Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#271 Post Postao/la dadooo_23 »

kako komentarišeš kamenovanje autobusa, povike "UBIJ BALIJU" to tebi nije nacionalistički?
ali zar mislis da opravdavam to? ne opravdavam. naprotiv,osudjujem

ali kako ne shvacas da je to siri problem i da to vise nema veze ni sa cim pa tako ni sa nacionalizmom.

pa danasnja omladina na utakmicama je spremna ubiti bilo koga tko im stane na put.

zar ne vidis da je to siri problem? socijalni!
Zadnja izmjena: dadooo_23, dana/u 17 Okt 2009 18:29, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#272 Post Postao/la basista »

A ja fino na pocetku ove teme,govorio da krivce treba traziti u stanovitim institucijama.. Kako su postovi odmicali,niko zivi nije htio mislit tako.. Sit se nacitah "prava policajaca" da mogu ubiti svakog ko ih pogeda mrko.. Vjerovatno usvojen taj zakon na preporuku svjetski poznatog pravnickog eksperta Roy Bina.. :lol: :lol:
A razmatrao ga gestapo..
E pa vi kojima to ubistvo nista ne znaci i koji pominjete te drotove.. vi ste van svake pameti.. Pa zar je moguce,da se ljudski zivot moze oduzeti sa takvom lakocom,samo zbog "samoodbrane" koja nije ni dokazana.. jer je nije bilo!
Pa i da jeste,gdje je tu pucanje u zrak?? A pucanje u noge? Vodeni topovi? Kordoni sa stitovima? Suzavac? Barikade? .. nego ravno metak u glavu a neki rekose,imao je pravo.. Ovo me podsjeca na filmsku komediju "UHF" gdje se u jednom dijelu,pojavljuje Conan Librerian (umjesto barbarian) ,, djecak mu se izvinjava sto kasni sa vracanjem knjige,a Conan potegne mac i prepolovi ga..
Cak sta vise,pojma nemamo ni ko je pucao na kraju ni da li je uopce bio policajac.. Ali jedno je sigurno.. Krivac nece biti osudjen..
Sad se ide na zataskavanje situacije.. FTV preksinoc u udarnom terminu,pusta neku Ustasku emisiju o ustaskim veteranima,koji se u politiku i ciljeve Ante Pavelica,razumiju koliko i ja u kinesku prahistoriju.
Gomila seljobera se vozi busom i to je to..
Kao sto rekoh.. a vidi se i iz navedenog,krivci su u vladajucim strukturama i NS/FS BiH.. jer da nije tako,krivac bi bio vec u zatvoru.
Mozda ce i neka ulica u SA dobiti naziv "sirokobrijeska"
Nemojte se iznenaditi ako se to desi.. Ipak je ovo zemlja cuda..
Sve ce oni uciniti da sakriju svoju krivicu koja se ogledava u paralizi svih drzavnih i drustvenih tokova.. A do tada,na ovoj temi,i dalje ce glavni gandijevci biti,oni koji glorificiraju to sto su... aman boze dragi!.. jedan jedini put,popili kafu sa nekim musllimanom..pa se cude.. ostase zivi..ne ubi ih balija!
A murija ko murija.. Upisu se u tu svoju skolu,koju jos zovu i akademijom :lol:
(cijele tri hefte) .. pa kad to zavrse,pred njima je dvadesetak godinica vozanja u najnovijim wolksvagenima.. i eto dobre penzijice..a i dobrog zivota..
Ali etooo.. neki drznik im ponekad pokvari raspolozenje pa ga moraju ubiti..
Cuj to napali ih huligani??
A za sta oni primaju plate?????????
Pa naravno da ih napadaju,jer da nije prijestupnika,policija nam nebi ni trebala!!
Neka se potrude da zarade to sa nase grbace posteno i bez pucnjave,ako je ikako moguce.. ccc!

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#273 Post Postao/la dadooo_23 »

nella26 je napisao/la:Dragi Dado ti sam sebe petljaš i spetljaš, u svakom tvom postu se jasno vidi da li braniš i koga braniš.
Za tebe je tapija šta kažu hrvatski mediji.
I ja nisam ova nego samo Nella [wink.gif]
dobro,eto,ja branim ovdje svo vrijeme hrvate! kako god ti kazes!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#274 Post Postao/la nella26 »

dadooo_23 je napisao/la:
dobro,eto,ja branim ovdje svo vrijeme hrvate! kako god ti kazes!
[evojele9.gif]
Ovo jeste socijalni problem, ali prije svega je čisti nacionalizam i ne znam zašto to poričeš.
Rat se u Bosni desio kako bi se istrijebili muslimani i ti vjeruješ u to da po završetku rata je završena i ta ideja, ne budi smiješan!
A pošto ne mogu sad ponovo ratovati mogu na sve druge načine izraziti nezadovoljstvo što nije uspjelo sa naumom.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#276 Post Postao/la nella26 »

MINJA je napisao/la:ja sam mislila da je ovo sve,samo ne prepucavanje onaj ubio ovog ,ovaj ubio onog... Pitam se da li sam na kraju ovdje uopce dobrodosla,jer poslije procitanih postova,uopce mi nije prijatno .svaka cast
Ovdje je dobrodošao svako!
Ne znam zašto se ti nađe u ovim postovima, riječ je o nacionalistima i o tome da je žalosno da i poslije svega što se dogodilo postoji neko kome smeta što je neko balija i što je otišao da navija za svoj tim!
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#278 Post Postao/la lattemma »

Nikad cula za njega...
Thank´s god i´m a women

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#279 Post Postao/la paparaci »

lattemma je napisao/la:Nikad cula za njega...
:lol:

pa i nije bio poznat (siroj masi). obican smrtnik kao ja i ti. samo sto je bio zrtva tog nemilog dogadjaja....

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#282 Post Postao/la basista »

.. Hvala im na obavjestenju.. [Happy.gif]

A piiitaamm see.. boze dragi ..sto li nisam iznenadjen..? ,hhm.,.
Vjerovatno ce i na guslama da otpjevaju svoje najnovije hajducko junastvo..
.. a po njihovim dvoranama,niko nista ne pise.. ne sjecam se bas.. Vjerovatno bi digli dreku kako su neki ..eto.. bezobrazni..
.. kad smo vec kod tih dvorana i stadiona po Z.Hercegovini,.. Sjecal se jos uvijek neko,posto je bila kutija cigara 93.??

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#283 Post Postao/la im_ex »

Zagreb
Predao se Oliver Knezović, tvrdi da nije kriv i izražava sućut


slika

Oliver Knezović, prvoosumnjičeni za ubistvo navijača Vedrana Puljića u Širokom Brijegu, predao se u Zagrebu hrvatskoj policiji. U pratnji advokata, kako je hrvatskim medijima potvrdio Krunoslav Borovec iz Ravnateljstva policije RH, Knezović je u 15:40 u pratnji advokata došao u sjedište krim-policije u Heinzelovoj ulici.

Krim policija obavlja razgovore s njim nakon čega će utvrditi njegov status - kratko je za portal 24sata.hr kazao Borovec dodajući da, koliko mu je poznato, Knezović uz bosanskohercegovačko ima i hrvatsko državljanstvo. Odbjegli Knezović navodno se do predaje skrivao po mjestima uz granicu te barakama.


Knezović se predao samo nekoliko sati nakon što je policajac iz Ljubuškog Dragan Vujević, kojeg se također sumnjiči za ubistvo Puljića, pušten na slobodu. Podsjećamo, Knezović je pobjegao sudskim policajcima 5. oktobra prije čega se sam predao i navodno priznao ubistvo, a za njim je dva dana kasnije raspisana međunarodna potjernica. Na najnovijim fotografijama koje je objavio Dnevni list vidi se kako Knezović drži uperen pištolj prema sarajevskim navijačima nakon čega ga predaje jednom od policajaca, koji je prema nekim izvorima upravo Vujović.

U razgovoru za Novu TV koji je vođen u jednom od hotela u kojima se skrivao, Knezović je priznao da je uzeo pištolj i pucao, ali da nije kriv za smrt Vedrana Puljića. Kazao je i kako je pištolj uzeo od policajca Dragana Vujovića, te mu ga poslije vratio.
slika
- Nakon što smo svi imali pištolj od policajca, na kraju se pištolj našao kod mene, svi su ga građani htjeli uzeti. A što se policajca tiče, on zna moje ime, jer sam mu rekao da mu vraćam pištolj i da se zovem tako i tako te da sam pripadnik bivše vojske i policije. Uredno sam se prijavio, tako da ne zna nikog drugog osim mene, ispričao sam se i vratio mu pištolj - kazao je Knezović u razgovoru za Novu TV.

Knezović je kazao kako je više ljudi pucalo i da se nada da će istraga utvrditi ko je kriv za ubistvo Vedrana Puljića:

- Pucali su svi, ima još drugih ljudi, vjerujem da će istraga to dokazati. Pucali su njihovi huligani na naše nedužne građane. Izražavam sućut Vedranovoj obitelji. Nisam kriv za njegovu smrt. Kažem, branio sam narod, da nisam ja, bio bi netko drugi. Ili bih bio ja ubijen, malo je falilo - rekao je Knezović prije nego se predao hrvatskoj policiji.

Ispričao je kako je iz pritvora pobjegao jer su svi željeli njegov linč, i da se nakon bijega skrivao po planinama oko Jablanice. Tvrdi da je granicu prešao bez većih problema i da mu pri tome niko nije pomagao.

- Kad sam došao u Zagreb vidio sam da je taj dečko optužen, taj policajac, i onda sam se i ja htio predati, ali ovoj državi, zato što smatram da ću ovdje imati pošteno suđenje, ako za to uopće postoje argumenti. Vidio sam da su dolje urušili sve institucije vlasti BiH - kazao je Knezović novinarima Nove TV.

S obzirom da desetine osumnjičenih i optuženih za razna krivična djela koriste činjenicu da Hrvatska i BiH svoje državljane ne izručuju, a da Knezović ima i hrvatsko državljanstvo, nije isključeno da će se on vrlo brzo naći na slobodi, bez obzira na ishod istrage koja se u BiH vodi.

Ovu "pogodnost" između ostalih već koristi Ante Jelavić, bivši član Predsjedništva BiH osuđen za pronevjere novca, koji zahvaljujući dvojnom državljanstvu slobodno "šeće" Splitom gdje živi. S druge strane, u BiH su od hrvatskog pravosuđa nedavno pobjegli ljekar Ognjen Šimić osuđen za primanje mita, te Branimir Glavaš koji je osuđen za ratni zločin nad Srbima u Osijeku
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#284 Post Postao/la beca »

Kako smo nasjeli na podvalu ?

Prije dva dana na e-mal brojnih redakcija, pa tako i Pincom.info, stigla je fotografija koja prikazuje navijače, okupljene oko pokojnog Vedrana Puljića u trenutku kada je ubijen. Tadea je nismo objavili, jer nismo imali povoda. Ni na kraj pameti nam nije bilo da je riječ o fotomontaži.

orginalna
slika

fotomontaža
slika


Tek kada je sinoć objavljena vjest u predaji Knezovića i nakon što je on izjavio kako su oružje imali mnogi uključujući i navijače FK Sarajeva sjetili smo se fotografije od prije dva dana.


Ta nam se fotografija tada učinila kao dokaz Knezovićevih tvrdnji. Zato smo je odlučili objaviti. No, nakon mnogih komentara naših posjetitelja, te orginalne fotografije koju smo dobili na mail shvatili smo da smo nasjeli podvali koja je redakcijama, pa tako i našoj poslana s mail-a kokolo00@windowslive.com. Uz fotografiju nazvanu oružje u mailu je pisalo: Sve je moguće. Sad shvaćamo i drugo značenje te rečenice.



Uistinu s photoshopom danas je sve moguće. Dodati oružje, izbrisati oružje, dokazati da je nevin ubojica, a ubojica nevin čovjek. Stoga, sve treba uzimati s rezervom i sumnjom. Mi smo nasjeli, no sva sreća nisu i naši posjetitelji. Hvala im što su nam na to skrenuli pozornost. Ne zamjeramo im što su nas pri tom pošteno ispljuvali, vjerojatno misleći da smo autori te fotografije.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#285 Post Postao/la nella26 »

Policajac osumnjičen za ubistvo Puljića pušten na slobodu

Sud Zapadnohercegovačkog kantona prihvatio žalbu advokata Nade Dalipagić...

Policajac Dragan Vujević koji je osumnjičen za ubistvo navijača Fudbalskog kluba ''Sarajevo'' Vedrana Puljića tokom nedavnih navijačkih nereda u Širokom Brijegu, danas je pušten iz pritvora.

Policajac osumnjičen za ubistvo pušten je iz pritvora nakon što je Sud Zapadnohercegovačkog kantona prihvatio žalbu njegovog advokata Nade Dalipagić.

''Rješenje o jednomjesečnom pritvoru je ukinuto i u potpunosti su uvaženi navodi moje žalbe u kojoj sam tvrdila kako nisu objektivizirane osnove sumnje, te kako nisu dovoljno obrazloženi razlozi njegovog zadržavanja u pritvoru'', izjavila je Dalipagićeva za federalne medije.

Vujević će se u nastavku braniti sa slobode, a dalji tok postupka zavisiće od toka istrage.

Neredi u kojima je ubijen Puljić izbili su u Širokom Brijegu u nedjelju, 4. oktobra, prije utakmice klubova "Široki Brijeg" i "Sarajevo".
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori