Kako živjeti sa njegovim roditeljima

Poruka
Autor/ica
Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#77 Post Postao/la _ramayana_ »

vidovita_dzemila je napisao/la:
badgirl je napisao/la:ma vala da zivim sa hadzijom ...ono najsladje si nedam uzeti ....
nadam se da se razumijem ..

uhvatiti ga za guzu i strastvrno poljubiti , pa bogami i u po bijela dana se u sobu zakljucati mora biti ...pa kome se negleda nek zazmiri [cool.gif]

hodera...
(što kaže jedna žena)

u ratu otišla sestra kod daidže na par mjeseci da se malo rasteretimo jer nas bilo sedmero a nismo imali šta jesti. daidža bio u drugom gradu, nije se ni ratovalo tu, ali su bili izbjeglice i živjeli u malom prostoru. i jednu noć polegli svi (u istoj prostoriji), pogasili svijetla a daidži i dainici prinaumpao sex. kako će, šta će...kaže dainica hajmo malo slušati Bešlića.
upalila kasetu, pojačala ton, ali džaba čuje se komešanje. a kraj sestre nena ležala i skontala nena šta rade pa počela u sebi roncati gluho bilo, ovo ono.
ispjeva halid jednu pjesmu kad kraj te strane.
stadoše njih dvoje....kaže dainica daidži
"Å¡evko de prebaci na drugu stranu"
nastavi halid, nastaviše i oni :lol:
joj ja sam umirala od smijeha kad je sestra to pričala do u detalje
:lol: :lol: :lol: a smjeha,pa kad naum pane orilo gorilo samo navali,trebali su cepice podjeliti prije spavanja i da rahat to urade :lol:

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#78 Post Postao/la JAS »

Evo ja sam Vam tipican primer koi zivi sa svekrvom [Happy.gif]
ma nekad je strasno kako su majke privrzane sa sinovima, a jos strasnije ako zena dozvoli svom muzu da se to desava(mislim na ta povezanost majka sin) pred njenim ocima...
Majka kao majka(svekrva)kolko god se trudila i pokuzavala da kao ugodi snajki....ne verujem da ce biti na isti nivo kao za svog sina.
E sad jos bitnije je da snajka moze to da izdrzi a i eventualno da sin moze da se distancira svoje majke i da zivi onako kako treba ziveti sa svojom suprugom-zenom.
I sad kad bi me pitali gde sam ja u svemu ovome.....hmmmm, negde negde al nije da je na piedestalu nazalost!!!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#79 Post Postao/la nella26 »

teško bogami [oha.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#80 Post Postao/la im_ex »

uh slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#81 Post Postao/la ra-ja »

Razgovarala sam danas ..sa nekim zenama ..i potegnula sam temu ..da li zive sa njegovim roditeljima....

Jedna od njih je dosla tu u goste iz Bosne..Naravno ona zivi sa njegovim roditeljima...Kaze da se pita nebih nikada zivjela...

Kaze da svoju svekrvu nikako ne zove..Pa kako to.? Eto tako snalazim se...

Bas zadnji puta ja u kuci ,zvoni telefon,traze nju...Ona u dvoristu cisti cvjetnja....

Razmisljam kako cu je sad zvati...?Kada sam se dreknula.....HEJ TI ZOVE TE TELEFON...mislim da se uplasila... :!:

Sta da covjek kaze...???

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#83 Post Postao/la andro »

Pa ako niste upoznali njegove roditelje prije samog stupanja u brak i ako neke svoje stavove vezano za vas buduci zivot niste rijesili prije braka onda je to vas propust ilti bezuslovni pristanak da zivite sa doticnima
Zadnja izmjena: andro, dana/u 09 Jul 2009 16:18, ukupno mijenjano 1 put.
slika
slika

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#84 Post Postao/la lattemma »

Nikako....sve bi bilo kao u dinastiji...
Nezna se ni ko skim ni ko koga....
Thank´s god i´m a women

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#85 Post Postao/la beca »

ja sam bila u posjeti njegovim roditeljima, nekoliko dana, pošto su iz grada koji je prilično udaljen od sarajeva, i bilo mi je super, ljudi su ekstra, mada više volim ovako, ne bi to bilo tako ekstra kad bismo živjeli skupa... [Happy.gif] ...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#86 Post Postao/la srebrni »

beca_jovi je napisao/la:ja sam bila u posjeti njegovim roditeljima, nekoliko dana, pošto su iz grada koji je prilično udaljen od sarajeva, i bilo mi je super, ljudi su ekstra, mada više volim ovako, ne bi to bilo tako ekstra kad bismo živjeli skupa... [Happy.gif] ...
i oni kazu...svakog gosta pola dana dosta pa i snahe bogami [mmmux2.gif]
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#87 Post Postao/la beca »

srebrni je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:ja sam bila u posjeti njegovim roditeljima, nekoliko dana, pošto su iz grada koji je prilično udaljen od sarajeva, i bilo mi je super, ljudi su ekstra, mada više volim ovako, ne bi to bilo tako ekstra kad bismo živjeli skupa... [Happy.gif] ...
i oni kazu...svakog gosta pola dana dosta pa i snahe bogami [mmmux2.gif]

ma ako ništa, poželjeli su bili sina [laugh.gif]
al ozbiljno, jako su dragi ljudi i voljimo se, mozda tako ne bi bilo kad bismo zivjeli skupa [Happy.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#88 Post Postao/la andro »

Jednom davno, djevojka po imenu Li –Li se udala i otišla da živi kod svog supruga i njegove majke. Za veoma kratko vrijeme Li-Li je shvatila da nikako neće uspjeti da se složi sa svojom svekrvom. Njihovo ponašanje je bilo toliko različito, da se Li-Li jako ljutila zbog mnogih svekrvinih navika, na šta je svekrva uglavnom odgovarala kritikom.
Prolazili su dani i mjeseci…

Li-Li i njena svekrva nikako nisu prestajale da se raspravljaju i svađaju. Međutim, činjenica da je Li-Li, shodno staroj kineskoj tradiciji, dužna pokoravati se svekrvi i ispunjavati njene prohtjeve, dodatno je otežavala situaciju.
Zbog svih tih svađa i nesreća u kući muž je jako patio. Na kraju Li-Li više nije imala snage da izdrži lošu narav i ponašanje svoje svekrve, pa je odlučila da što prije nešto poduzme. Otišla je kod očevog dobrog prijatelja, gospodina Huanga koji prodaje čajeve. Ispričala mu je o cijeloj situaciji i pitala da li bi on imao da joj proda neki otrov, kako bi ona mogla riješiti problem.
Gospodin Huang se malo zamislio i na kraju rekao:

“Li-Li, pomoći ću ti da riješiš svoj problem, ali moraš me dobro poslušati i ispuniti ono što ti budem rekao.”

“Da, gospodine Huang, učiniću šta god mi kažete.” Li-Li reče.

Gospodin Huang ode u stražnju sobicu i vrati se nakon par minuta sa paketom čajeva.

“Možeš koristiti otrov koji brzo djeluje da bi se oslobodila svoje svekrve, međutim, to može izazvati sumnje kod ljudi. Zbog toga sam ti dao dosta čaja koji će polako trovati njen organizam. Svakog drugog dana pripremi ukusno jelo i stavi pomalo ovih trava u njen obrok. Ipak, moraš paziti da neko ne posumnja na tebe kad ona umre, moraš biti veoma oprezna i promjeniti ponašanje prema njoj, budi ljubazna. Nemoj se svađati, poštuj ono što kaže i odnosi se prema njoj kao da je kraljica”

Li-Li je bila jako srećna. Zahvalila je gospodinu Huangu i požurila kući da što prije započne sa njenom zavjerom ubistva svekrve. Prolazile su sedmice, prolazili su mjeseci… Li-Li je svaki drugi dan servirala specijalno začinjeno jelo svojoj svekrvi. Sjećala se šta joj je gospodin Huang rekao kako da izbjegne sumnjičavost ljudi pa je kontrolisala svoju narav, bila je poslušna prema svojoj svekrvi i ophodila se prema njoj kao prema svojoj majci.

Nakon šest mjeseci cijela kućna atmosfera se promijenila.

Li-Li je naučila kako da kontroliše svoju narav toliko dobro da se čak nikad više nije ljutila ili bila nervozna. Nije imala čak ni jedan razlog za to od svoje svekrve tokom posljednjih šest mjeseci. Svekrva je djelovala puno nježnije, pa se obostrano slaganje zaista primjećivalo.

Njeno ponašanje prema Li-Li se promijenilo, počela je da voli svoju snahu kao svoju rođenu kćerku. Bez prestanka je pričala svojoj rodbini i prijateljicama kako je Li-Li najbolja snaha koju bi ikad poželjela. Li-Li i njena svekrva su se sada mnogo bolje ophodile jedna prema drugoj, baš kao majka i kćerka.

Muž joj je bio jako srećan vidjevši šta se događa u posljednje vrijeme.

Jednog dana, Li-Li je ponovo otišla kod gospodina Huanga i ponovo ga zamolila za pomoć:

„Dragi gospodine Huang, molim vas pomozite mi da spriječim otrov da ubije moju svekrvu! Ona je postala divna žena i volim je kao svoju majku. Ne želim da umre od otrova koji sam joj davala!”

Gospodin Huang se nasmješi i zavrti glavom

„Li-Li, nemoj ništa brinuti. Nikada ti nisam dao nikakav otrov. Čajevi su bili puni sastojaka namijenjenih da poboljšaju njeno zdravlje. Jedini otrov je bio otrov u tvojim mislima i ponašanju prema njoj, ali ni toga više nema, jer je tvoja ljubav prema njoj sve izmijenila.”



U Kini postoji poslovica:

Osoba koja voli druge je osoba koju drugi vole.
slika
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#89 Post Postao/la beca »

[thumbup.gif] mal se ne rasplakah

ma nisu sve svekrve zle.....barem ne one sa kojima ne živiš [Happy.gif]

čak ih voliš

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#90 Post Postao/la ra-ja »

Sirokogrudne osobe..koje vole drustvo...koje vole partnera..Nastojace , volice , zivjece ne samo sa njegovim roditeljima nego sa citavom porodicom koliko god je ima .... :!:

Osobe tjesne...hladne..nedruzeljubive..vole samostalno da zive..tj odvojeno od njegovih roditelja.... :!:

Odgovori