Nova gripa H1N1

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Nova gripa H1N1

#1 Post Postao/la nella26 »

Nova gripa poznata i pod nazivom "svinjska gripa", proizvod maloumnika koji su željeli da se obogate.
Već odavno ova gripa hara svijetom, broj umrlih se sve više povećava, a sada je i blizu nas, u Srbiji je već proglašena epidemija, doktori apeluju da se prate simptomi, a slični su običnoj gripi, temperatura duže traje, kašalj i sl.
Vakcine protiv ove gripe kod nas se tek mogu očekivati u januaru naredne godine.

Šta uopšte mislite o ovoj gripi, je li vas strah i vjeruje te li u vakcinaciju protiv iste?

Ja iskreno ne vjerujem ovim vakcinama, jer ko zna čega su mješavina i kakvih posljedica će biti od nje, malo me strah ove gripe jer narod samo o tome priča.

Doktori apeluju da se Å¡to redovnije peru ruke, i da se bez potrebe ne rukuje i ne ljubi sa poznanicima jer se ova gripa prenosi dodirom i bliskim kontaktom
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Nova gripa H1N1

#2 Post Postao/la beba80 »

Ova gripa je proizvedena u labaratoriji od strane MASONA prvo je proizvedena vakcina pa virus.Ovo sve je prije nekoliko vremena raskrinkala neka novinarka koja je momentalno izgubila posao.Vise vam ne zelim reci jer mislim necete vjerovat.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Nova gripa H1N1

#4 Post Postao/la nella26 »

Sinoć gledam emisiju "zabranjeni forum" tema je bila ova gripa a gosti u emisiji su bili doktori, oni kažu da je stopa smrtnosti ove gripe manja od obićne gripe. [eusa_think.gif]
U Srbiji svi hodaju sa maskama na ustima a i kod nas ne daju ući u bolnicu bez maske.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Nova gripa H1N1

#5 Post Postao/la paparaci »

nella26 je napisao/la:
Šta uopšte mislite o ovoj gripi, je li vas strah i vjeruje te li u vakcinaciju protiv iste?
mislim da previse dizu prasinu oko nje. u redu je upozoriti i skrenuti paznju, ali ne strasiti narod toliko. kao sto je vec kristalina cini mi se rekla, mnogo vise naroda umre od obicne gripe pa niko ne panici kad dobije gripu.
strah me nije. zivio bijeli luk :lol: vakcinisao se jos nisam, niti imam namjeru jos. rekli su ovdje na njemackoj televiziji da dejstvo zastite te vakcine pocinje tri sedmice nakon vakcinisanja. narod se pobunio, jer su politicari za sebe narucili drugu vrstu (bezopasniju) vakcina protiv te gripe, nego sto su za narod.

Kod: Označi sve

Ja iskreno ne vjerujem ovim vakcinama, jer ko zna čega su mješavina i kakvih posljedica će biti od nje, malo me strah ove gripe jer narod samo o tome priča.
pa ja sam dobio jedan mail od rodice koja zivi u Srbiji. navodno je taj mail od jednog doktora i tip upozorava na te "tamosnje" vakcine. ni po zivu glavu da se vakcinisu, jer te to upropasti skroz. ne mogu ga sad naci da si pita. mislio sam ga kopirati ovdje.

postavicu zato jedan drugi koji govori o prevenciji.

JA CU VALA OVO DA PROBAM!!! NE KOSTA SKORO NISTA, ZAR NE!!!

Ideja je toliko je prosta i realizacija jeftina, da ne vidim razloga zašto ne bi probali. Ovako ide priča:

Dok je vladao veliki grip 1919. koji je ubio 40 miliona ljudi, bilo je porodica čiji nijedan član nije oboleo. Neki doktor je zapisao da su te kuće imale jedan zajednički faktor: u svim sobama gde su se ljudi okupljali su imali korpe u kojima su držali po nekoliko glavica neoljuštenog crnog luka. Neko je otkrio ovaj zapis i kasnije testirao tokom neke velike epidemije. Pošto je uspešno delovalo, odneli su jednu glavicu korišćenog luka na laboratorijsku analizu. Unutra su otkrili niz različitih bakterija i virusa. Zaključeno je da je crni luk služio kao prečišćivač vazduha, mamac za mikroorganizme, tako da je prosto usisao sve njih u sebe i tako zaštitio ljude.

Pominje se vlasnica frizerske radnje, čije radnice nikada nisu obolele od nikakve zarazne bolesti, a mnogo puta su služile bolesne klijente. U uglu salona je uvek imala ukrasnu korpicu sa nekoliko glavica luka.

Pretpostavljam da ga ponekad treba promeniti i pri tome koristiti rukavice, odneti ga direktno do kontejnera izvan kuće.

Ne treba se nadati da će o ovome ikada pisati u novinama, da će biti preporučeno od lekara, a još manje od apotekara. Suviše je jeftino i nikome ne donosi pare.

Neki ljudi više vole vakcine, ali ja sam već postavila novu dekoraciju na tri mesta. Ne može da smeta.


na sljedecem linku mozete skinut fajl u kojem su opisani simptomi gripe i mjere prevencije.

http://rapidshare.com/files/309871231/Gripa.pdf
untitled.jpg



:lol:
Zadnja izmjena: paparaci, dana/u 21 Nov 2009 01:04, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Nova gripa H1N1

#6 Post Postao/la becanka »

slika

da i mi malo ukrasimo nas Forum! :wink:

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Nova gripa H1N1

#8 Post Postao/la becanka »

I mene to bas zanima, neki dan su bas pricali o tome,
kako sad kupujemo hranu kad je bas ta gripa...
Kad naprimjer svako dira voce i povrce... [eusa_think.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Nova gripa H1N1

#9 Post Postao/la paparaci »

vrlo jednostavno. sve sto kupite premazete lukom :lol:

a jesam vise dosadan i ja i luk :lol:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Nova gripa H1N1

#11 Post Postao/la paparaci »

[Happy.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Nova gripa H1N1

#12 Post Postao/la im_ex »

ah, al bijeli luk kandishe forumom [Happy.gif]

Norveški institut
"Otkrivena je mutacija virusa H1N1"



Norveški zdravstveni zvaničnici saopćili su u petak da su otkrili potencijalno veliku mutaciju virusa gripe H1N1, koja bi mogla da bude odgovorna za izazivanje najtežih simptoma bolesti među zaraženima.
Moguće je da mutacija omogućava virusu da uđe dublje u respiratorni sistem i time izazove ozbljnije oboljenje, saopćio je Norveški institut za javno zdravlje.

Vlasti navode da nema razloga da se vjeruje da mutacija na bilo koji način utiče na efikasnost vakcina ili antiviralnih lijekova koje proizvode grupacije poput "Rochea", "GlaksoSmithKleina“, "Novartisa" ili "Astra zeneke".

H1N1 je mješavina svinjskog, ptičijeg i ljudskog virusa, a do sada je odnio više od 6.700 života širom svijeta. U Norveškoj, mutacija je pronađena u tijelima dvije osobe koje su umrle i jedne koja se bila teško razboljela. Nije poznato da li se mutirani virus prenio među ljudima, navode zdravstveni zvaničnici, prenosi Radio Slobodna Evropa.


hmm ... da se insan raspameti, nacisto ... u ovom trenu, najbolje mi je ne misliti o toj gripostini ... ni o (ne)vakcinisanju ... a ni o bijelom luku kao "dekoru", nesht' ne mogu slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Nova gripa H1N1

#13 Post Postao/la becanka »

IM_ex je napisao/la:ah, al bijeli luk kandishe forumom [Happy.gif]

hmm ... da se insan raspameti, nacisto ... u ovom trenu, najbolje mi je ne misliti o toj gripostini ... ni o (ne)vakcinisanju ... a ni o bijelom luku kao "dekoru", nesht' ne mogu slika


Tako je Kono moja [evojele9.gif]

[icon_peace.gif]

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Nova gripa H1N1

#15 Post Postao/la srebrni »

jako intresantno...moram uzet sebi vremena i prostudirat sve ovo ....narednih dana

dobar tekst
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Odgovori