Vijesti iz svijeta muzike

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: vijesti iz svijeta muzike

#46 Post Postao/la sabinax »

Banjaluka
"Propaganda" pobjednik drugog Nektar Demofesta
Zagrebački bend "Propaganda" pobjednik je ovogodišnjeg "Nektar Demofesta" i kao nagradu snimiće album koji će biti izdat u cijelom regionu, te mogućnost snimanja video spota za jednu pjesmu sa albuma u produkciji muzičke kuće MTV.

Drugu nagradu osvojila je grupa "Diskopat" iz Splita, dok su treću nagradu dobila dva benda, "Zaa" iz Kruševca i banjalučki "Tanker".

Sudeći po reakcijama prisutnih sinoć na tvrđavi Kastel žiri je pogodio ukus publike, koja je oduševljeno pozdravila pobjednike festivala.

Najveće oduševljenje u publici izazvalo je uručivanje nagrade banjalučkom "Tankeru", koji su tokom festivala isticali da su im druga ili treća nagrada primamljivije od prve.

"Nektar demofest" okupio je 33 demo grupe iz Å¡est zemalja regiona.

Pokrovitelj ovog muzičkog festivala su Vlada RS i grad Banjaluka.


jako mi se sviđa sto muzika opet pomalo okuplja sve drzave ex Yu.... [smile.gif]
Privitak/ci
090727037.jpg
090727037.jpg (15.81 KiB) Pogledano 1517 puta.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#51 Post Postao/la im_ex »

Znal iko - izdadel Koke vise taj album?
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#52 Post Postao/la im_ex »

slika

Prošlo je tačno pola godine od kada je naša folk legenda Halid Bešlić doživio tešku saobraćajnu nesreću. Period borbe za život, prije svega, a onda za glasnice i za oko, trajao je četiri mjeseca. Na kraju, mada je pjevač ostao bez vida na desnom oku, uspješno se oporavio. Ipak, ono što je najvažnije jeste to da je Halid ponovo sa nama, i to ne samo onako fizički. Halid punom parom kreće sa nastavkom estradne karijere, tačno od one tačke na kojoj je stao prije pola godine. Ipak, njegov povratak na scenu neće biti tek obični povratak. Kako bi se zahvalio prijateljima, ali i publici koja je sve vrijeme bila uz njega, ljudima koji su stalno zvali bolnicu da pitaju za njegovo zdravlje, ali se i molili za njegovo ozdravljenje, Halid je već pripremio nekoliko iznenađenja. Prvo iznenađenje je spot za pjesmu "Dvadesete", koju je Halid snimio ovih dana, a koja se nalazi na njegovom posljednjem albumu. Tako je 3. septembra održana oficijelna medijska promocija ovog spota, kao i pres konferencija povodom velikog Halidovog koncerta u "Areni" u Zenici, koji je zakazan za prvi dan Bajrama, 20. septembra.

slika

Ipak, vratimo se spotu koji je sniman na Vrandučkoj tvrđavi i u Staroj čaršiji u Zenici. Nekoliko sati Halid je strpljivo ispunjavao zahtjeve snimateljske ekipe i mladog reditelja Damira Mujagića. U pauzama je srdačno razgovarao i slikao se sa mještanima Vranduka, koji su u velikom broju nahrlili ka zidinama tvrđave. Dio spota realizovan je i u predsjedničkom apartmanu hotela "Zenica", kao i u novom muzeju grada Zenice, a posljednji kadrovi snimljeni su u hercegovačkim poljima duhana, nadomak Gruda. U spotu se, osim Halida i lokalnih dječaka koji su među zidinama Vrandučke tvrđave igrali fudbal, pojavljuje i mlada glumica Lana Stanišić, koja priznaje da je tek nekoliko sati prije snimanja upoznala Halida. "Lokacije su bile moja ideja. Vranduk me posebno zaintrigirao jer nikada prije nisam bio tamo, a pročitao sam puno knjiga o istoriji BiH, baš iz tog perioda. Još više sam impresioniran sada kada sam sve ovo vidio. Postoji izreka iz tog perioda da ko osvoji Vranduk, osvojio je i Bosnu. Sada vidim i zašto", rekao je Bešlić, koji se odmah nakon snimanja spota bacio na pripreme za solistički koncert u zeničkoj "Areni". "Taj koncert jedva čekam. Koliko sam poželio da zapjevam, još više sam poželio da vidim svoju publiku. Znam da je moja publika sve vrijeme bila uz mene, a ja ću dobrim pjesmama da im se odužim za podršku koju su mi pružali kada sam bio u bolnici. Publiko moja, vidimo se uskoro!", poručio je Halid na kraju, a nema sumnje da će sve sale, hale i arene biti popunjene do posljednjeg mjesta.

Nakon zeničke, zagrebačka "Arena"

U glavnom gradu susjedne nam Hrvatske već se digla prava prašina oko velikog solističkog koncerta naše folk legende, Halida Bešlića. Naime, koncert je zakazan u zagrebačkoj "Areni" za 23. oktobar ove godine. Iako do tada treba proći još relativno dosta vremena, karte su već puštene u prodaju i, što je još interesantnije, već ih je osamdeset posto prodato. Zahtjevi za akreditovanje novinara svakim danom stižu u sve većem broju iz svih gradova regiona. Pa, Halide, svaka čast! Pobijedio je zlo i ponovo će široke mase uveseljavati svojom pjesmom, a o njegovoj popularnosti suvišno je bilo šta govoriti, poslije podataka do kojih smo došli skoro dva mjeseca pred zagrebački koncert.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: vijesti iz svijeta muzike

#55 Post Postao/la andro »

Vrijeme je da priču privodim kraju
Imao sam sjajnu karijeru i još mi je samo preostao glasan kraj, kaže ovaj 64-godišnji pjevač...


Uz uživanje u prvim školskim danima sina Zvonimira, Željko Bebek priprema se za put u Ameriku i Kanadu, gdje će sa Alenom Islamović i Mladenom Vojičićem Tifom održati koncerte u sklopu turneje "Kad bi bio Bijelo dugme". Iako je pun energije i elana, ovaj 64-godišnji legendarni rok pjevač u razgovoru za naš list otkrio je i da ozbiljno razmišlja o okončavanju karijere.

Da krenemo ipak od predstojeće turneje.

- Turneju otvaramo koncertom u Torontu 3. oktobra. U nekim gradovima svirat ćemo po drugi put u posljednje tri godine zbog velikog zanimanja publike.

Posljednja turneja

Vas trojica ste spremni?

- Samo da nam stignu potrebni dokumenti i dozvole za rad. Formalno je sve u redu. Ali, znate kako je sa nama, Balkancima, doza opreza nikad nije naodmet. Sigurni ćemo biti tek onda kada budemo imali papire u rukama.

Nedavno ste održali solistički koncert u Mađarskoj. Znači li to da se ponovo vraćate i solo karijeri?

- To je bila iznimka. Pozvali su me momci iz benda koji je veoma vezan za pjesme "Bijelog dugmeta". Bio sam gost na 40. rođendanu grupe. Što se tiče solo karijere, tu ne poduzimam ništa. Kada opet krenem, to će biti moja posljednja turneja. Nemam potrebu da radim nešto novo. Toliko sam toga napravio i mislim da je došlo vrijeme da priču privodim kraju.

Znači, razmišljate o okončavanju karijere?

- Da. Vrijeme je da se povučem u mirnije vode. Imao sam sjajnu karijeru i još mi je samo preostao glasan kraj.

Odlučujući korak

Znači, nećete snimati više ništa novo ni sami niti sa ostalom dvojicom pjevača "Bijelog dugmeta"?

- To bi moralo biti baš nešto da me obori s nogu. Goran Bregović bi to najbolje napravio. Ali, on sada nije na tragu onoga što je radio osamdesetih godina. Samo on, lucidan i profinjen kakav jeste, može napraviti pjesmu koju bih ja snimio. To bi bio odlučujući korak u privođenju moje priče kraju. Posljednji gol volio bih dati sa Bregovićem. Ko zna, možda i dođe do toga.

Divne pjesme sedamdesetih

Slavu ste odavno dosegli. Da li još nastupate samo zbog novca?

- Lijepo je zaraditi, ali je lijepo u ovim godinama još jednom se pokazati svijetu i podsjetiti na divne pjesme sedamdesetih i osamdesetih godina.
slika
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#60 Post Postao/la im_ex »

Sarajevska legendarna grupa Bolero, najavljuje skoriji povratak na scenu. Ta vijest me zaista obradovala, jer, malo je muzicara koji onako energicno zvuce, da se kosa dize na glavi, da tijelo prozimaju zmarci.
Razocaravajuce je to sto ce zazivljena grupa imati novog vokalistu. Paa, ja i ne znam sta je sa starim. Ziv li je, bar?
Dakle, trazi se glas koji je u stanju mocno, krajnje emotivno nastupiti; raspisan je konkurs za audiciju.

Jedva cekam da sta izdaju.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori