*Igraj Bosno*

Svjetsko Prvenstvo,Liga prvaka,Cup UEFA,Premijer lige i ostale lige ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: *Igraj Bosno*

#241 Post Postao/la srebrni »

sta reci..........

tuzan i razocaran....
tuzan sam od sebe...kad zivis jedan san koji te nikad ne probudi u javi...ili bolje reci probudi i pokaze kako ipak nije bas tako lijep dok ga sanjas
razocaran igrom...prije svega taktikom..
jucer gledam "trenera svih trenera" par sati prije utakmice hoda bascarsijom, slika se sa narodom i vjerovatno ako sam dobro vidjeo sa kime ide posjecuje neku od ascinica u sarajevu...gdje to ima???prica narodu kako ce prenijet zelje i cestitke fudbalerima...
meni vise nek ne maze oci sa onim svojim ".EBE MI SE"....
izjava poslije utakmice da su igrali ispocetka sa deset igraca jer se Haris Medjunjanin nije snasao na terenu ( a sto li Boze? ), je za mene niskost i uvreda te prebacivanje krivice na jednog mladog fudbalera sa svojih ledja. Tacno je da je Hare imao bespotrebnih "izleta" od_do sesnaesterca al neko mu je trebao tokom igre reci da se ne zaboravlja i da zna sta mu je zadatak...i mnogo iskusniji su poslije primljenog gola zaboravili sta igraju i kako treba da igraju jer fudbal se igra 90 minuta...
ruku na srce ljudi su nas nadigrali nasom igrom koju smo mi imali u lisabonu...trebali smo igru i sastav postavit i pripremit isto prema uslovima terena jer smo znali da ne moze trcati sa njima...sve je to na treneru...
ma ja bih sad mogao pisati satima...danima....isto toliko dana koliko cu biti neraspolozen...treba da cekamo opet neke 4 godine??? i opet sa istim trenerom koji se maze sa savezom...jadna nam majka...
ne mogu reci da fudbaleri nisu zeljeli...nisu htjeli..ogrijesio bih se ...imamo sjajne fudbalere od kojih bi dobar trener napravio svjetski priznatu reprezentaciju...njima hvala na POKUSANOM...
bojim se da sad vremenom polako ne napuste reprezentaciju i fudbaleri klase Misimovic
ispostavilo se na kraju dobro koliko je "dobar" potez slektora da ne da da pred utakmicu sa Spanijom neki igraci "odrade" zute kartone....eto mu sad....on ce vjerovatno ici u afriku...a oni??? mi?????

sto se mene tice Ciro nek ti je SRETNO....fudbalerima HVALA
pa nek smo zivi i zdravi do nekih boljih vremena

ps...srebrni optimista pao na koljena [eusa_wall.gif]
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: *Igraj Bosno*

#242 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Srebreni da dodam nesto sto je realnije od ovog,
hajde da kazem nagadjanja tvog gledista na sve ovo
Prvo pitanje bi bilo a sta da smo pobijedili dali bi bio kritican tada prema treneru Ciri
Drugo je vise cinjenica da je favorit Portugal te njihov samo jedan igrac kosta kao cjela reperzentacija BiH tim hocu reci s kakvom masinerijom se suprostavila BiH i to s minimalnim gubitkom

Tuzan je OK ali razocaran manje... [bihbq3.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: *Igraj Bosno*

#243 Post Postao/la beca »

šta reći, nakon svega...

jeste da nismo otišli u Afriku, čini se da ćemo prije u Evropu :D

moje skromno mišljenje je da je i ovo veliki uspijeh, valja igrati sa Portugalom i sa velikim igračima, velikih svjetskih klubova...Nije Bosna mala kao što se čini....ne treba sada tražiti krivce, mada mi je bilo bravo užasno, kada je Ćiro izjavio da se "mali Haris" i nije baš snašao na terenu, mislim da je momak uredno ubacio nekoliko dugih lopti gdje je trebao, na kraju krajeva ne bi li bilo pravedno ocijeniti cijeli tim, a ne pojedinca...

možda će zvučati uličarski, ali neka je pomoćnom sudiji igrač opsovao ono što jeste, svirali su nama kad smo ih ružno pogledali, a njima nisu ni ono što je za kartona...znaju sudije odlično igrače Portugala...ali neka i crvenog kartona, neka i pogotka sudije u glavu, samo se nadam da neće naš savez kazniti radi toga...da je bio rezultat u korist Portugala, smijem se kladiti da bi bio prekid utakmice....

Važno je reći da imamo, prvi put jednu reprezentaciju koja se može boriti sa prvim imenima svjetskog fudbala i to je najvažnije....rezultat je po mom mišljenju realan...i ako ćemo objektivno, jeste da nismo prošli, ali ga haman možemo smatrati pobjedom, igrati protiv velikih imena sa 0:1 je jedan vid uspijeha....

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: *Igraj Bosno*

#244 Post Postao/la beca »

Ćiro nakon utakmice

"Poraženi smo jer nismo bili kompletni"

Miroslav Ćiro Blažević, selektor reprezentacije BiH, koja je večeras u Zenici poražena od Portugala minimalnim rezultatom 0:1, u izjavi za BHT rekao je da je glavni razlog večerašnjeg poraza nedostatak četiri značajna igrača.
Ćiro je istakao da nema šta zamjeriti igračima koji su sve dali od sebe, ali također da je glavni uzrok porazu to da je naša reprezentacija mala i da su joj večaras falila četiri značajna igrača. "Ne bi smjeli da budemo nesretni iako sam uistinu nesretan jer mi se učinilo da smo mogli nešto napraviti. Ne zaboravimo da je ovo izuzetna ekipa." - istakao je selektor Blažević.

O večerašnjoj igri i debiju Harisa Medunjaina Blažević je rekao: "Haris je bio izgubljen i nije dao potpuni doprinos, da nije bilo tako bilo možda bismo zabili gol, što bi možda na kraju okrenulo utakmicu u našem smjeru. Ali također najvitalniji razlog je u činjenici da nismo bili niti blizu u kompletnom sastavu."

Ćiro je izjavio da su igrači bili vidno potreseni ovim porazom: "Posebno je bio potresen Hasagić koji je doživio nervni slom. Evidentno je da su bili jako markirani, jer smo na poluvremenu bili uvjereni da možemo više napraviti."

Na kraju je Blažević iskoristio priliku da se zahvali navijačima: "Navijačima mogu samo da se zahvalim, bodrili su nas i na kraju su nam aplaudirali."

Na pitanje novinara BHT-a hoće li nas Ćiro povesti u kvalifikacije za EP, Blažević je odgovorio: "Ova mlada reprezentacija ima znatan prostor za progres što je za očekivati kao i da mogu biti još mnogo bolji. Nadam se da ću naći zajednički jezik i bilo bi zadovoljstvo s ovim mladim igračima radit. Pravno sam vezan još jednu godinu dana, ali treba vidjeti šta ljudi misle. Ja sam stari ali vrlo ambiciozni trener, neke bi se stvari trebale promijenit da bi publika dobila što očekuje."

stvarno je nepravedan, skoro pa cijelu krivicu poraza svaljuje na igrača koji je sinoć igrao prvi put....baš mu je ovo podsticaj, nema šta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: *Igraj Bosno*

#245 Post Postao/la srebrni »

LAFF je napisao/la:Srebreni da dodam nesto sto je realnije od ovog,
hajde da kazem nagadjanja tvog gledista na sve ovo
Prvo pitanje bi bilo a sta da smo pobijedili dali bi bio kritican tada prema treneru Ciri
Drugo je vise cinjenica da je favorit Portugal te njihov samo jedan igrac kosta kao cjela reperzentacija BiH tim hocu reci s kakvom masinerijom se suprostavila BiH i to s minimalnim gubitkom

Tuzan je OK ali razocaran manje... [bihbq3.gif]
ma da smo pobijedili bilo bi drugacije normalno je to...al ja nisam nikad ama bas nikad ovo vidjeo kao Cirin uspjeh....lahko je biti trener kad imas igrace..mi imamo igrace VISEG NIVOA....
opet se ponavljam...trener nije trener da seta po carsiji samo par sati prije utakmice...cemu...zasto...sebe dize medju narodom
okasnjele izmjene u lisabonu...juce...taktika...nula...
sve sto je doslo , doslo je od samih igraca
volim i ja njega gledat kad "budalesa" al....vise bih volio vidjet jakog selektora koji ce doradit ove nase momke...
i dalje imam licno misljenje da nesto oko misimovica nije stimalo nakon portugala...on je bio sa familijom na stadionu a ostali koji nisu igrali??? na klupi...
bojim se da cemo ostat bez zvjezdana...sacekajmo malo
a Ciro..prvo posljednji labudji pjev...pa sad kaze da labud moze dugo da rice..
najgore sto iza njega i uz njega stoje oni iz saveza...
ma valjda ce nekad biti bolje...
samo znam jedno...da oni mladi momci rodom iz Bosne koji su zaigrali za Svajcarsku i osvojili neki dan titulu prvaka dobro ce razmisliti hoce li igrati za BiH, a njih trebamo za neka naredna prvenstva, a Boga mi i ovog "loseg" Harisa Medjunjanina....momak je pun snage....samo mu treba dobar trener..
jedan koji zna kulturno kritikovat a ne samo ljubakat igrace...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: *Igraj Bosno*

#246 Post Postao/la nella26 »

Ne treba kriviti ni Ćiru, treba znati da je on prvo čovjek koji je doveo našu zemlju do ove pozicije da se bori za svjetsko prvenstvo, imali smo mi i prije dobrih sastava i igrača ali nije bilo dobre ruke da ih vodi.
Naravno da je sudijama Portugal preći jer u njemu igraju svjetska imena i kakav rejting bi imali da su bili poraženi ali čast nam je izjava njihovog selektora da ako pobjede BiH dobiće i svjetsko a za to su zaslužni momci i po stoti put svaka im čast.
I dobro je da su ikako htjeli igrati s obzirom da savez nije ispunio svoje obaveze prema njima. Ćiro je opet jedini kojem je bilo stalo zaista do pobjede a šta je sa ostatkom saveza, oni čekaju da vide ishod pa da znaju koliko će sebi u džep strpati i to im je jedino bilo važno.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: *Igraj Bosno*

#247 Post Postao/la srebrni »

ma dzaba....sam kaze da je bilo tesko uopste igrati bez cetvorice igraca....trojica pozutjelih

pa sto ih nije pustio da se ispucaju sa kartonima prije spanije....ionako iovako smo fasovali peticu a utakmica nije bila od veceg znacaj nego ove....

dicili smo se i hvalili uspjesima al ipak su iza nas tri poraza zaredom....

i ja sam se ljutio na sudije juce al...znali smo to i prije utakmice..ko je iole slusao strucnjake prije utakmice mogao je ponesto naucit od svakoga...pa vidjet sta je od toga moguce sprovest u djelo..

ma dzaba ne ide mi iz glave slike od juce i setnja po carsiji.....isao da skuplja zelje i cestitke za igrace
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: *Igraj Bosno*

#249 Post Postao/la alyssa_27 »

vidovita_dzemila je napisao/la:sad ćete me kritikovati ali pitam se jesmo li mi zaista tako jaki?
lako nam je bilo pobijediti ove što smo pobijedili u kvalifikacijama (možda je belgija malo bolje od ostalih), ali tri reprezentacije koje su moćne, 6 utakmica s njima....nijednu nismo dobili.....to je činjenica
niti smo dobili tursku, ni španiju, ni portugal i samim tim nismo ni zaslužili da se plasiramo
jebi ga.........voljela bih isto koliko i vi da smo prošli i mislim da nismo nikad imali bolju reprezentaciju, ali nismo zaslužili da prođemo. treba realno govoriti. kako ono rekoše portugal je samo 2 gola primio dosad, a još da je igrao Ronaldo sad.....gdje bi im kraj bio
[evojele9.gif] [eusa_clap.gif]
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: *Igraj Bosno*

#250 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:sad ćete me kritikovati ali pitam se jesmo li mi zaista tako jaki?
lako nam je bilo pobijediti ove što smo pobijedili u kvalifikacijama (možda je belgija malo bolje od ostalih), ali tri reprezentacije koje su moćne, 6 utakmica s njima....nijednu nismo dobili.....to je činjenica
niti smo dobili tursku, ni španiju, ni portugal i samim tim nismo ni zaslužili da se plasiramo
jebi ga.........voljela bih isto koliko i vi da smo prošli i mislim da nismo nikad imali bolju reprezentaciju, ali nismo zaslužili da prođemo. treba realno govoriti. kako ono rekoše portugal je samo 2 gola primio dosad, a još da je igrao Ronaldo sad.....gdje bi im kraj bio

slažem se, ali bih dodala da imamo šanse da za nekoliko godina budemo zaista jaka reprezentacija, jer je sastav takav da su svi igrači mladi, mada se bojim razočarenja istih nakon ovog poraza i povlačenja od igre za reprezentaciju...

Bosna je nekako uvijek bila peh...

i kad smo imali sastav Bolić, Baljić. Kodro, Konjić, Barbarez, Topić, i to su sve bla zvučna imena tadašnjeg fudbala, ali jednostavno nama se nešto ne da i džaba je...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: *Igraj Bosno*

#251 Post Postao/la srebrni »

beca_jovi je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:sad ćete me kritikovati ali pitam se jesmo li mi zaista tako jaki?
lako nam je bilo pobijediti ove što smo pobijedili u kvalifikacijama (možda je belgija malo bolje od ostalih), ali tri reprezentacije koje su moćne, 6 utakmica s njima....nijednu nismo dobili.....to je činjenica
niti smo dobili tursku, ni španiju, ni portugal i samim tim nismo ni zaslužili da se plasiramo
jebi ga.........voljela bih isto koliko i vi da smo prošli i mislim da nismo nikad imali bolju reprezentaciju, ali nismo zaslužili da prođemo. treba realno govoriti. kako ono rekoše portugal je samo 2 gola primio dosad, a još da je igrao Ronaldo sad.....gdje bi im kraj bio

slažem se, ali bih dodala da imamo šanse da za nekoliko godina budemo zaista jaka reprezentacija, jer je sastav takav da su svi igrači mladi, mada se bojim razočarenja istih nakon ovog poraza i povlačenja od igre za reprezentaciju...

Bosna je nekako uvijek bila peh...

i kad smo imali sastav Bolić, Baljić. Kodro, Konjić, Barbarez, Topić, i to su sve bla zvučna imena tadašnjeg fudbala, ali jednostavno nama se nešto ne da i džaba je...

uvijek ama bas uvijek nam je nedostajao jak trener

dzemila u pravu si....ja sam veliki bosanceros i uvjek optimista...al srcem ne mozes sve..tako ni fudbaleri...njihovo znanje treba jos doraditi..treba nam trener ...jak...mocan..
al tesko da to hoce ko da radi bez love...dobro je da nasi momci igraju bez premija...znaci da su iskreni i posteni...

a SAVEZ NAPOLJE
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: *Igraj Bosno*

#253 Post Postao/la srebrni »

pa bas je isfurana...i uvjek imamo igrace al nemam srece...e ne igra se srecom fudbal vec nogama i glavom...a francuzi sinoc i rukama...( mocni pobjedjuju, zao mi irske )


ovo GLAVOM ....mislim mozganjem...samih igraca i uprave
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: *Igraj Bosno*

#254 Post Postao/la beca »

Pitali djevojčicu voli li oca i ona kaze NE, jer je stalno negdje na putu i nikad nije kući. Pitali je voli li mamu, a ona kaze da NE voli jer je mama stalno negdje i nikad je nema kući. Pitaju je koga ti voliš, a ona im kaze "REPREZENTACIJU BOSNE I HERCEGOVINE", oni nikada nigdje ne idu

[To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: *Igraj Bosno*

#255 Post Postao/la andro »

Naravno da nam je svima zao zbog mozda nikada bolje prilike da se plasiramo na jedno veliko takmicenje ali moramo sebi priznati da su momci tokom cijelih kvalifikacija igrali dobro i borili se svim srcem .Naravno kada tu uzmemo u obzir da svi oni malte ne igraju bez nekih znacajnih premija za razliku od svih drugih reprezentacija i ovo mozemo smatrati nekom vrstom pobjede sporta nad politikom uopsteno kao i samom politikom nogometnog saveza . Mozda nam za utjehu moze ostati konstatacija da ce ubuduce morati da itekako respektuju nasu reprezentaciju a zaliti zbog cinjenice da tzv velike reprezentacije jos uvijek imaju veliki uticaj na fifu i uefu , jer je dobro poznato da je uticaj Platinija kao predsjednika a zbog Francuza napravljena ovakva vrsta zrijeba da se podjele u dvije jakosne skupine te da se kartoni prenose u baraz a znamo da Francuzi nisu imali problema sa istim .
Za kraj ipak od sveg srca zelim cestitati nasim momcima i Ciri jer su nam barem dali nadu u buducnost naseg nogometa . Srbiji i Sloveniji od sveg srca zelim puno srece .
slika
slika

Odgovori