Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

Sve o Bosni i Hercegovini
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#301 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:Po današnjim procjenama, Hrvati čine 88% broja stanovnika općine, a Bošnjaci 12%. U samom gradu, gdje 99% Bošnjaka živi, omjer je 35% Bošnjaka, 65% Hrvata.



:?: :?: :?:


znači velika većina hrvata i naravno da će biti HT mostar
De ne zezaj , čemu onda telekom BiH ?
Zašto nije Bošnjački BiH ?
Ako Srbi imaju srpski Hrvati hrvatski , zašto ne postoji Bošnjački , koji k. se krije nešto iza BiH , kad se BiH ne predstavlja.

Tu ne igra ulogu jel većina ili ne, igra ulogu da bi telekom BiH morao imati svaki telefonski broj u svom imenikom a ako ne, onda nek mijenjaju ime ,............... jer čemu naziv .
Možeš li zamisliti dojče telekom , da u njemu ne nađeš neka mjesta ?
Možeš li bilo koje države ?
Nemoj takve gluposti zagovarati , jer s tim zagovaraš nacionaliste - koji dijele BiH.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#303 Post Postao/la nella26 »

Prijave protiv trojice Sarajlija zbog nereda u Å irokom

U sklopu nastavka istrage o događaju koji se desio 4. oktobra 2009. u Širokom Brijegu policijski službenici Federalne uprave policije podnijeli su Kantonalnom tužilaštvu Široki Brijeg prijave protiv tri lica i to: Z. H (1990), F. Dž. (1989) i Z. G. (1986) svi rođeni u Sarajevu, zbog postojanja osnova sumnje da su počinili više krivičnih djela.

Postoji osnov sumnje da je Z. H. metalnom stolicom napao ovlašteno službeno lice dok je isto obavljalo poslove osiguranja, te metalnom šipkom oštetio dva policijska vozila, čime je počinio krivična djela "Napad na službeno lice u vršenju poslova sigurnosti" iz člana 359. i "Oštećenje tuđe stvari" iz člana 293. KZ FBiH.

Osnovano se sumnja da je F. Dž. pomenutog dana, također, učestvovao u neredima koji su se desili u Širokom Brijegu te da je svojim aktivnostima počinio krivično djelo "Učestvovanje u grupi ljudi koja spriječi službeno lice u vršenju službene radnje" iz člana 360. KZ FBiH.

Također, postoji osnov sumnje da je Z. G. 04. 10. 2009. godine učestvovao u neredima u Širokom Brijegu tukući se drvenim štapom, te na taj način počinio krivično djelo "Učestvovanje u tuči" iz člana 174. KZ FBiH.

Od imenovanih lica su uzeti iskazi, a svi predmeti su uz Službeni izvještaj predati nadležnom tužilaštvu na dalje postupanje.

Inače, do sada je, zajedno s navedenim, nadležnom tužilaštvu prijavljeno ukupno 14 identifikovanih lica (MUP ZHK - 6 i FUP – 8), saopštili su iz Federalne uprave policije.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#304 Post Postao/la dadooo_23 »

na ovoj temi se jasno vidi koliko je u ovoj svoj prici vazan pokojni vedran i smrt mladog covjeka.
osim sto ga se koristi za medjusobno nacionalisticko prepucavanje,sve ce ostati opet po starom i mogucnosti za ponavljanjem necega slicnog su vrlo velike.

a sada neka se javi onaj tko me je bio banirao kada su se vodile rasprave na ovoj temi i neka mi objasni zasto mi je dao ban,a isto tako neka mi objasni zasto mi je ukinuo ban. kad si sila i mocan dati ban zasto mijenjas odluke pa ponovno ukidas ban. budi covjek pa ostani pri svom cvrsto ako mislis da si upravu

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#306 Post Postao/la basista »

Samo da napomenem.. ja sam rekao da krivac nece biti kaznjen,cak i prije nego li je pobjegao iz p.stanice u S. Brijegu.. A vi ostali,pisali ste to sto ste pisali.. O pravima policije,o pravima navijaca, o pravima novinara,o pravima prava.. etc..etc..
cak ste pustili i onaj nebulozno-smijesni snimak nadzorne kamere,na kojem se dva tipa rukuju.. i rekli da je to dokaz u vezi toga,ko je prvi poceo.. hahaha!!!
Ma divni ste!! Sta bih ja bez vas.. Ali ipak,svracacu na ovu temu,s vremena na vrijeme,da vas podsjecam na to ko je prvi identificirao stvarne uzroke i prognozirao da krivac nece biti kaznjen.. A kako bi i bio kaznjen kad predmetni Oliver tvrdi da nije on.. a za druge ne znamo.. ?? Da.. pravda je zaista slijepa.. ali ne samo ona [smileynewcoffeedu5.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#307 Post Postao/la nella26 »

basista je napisao/la:Samo da napomenem.. ja sam rekao da krivac nece biti kaznjen,cak i prije nego li je pobjegao iz p.stanice u S. Brijegu.. A vi ostali,pisali ste to sto ste pisali.. O pravima policije,o pravima navijaca, o pravima novinara,o pravima prava.. etc..etc..
cak ste pustili i onaj nebulozno-smijesni snimak nadzorne kamere,na kojem se dva tipa rukuju.. i rekli da je to dokaz u vezi toga,ko je prvi poceo.. hahaha!!!
Ma divni ste!! Sta bih ja bez vas.. Ali ipak,svracacu na ovu temu,s vremena na vrijeme,da vas podsjecam na to ko je prvi identificirao stvarne uzroke i prognozirao da krivac nece biti kaznjen..
Ja eto ti si jedini bio u pravu a mi smo svi ostali slijepi, de nas prosvjetli Boga ti.
Da tebe nema mi stvarno ništa ne bi vidjeli ma ti si naše oči u svijet
Zadnja izmjena: Gost, dana/u 22 Nov 2009 21:45, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: off obrisan
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#308 Post Postao/la nella26 »

FUP pitao roditelje Vedrana Puljića da li žele dalju istragu

Za nekoliko dana (4. marta) napunit će se pet mjeseci od smrti Vedrana Puljića koji je poginuo tokom nereda u Širokom Brijegu uoči utakmice između istoimenog kluba i FK Sarajeva, a na njegovom grobu, na sarajevskom groblju Bare gdje je sahranjen u prisustvu nekoliko hiljada ljudi, okupit će se samo njegova uža rodbina, nekolicina prijatelja i navijača Sarajeva.
Tragični događaj u hercegovačkom gradiću privukao je senzacionalnu pažnju svih regionalnih medija koji su u smrti 24-godišnjeg mladića pokušavali naći bilo kakav povod za raspirivanje međunacionalne mržnje služeći se svim mogućim nedozvoljenim sredstvima, a vijest o Vedranovoj smrti bila je tema svih naslovnih stranica i brojnih TV emisija.

Političari su skupljali političke poene kako u Sarajevu tako i u Širokom Brijegu, a ubistvo je bilo povod velikim protestima u oba grada koji su rezultirali višesatnom blokadom centra glavnog grada i višednevnim masovnim okupljanjima u Širokom Brijegu uz vatrene govore praćene pjesmama Marka Perkovića Thompsona.

I sada, pet mjeseci nakon smrti kada se buka stišala i medijska pažnja splasnula, još uvijek nema nikakvih konkretnih rezultate istrage koja još uvijek traje. Do kada će istražni proces trajati to još uvijek niko sa sigurnošću ne može reći.

FUP želi okončati istragu o ubistvu u Širokom Brijegu?

Kako nam je rekao Igor Puljić, brat pokojnog Vedrana, on i njegovi roditelji prije nekoliko dana su pozvani u prostorije Federalne uprave policije gdje su upitani da li žele da se istraga o ubistvu Vedrana Puljića nastavi.

Ovu informaciju negirao je Ćamil Kreso, šef kabineta direktora FUP-a, koji je rekao da to nije tačno, jer policijski zvaničnici tako ne rade. Na pitanje dokle je stigla istraga, kratko je rekao da se istraga još uvijek provodi po nalogu Tužiteljstva Zapadno-hercegovačkog kantona i da FUP, na sufliranje osobe koja je sa njim bila u prostoriji, još i pomaže u istrazi. O konkretnim rezultatima istrage nije želio govoriti.

Glavna tužiteljica ZHK Vesna Čavar, koja vodi slučaj, rekla je da se provode završne radnje i da će detalji biti poznati krajem marta ili početkom aprila. Razlog za tako dugu istragu, prema njenim riječima, leži u detaljnoj istrazi koja se provodi i vrlo obimnom i kompleksnom slučaju na kojem Tužiteljstvo radi.

Tužiteljstvo raspolaže lošim dokazima

"Za ovakvu istragu treba vremena i okvirno govorim o kraju marta. Radimo i želimo da se sve dovede do kraja. Dokazi koje imamo su loši i želimo da provedemo detaljnu istragu i imamo čvrste dokaze, nego da idemo u proces sa slabim dokazima", rekla je Čavarova.

Dosadašnja istraga je pokazala da je za sva dešavanja u Širokom Brijegu odgovorno ni manje ni više nego 15 osoba.

Za ubistvo Vedrana Puljića osumnjičeni su Oliver Knezović, rođeni Sarajlija i bivši pripadnik Tutine kažnjeničke bojne i Dragan Vujović, policajac iz Ljubuškog. Iste osobe osumnjičene su i za ranjavanje šest navijača Sarajeva od kojih su neki tek nedavno napustili bolnicu. Od trinaest krivičnih prijava koje su podnesene za druga krivična djela, 12 se odnosi na navijače Sarajeva, a jedna na osobu iz Širokog Brijega. Prema riječima glavne tužiteljice, ni ona ne zna kako će se sve na kraju završiti.

Knezović i Vujović na slobodi

Na pitanje da li će postupak Olivera Knezovića biti ustupljen zagrebačkom sudu, s obzirom da se Knezović slobodno šeta po glavnom gradu Hrvatske i uz to još prima vojnu penziju u iznosu od 8.000 kuna, Čavarova je rekla da je to na dugom štapu i da ne zna da li će se to dogoditi.

"Postoji zakonska mogućnost da se postupak ustupi ako se ne odazove na suđenje ili ako ne bude izručen. Ali ko može garantovati da se neće pojaviti u sudnici", rekla je Čavarova.

Podsjećamo da su prilikom potpisivanja Sporazuma o izmjenama Sporazuma o međusobnom izvršenju sudskih odluka u kaznenim stvarima ministri pravde BiH i Hrvatske rekli da će se forsirati ustupanje postupaka sudovima zemalja u kojima se bjegunci nalaze.

Oliver Knezović se našao na slobodi nakon što se odšetao iz širokobriješke policijske stanice pred očima osam sudskih policijaca koji su zbog toga suspendovani.

Pokretanje disciplinskog postupka protiv sudskih policajaca

Kako nam je potvrdio glavni komandant Sudske policije Federacije BiH Edin Vehabović, osam policajaca još uvijek se nalazi pod suspenzijom koja će trajati do okončanja istrage.

"Nad policajcima se provodi interni postupak koji je pri kraju. Za sada je sigurno da će protiv osmorice službenika Sudske policije biti pokrenut disciplinski postupak za koji je predviđena kazna u rasponu od novčane kazne do prestanka radnog odnosa", rekao je Vehabović.

Policajac Dragan Vujović se također nalazi na slobodi. I on je nekoliko dana nakon hapšenja pušten iz pritvora. Odluku o puštanju donijela je Dragica Šimić, predsjednica Kantonalnog suda u Širokom Brijegu, koja rekla da je to bio njen jedini kontakt sa slučajem Vedran Puljić i da ne zna hoće li neki od predmeta završiti na Kantonalnom sudu u Širokom Brijegu.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#309 Post Postao/la basista »

... Mislim da istrazni organi po naredjenju vlasti,idu na zataskavanje situacije i zele to podmetnuti porodici ubijenog Vedrana.. kobiva,oni su trazili obustavu istrage..etc..etc.. Nisam iznenadjen cinjenicom da su im dosadasnji dokazi losi.. Cudilo bi me i da je suprotno.. Vjerovatno postoji jedan dio istraznih organa koji radi direktno za vrhove stranaka i po njihovom naredjenju,unistava dokaze da se ne dize puno prasina.. Izborna je godina i ne zele da ih boli glava zbog "nekog Vedrana"..
Sta vas to cudi?? ..

Odgovori