Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#288 Post Postao/la paparaci »

cuci je napisao/la:Sto se tice fotomontaze mene licno iznenadjuje to da i Vedranu nisu navukli dres Sirokog. Umesto da se Vujevic tereti kao saucesnik ubistva on biva pusten na slobodu? "Otimaju" mu pistolj a on nije u stanju da samo snimi otmicara,sta on to radi tim pistoljem,na kraju mu isti taj vraca pistolj i predstavlja imenom i prezimenom i u tom trenutku ne biva uhapsen???vec se sutradan sam predaje policiji? KOALICIJA UBICA I POLICIJA

slazem se u potpunosti. i cuj Knezevic se njemu predstavio :lol: nekad vojno lice, sta li. hahahaha. pa kakve to veze ima?! kao to mu daje za pravo?! ahahahhaah.

sto moja komisinica kaze : ovdje je lud yebo zbunjenog :lol:

uzas [baaa.gif]

a Knezevic heroj pobjegao u Hrvatsku [eusa_wall.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#289 Post Postao/la mrki62 »

Kod: Označi sve

a Knezevic heroj pobjegao u Hrvatsku
Navodno se je predao.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#290 Post Postao/la paparaci »

znam. procitao sam.

jest nasao kome ce se predati :lol:

suplje mu price. ako je nevin, cega se boji?! a pogotovo kako dobro Sirokobrijezani stoje iza njega!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#291 Post Postao/la nella26 »

Knezović se jeste predao ali u pratnji svog advokata, predao se zato što mu je advokat rekao njegova prava.
Knezović ima dvojno državljanstvo, BiH i Hrvatsko, tako da mu u BiH ne migu suditi. A Hrvatska se izjasnila da ne predaje svoje državljane!
Druga stvar, sad ispade priča, kako je fin kad je oteo policajcu pištolj kako mu ga je vratio još mu svoju biografiju začas ispričao. A prije toga dok su ga teretili za ubistvo (a pošto je Vedran ubijen metkom pištolja) navodno je pucao iz puške.
Eh sad je li puška ili pištolj [eusa_snooty.gif]
A u Hrvatskoj ako mu budu sudili sudiće mu što je oteo pištolj i zbog narušavanja javnog reda i mira.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#293 Post Postao/la andro »

VJERNIK U HRVATSKI SUSTAV
Knezović šeće Zagrebom uz 8.000 kuna mirovine
slika

Datum objave:
23.10.2009 22:49
Jutarnji list
Hrvatskom pravosuđu ne vjerujem - poručio je Branimir Glavaš, nakon što je pobjegao u BiH. Sličnu poruku je izrekao i ginekolog dr. Ognjen Šimić, koji je također iskoristio dvojno državljanstvo i pobjegao iz Hrvatske u BiH. Isto je, ali za pravosuđe BiH, sada izjavio Oliver Knezović, koji je oslobođen nakon što se predao u Zagrebu zbog sumnjičenja za ubojstvo sarajevskog navijača Vedrana Puljića
ZAGREB - 'Zadovoljan sam i sretan. Vjerovao sam u hrvatski pravni susutav, zato sam i pobjegao iz BiH', rekao je Oliver Knezović, nakon što je iznio obranu pred istražnim sucem Županijskog suda. Koliko će još trajati prebjezi osoba osumnjičenih za zločine iz jedne u drugu državu, nije poznato, ali ih je u zadnjih petanestak godina bilo na desetke, piše Jutarnji list.

Političke i pravosudne volje za promjenu takvog stanja ima. Hrvatski odvjetnici i političari zgroženi su činjenicom da je Knezović na slobodi i većina ih se slažu da je krajnje vrijeme da države u regiji počnu s međusobnim izručivanjima osumnjičenih za zločine, ali s iznimkom ratnih zločina. Kako do toga neće doći tako skoro, svi se slažu da bi suđenje prebjeglim osobama država u kojoj se nalaze morala suditi brzo i objektivno.

700 milijuna kuna za mirovine HVO-a

Knezović prima 8000 kuna mirovine kao bivši pripadnik HVO-a, tzv. Tutine Kažnjeničke bojne. Mirovinu mu isplaćuje RH, što je definirano sporazumom iz 2006. Nije poznato čime je Knezović zaslužio takvu mirovinu. Josip Đakić, predsjednik Hvidre, na pitanje koje uvjete mora ispunjavati osoba da bi primala 8000 kuna vojne mirovine, odgovara da mora imati čin pukovnika ili bojnika, 50 do 70 posto invalidnosti i 15 do 20 godina radnog staža prije rata. No prilikom izračunavanja mirovine, dodao je, gleda se puno elemenata, te je to 'prava nauka' koju mogu objasniti samo u HZZO-u i HZMO-u.
Knezović (35) nije mogao imati ni dan staža prije rata, a nisu poznati njegov čin, stupanj invalidnosti, te je li jedan od 6500 vojnika HVO-a koji su u sustavu mirovinskog osiguranja kao pripadnici HV-a. Javnost je šokirala činjenica da za mirovine pripadnika HVO-a dajemo 8 puta više nego za škole. Ove je godine za njih izdvojeno 700 milijuna kuna.
Do danas se, međutim, na prste jedne ruke mogu nabrojati slučajevi suđenja zločincima od strane pravosuđa države u koju su pobjegli (Hrvatske i BiH). Ministar pravosuđa Ivan Šimonović je, pak, suzio mogućnost isporučivanja zločinaca samo na djela organiziranog kriminala, što je većina naših sugovornika okarakterizirala kao izrugivanje pravdi.

Šimonović je, istina, najavio sklapanje dvostranih sporazuma o izručenju u državama regije. O tim sporazumima, rekao je, Hrvatska pregovara s BiH, Srbijom, Crnom Gorom i Makedonijom, no oni bi se, po riječima ministra odnosili samo na djela organiziranog kriminala. Prema tome, kada bi taj sporazum stupio na snagu, niti Knezović, niti dr. Šimić ne bi bili izručeni.

Odvjetnik Anto Nobilo protiv je takvog stava hrvatskog ministarstva pravosuđa. 'Za izručenje sam osumnjičenih ili osuđenih za sve vrste zločina, ali s jednom ogradom. To su ratni zločini. Niti Šimić niti Knezović nisu optuženi za organizirani kriminal, a niti za ratni zločin, pa bi zato trebali biti izručeni. Nema veze što je Knezović bio u HVO-u i što je pozadina slučaja možda nacionalna i vjerska mržnja. Nema više rata i zato bi ga Hrvatska trebala izručiti. Glavaš je iznimka jer, iako mu je suđeno za ratni zločin, BiH bi ga trebala izručiti jer je on pobjegao pred izricanje presude. Dakle, sudski je proces već bio završen', smatra Nobilo.

Odvjetnik Čedo Prodanović ne vjeruje da će sporazum o izručivanju biti tako skoro potpisan. 'Knezovićeva izjava da vjeruje u pravosuđe Hrvatske je cinizam, ismijavanje ove države i lakrdija. Tko se sve šeće slobodno po državi, primjerice Glavaš, Jelavić, Knezović, Šimić, pa to je nevjerojatno! Ne vjerujem da će se tako skoro dogoditi izručivanje između Hrvatske i BiH, a još više sumnjam da će BiH dostaviti dokumentaciju Hrvatskoj i zatražiti progon. Tko sada sudi Glavašu u BiH, a tko Jelaviću u Hrvatskoj?', pita Prodanović.

Ivo Josipović, SDP-ov kandidat za predsjednika, iskorištavanje dvojnih državljanstava smatra izrugivanjem pravdi. 'Očito je da se kod nas institucija dvojnog državljanstva temeljito iskorištava. Države se time rugaju zakonu pravednosti i žrtvama svojih nedjela. Potpuno je opravdano da se zaključe sporazumi o izručivanju osumnjičenih zločinaca', smatra Josipović.

Đurđa Adlešić, potpredsjednica Vlade, odlučno je za izručivanje zločinaca među državama u regiji. 'Dosadašnja praksa neizručivanja je izrugivanje pravdi. Vjerujem da će takvi sporazumi među državama brzo biti potpisani', kaže Adlešić.
slika
slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#294 Post Postao/la basista »

Evo danasnji komentar dana iz Avaza.. bas je tako.. ko na divljem zapadu
Eldorado za kriminalce
Hitno su nam potrebni pravni preduvjeti za privođenje zločinaca i kriminalaca pred lice pravde. U suprotnom, razni knezovići, jelavići, glavaši i šimići nastavit će magarčiti državu


Puštajući na slobodu Olivera Knezovića, osumnjičenog za ubistvo navijača FK Sarajevo Vedrana Puljića, sudija Županijskog suda u Zagrebu Boris Ivančić zacementirao je ex-jugoslavenski eldorado za kriminalce.

Pravna perverzija u kojoj notorne ubice, ratni zločinci i brojni drugi kriminalci, koristeći dvojno državljanstvo, u 21. stoljeću uživaju blagodati Divljeg zapada, poprimila je uistinu stravične oblike.

No, Knezović je samo jedno od imena na spisku "kapitalaca" poput Ante Jelavića, Ivana Bendera, Branimira Glavaša, Ognjena Šimića... Svi oni su nakon počinjenog zločina pobjegli u Hrvatsku, odnosno BiH, gdje sada mirno žive. Uživaju u slobodi, daleko od zakona i zatvora.

Za to su odgovorne ustavne odredbe u Hrvatskoj i Krivični zakon naše zemlje, koji zabranjuju izručenje građana drugoj državi. Uz to, i Hrvatska i BiH ne žele ustupati dokaze u slučajevima za teška kriminalna djela, čime se zatvara krug zla. To ponajviše odgovara onima koji su stali s druge strane zakona.

Na ovaj način stvorena je bolesna situacija u kojoj doslovce svaki psihopata s dvojnim državljanstvom može počiniti najmonstruoznije zločine, a potom, kao u nekom vestern filmu, prijeći granicu i uživati u ljepotama Meksika - pardon Zagreba, Sarajeva, Gruda...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#296 Post Postao/la basista »

Hrvatska na taj nacin,zeli da demonstrira svoje nepostivasnje bosanskohercegovacke drzavnosti.. Samo nam se zele narugati..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#297 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la:Hrvatska na taj nacin,zeli da demonstrira svoje nepostivasnje bosanskohercegovacke drzavnosti.. Samo nam se zele narugati..
Kome se rugaju ?
Od samog početka je BiH podijeljena i za to znaju svi političari i da bude veći absurd , to im odgovara , kako muslimanskim , tako svim ostalim.
Ja ću sad opisati realnu sliku a vi me demantujte.
U BiH i dan - danas postoji Herceg Bosna, pored RS , Fedeacije i Distrikta Brčko .
Ko ne vjeruje , evo mu link hrvatski telekom Mostar , na kojem se jasno vidi ( na telefonski imenik , pretraživač ) , gdje oni imaju udio u vlasti ,............ evo link http://www.ht.ba/hr/Korisnicka-zona/Telefonski-imenik
Konkretno , ja kad nekoga tražim sa tel. brojem iz Orašja ili Odžaka, ja ga ne mogu dobiti u telekom BiH al ga zato dobijem u telekom Mostar ,...... idem na Posavska županija i to je to .
Znači da Telekom BiH uopšte nema opcije, da bi se neko dobio npr. iz Orašja ili Odžka ,............ probajte i popravite me - ako griješim.
Što se tiče vašeg čuđenja, kako Hrvatska nepoštuje BiH državnost ,....... pa HVO je svo vrijeme rata bio financiran i komandovan iz Zagreba, za to su i vrapci na granama znali a kamo li politički vrh ( Alija & compani ) i nikad niko nije rekao da to ne valja, da se na taj način miješaju u unutarnje uređenje susjedske države i sl............ Svo vrijeme Hrvatska brine o tim borcima - pa i sad , za razliku od muslimanske vlasti , koji znaju , kad neko umre - samo da ga proglase šehidom i to je sva umjetnost.
U Hrvatskoj, ako si bio u vojski za vrijeme rata i kad napuniš 50 godina starosti , onda te čeka mirovina / penzija , nevažno jesil invalid ili ne .
E sad , ako toga nema kod onih Å¡to samo znaju nekoga proglasiti za Å¡ehida, to je druga stvar.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#299 Post Postao/la mrki62 »

Vidovita , jel ti znaš da se u Orašju nalazi i to u centru džamija i da je Orašje sa Bošnjačkom većinom , to mislim kao grad sam

( popis iz 1991 godine ;

* Bošnjaci - 1.843 (47,17%)
* Srbi - 875 (22,39%)
* Hrvati - 591 (15,12%)
* Jugoslaveni - 470 (12,02%)
* ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 128 (3,27%)
)


a sa okolnim mjestima je Hrvatsko pučanstvo u većini .
Ti treba prvo da znaš šta sve zauzima Herceg - Bosna , pa tek onda da komentarišeš.
Pitam te ; ako je Orašje na putu od Vinkovaca , Županje - prema Orašju , Tuzli i Sarajevu ,............... kako to da se Orašje ne može naći u telekom BiH a tobože se nalazi u FEDERACIJI ?

OVA KARTA

Na njoj je Herceg - Bosna i taj dio BiH se danas nalazi na Hrvatskom Telekomu Mostar ,................ jel sad malo jasnije ?
Nemoj misliti da će Bošnjačka vlast po medijima to priznati .
Sve to oni znaju ,. samo sakrivaju al od mene ne mogu , jer znam neke činjenice i ljude , koji rade u nekim ustanovama, pa čujem od njih ono što nikad ne bih povjerovao al kad mi dokažu ,................. onda me razuvjere.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori