Droga

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Droga

#31 Post Postao/la lattemma »

Imex-
Moja mama nemoze da gleda da on nema....
Sve mu je zivo kupila kucu renovirala(da bih imo gdje da orgija).
Sve sto je dobio polako je nestajalo,dvd,x-box,tv,svoj nakit ,telefona koliko hoces kako kaze ukrali mu ili izgubio,skido je novu garderobu sa sebe i mjenjo...
On radi non stop i dobro zaradzuje kao vodo instalater,ali nema toliko koliko bih mu trebalo jer imaju ljudi koji se brinu o tome da nema previse para...
Svaki put kad mama ode u bosnu kaze joj kako nekom pare duguje medzutim cim dodze do 20 maraka moze sebi priustit jedan sut.
Za nepovjerovat na sta je sve spreman...
Samo se pitam dokle ce ovo da traje??????
Thank´s god i´m a women

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Droga

#32 Post Postao/la beca »

najteže je roditeljima takvih osoba, ne daj Bože nikome...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Droga

#33 Post Postao/la nella26 »

Alipašino polje, Sarajevo
Mladić pronađen u liftu predoziran drogom


U liftu zgrade koja se nalazi u sarajevskoj ulici Trg solidarnosti na broju 17 jutros oko 10.15 sati pronađen je leš muškarca, potvrđeno je iz MUP-a KS.

Kako nezvanično saznajemo radi se o Igoru Košarcu (1982) koji je inače bio nastanjen u toj zgradi. Na lice mjesta izašao je i sudski vještak medicinske struke koji je utvrdio da na tijelu nema vidljivih povreda ili tragova nasilja.

Pored tijela pronađen je pribor za konzumiranje droge, te se pretpostavlja da je smrt 27-godišnjaka nastupila usljed predoziranja.

Međutim, kako bi bio utvrđen tačan uzrok smrti, dežurni tužilac je naredio da se izvrši obdukcija, te je tijelo prevezeno na prosekturu Bare.

Uviđaj su obavili pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Droga

#34 Post Postao/la im_ex »

lattemma je napisao/la:Imex-
Moja mama nemoze da gleda da on nema....
Eh ... kako je tvoja mama naivno stvorenje, aman.
Nadam se da si svjesna njene naivnosti i da si joj ukazala na to, krajnje direktno. I neka si, ako si ... ako nisi, onda ni tebe ne mogu da razumijem.
Tesko svakom ko ima takav jedan problem.
Znam jedno, mora se iskljuciti osjecaj sazaljenja nad drogerasem; to je veoma tesko jer se radi o bliskoj osobi, o clanu porodice/familije, ali, kad se ima na umu cinjenica da on nema osjecaj sazaljenja prema svojima, isto tako rod ne treba da se trza za novcanikom. Ni malo nije lako gledati drogerasku muku kad mozak trazi dozu, kad ga bol lomi da se cini da ce ga prekinuti ... boli taj prizor i njegove bliznje, ali, treba ostati "hladno". Od tog bola se ne umire ... bude ga i prestane .. a kad prestane, ne, to nikako ne treba tumaciti da je drogeras ozdravio ... nastaviti ostati hladno i dati mu tek da ima za cigare i jednu kafu ... nista auto, nista za gorivo, nista za ma kakve druge prohtjeve ... i, nakon perioda od jedno dvije godine, a pod tom stegom, jos i ima nade da bi drogi mogao reci NE.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Swabooo
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 451
Pridružen/a: 09 Okt 2009 02:12
Lokacija: ZLATNA DOLINA

Re: Droga

#35 Post Postao/la Swabooo »

slika
tesko je biti glup budi pametan kao . . .#

KO OVDJE NE POLUDI . . . . TAJ NIJE NORMALAN

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Droga

#36 Post Postao/la nella26 »

Preminuli mladić sa Grbavice star 17 godina

Osoba čije je tijelo jučer u 8.15 sati pronađeno u sarajevskom naselju Grbavica u ulici Kemala Kapetanovića i to u ruševinama nekadašnje firme "Strojorad", identifikovano je. Ova informacija za potvrđena je u MUP-u Kantona Sarajevo.
Kako se nezvanično saznaje radi se o 17 – godišnjem Beši M. iz Sarajeva. Njega je jučer u popodnevnim satima identifikovala majka.

Naime, o tome da se u devastiranom objektu "Strojorada" nalazi beživotno tijelo muškarca, MUP KS obavjestili su građani. Dolaskom na lice mjesta policija je zatekla beživotno tijelo muškarca, koji kod sebe nije imao bilo kakve dokumente, a vanjskim pregledom tijela nisu uočeni tragovi nasilja.

Prije šest dana u liftu zgrade koja se nalazi u sarajevskoj ulici Trg solidarnosti na broju 17, također, je pronađeno beživotno tijelo 27 – godišnjeg Igora Košarca. Pored tijela pronađen je pribor za konzumiranje droge, te su se nakon ova dva slučaja u Sarajevu mogle čuti priče da je u grad stigla pošiljka prljave droge, te da je uzrok smrti 17 – godišnjaka, također predoziranje drogom.

Međutim, o prljavoj pošiljci, kao ni uzroku smrti 17 – godišnjaka, dok ne bude urađena obdukcija, iz Tužilaštva i MUP-a KS nisu željeli komentarisati.

Inače, u prvih devet mjeseci ove godine na području Kantona Sarajevo policija je evidentirala 44 slučaja u kojima je počinjeno krivično djelo 'neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga', te 211 djela posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga. Zbog ovih krivičnih djela odnosno zloupotrebe narkotika uhapšeno je 130 osoba, a Tužilaštvu je podnijet izvještaj o počinjenom krivičnom djelu protiv 277 osoba.

U prvih devet mjeseci zaplijenjeno je blizu četiri kilograma heroina, oko dva kilograma marihuane, više od kilogram speeda, nekoliko paketića kokaina, potom veći broj tableta ecstasy, metadon...
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Droga

#37 Post Postao/la lattemma »

Im-ex
moja mama nije naivno stvorenje, nisi u takvoj situaciji i nemozes da skontas neke stvari...
nemozes ga pustit da umre anemozes ga ni gledat sta radi ...
znaci borba je dzaba...
jer kako god mi on naopacke uopste se netrudi da bude bolji ili da nesto napravi od svog zivota....
on u brckom zivi ima kucu na 3 sprata kompletno sredzena,auto pare sve sto slabo koji momak ima u bih...
i kako to koristi ....?????
nezna da zivi jer njegov mozak nije kao od jednog normalnog covjeka...
deset godina se drogira i sad se skida nemozes ni ocekivat da danas na sutra bude bolji i da bude normalan....
Thank´s god i´m a women

t_u_t_n_p_l_0_c_k
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 913
Pridružen/a: 28 Jul 2009 10:10
Lokacija: Pandora

Re: Droga

#38 Post Postao/la t_u_t_n_p_l_0_c_k »

lattemma je napisao/la:Im-ex
moja mama nije naivno stvorenje, nisi u takvoj situaciji i nemozes da skontas neke stvari...
nemozes ga pustit da umre anemozes ga ni gledat sta radi ...
znaci borba je dzaba...
jer kako god mi on naopacke uopste se netrudi da bude bolji ili da nesto napravi od svog zivota....
on u brckom zivi ima kucu na 3 sprata kompletno sredzena,auto pare sve sto slabo koji momak ima u bih...
i kako to koristi ....?????
nezna da zivi jer njegov mozak nije kao od jednog normalnog covjeka...
deset godina se drogira i sad se skida nemozes ni ocekivat da danas na sutra bude bolji i da bude normalan....
on je odlucio da njegov zivot tako izgleda
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Droga

#40 Post Postao/la im_ex »

lattemma je napisao/la: Im-ex
moja mama nije naivno stvorenje, nisi u takvoj situaciji i nemozes da skontas neke stvari....
Jeste naivno stvorenje.
Da sam sliku o ovisniku drogom stekla gledajuci filmove, ili, tek citajuci o toj bolesti, sumnjam da bih i uzela ucesca na ovoj temi, dakle, ne bih rekla to sto vec jesam i i dalje stojim iza svojih rijeci. Dakle, itekako dobro kontam kako kazes neke stvari; situacija u kojoj nisam, kako kazes, itekako dobro mi je znana, te ...


lattemma je napisao/la:nemozes ga pustit da umre anemozes ga ni gledat sta radi ...
znaci borba je dzaba....
Poznato mi je. No, namjestiti mu sve cakum pakum i dati na raspolaganje, udovaljati njegovim zeljama za eventualnom kupovinom pocev od tehnickih stvari pa do same markirane garderobe, i jos mu tutkati nesto love "da mu se nadje", pogresan je potez, 100%, kazem ti.
A tvoja mama, eto, neka samo tutka i dalje.
lattemma je napisao/la:on u brckom zivi ima kucu na 3 sprata kompletno sredzena,auto pare sve sto slabo koji momak ima u bih...
.
ma jah ...
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Droga

#41 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Zlo najveće...fuuuujjjjj
slikaslikaslika

Avatar
Maskirani
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 214
Pridružen/a: 27 Jun 2009 00:12

Re: Droga

#42 Post Postao/la Maskirani »

ljudima je u krvi da probaju ono sto je zabranjeno..

Dokaz da nemaju dovoljno jaku licnost da bi mogli reci ne drustvu i okolini... Reci ne DROGI...

neam rijeci za osobe koje koriste.. za mene je to dno dna ...
Ne treba mnogo snage da izdržiš, treba mnogo snage da zaboraviš...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Droga

#43 Post Postao/la nnejra »

Okreneš se na jednu stranu droga je tu. Okreneš pogled na drugu stranu i opet ista stvar. Danas je droga svuda oko nas. Na svakom koraku dileri vrebaju nezrele ličnosti željne dokazivanja, osobe kojima je bitno da budu IN u određenom društvu. Nažalost , takve osobe ne znaju da iz sebe izvuku dobre stvari i na taj način pljene pažnju. Droga je ZLO i zato udaljite se od nje i ne testirajte snagu svoje ličnosti ako je nemate. Bježite što dalje od nje, to nije kukavičluk već put za spas.

Odgovori