Islam

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: ISLAM

#48 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Nemas ti blage veze,samo lupas gluposti,koliko puta da ti jos kazem.
Mic, de se ti jednom argumentirano javi i to etiketiranje ko ima pravo a ko nema ostavi po strani.
Mic_Sokoli je napisao/la:
Shije kazu Nema Boga osim Boga a Ali je njegov prijatelj,etehijatu preskacu skroz a i ezan im nije ko ostalim muslimanima evo poslusaj http://www.youtube.com/watch?v=krHFI0kEh-k i posto si tako upucen pojasni nam gdje je razlika izmedju ezana koji i tvoja islamska zajednica pusta kad je vrijeme za namaz.
To za hadise je manje vazno,druge su i znacajnije razlike ove gore navedene ...

P.s pravi shehadet glasi Nema Boga osim Boga a Muhamed je njegov Poslanik
Jel ti znaš da i u šiita ima raznih struja - kao i sunita ?
Ko su ti Å¡iiti , Å¡to si postavio link?
Iran je glavna država šiita a ostale su u manjem broju.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: ISLAM

#50 Post Postao/la mrki62 »

Vidovita, to jeste fuj , ma i gore od fuj , al treba malo to pretražiti i uvidjeti odakle su ti šiiti .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: ISLAM

#51 Post Postao/la paparaci »


Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Josip Broz TITO

#52 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:U Krajini se svake godine klanja dzuma namaz izmedju Kljuca i S.Mosta na istom mjestu gdje je klanjata prva dzuma namaz u Bosni,a predvodio ju je sultan Mehmed Fatih.Pa eto ako je klanjao prvu dzumu u Bosni tu,ti onda sebi izracunaj kad je Krajina primila Islam.
Zasto ti mislis da cu ja tebi traziti sad koja je najstarija dzamija u Krajini.?Ne vidim smisla u tome,a ja koliko znam Buzim i Bihac imaju najstarije "stare gradove" a u Buzimskom imas i sad dzamiju u sklopu starog grada.
Eh ,za ove majice (jako bitna tema [Happy.gif] ) Kumrovac je mijesto okupljanja svih Jugonostalgicara i to je jedan dan u godini,pod policijskom zastitom(nesto kao gay parada ).Kazem ja tebi obuci tu majicu i prosetaj se navece po Zagrebu(prije 2g sam zivio tamo) ne budes li fasovao degenek od Bad Blue Boysa,slobodno igraj loto ,ima da dobijes.
Isto tako ces se provesti i u Beogradu od "Delija i Grobara" to su sve huliGanci [Happy.gif] i ne smekaju Titasina...a opet kazem tu majicu mozes slobodno da obuces kad igra Zeljo ili Sarajevo i sjedi medju navijace nece te niko krivo pogledati.Nije dzaba Bora Corba pijevao prije rata TITO JE VAS..Kad su ga novinari Oslobodjenja pitali sta misli sa tim da kaze ,veli on "Pa em je vas em je vaas tj us... [muzikafo1.gif]
U Krajinu ja najkasnije ušao islam kao religija i Krajišnici ste najmlađi stažom sa islamom.
To su činjenice a ti možeš ovdje o klanjanju koliko hoćeš.
Nisam Krajišnik i stid me Krajišnike učiti o Krajini [muzikafo1.gif] A kad spominješ u Bužimu i Bihaću gradove - koji su najstariji (stari gradovi ) ,........ pa jel ti znaš išta o tim starim gradovima ili samo da su stari ?
Zašto su ti gradovi pravljeni , može li info ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Josip Broz TITO

#53 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la:U Krajini se svake godine klanja dzuma namaz izmedju Kljuca i S.Mosta na istom mjestu gdje je klanjata prva dzuma namaz u Bosni,a predvodio ju je sultan Mehmed Fatih.Pa eto ako je klanjao prvu dzumu u Bosni tu,ti onda sebi izracunaj kad je Krajina primila Islam.
Zasto ti mislis da cu ja tebi traziti sad koja je najstarija dzamija u Krajini.?Ne vidim smisla u tome,a ja koliko znam Buzim i Bihac imaju najstarije "stare gradove" a u Buzimskom imas i sad dzamiju u sklopu starog grada.
Eh ,za ove majice (jako bitna tema [Happy.gif] ) Kumrovac je mijesto okupljanja svih Jugonostalgicara i to je jedan dan u godini,pod policijskom zastitom(nesto kao gay parada ).Kazem ja tebi obuci tu majicu i prosetaj se navece po Zagrebu(prije 2g sam zivio tamo) ne budes li fasovao degenek od Bad Blue Boysa,slobodno igraj loto ,ima da dobijes.
Isto tako ces se provesti i u Beogradu od "Delija i Grobara" to su sve huliGanci [Happy.gif] i ne smekaju Titasina...a opet kazem tu majicu mozes slobodno da obuces kad igra Zeljo ili Sarajevo i sjedi medju navijace nece te niko krivo pogledati.Nije dzaba Bora Corba pijevao prije rata TITO JE VAS..Kad su ga novinari Oslobodjenja pitali sta misli sa tim da kaze ,veli on "Pa em je vas em je vaas tj us... [muzikafo1.gif]
U Krajinu ja najkasnije ušao islam kao religija i Krajišnici ste najmlađi stažom sa islamom.
To su činjenice a ti možeš ovdje o klanjanju koliko hoćeš.
Nisam Krajišnik i stid me Krajišnike učiti o Krajini [muzikafo1.gif] A kad spominješ u Bužimu i Bihaću gradove - koji su najstariji (stari gradovi ) ,........ pa jel ti znaš išta o tim starim gradovima ili samo da su stari ?
Zašto su ti gradovi pravljeni , može li info ?
Ne moze [eusa_naughty.gif] sto nisi slus0 kad je bilo predavanje iz historije.Sad kao ja treba o tome da te informisem [Happy.gif] Ali mogu te npr informisati o liku i dijelu Josipa Broza ...mogu,da hocu al mrsko mi to zapocinjati,da vam srusim bajkovite uspomene koje imate u glavi,necu bolan...grijehota je [huh.gif]

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Josip Broz TITO

#54 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la:U Krajini se svake godine klanja dzuma namaz izmedju Kljuca i S.Mosta na istom mjestu gdje je klanjata prva dzuma namaz u Bosni,a predvodio ju je sultan Mehmed Fatih.Pa eto ako je klanjao prvu dzumu u Bosni tu,ti onda sebi izracunaj kad je Krajina primila Islam.
Zasto ti mislis da cu ja tebi traziti sad koja je najstarija dzamija u Krajini.?Ne vidim smisla u tome,a ja koliko znam Buzim i Bihac imaju najstarije "stare gradove" a u Buzimskom imas i sad dzamiju u sklopu starog grada.
Eh ,za ove majice (jako bitna tema [Happy.gif] ) Kumrovac je mijesto okupljanja svih Jugonostalgicara i to je jedan dan u godini,pod policijskom zastitom(nesto kao gay parada ).Kazem ja tebi obuci tu majicu i prosetaj se navece po Zagrebu(prije 2g sam zivio tamo) ne budes li fasovao degenek od Bad Blue Boysa,slobodno igraj loto ,ima da dobijes.
Isto tako ces se provesti i u Beogradu od "Delija i Grobara" to su sve huliGanci [Happy.gif] i ne smekaju Titasina...a opet kazem tu majicu mozes slobodno da obuces kad igra Zeljo ili Sarajevo i sjedi medju navijace nece te niko krivo pogledati.Nije dzaba Bora Corba pijevao prije rata TITO JE VAS..Kad su ga novinari Oslobodjenja pitali sta misli sa tim da kaze ,veli on "Pa em je vas em je vaas tj us... [muzikafo1.gif]
U Krajinu ja najkasnije ušao islam kao religija i Krajišnici ste najmlađi stažom sa islamom.
To su činjenice a ti možeš ovdje o klanjanju koliko hoćeš.
Nisam Krajišnik i stid me Krajišnike učiti o Krajini [muzikafo1.gif] A kad spominješ u Bužimu i Bihaću gradove - koji su najstariji (stari gradovi ) ,........ pa jel ti znaš išta o tim starim gradovima ili samo da su stari ?
Zašto su ti gradovi pravljeni , može li info ?
Ne moze [eusa_naughty.gif] sto nisi slus0 kad je bilo predavanje iz historije.Sad kao ja treba o tome da te informisem [Happy.gif] Ali mogu te npr informisati o liku i dijelu Josipa Broza ...mogu,da hocu al mrsko mi to zapocinjati,da vam srusim bajkovite uspomene koje imate u glavi,necu bolan...grijehota je [huh.gif]
Odkud ovi postovi na ovoj temi??? ja sam ovo pisao na temu Josip Broz :?:
Zadnja izmjena: andro, dana/u 24 Okt 2010 18:36, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: Molimo vas da se drzite teme. Poruke koje skrecu raspravu sa teme mogu biti obrisane ili prebacene na drugu temu.

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Islam

#56 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Svastika Tonyja Blaira prešla na islam

Svastika bivšeg britanskog premijera Tonyja Blaira prešla je na islam nakon što je doživjela "sveto iskustvo" u Iranu, piše "Daily Mail".

TV novinarka Lauren Booth (43), inače polusestra Blairove supruge Cherie, kaže da sad pokriva maramom glavu svaki put kad napušta svoj dom, moli pet puta dnevno i posjećuje svoju lokalnu džamiju kad god to može. Ona je odlučila da postane muslimanka prije šest sedmica nakon posjete svetištu Fatima al-Masumeh u gradu Qom.

'Bio je utorak navečer, a ja sam osjećala apsolutno blaženstvo i radost", kazala je Boothova. Odmah po povratku u Veliku Britaniju, odlučila se preobratiti.

"Sad ne jedem svinjetinu i čitam Kur'an svaki dan. Također, alkohol nisam okusila 45 dana, što je najduže u posljednjih 25 godina", dodala je, ističući kako je ranije dnevno pila barem čašu ili dvije vina.

Prije njenog iskustva u Iranu, ona je "simpatisala" islam i provela je dosta vremena radeći u Palestini.

"Uvijek sam bila impresionirana snagom i utjehom koju daje vjera", rekla je Boothova.

Boothova inače radi za Press TV, kanal koji emituje vijesti iz Irana na engleskom jeziku, i veliki je protivnik rata u Iraku. U augustu 2008. je putovala u Gazu brodom sa Kipra, zajedno s 46 ostalih aktivista, kako bi istakla izraelsku blokadu te teritorije. Poslije joj je bio zabranjen ulazak i u Izrael i u Egipat.

Sada kaže kako se nada i da će Blair promijeniti svoje pretpostavke o islamu. Tokom svoje posjete Iranu prošlog mjeseca, Boothova je napisala javno pismo Blairu, oštro napadajući bivšeg britanskog premijera, koji je sada izaslanik za Bliski istok radi mira u toj napaćenoj regiji.

"Muškarci, žene i djeca oko mene izdržala su dan bez vode i bez hrane, jer je ramazan Tony. Suočavanje s glađu i žeđu na "sto stepeni" kao da je ništa. Ovdje u Iranu su ponosni da pate kako bi izrazili solidarnost s narodom Palestine. To je slično kao što si se ti solidarisao s Amerikom, samo bez ilegalnog hemijskog oružja i milion ubijenih civila", napisala je ona Blairu te dodala:

"Tvoj pogled na svijet da su muslimani ludi i loši je opasan. U posljednjem poglavlju svoje autobiografije si napisao da trebamo "vjerski kontra napad" protiv islama. A pod islamom ti podrazumijevaš proteste i pobune, koji su zapravo usmjereni protiv aparthejda Tony, to nije vjerski fanatizam. Ti pozivaš na napad protiv svakog Arapa koji nije digao ruke u zrak pred raketama koje padaju na njihove domove i izbjegličke logore..."

Boothova je preselila u Francusku sa svojom porodicom, suprugom Craigem Darbyjem i dvije kćerke, Alexandrom i Holly, još 2004. godine. Njen suprug je teško povrijeđen u saobraćajnoj nesreći na motociklu u aprilu 2009, kad je bio pijan i nije nosio kacigu. Pretrpio je teške povrede mozga, prelom vrata, oštetio je kičmu i polomio nekoliko rebara te je bio u dubokoj komi dvije sedmice. Morao je ponovo naučiti hodati i govoriti. Izgubio je mnogo od svoje memorije i nesposoban je za rad. Par se potom odlučio vratiti u Veliku Britaniju kako bi pomogli njegov oporavak i smanjili količinu vremena koju Boothova mora provesti radeći daleko od kuće.

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Islam

#58 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Turska, Liban, Sirija i Jordan formiraju pakt?
Ponedjeljak, 08 Novembar 2010 12:36
E-mail Ispis PDF
turkey-flagČetiri muslimanske zemlje - Turska, Liban, Sirija i Jordan - formirat će trgovinsku zonu koja bi se mogla transformirati i u politički pakt, što već izaziva zabrinutost na Zapadu i u Izraelu.

Prema saznanjima turskih listova, lideri četiri zemlje će se u januaru sastati u Istanbulu, kada će i zvanično biti promovisano stvaranje trgovinske zone u kojoj će biti omogućeno slobodno kretanje ljudi i roba.

Turski ministar spoljnih poslova Ahmeta Davutoglu je prilikom nedavne posjete Kuvajtu najavio da će ova saradnja biti proširena i na šest zemalja Perzijskog zaliva, na čijoj se teritoriji nalaze ogromna nalazišta nafte i gasa.

"Kada ujedinimo sjever (Siriju, Liban, Jordan i Tursku), lansirat ćemo saradnju i sa zemljama Zaliva", izjavio je Davutoglu.

Prema pisanju istanbulskog "Hurijeta", ovaj razvoj već izaziva podozrenja na Zapadu, pošto se strahuje da bi trgovinska zona mogla da se pretvori u politički blok muslimanskih zemlja.

Takav razvoj posebno plaši Izrael, koji već godinama ima poremećene odnose sa muslimanskim zemljama u regionu, posebno sa Sirijom, a odnedavno i sa Turskom.

Sadašnja turska vlada se u spoljnoj politici primjetno okreće prema islamskom Istoku, što zabrinjava Zapad, pogotovo zbog sve razvijenije saradnje Ankare i Teherana.

Ima analitičara koji upozoravaju da Turska pravi strateški zaokret i okreće leđa Evropskoj uniji, što šef diplomatije Davutoglu demantuje.

On objašnjava da je jedan od prioriteta spoljne politike njegove vlade unapređenje odnosa sa zemljama u regionu Bliskog istoka i na Balkanu.

Tanjug

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Islam

#59 Post Postao/la Bausstelac »

[quote="carobnjak_iz_voza"]Turska, Liban, Sirija i Jordan formiraju pakt?

Jakog li pakta [eusa_wall.gif]

Nema nista od tih drzava i tog pakta,sve dok se zakoni tih drzava baziraju na Sekularizam (nevjerovanje u Boga).
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Islam

#60 Post Postao/la paparaci »

to im je jako pametno! napokon dolaze tobe.
Turska je trebala shvatiti do sad da im nema mjesta u EU.

Odgovori