Lazne hanefije jesmo li medu njima

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Lazne hanefije jesmo li medu njima

#1 Post Postao/la beba80 »

http://www.youtube.com/watch?v=hXbh-WjZvyM
sta mislite o ovom.Ja se slazem potpuno sa ovim

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#2 Post Postao/la mrki62 »

Administracija nek dobro razmisli šta će sa ovom temom !

A ja ću prenijeti nešto sa jednog sajta - u vezi ove teme :


Ako napisem muslimani odnosi se na cjeli ummet zar ne. Ako napisem Bosnjaci odnosi se na Bosnjake. Ako napisem Hercegovci odnosi se na ljude iz Hercegovine, ako napisem sarajlije odnosi se na stanovnike grada Sarajeva. Ako napisem vratnicani odnosi se na ljude s Vratnika. Ako napisem vehabije odnosi se na ljude koji slijede nauk Abu Vehaba. Mozes ti argumentirati kako je upravo to jedini pravi Islam ja isto ako mogu reci da nije. I de reci oko kojeg drugog naziva se vi sljedbenici Abu Vehaba slazete pa da vas tako svijet zove. Muslimani u Bosni su npr. sunniti hanefije - slijde Ebu Hanifu. I nitko ne pravi buku oko toga kako su Bosnjaci, Turci, Albanci, Pakistanci, Indonezani hanefije ili kako su u Egiptu safije ili sta ja znam u Omanu maliki. Samo ovi sto slijede Vehaba se bune da ih zoves po osnivacu tog mezhebskog pravca
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#3 Post Postao/la beba80 »

zasto administracija nisam ja oformio ovaj link vec on postoji i i nevrijedja a ako vrijedja onda ima tu istine

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#4 Post Postao/la im_ex »

Ne d'o mi dragi Bog da glas a i razmisljanje uopce, lika s linka ima moj partner, smrt bih prizivala na svakom koraku.

odhebaus od duhovne i muzike uopce slika
pa ovo je dno dna, vehabijska posla ... ishhhh

@beba80
nije ti hora, nikako
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#5 Post Postao/la mrki62 »

Bekir Makić je njegovo ime i nije mi prvi puta da čujem za njega [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika


Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#8 Post Postao/la beca »

ja ovo prvi put cujem

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#10 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Hehe mrki,pa na ovom videu bash iznosi dokaze da niste Hanefije,da se samo nazivate tako a da vam je prvi stub vjerovanja udri po bradonjama,svim i svacim samo ne Argumentima.


Beba slazem se stim potpuno
Mic , problem je u vehabijama, Å¡to ne priznaju ni jednu jedinu struju islama - sem svoje vehabijske !
Jesil ti saslušao tog mutaveliju ?
Ti si sad uzeo za shodno njega , kao dokaz jesmo li mi Henefije ili nismo .
Pa odkud to da sav svijet prizna reisa Cerića i Henefijski mezheb a samo taj mutavelija i njemu slični NE !?
Vi bi najradije arapizirali sav svijet , tamo gdje ne ide milom , onda bi išli silom.
Jedno pitanje za tebe ; zašto vehabije mrze Turke ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#11 Post Postao/la dugi_74 »

Ne volim mnogo da se mesam po religioznim temama jer mislim da ne znam dovoljno...ali ipak dacu moje misljenje. Mozda ce izgledati da sam malo skrenua sa teme, ali iz konteksta cete vidjeti da je to povezano sa temom.

Ja mislim da Islam nije filozofija. Mislim da ne treba biti previse pametan ili neki filozofa da bi bio dobar musliman. Prosto treba biti dobar i posten covjek.

Da bi covjek bio dobar musliman po onome sto sam ja citao i po onome sto sam ja razumio treba postovati svako zivo bice a narocito covjeka bilo koje boje, vjere i nacije. Islam znaci Mir, Ljubav, Postovanje...to je znacaj same reci Islam. Ja sam povezivao to sa svakodnevnom kulturom skojom se mi suocavamo svakoga dana. I zasto cvrsto vjerujem u to?-Jer Allahu ne trebamo mi uopste niti nasa snaga ili nasa pamet. Allah je Kuran, time i Islam kao vjeru, poslao, da bismo mi ljudi bolje i ljepse zivjeli.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#12 Post Postao/la mrki62 »

Da, to bi bilo to [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#13 Post Postao/la kajs »

mrki62 je napisao/la:Bekir Makić je njegovo ime i nije mi prvi puta da čujem za njega [muzikafo1.gif]
Nije ti ovo Bekir Makic sigurno na onom linku.

http://www.youtube.com/watch?v=LT92mEsK ... re=related

evo imas na ovom linku bekira, on ti je profesor akaida u medresi u pazaru. Inace ti je ovaj pravi vehabija, prije nekoliko godina mu je mnogo veca brada bila.

Mada mislim da je ovo o profesoru Ahmedu Smailovicu slagao, profesor rahmetli Ahmed Smailovic jeste jedan od najvecih islamskih autoriteta na nasim prostorima i on je preveo knjigu prije rata (1992-96) ''Tri osnovna načela'' obavezno štivo i jedno od najcitiranijih kad se govori o akaidu-vjerovanju kod vehabija-selefija. Da li je ta knjiga imala uticaj na tadasnje muslimane? Smatram da nije, pogledajmo samo danasnje profesore u medresi Gazi Isa-bega i Fakultetu islamskih nauka, vecina njih su oni ucili pred rahmetli profesorom Smailagicem . Uostalom sam prevod knjige ne znaci slaganjem s njom.

Prvih dva tri minuta ovog njegovog odgovora i moze da prodje. [eusa_think.gif]

Mada dobar mu naslov "lazne hanefije" i mrki odma povezao sa bekirom i novim pazarom, kao oni tamo prave lazen levis i versaci.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#14 Post Postao/la mrki62 »

Da , ja se izvinjavam , jučer sam pogriješio temu , a mislio sam odgovoriti na temi o vehabijama, klikni i vidjet ćeš šta je beba80 postavio i na to sam mislio , evo link http://www.bol-chat.de/forum/viewtopic. ... 68#p398168

Idi na njegov post , kojeg je postavio jučer , oko 17 sati.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori