Lazne hanefije jesmo li medu njima

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Swabooo
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 451
Pridružen/a: 09 Okt 2009 02:12
Lokacija: ZLATNA DOLINA

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#32 Post Postao/la Swabooo »

vidovita_dzemila je napisao/la:
Hanefijski mezheb
ne znam ni ja


[To funny.gif]



a Moj ummete je manifestacija tj jedan prelijep ramazanski koncert na koji imam želju otići. recitiraju, pjevaju i sviraju razni horovi ali i poznate ličnosti

čak i ona

nada Ä‘urevska

http://www.youtube.com/watch?v=I7TjzfwpMQ0

ali me ipak zanima kome ide novac od karata


http://www.youtube.com/watch?v=badNVBKa ... re=related
pa zar neide novac medzlisu islamske sajednice za finansiranje djece koja idu u medresu izgradlju dzamija itd.
tesko je biti glup budi pametan kao . . .#

KO OVDJE NE POLUDI . . . . TAJ NIJE NORMALAN

Swabooo
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 451
Pridružen/a: 09 Okt 2009 02:12
Lokacija: ZLATNA DOLINA

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#34 Post Postao/la Swabooo »

vidovita_dzemila je napisao/la:
pa zar neide novac medzlisu islamske sajednice za finansiranje djece koja idu u medresu izgradlju dzamija itd.

ne znam

zato ovdje pitam


hmmm ako je tako..........ok za djecu ali ovo drugo [whatsthat.gif]
pa zar se netreba islam siriti kad siri svako svoju vjeru sto da nasa zaostaje
tesko je biti glup budi pametan kao . . .#

KO OVDJE NE POLUDI . . . . TAJ NIJE NORMALAN

Swabooo
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 451
Pridružen/a: 09 Okt 2009 02:12
Lokacija: ZLATNA DOLINA

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#36 Post Postao/la Swabooo »

vidovita_dzemila je napisao/la:
pa zar se netreba islam siriti kad siri svako svoju vjeru sto da nasa zaostaje

ima islamska zajednica i više para nego što im treba

reis je uspješni biznismen

a u mostaru preko 30 džamija

zar nije vrijeme da se novac potroši u pametnije svrhe

kako ko gleda ija bi volio da se koja firma otvori ali posteno receno za to su politicari krivi a ne islamska zajednica lopova je svugdje
tesko je biti glup budi pametan kao . . .#

KO OVDJE NE POLUDI . . . . TAJ NIJE NORMALAN

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#37 Post Postao/la im_ex »

Mic_Sokoli je napisao/la:

Narod Muslimanski,sljedbenici Islama,Dzemat,Islamska zajednica,ustvari islamsko drustvo ,kako ne kontas :D

to je umet
pa eto, blizu sam bila, ustvari tu je to; vidio si kad rekoh a sto ne bi moglo biti *Moj narode* umjesto *Moj ummete*

dakle, razumjeh, thx, sreco :D
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#38 Post Postao/la beba80 »

moramo li mi pratit neki pravac od ova cetiri il pratimo Poslanika Muhameda s.a.a.w. tj.njegov sunet i Gospodarev Govor Kur an.Hanefijski mezheb je nas mesheb al zasto se toliko iskrivio ko su ljudi koji su ga iskrivili?

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#39 Post Postao/la mrki62 »

beba80 je napisao/la:moramo li mi pratit neki pravac od ova cetiri il pratimo Poslanika Muhameda s.a.a.w. tj.njegov sunet i Gospodarev Govor Kur an.Hanefijski mezheb je nas mesheb al zasto se toliko iskrivio ko su ljudi koji su ga iskrivili?
Po tvom mi možemo sami napraviti razne diplome, možemo i doktorirati , ne trebaju nam nikakve škole ,.......... samo uzmeš knjige i pokupimo svu pamet ovog svijeta .
Možemo i ispit za auto tako napraviti , ..... ma niko nas ne treba podučavati , pa valjda se sami možemo snaći iz knjiga, jer tako ćemo najlakše , bit ćemo sami tumači - ako nam šta nije jasno :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Lazne hanefije jesmo li medu njima

#40 Post Postao/la Bausstelac »

Jos jedan Vehabijski video

Stalno napadanje na Mezhebe,tj na ljude koji imaju Sehadet dok nas dusmani kolju na sve strane ko telad

Tema se mogla isto zvati: Jesu li Vehabije lazne Selefije,a odgovor je veliko DA !!!!!
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#41 Post Postao/la Bausstelac »

beba80 je napisao/la:moramo li mi pratit neki pravac od ova cetiri il pratimo Poslanika Muhameda s.a.a.w. tj.njegov sunet i Gospodarev Govor Kur an.Hanefijski mezheb je nas mesheb al zasto se toliko iskrivio ko su ljudi koji su ga iskrivili?
Po ovom tvom postu se da zakljuciti da onaj ko slijedi jedan od ta cetiri pravaca,ustvari i nesledi pravac Muhameda a.s?...tipicna Vehabijska fitna !!!!

Sva cetiri Mezheba su zasnovana na jasnim dokazima iz Kurana i Suneta.A ako ti imas samo "jedan" dokaz,da bilo koji propis iz tih Mezheba nije zasnovan na Kuranu i Sunetu,onda bujrum iznesi ga.....

Svaki musliman ne može izvoditi islamske šerijatske propise iz tekstova Kur'ana i tekstova sunneta. On je dužan slijediti nekoga ko je imam u islamskom šerijatu, nekoga ko je dostigao stupanj idžtihada( (Izvodzenje propisa iz Kurana i Suneta). To nam naređuje Allah Uzvišeni u Kuranu:"Pitajte Ucene o onome sto neznate"(En Nahl 43).

ZNACI KURAN NAM NAREDZIVA DA SLJEDIMO UCENE,a mezhebi nisu nista drugo nego sakupljeno znanje najvecih Islamskih Ucenjaka !!!!

Odbacivanje mezheba nije nista drugo nego razaranje vjere i spona za udaljavanje od šerijata neukih koji nisu dostigli stupanj idžtihada i izvođenja propisa iz Kur'ana. Stoga, ako bismo tog neukog čovjeka odvojili od njegovog mezheba i on postupao po drugim mezebima za kojeg nema ucenjaka u njegovoj okolini, ili mu kazali da on može direktno iz Kur'ana i sunneta uzimati dokaze, on bi se izgubio. On ne može direktno preuzimati, jer on nije naučio arapski jezik, nije naučio pravila tumačenja Kur'ana, a što je vrlo, vrlo teško. i kakav je rezultat? Rezultat je izgubljenost. Oni koji zagovaraju "nemezehebizam", tj. napuštanje pripadnosti nekom od mezheba, dvije su skupine: prva su oni koji znaju da je to put razaranja vjere. Druga skupina su neuki - zavarani. Oni su postali vojska tih plaćenika.

SELAM
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#42 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Bausstelac je napisao/la:
beba80 je napisao/la:moramo li mi pratit neki pravac od ova cetiri il pratimo Poslanika Muhameda s.a.a.w. tj.njegov sunet i Gospodarev Govor Kur an.Hanefijski mezheb je nas mesheb al zasto se toliko iskrivio ko su ljudi koji su ga iskrivili?
Po ovom tvom postu se da zakljuciti da onaj ko slijedi jedan od ta cetiri pravaca,ustvari i nesledi pravac Muhameda a.s?...tipicna Vehabijska fitna !!!!

Sva cetiri Mezheba su zasnovana na jasnim dokazima iz Kurana i Suneta.A ako ti imas samo "jedan" dokaz,da bilo koji propis iz tih Mezheba nije zasnovan na Kuranu i Sunetu,onda bujrum iznesi ga.....

Svaki musliman ne može izvoditi islamske šerijatske propise iz tekstova Kur'ana i tekstova sunneta. On je dužan slijediti nekoga ko je imam u islamskom šerijatu, nekoga ko je dostigao stupanj idžtihada( (Izvodzenje propisa iz Kurana i Suneta). To nam naređuje Allah Uzvišeni u Kuranu:"Pitajte Ucene o onome sto neznate"(En Nahl 43).

ZNACI KURAN NAM NAREDZIVA DA SLJEDIMO UCENE,a mezhebi nisu nista drugo nego sakupljeno znanje najvecih Islamskih Ucenjaka !!!!

Odbacivanje mezheba nije nista drugo nego razaranje vjere i spona za udaljavanje od šerijata neukih koji nisu dostigli stupanj idžtihada i izvođenja propisa iz Kur'ana. Stoga, ako bismo tog neukog čovjeka odvojili od njegovog mezheba i on postupao po drugim mezebima za kojeg nema ucenjaka u njegovoj okolini, ili mu kazali da on može direktno iz Kur'ana i sunneta uzimati dokaze, on bi se izgubio. On ne može direktno preuzimati, jer on nije naučio arapski jezik, nije naučio pravila tumačenja Kur'ana, a što je vrlo, vrlo teško. i kakav je rezultat? Rezultat je izgubljenost. Oni koji zagovaraju "nemezehebizam", tj. napuštanje pripadnosti nekom od mezheba, dvije su skupine: prva su oni koji znaju da je to put razaranja vjere. Druga skupina su neuki - zavarani. Oni su postali vojska tih plaćenika.

SELAM
Potpisujem [thumbup.gif]
slikaslikaslika

Odgovori