Zakon života

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: ZAKON ŽIVOTA

#2 Post Postao/la sabinax »

Hm...zakon zivota, da postoji vjerojatno bismo svi zivjeli po njegovim pravilima i bilo bi nam svima OK, prvo sto mislim je to da je vrlo vazan pozitivan stav u zivotu...npr.optimisticno gledanje na stvari.
neki dan sam cula nesto o faktoru srece da je najsretnija ona osoba koju svaku losu stvar moze okrenuti u svoju korist i gladati na nju optimisticno, da sreca nisu ni novac ni posao ni znanje vec dobri meduljudski odnosi, drustvo opcenito, klimatski uvjeti i sl.
-ovo zakon vjere i zelje...ne bih se slozila, mislim da ima puno stvari u zivotu na koje ne mozemo utjecati znaci puno stvari je puka sreca ili sudbina...
-a dali se dogada sve ono u sta vjerujemo, pa vjerojatno na puno stvari utjecemo svojim mislima, ali ne bih se prepustila tome da je bas sve u nasim rukama, prije se prepustam rijeci zivota prihvacajuci ono sta mi nosi, i iz svake stvari izvucem....pa barem pouku ako nista drugo [smile.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAKON ŽIVOTA

#3 Post Postao/la beca »

To je samo od danas do sutra....ide mi ili ne....u toku 24 sta se ljudski zivot totalno moze promijeniti....smatram da je sve do psihe osobe, sto se tice toga smatra li se sretnim ili ne...poznajem ljude koji nisu bogati, vise nemaju nego sto imaju ali su u dusi bogati...takodjer one sa druge strane, imaju sve a dusa prazna...oni ne znaju sta znaci biti sretan, tako da je nemoguce globalizirati...
nekom danas radost, nekome sutra, smatram da svi ljudi imaju u zivotu podjednako tuge i srece, samo je pitanje kako oboje prihvataju i nose se sa njima....

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAKON ŽIVOTA

#5 Post Postao/la beca »

vodite se parolom: kad ti sreca okrene ledja, nabij je nogom u guzicu

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: ZAKON ŽIVOTA

#6 Post Postao/la andro »

slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: ZAKON ŽIVOTA

#7 Post Postao/la nella26 »

Svakako dosta stvari koje nas zadese zavise od naše psihe i nas samih, mada, naravno, ima stvari koje jednostavno život donese, ali treba uvijek imati pozitivan stav prema životu jer samo tako možemo uspjeti i samo tako nas mogu trefiti ljepše stvari.
Baš sam gledala jedan poučan film na ovu temu zove se Tajna, gdje ljudi kažu da negativan stav prema određenoj situaciji i donese negativnu situaciju. Da ljudi svojim pesimizom sami sebi naslute loše stvari.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: ZAKON ŽIVOTA

#9 Post Postao/la ra-ja »

Vjerujem u ono sto zamislim da cu ostvariti..i cvrsto se drzim tog puta.... :!:

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: ZAKON ŽIVOTA

#10 Post Postao/la string »

Ono si sto mislis o sebi.Desi ti se ono sto zelis da ti se desi.Imam hipohondricnog kolegu koji je svaki dan "bolstan","boli ga glava","lose mu je"...Cesto ga prekinem u kukanju i kazem mu :"Hej danas puno bolje izgledas".On odgovara:"Pa jesam mogu ti reci nesto sam pun energije".Nakon par minuta mu kazem opet:"Nesto si se zacrvenio kao da ti nije dobro".On se automatski promijeni i kaze "Ma znam nisam dobro,gdje cu biti cijeli me dan glava boli"....i tako cijeli dan ja njemu krojim raspolozenje i desava mu se ono sto ja zelim da mu se desi [eusa_think.gif] (Uvijek zelim da mu bude dobro,da se razumijemo).Sve je do psihe covjeka.Sjecam se kada sam poceo da sviram...Imao sam jaku zelju da stvorim svoj komad muzike.Nista me nije moglo obeshrabriti da uradim sto sam zamislio.Nakon toga se pojavio jedan problem...skup instrument koji mi je trebao.Tri godine sam radio da ga zaradim,po kisi,blatu snijegu,suncu,izlozen ekstremnim fizickim naporima.Nisam birao poslove niti obracao paznju na uslove rada.Jednog dana sam zaradio opekotinu treceg stepena na ruci ali sam sledeci dan dosao na posao i radio kao da se nista nije desilo i u isto vrijeme vristao u sebi.Danas zapisujem notalno muziku koju cujem u glavi bez da dotaknem instrument.Imam cetiri gitare,kucni studio i album koji je izdala jedna holandska izdavacka kuca...Ostvario sam to ne zato jer sam vjerovao u to,nego sto sam ZNAO da to mogu ostvariti [icon_peace.gif]
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zakon života

#12 Post Postao/la andro »

Kada je stvoren organizam, svi organi su željeli biti Shef.
Mozak je rekao: "Pošto upravljam svim dijelovima tijela, ja ću biti Shef"
Noge su rekle: "Pošto nosimo organizam tamo gdje Mozak želi i izvršavamo sve što se naredi, mi trebamo biti Shef".
Istu želju su izrazili i Oči, Ruke, Srce i Pluća... Svi organi su htjeli biti Shef.
Najzad je i Dupe izjavilo da hoće biti Shef.
Svi su se nasmijali i rekli da je apsurd da jedno dupe bude Shef. Dupe se uvrijedilo, skupilo i odbilo da obavlja svoj zadatak, što je izazvalo dalekosežne posljedice: Mozak se pomutio, Oči izbečile, Noge su počele klecati, Ruke su počele drhtati, a Srce i Pluća su imali velikih teškoća u obavljanju svojih funkcija.
Na kraju su svi molili Mozak da dozvoli da Dupe bude Shef.
Tako je i bilo. Sada svi normalno obavljaju svoje zadatke i funkcije, a Dupe samo sjedi i sere.

Naravoučenie:
Da bi netko postao Å¡ef ne mora biti genije,
dovoljno je da bude dupe . ..
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zakon života

#13 Post Postao/la andro »

Upitah prošlost:
- Å ta sam ja?
Prošlost mi odgovori:
- Ti ćeš tek sutra biti ti.

Upitah budućnost:
- Å ta sam ja?
Ona odgovori:
- Ti si još juče trebala biti ti.
Sadašnjost me zgrabi za ruku
i povede me sa sobom…
(zato Å¡to me je dobro poznavala).
Zaustih i nju da upitam isto:
- ………
No ona mi stavi prst na usta i reče:
- TI JESI! I nemoj nikada prestajati to da budeš.
slika
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Zakon života

#14 Post Postao/la ra-ja »

kristalina je napisao/la:Zakon života ;

Susrećemo svakodnevno ljude koji gube poslove , gube ljubavi ... imovinu .... i štošta još gube u životu ... pa znaju reći ; ,, Nemam sreće ,, , ,, Loše sam sreće ,, ... A srećemo i ljude kojima sve kao ,, ide od ruke ,, i kažu ; ,, Vjerujem u sreću i uvijek ju očekujem ,, ...

Je li zakon života vrlo jednostavan i lak i skriva se u običnom pozitivnom stavu i razmišljanju ?
Je li zakon života zapravo zakon vjere u sve što činimo i onomu što želimo ostvariti ?
Događa li nam se zapravo pretežno , sve ono u što vjerujemo ?
Zakon zivota je vrlo jerdnostavan i lak ako nema niko pored vas ko koci razvoj...tj ko nevjeruje ili nema isto misljenje kao ja..... [icon_flower.gif]

Mogu mu reci ti si moja sinfonija ,mogu mu reci ti si moj svijet...mogu mu reci bilo sta i obecati sve...jer ako tako kazem onda je sve to sigurno i tacno ostvarljivo i djelima dokazano.... [inlove.gif]

Nalazim se u sadasnjosti i vjerujem u ovaj momenat... :!:

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zakon života

#15 Post Postao/la andro »

Da svijet nije tako jednostavan, pokazuje i sljedeća "trostruka" jednadžba. Ne uzimajte zdravo za gotovo, radi se samo o dobroj zezanciji na "svačiji" račun.

JEDNADŽBA 1

Čovjek = jede + spava + radi + uživa
Magarac = jede + spava
Dakle,
Čovjek = magarac + radi + uživa
Dakle,
čovjek - uživa = magarac + radi
Kratko rečeno,
čovjek koji ne uživa = magarac koji radi



JEDNADŽBA 2

Muškarac = jede + spava + zarađuje novac
Magarac = jede + spava
Dakle,
Muškarac = magarac + zarađuje novac
Dakle,
muškarac - zarađuje novac = magarac
Kratko rečeno,
muškarac koji ne zarađuje novac = magarac

JEDNADŽBA 3

Žena = jede + spava + troši
Magarac = jede + spava
Dakle,
žena = magarac + troši
Dakle,
žena - troši = magarac
Kratko rečeno,
žena koja ne troši = magarac



ZAKLJUČAK iz jednadžbe 2 i 3:

Muškarac koji ne zarađuje = žena koja ne troši


Dakle muškarci moraju zarađivati novac kako žene ne bi postale magarice!(Zakon 1.)
I žene moraju trošiti kako muškarci ne bi postali magarci! (Zakon 2.)

Å to dobijemo?
Muškarac + žena = (magarac + zarađuje novac) + (magarac + troši)



ZAKLJUÄŒAK iz zakona 1 i 2:
MUŠKARAC + ŽENA = 2 MAGARCA KOJA ZAJEDNO ŽIVE SRETNO !!!!!
slika
slika

Odgovori