanja u agresiji i genocidu na nju. To svako odavno znade, ali ne razumje niko. 
Ali kako razumjeti političare koji predstavljaju Bošnjake i bosanske Hrvate, kadi m Dodik i drugi dodici prigovaraju da im je cilj uništenje 'rs', a oni se snebivajući vele; nije nama to cilj, mi poštujemo Daytonski sporazum!!!
Subhan-Allah!
Pa kad će neki od njih za zemlju koju predstavlja žrtvovati svoju fotelju, za koju je Jurišić, i njemu slični, žrtvovali zdravlje i reći: [b]Jest’ to je naš primarni cilj![/b]
I ko mu osim te šačice političara koji predstavljaju bh. Srbe, nebi dao za pravo, znajući kako je nastala ta genocidna tvorevina?!

Sramotno. Uzas.
Ovakvim nastupom, godinama nakon vec od ranije poznatog, ovakvom politikom jasno je k'o dan da Srbija nije prijateljski susjed.
Agresor da osudjuje fer branitelja, pa gdje to jos ima?!
Dijelim misljenje Zeljka Komsica:"Najbolje bi bilo kada bi naši pravosudni organi reagirali po principu reciprociteta. Naprimjer, po krivičnoj prijavi protiv Dobrice Ćosića koja već postoji. Nažalost, znajaći kako naši organi rade siguran sam da se to neće desiti"

Pozdravljam apel Harisa Silajdzica, upucen gradjanima koji su ucestvovali u odbrani BiH da se suzdrze od bilo kakvih putovanja u Srbiju.
Sazrilo je za bojkot u svakom pogledu.


Usput, ni slucajno ne mijenjati naslov teme!
zahvaljujem
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pa, Srbijo, aman,

#17 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la: Pozdravljam apel Harisa Silajdzica, upucen gradjanima koji su ucestvovali u odbrani BiH da se suzdrze od bilo kakvih putovanja u Srbiju.
Sazrilo je za bojkot u svakom pogledu.

Uzmimo za primjer da je Silajdžić moj brat , evo šta bih mu poručio ; jedi govna brate , previše si godina na vlasti a nisi ništa uradio , sad tražiš od običnih smrtnika , da se prilagode nekakvim tvojim frustracijama - glupsone jedan.
Taman posla, po njegovom ispada da građani nemaju nikakvog posla , nego li da samo putuju po Srbiji i to onako iz dosade a narod se bori za goli život !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pa, Srbijo, aman,

#18 Post Postao/la im_ex »

Imas pravo reci mu, svejedno sto ti nije brat. Ne bih te pritom osudila, a ne bih te ni u zvijezde uzdizala - tek bih rekla: e, nek si, vala.
Sto nije za pohvaliti, nije, slazem se - ali, ovaj njegov gest (u ovo vrijeme a ovim povodom) NIJE za potcijeniti. I Ilija je bez ikakvog straha otputovao, pa vidi sta mu uradi prljava Miloseviceva produzena ruka.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Pa, Srbijo, aman,

#19 Post Postao/la Bebana_de »

mrki bas si ccc... [Happy.gif] kako mozes da tako kazes
jos brate jedi g....
mislim da ovako bolje zvuci STA JEDES G.... KAD JE BUREK JEFTINIJI [laugh.gif]

ajd salim se bas me briga pisi sta hoces ,,,
[thumbup.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pa, Srbijo, aman,

#20 Post Postao/la mrki62 »

Ma sit sad hvatanja krivina i svaljivanje svoje nesposobnosti na druge , ............ svo vrijeme tobožnje demokratije se dešava da hebe lud zbunjenog i napravi se blesavi , pa kako onda očekivati boljitak države i okolnih susjedskih država.
Rat je davno završen , svo vrijeme se druže da se održi stend by stanje , ućeram ja takvim političarima !

PS. yebote , sad sam postao biseksualac , zavolio sam i muškarce :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pa, Srbijo, aman,

#22 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la:Ma sit sad hvatanja krivina i svaljivanje svoje nesposobnosti na druge , ............ svo vrijeme tobožnje demokratije se dešava da hebe lud zbunjenog i napravi se blesavi , pa kako onda očekivati boljitak države i okolnih susjedskih država.
Na mjestu je i ta, ali ne i po ovoj vijesti.
Slucaj "Jurisic" je trebalo da bude u kontekstu pozitivno rijesenog testa pred kojim se Sud drzave koja je pocinilac genocida nasao. Ali ne, Sud igra po istoj taktici - taktici genocidasa, osudjujuci covjeka koji je stao u odbranu svoje zemlje, i ,to nema nikave veze sa stanjem na koje ukazujes a vezano za nesposobnost bh politicara.

Ne zelim biti pogresno shvacena; nema veze i ako budem ... Tihica, Hareta, Cerica ... da sam neko, ma kog od njih bih iza brave, za zamjenu za patriotu, postenog Jurisica


odlicno, papaya ... odlicna opaska ... e, upravo stoga sam ZA da ne treba dati mira bosansko-hercegovackim predstavnicima koji su se ukrtolozili na vlasti- sram ih bilo.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pa, Srbijo, aman,

#23 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la: Na mjestu je i ta, ali ne i po ovoj vijesti.
Slucaj "Jurisic" je trebalo da bude u kontekstu pozitivno rijesenog testa pred kojim se Sud drzave koja je pocinilac genocida nasao. Ali ne, Sud igra po istoj taktici - taktici genocidasa, osudjujuci covjeka koji je stao u odbranu svoje zemlje, i ,to nema nikave veze sa stanjem na koje ukazujes a vezano za nesposobnost bh politicara.

Ne zelim biti pogresno shvacena; nema veze i ako budem ... Tihica, Hareta, Cerica ... da sam neko, ma kog od njih bih iza brave, za zamjenu za patriotu, postenog Jurisica

Sve je to ok, ja sam sve i pročitao i malo su mi kočnice popustile jer članak je pun rečenica, koje navode čovjeka da bude ljut a pogotovo me ovo frustriralo : Većina bh. političkih predstavnika ne voli svoju domovinu, što je samo po sebi nakaradno, bez ozira što ih ta zemlja prihvata i pored sudjelovanja u agresiji i genocidu na nju. To svako odavno znade, ali ne razumje niko.
Ali kako razumjeti političare koji predstavljaju Bošnjake i bosanske Hrvate, kadi m Dodik i drugi dodici prigovaraju da im je cilj uništenje 'rs', a oni se snebivajući vele; nije nama to cilj, mi poštujemo Daytonski sporazum!!!


Ako ne vole svoju domovinu , kako će onda voljeti one što su je branili ?
Kako će se onda zauzeti za tog čovjeka, što je u Srbijanskom zatvoru (Jurišića) ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pa, Srbijo, aman,

#24 Post Postao/la im_ex »

Cekaj malo, mrki, cekaj

Poznato je ko cini vecinu koja je pomenuta. Normalno je da se ne ocekuje da ga ta vecina voli, prema tome, da nista ni ne poduzima potom slucaju.
Poznato je ko ne spada u tu vecinu, te je valjda normalno da se voli jedan patriota, da se postuje i da se zauzme za njegovu odbranu.
Nisu. To im je na cast.
Nisu, i, sad ne ukazujem prvenstveno na njihovu pasivnost koja je zasluzna najzescih kritika.
Ukazujem na samo "razmisljanje" Suda danas, DANAS, GODINAMA NAKON krvolocnog rata, danas kad se govori o teznji Srbije da udje u EU.

Ma daj, nemoguce da ne razumijes o cemu pricam.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pa, Srbijo, aman,

#25 Post Postao/la mrki62 »

Ma daj, nemoguce da ne razumijes o cemu pricam.
Razumijem , al mene je potaklo ono Å¡to sam postavio bolgovano/boldirano , Å¡to je samo dio od onog Å¡to si ti navela.
Inače sam ja davno pisao kako će Srbija ući prije od BiH , jer su političari njihovo državotvorni a u BiH su vjerotvorni ,........... sam Silajdžuć je efendija - za tvoju spoznaju , ako nisi znala do sad .
"Stara" , ja odoh spavat, sutra se rani a ti kako `oćeš [mmmux2.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pa, Srbijo, aman,

#26 Post Postao/la im_ex »

mrsh, mrki - to ti je za ono stara hahah [laugh.gif]

idi spavaj, sta me gabri hahah ... laku noc [icon_flower.gif]

jah, nisam znala da je efendija ... ccc, cuj to
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pa, Srbijo, aman,

#27 Post Postao/la basista »

Svakako nisam ni isao u Srbiju niti namjeravam..niti imam tamo sta traziti.. Niti tamo sta ima.. Najruzniji gradovi na planeti.. Beograd ne racunajte,sagradili su ga madjari i Turci.. Njihov najveci grad je Nis.. obicna gomila blata.. A sudjenje Jurisicu,od pocetka se znalo da ce biti osudjen na pravdi boga.. Jer neke pojave,zahvaljujuci nekim cuvenim mirotvorcima sa ovih prostora,nisu morale u KATARZU.. tako da to tamo jos egzistira i stvarno mi niste jasni nimalo... Cuj to iznenadjeni!?? ja bih bio iznenadjen da su ga pustili.. Jebes Harisa! Ne treba mi on da mi kaze gdje ne treba da idem.. Znam ja to i bez njega.. Naravno da je krivica pojedinacna..ali sam sada u dilemi,,ne bi li mozda i halal trebao biti pojedinacan.. samo za one koji jasno ukazuju na pogresan put Srbije i sve krivce... a ne one koji eto,,iz zelje da prikriju zlocince,kazu.."svi su krivi i sve treba kazniti i tak to"..
Nedaj se Bosno.. nedam te ni ja.. toliko ti mogu obecati.. samo sebe.. jah!

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Pa, Srbijo, aman,

#28 Post Postao/la srebrni »

povraca mi se polako na sam pomen Srbije...a iz dan u dan dobijam snagu da se jos jace borim za ocuvanje moje Bosne i Hercegovine...

ovo sa Jursicem ko je pratio sudjenja je preslo svaku mjeru...

fuj.....

basista potpisujem ove tvoje rijeci
Nedaj se Bosno.. nedam te ni ja.. toliko ti mogu obecati.. samo sebe.. jah!
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pa, Srbijo, aman,

#29 Post Postao/la basista »

Hvala Srebrni.. i meni se povraca od te zemlje..

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Pa, Srbijo, aman,

#30 Post Postao/la srebrni »

procitah nesto...nesto ...ma nesto za razmisljanje...prenosim kopiju teksta

E pa dragi moji... pa kada ubuduce gricnete Smoki, pa nakon njega JAFFA biskvit, gucnete casu Jelen piva i odgledate vaseg omiljenog pevaca sjetite se Ilije... ako se ovdje vise iko ikoga sjeca. Markale, Pivara, Kapija, Srebrenica... ovo je samo nastavak onog sto zlotvori zapocese 91, odnosno 92....
A mi i dalje grickajmo Soko Å tark Smoki i gledajmo Cece, Seke, Stoje, Ami - G i Mede Brunde i neka nam je na cast svima ...
Jedna je Nataša...


ps....pomalo se i sam stidim...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Odgovori