Dijelite li obaveze

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Dijelite li obaveze

#16 Post Postao/la beca »

string je napisao/la:Ne volim te podjele nikako jer mi ionako ovdasnji mentalitet ide na zivce vec odavno..Ako muskarac koristi usisivac-"papucar je"..ako ga koristi samo zena-onda je uredu.."pravi si muskarac"..Neke majke npr. jos uvijek uce kceri da kuhaju,pospremaju itd... samo da bi bile dobre NJEMU,tom covjeku koji ne treba nista drugo u zivotu da radi "osim da vrti daljinskim" itd...Ciste budalastine koje su dovele zene do podredjenog polozaja robova serpe,sudopera...sve zbog vecinom patrijarhalnih nacina odgoja i maloumnog nacina razmisljanja koje je ostalo i do danas.Ne volim takve podjele izmedju muskarca i zena jer svi podjednako osjecamo teret,umor,tugu,radost...
[evojele9.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Dijelite li obaveze

#17 Post Postao/la andro »

string je napisao/la:Ne volim te podjele nikako jer mi ionako ovdasnji mentalitet ide na zivce vec odavno..Ako muskarac koristi usisivac-"papucar je"..ako ga koristi samo zena-onda je uredu.."pravi si muskarac"..Neke majke npr. jos uvijek uce kceri da kuhaju,pospremaju itd... samo da bi bile dobre NJEMU,tom covjeku koji ne treba nista drugo u zivotu da radi "osim da vrti daljinskim" itd...Ciste budalastine koje su dovele zene do podredjenog polozaja robova serpe,sudopera...sve zbog vecinom patrijarhalnih nacina odgoja i maloumnog nacina razmisljanja koje je ostalo i do danas.Ne volim takve podjele izmedju muskarca i zena jer svi podjednako osjecamo teret,umor,tugu,radost...
[evojele9.gif]
GetImage.jpg
GetImage.jpg (24.12 KiB) Pogledano 2190 puta.
get_img.jpg
get_img.jpg (23.05 KiB) Pogledano 2190 puta.
.jpg
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Dijelite li obaveze

#18 Post Postao/la nella26 »

Svakako za podjelu , naravno neku logičnu, da opere suđe, usisa, skuha i sl. ali ne i da mi pere prozore ili stere veš.
A za mene je kretenluk sjediti sa daljinskim u ruci, podići noge na sto i čekati kad će ti žena doći s posla da ti napravi ručak i dohvati još jednu limenku piva iz friždera.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Dijelite li obaveze

#20 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja ne bih da mi peru suđe, nešto mi to nije ok

jedino ako ja nisam tu, a ima dosta prljavih

ali usisavanje, bacanje smeća, pospremanje, pa i brisanje prašine i zalijevanje cvijeća, pravljenje kafe........sve to može
i jedan pravi muški posao.........postavljanje stora kad se operu i ispeglaju [cool.gif]






pusti snovi [icon_ballbounce.gif]
meni se samo tu ne uklapa brisanje prašine...
ja svoga sa krpom jedino ne mogu zamisliti, a sa težim kućanskim aparatima dakako :lol:

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Dijelite li obaveze

#22 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:pošto nemam muža polazim od brata


da vidiš kako briše po kompjuteru prašinu

blista :lol:

pa zato i kažem....muškarac koji pomaže ženi obično uradi bolje od nje posao.....recimo, moj muž usisa bolje od mene sto puta, on to polahko, po istilahu, dok je meni samo da što više poslova završim u kraćem roku....tu je razlika..

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Dijelite li obaveze

#23 Post Postao/la nella26 »

Istina je da su muškarci temeljitiji od žena vjerovatno zato što rjeđe rade, kad se samo sjetim svog bivšeg momka i kista u rukama kojim briše prašinu sa cvijeća i složenih čarapa po debljini u latici [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dijelite li obaveze

#24 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:Istina je da su muškarci temeljitiji od žena vjerovatno zato što rjeđe rade, kad se samo sjetim svog bivšeg momka i kista u rukama kojim briše prašinu sa cvijeća i složenih čarapa po debljini u latici [Happy.gif]
Aaaaaaaaaaa tako znači , ti ga ostavila zbog čarapa, ha :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Dijelite li obaveze

#25 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Istina je da su muškarci temeljitiji od žena vjerovatno zato što rjeđe rade, kad se samo sjetim svog bivšeg momka i kista u rukama kojim briše prašinu sa cvijeća i složenih čarapa po debljini u latici [Happy.gif]
Aaaaaaaaaaa tako znači , ti ga ostavila zbog čarapa, ha :lol:
:lol: nisam Mrki ostavio je on mene jer sam ja slagala po boji :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Dijelite li obaveze

#26 Post Postao/la ra-ja »

Sve radim sama ..ma nema se tu sta puno niti raditi...ali imam namjeru djeliti obaveze po tezini.... [smile.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dijelite li obaveze

#27 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la: :lol: nisam Mrki ostavio je on mene jer sam ja slagala po boji :lol:
Vidiš , da si moja, ne bi se svađali oko čarapa, ja bih se više trudio oko ono u ono ,................. bila bi ti više puta prcnuta i ne bi ti više čarape naumpale :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Dijelite li obaveze

#28 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:
nella26 je napisao/la: :lol: nisam Mrki ostavio je on mene jer sam ja slagala po boji :lol:
Vidiš , da si moja, ne bi se svađali oko čarapa, ja bih se više trudio oko ono u ono ,................. bila bi ti više puta prcnuta i ne bi ti više čarape naumpale :lol:
Drago mi je da nisam tvoja, :lol: a baš mi je bilo lijepo slagati čarape [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Dijelite li obaveze

#29 Post Postao/la lattemma »

ma jok sve sama radim....
Thank´s god i´m a women

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dijelite li obaveze

#30 Post Postao/la mrki62 »

Sunce joj kalaisano , evo me ćera na pranje suđa :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori