Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#32 Post Postao/la nella26 »

E pa dobro je prošao i kao što to u našoj državi ide, uračunato mu je vrijeme koje je proveo u pritvoru a ostalo će na uvjetnu.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#33 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:E pa dobro je prošao i kao što to u našoj državi ide, uračunato mu je vrijeme koje je proveo u pritvoru a ostalo će na uvjetnu.
Malo je dobio , to samo potvrđuje da mali čovjek na*ebe a neko poput njega se qurči
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#34 Post Postao/la basista »

Reklo bi se da su na ovoj temi,glavnu rijec vodili oni koji su bili podaleko od rata..
valjda otud nedostatak informacija i ovo vazi za skoro sve komentare..
Ne zelim pisati nista sto Naser sam nije htio reci..
A ko bi to i razumio??
Jedno je sasvim sigurno.. Da sam na njegovom mjestu,vjerovatno bih i sam usao u kriminal a vodjen pomislju "kad mogu krasti oni koji su izdali Srebrenicu,zasto ne bih mogao i ja" A izdali su je i zeleni i crveni..
Nesto se ne sjecam da je tom Naseru,bilo ko iz bilo koje drzavne institucije,ponudio bilo kakav posao.. A i sta ce im on.. Da ga narod izglasa pa da propjeva o Srebrenici?? Puno je bolje utjerati ga u kriminal..zar ne?
Ovo nije tekst koji brani Nasera od ocitog kriminala svake vrste.. Naravno da bi trebao odgovarati.. Ali ovdje neki kazu,kako je dobro prosao jer je krupna riba.. Jeste li sigurni da znate ko je krupna a ko sitna ribas u sveopcem kriminalu u ovoj zemlji?? Evo jedan upravo laze na FTV.. Pokusao je ukrasti nekoliko milijardi maraka.. Ne vidim da je neko otvorio temu za te "sitnije" kriminale..
A sto se tice postova,kako je on "dobio sto je zasluzio",to vjerovatno nije objektivno i nema ama bas nikakve veze sa ovom temom..

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#35 Post Postao/la nella26 »

Basista evo ja ti sapravom mogu reći da si u krivu: prvo jer sam ja bila u ratu i rat nije opravdanje da postaneš kriminalac, jer šta bi trebali raditi oni koji su sve izgubili?
Drugo, realno nemaš predstave šta je radio dvije godine su smiješne.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#36 Post Postao/la basista »

A zasto bi on uopce i bio kaznjen kad neke krupnije ribe,nisu dobile cak ni toliko..?
Oni uglavnom dobijaju razne funkcije kao nagradu za katastrofalnu odbranu zemlje i briljantan lopovluk.. Niti jedna rijec iz prethodnog posta,nije se odnosila na tebe..
Rekoh vec da ga ne branim i da bi trebao "odlezati" ..pa koliko-toliko..
Ne zelim javno pisati o nekim stvarima ali samo se sjecam,da je prvi SDA kadrovik,cim je izasao iz Srebrenice,napao Nasera.. (ona cuvena prica o seceru i konju).
A napao ga na stranicama tadasnjeg nezvanicnog SDA glasila "Ljiljan" i posvetili mu ogroman prostor..odmah nakon rata.. da ga sto vise oblate.
Uvijek su mladi muslimancici u pravu..
Naravno da to nije opravdanje za kriminal ali cobjek je ucinio nesto za BiH..
Pitanje glasi: sta su ucinili mladi muslimani??
Izuzev sto su htjeli da podijele zemlju a da sve bundzije (rat je bio) pozatvaraju ili da im ostave neki dezuzrni front,na kojem ce ratovati dok ne izginu.. Ovo cuh svojim usima od jednog njihovog sljedbenika.. jadnik,sav se zajapurio dok mi je govorio i ocekivao je da cu umrijeti od straha istog momenta.. :lol: :lol: :lol:
Eto nek odlezi.. a nece se nista promijeniti.. Ipak je on bio samo izvrsilac kojekakvih gasija i Cela i njima slicnih.. Njih vise nema a kao sto znas,kriminal i dalje caruje..
Vrag ce ga znati.. Kako bi i moglo biti drugacije u drzavi koja godisnje usvoji desetak zakona.. Policija- taraba! Obicne policajce,glavnom ih vidjam po kladionicama i benzinskim pumpama,a njihovi sefovi,..eh njihovi sefovi! ne sjecam se da sam vidio nekog koji vozi auto jeftiniji od 20.000 km.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#37 Post Postao/la nella26 »

Ovo je tema o njegovom hapšenju s kojim rat nema ništa!
Ja sam lično bila zato da se oslobodi svake krivice u Hagu i drago mi je što je tako i ispalo jer da njega nije bilo stanje u Srebrenici u ono vrijeme bi bilo još gore.
Ali ja kažem da su dvije godine ništa u odnosu šta je radio i skroz si slabo informisan, on uopšte nije sitna riba!
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#38 Post Postao/la basista »

Kako nema veze?? Vec sam napisao..
Njega od prvog poslijeratnog dana,progone politicari.. kad si cula da njemu neko nudi clanstvo u nekoj stranci? Evo po treci put ponavljam da ga ne branim i da je mozda trebao dobiti i vise...
Ali opet ostaju da najvise likuju oni koji su puno veci kriminalci od njega..
I jos nam se smjeskaju sa plakata!
Nadam se da se ova rasprava nece otegnuti jer ne zelim da se svadjam.
Nisam ja lose informisan..
Dobro sam informisan o tome,da se Naseru,ipak lako stalo u kraj.
A sta cemo sa ovim Hecom i alajhecom?

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#39 Post Postao/la nella26 »

Bog s tobom Basista, ne svađam se, ovo je tema o Naseru o ploitičarima ima druga, pa šta si mislio da će ga primiti u predsjedništvo, a šta bi onda oni?
Pa upravo ti su ga i potopili.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#40 Post Postao/la basista »

Nemam vise bogzna sta reci.. Vec sam se slozio oko toga da treba biti kaznjen.. Ali ipak je bio izvrsilac kojekakvih krupnijih gangstera..
Sto se tice postova u kojima se navodi kako je on ostavio Srebrenicu na cjedilu,kako je terorizirao narod u Srebrenici i ostale nebuloze,stvarno ne bih da pisem o nekim stvarima.. Ali bih volio znati,kakvi su istinski motivi ljudi koji to pisu..
Ono sto sam ja cuo svojim usima,jeste da su za pad Srebrenice,krivi..... Srebrenicani jer su im vrane popile mozak.. Citat je tacno naveden a necu reci ko je to rekao.. Nije da se plasim nekog nego nije svrsihodno..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#41 Post Postao/la mrki62 »

Basista,....... tu sam , reci šta te muči [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#42 Post Postao/la basista »

Mene Mrki,ne muci nista.. A tebe??
Moja je savjest savrseno cista.. Nikad se ne krijem niti imam razloga..
Ne zelim raspravljati o tome..jer prvo moras uvjeriti cijeli srebrenicki narod,da je Naser takav kakvim ga opisujes.. Nadam se da ne mislis,kako cu tebi samom povjerovati a za sve te sudionike srebrenicanske tragedije,misliti da su budale..
To sto je bio u Milosevisevoj pratnji prije rata,, pa pobogu,Raif Dizdarevic je do zadnjeg dana bio prosrpski orjentisan pa niko mu nista ne kaze.
Naser nije izasao helikopterom iz Srebrenice.. to je podmetnuto.
Ne zelim o Armiji i komandantima raspravljati sa ljudima koji sve to iskljucivo kritiziraju i nikad nista pozitivno ne napisu.
A ucesce u ratu,nemajuuu..
Ovo je cisto vojnicki stav sasvim normalan u svim zemljama svijeta.
Nisam ja nikome kriv sto nije branio svoju domovinu kad je trebalo pa sad nalazi za shodno,da je brani od nje same.
I to cisto na dodikovski nacin.. destrukcija,totalna destrukcija,apsolutna destrukcija.. pa idemo novi krug i sve tako..
Ja Mrki,pojma nemam o cemu zelis raspravljati sa mnom.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#43 Post Postao/la mrki62 »

Ja Mrki,pojma nemam o cemu zelis raspravljati sa mnom.
Nekako sam se našao u svemu a o njemu ja znam mnogo više , a to o podmetanju sa helikopterom ,............. pa deder poturi ti istinu [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori