Pa, Srbijo, aman,

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Pa, Srbijo, aman,

#76 Post Postao/la srebrni »

dobro je da je gospodin Kazaz odmah odgovorio i upoznao javnost....nije politicki zatezao

a oni mogu srbovat...al nece jos dugo..
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pa, Srbijo, aman,

#77 Post Postao/la nella26 »

Nek nešto čujem pametno i iz Kazazovih usta...
Cijenim ovaj njegov gest i svaka mu čast, ali on je kao ličnost 0 bodova
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Pa, Srbijo, aman,

#78 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Nek nešto čujem pametno i iz Kazazovih usta...
Cijenim ovaj njegov gest i svaka mu čast, ali on je kao ličnost 0 bodova
nije stvar u licnosti vec u dopisu upucenom njemu i njegovoj reakciji...mi uvjek nadjemo odmah nesto crno na NASEM...pitam se bi li srbi to isto rekli za
akademika Predraga Palavestru, podbljah DEBILA....koji vrijedja nasu drzavu
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pa, Srbijo, aman,

#79 Post Postao/la nella26 »

Ja sam rekla da cijenim njegov gest, tačnije dopis, ali stojim iza svojih riječi a vezano za Kazaza, da je sto puta naš on je jedan neotesani, prosti i vulgarni seljačina.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Pa, Srbijo, aman,

#80 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Ja sam rekla da cijenim njegov gest, tačnije dopis, ali stojim iza svojih riječi a vezano za Kazaza, da je sto puta naš on je jedan neotesani, prosti i vulgarni seljačina.
nije tema KAZAZ kao licnost vec ....hajde de kako Ti kazes
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pa, Srbijo, aman,

#81 Post Postao/la nella26 »

srebrni je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Ja sam rekla da cijenim njegov gest, tačnije dopis, ali stojim iza svojih riječi a vezano za Kazaza, da je sto puta naš on je jedan neotesani, prosti i vulgarni seljačina.
nije tema KAZAZ kao licnost vec ....hajde de kako Ti kazes
Iznijela sam svoje mišljenje o njemu a pri tom se i osvrnula na datu temu, tako da nema potrebe da me usmjeravaš a još manje komentarišeš moje mišljenje o nekome.

Nego taj skup povod godišnjice Meše Selimovića će vjerovatno biti popraćen i prisustvom Dobrice Čosića kao parodija na tu čitavu ceremoniju.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Pa, Srbijo, aman,

#82 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:
srebrni je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Ja sam rekla da cijenim njegov gest, tačnije dopis, ali stojim iza svojih riječi a vezano za Kazaza, da je sto puta naš on je jedan neotesani, prosti i vulgarni seljačina.
nije tema KAZAZ kao licnost vec ....hajde de kako Ti kazes
Iznijela sam svoje mišljenje o njemu a pri tom se i osvrnula na datu temu, tako da nema potrebe da me usmjeravaš a još manje komentarišeš moje mišljenje o nekome.

Nego taj skup povod godišnjice Meše Selimovića će vjerovatno biti popraćen i prisustvom Dobrice Čosića kao parodija na tu čitavu ceremoniju.
Uf.......
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pa, Srbijo, aman,

#83 Post Postao/la im_ex »

nella26 je napisao/la: Nego taj skup povod godišnjice Meše Selimovića će vjerovatno biti popraćen i prisustvom Dobrice Čosića kao parodija na tu čitavu ceremoniju.
Da, a nije red da ne pomenemo i parodiju kao obavezne prisutne :lol:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Pa, Srbijo, aman,

#84 Post Postao/la srebrni »

Hebem ti komsiluk.........takav


Srbija lobira protiv ukidanja viza BiH!

Srbija unutar Evropske unije lobira protiv ukidanja viznog režima BiH i Albaniji, saznaje "Dnevni avaz". To otkriva činjenica da je beogradski diplomata Branislav Pekić, inače ministar savjetnik u Ambasadi Srbije u Hagu, slao članovima Parlamenta Evropske unije mailove u kojima se protivio dodavanju BiH i Albanije grupi zemalja kojima je EU već odobrila ukidanje viza.

Ovaj diplomatski skandal za Srbiju izašao je na vidjelo u najgorem mogućem momentu po srbijanskog ministra vanjskih poslova Vuka Jeremića, tokom njegovog izlaganja u Evropskom parlamentu (EP) prije dva dana.

Ciljane poruke

Kako nam je potvrđeno iz Brisela, Jeremiću je srbijansku podlu igru bukvalno u lice razotkrila Sara Ladford (Ludford), članica EP-a iz Velike Britanije. Ona je srbijanskog ministra vanjskih poslova optužila da Srbija ne podržava ukidanje viznog režima BiH i Albaniji te da lobira protiv toga.

Kada je Jeremić to pokušao demantirati, Ladford je izvukla tekst e-maila koji je od srbijanskog diplomate Pekića još 5. oktobra ove godine dobila holandska parlamentarka Sofija Int Veld (Sophie), a u kojem on od nje traži da se sastanu te izražava zabrinutost zbog nastojanja da vize budu ukinute i Bosni i Hercegovini.

- Zabrinut sam i želim vas izvijestiti o tome. Prema informacijama koje su dostupne u izvještaju Fajon (Tanja, op. a.) o ukidanju viza, uključen je i prijedlog da se olakša odluka za BiH i Albaniju. Ali, mi se bojimo da bi to moglo usporiti ukidanje viza za Srbiju, Makedoniju i Crnu Goru, ako se pokuša promijeniti ta odluka - napisao je Pekić u e-mailu koji je "Avaz" ekskluzivno dobio u posjed.

Neiskrenost Beograda

Beogradska diplomatija ciljano se obratila holandskoj zastupnici Int Veld, koja je potpredsjednica LIBE komiteta, direktno zaduženog za pitanja viza. No, afera je isplivala u javnost na Jeremićevom saslušanju pred Parlamentom.

Ladford je šokiranog Jeremića optužila za neiskrenost, a lobiranje istakla kao "dokaz da Srbija ima egoističan pristup i da nije iskrena kada govori o regionalnoj saradnji". Ladford je, kako se može vidjeti iz prepiske mailovima, zbog Pekićevog lobiranja protestirala i kod Ministarstva vanjskih poslova u Beogradu.

Bez odgovora za Srebrenicu

Jeremićev istup u EP-u, kako saznajemo, obilovao je diplomatskim gafovima i izazvao je pravu buru u EP-u. Šef srbijanske diplomatije našao se na udaru teških pitanja članova EP-a o Kosovu, Ratku Mladiću i Srebrenici.

Belgijska zastupnica Veronik de Kajzer (Veronique de Kaiser) pitala ga je zašto Srbija nije usvojila rezoluciju kojom 11. juli proglašava Danom sjećanja na genocid u Srebrenici, ali Jeremić se nije udostojio ni da odgovori. Kosovsku vlast usporedio je s Miloševićevom, poredeći Srbe u sadašnjoj vlasti Kosova s "Miloševićevim Srbima".

Uvrede i Turskoj

Jeremić je tokom istupa uputio uvrede i na račun Turske, iako je turski predsjednik Abdulah Gul (Abdullah) samo prije nekoliko dana posjetio Beograd. Jeremić je govoreći o skorom ulasku Hrvatske u EU, rekao da su "Srbi bili 500 godina pod Turcima" i da "ne želi da opet bude u čekaonici s Turskom".

- To nije dobra poruka onima koji su toliko vremena bili pod Turcima - ispalio je, kako saznajemo, Jeremić pred šokiranim članovima Parlamenta EU.
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pa, Srbijo, aman,

#85 Post Postao/la mrki62 »

Jeremić je tokom istupa uputio uvrede i na račun Turske, iako je turski predsjednik Abdulah Gul (Abdullah) samo prije nekoliko dana posjetio Beograd. Jeremić je govoreći o skorom ulasku Hrvatske u EU, rekao da su "Srbi bili 500 godina pod Turcima" i da "ne želi da opet bude u čekaonici s Turskom".
Kako , kad je Turska tek cca 86 godina ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pa, Srbijo, aman,

#86 Post Postao/la paparaci »

hahahahaaha. bolesti, Allahu dragi!

ne bi im bio u kozi, nema te sanse - a Boga mi ni pare! [muzikafo1.gif]

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Pa, Srbijo, aman,

#87 Post Postao/la grga »

Jeste smiješno,al žalosno je imat takvog susjeda..Sve u svemu stara Srpska posla.. :lol: :lol: :lol: :roll:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pa, Srbijo, aman,

#88 Post Postao/la im_ex »

Vuk Jeremic?! slika
puuu slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pa, Srbijo, aman,

#89 Post Postao/la basista »

Više od 60 odsto građana Srbije smatra da Ratko Mladić ne treba da bude uhapšen i izručen Haškom tribunalu, dok 56 odsto smatra da on nije odgovoran za zločine koji mu se stavljaju na teret, pokazuje najnovije istraživanje o odnosu prema Haškom tribunalu i domaćim suđenjima za ratne zločine.

Portparol Tužilaštva za ratne zločine Srbije Bruno Vekarić ocijenio je da je obeshrabrujuće što građani žele da zaborave događaje iz prošlosti.

"Dio naše odgovornosti je što je tako", istakao je Vekarić.

Odgovori