Šta je raj/đenet po vašem mišljenju..????

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Šta je raj/đenet po vašem mišljenju..????

#1 Post Postao/la ra-ja »

Voljela bih da mi odgovori neko od vjernika a i ostali koji su citali vjerske knjige pa znaju ili od nekoga culi pa znaju..... :?: :?:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#2 Post Postao/la paparaci »

recicu ti kad progovoris sa mnom [mmmux2.gif]

kako to pitas sta je raj po nasem misljenju, pa zatim trazis znacenje iz knjige/a. odluci se [mmmux2.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#3 Post Postao/la mrki62 »

To je filozofsko pitanje i na to pitanje nema adekvatnog odgovora [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#4 Post Postao/la beba80 »

Nesto sto nas um ne moze spoznat ni priblizno.Raja nisam siguran na sto ciljas i sto zelis da cujes a ja bih mogao mnogo da ti pisem o tome sto je raj ilti dženet.Raj je mjesto gdje covjek odlazi pod uslovom da ispuni misiju na dunjaluku tj.zemlji i da se ne ogrijesi od Gospodara koji ga je stvorio kao niti o naredbe Gospodara.Mi ljudi grijesimo Gospodar nas je i stvorio takve da grijesimo ali svojstvo nas ljudi je da se po grijehu odmah srcem kajemo i Gospodaru vracamo jer On Svevisnji to voli.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#6 Post Postao/la ra-ja »

OK ..tema i pitanje vam nije jasno....sama rijec Raj/djenet vam kaze sta zelim znati ...objaniti mi rijec zasto je to mjesto dobilo ime raj...

Ja nisam nikada citakla nista o tome...Ali sam slusala od drugih ljudi..kazu da znaju... :!:
Kada covjek umre..kako mu bude propisano..neko u pakao a neko u raj...
Kada covjek dodje u raj..tamo ima da vidi cuje i osjeti ,sve ono sto nikada nije na ovom zemaljskom svijetu mogao niti da pomisli...
To je oaza mira srece i blagostanja...Tamo te nista vise neboli ..osjecas se kao mladi covjek u najboljim godina...To mjesto je puno rarnovrsnog svijeca i zelenih oaza ...U izobilju sa hranom i vocem ..koje nikada nisi vidjeo a niti probao...
Raski/dzenetski opojni miris siri se na sve strane..neopisiv za nase pojmove...
Tamo se svi postuju cijene i razumije ..jer govore jednim jezikom....
To mi je pricao jedan covjek tu iz Alzira inace...
Koliko je to tacno neznam ..Posto kupila po to vam prodala..vjerovatno neko zna.... :!:
ETO SMJERNICE STA TREBA PISAT.....AKO NESTO ZNATE... :?:

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#9 Post Postao/la beba80 »

Naravno u Raj/Dzenet i Pakao/Dzehenem vjeruju samo oni sto vjeruju,dakle vjernici.
Dokaz koji bi vjerovanje u realnost pretvorio jos nije iznesen,niko se nije vratio da nam prica o tome,bilo iz raja il iz Pakla.
Halali brate moram te ispravit nas Gospodar je dozvolio odredjenim ljudima kao recimo nasem Poslaniku s.a.a.w. da putem snova obidju i dženet i džehenem tj.raj i pakao

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#11 Post Postao/la beba80 »

Mic_Sokoli je napisao/la:Moguce da je tako beba,da te Allah nagradi za ispravku.
Ja pohitio pa se obratio nevjernicima da takvih dokaza kakve oni traze nema a i da ima opet bi oni ostali nevjernici.
amin sviju nas i smilovao Se na nas

Odgovori