Šta je raj/đenet po vašem mišljenju..????

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#16 Post Postao/la beba80 »

mrki62 je napisao/la:To je filozofsko pitanje i na to pitanje nema adekvatnog odgovora [muzikafo1.gif]
Mrki ti ovim postom sam izjavljujes da ne vjerujes u Poslanika s.a.a.w. kao ni u Gospodara tako sto negiras il mozda nisi znao da je Gospodar snom odvodio Poslanika u dženet/raj/ i džehenem/pakao/.U Gospodarevoj Knjigi stoje jasni ajeti koji govore o dženetu i džehenemu a ti kontriras svojom izjavom nema adekvatnog odgovora sad vidim da nisi proucio suštinu Knjige,te stoga budi obazriv sa izjavama.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#18 Post Postao/la beba80 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Mrki ti ovim postom sam izjavljujes da ne vjerujes u Poslanika s.a.a.w.
Bebo,brate moj u Islamu,stvarno me duboko u srcu zaboli kad te citam i kad vidim da jos nisi skontao nevjernika.
Mic nije stvar u tome vec u necemu drugom a to je svacija dusa zudi za dobrotom tako nas je Gospodar stvorio al blizina prokletog kojem neko dozvoli na mu pridje ude i ostvari kontakt sa istim je problem ja zelim da ljudi koji ovo citaju skontaju da sam im prijatelj kao sto i jesam i da zelim da ih onoliko koliko ja znam mada moje znanje nije veliko al za razliku od nekog jest na ovu temu pokusam odvojit od djavola odnosno ukazat sta je on proklet bio i da on posto se ne vidi stalno huska ljude na to da se suprostavljaju Gospodaru a da isti ti ljudi nisu ni svjesni sta kazu tj.napisu.Sejtan il djavo je bio prisutan prilikom stvaranja covjeka i on zna tacno od cega je covjek stvoren i kako covjeka odvratit od Gospodara.A mi ljudi smo u zadaci da stalno izucavamo slabosti sejtana i da ga stalno obaramo pod noge,a sebi nastojimo da gradimo kucu u dženetu.

Molim te mic nemoj nevjernik nije to nase to je Gospodarevo On zna mi mozemo reci da on ne zna al ne vjernik niposto.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#19 Post Postao/la im_ex »

Nisam namjeravala uzeti ucesce na ovoj temi.
Rijesih se oglasiti se tek da bih bebi80 rekla - svaka ti cast, brate.
Prije dvije noci ostala sam ostavsi citajuci do "rano" od pocetka jednu od Religija tema, na kojoj si jedan od najaktivnijih.
To cime si me posebno odusevio je tvoj blagi nastup pun sabura, toliko pun da i na provokacije uspijevas odgovoriti veoma zestoko, blagim rijecima. Na tome ti se samo pozavidjeti moze. Smatram da to moze samo osoba koja ustvari i jeste takva, karakterno, duhovno obogacena, a to sto kazes da tvoje znanje i nije Bog zna posebno veliko, time potvrdjujes to sto upravo rekoh.
Ranije, u par navrata, obratih ti se pomalo drsko, bezobrazno drsko skoro, molim da mi oprostis, tad te jos dovoljno dobro nisam bila spoznala.
Rekli smo da "vehabija nema", no, ako i jesi pristalica jedne takve zajednice, u mojim ocima ti si Musliman na pravome putu sto se kaze, pa eto, ako cemo i suditi cak samo o nastupu na ovom forumskom prostoru (vjerujem da, ako si jos na nekom forumu aktivan da si isti ovakav).
Necu ti reci ostani takav, jer, ti ustvari i jesi takav, ti i ne mozes biti drugaciji.
Samo jedno bih te zamolila, ako je moguce - citajuci te, obzirom da ne pridajes paznju interpunkciji kostas me vremena (procitam par puta da bih uhvatila smisao recenog), pa, da se malo oko toga pozabavis ... ponavljam, ako je moguce .. inace, neka te dragi Allah dz.sh. nagradi. amin



tek da ne bude da zachatavam ... na temu STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

Po mom misljenju, nagrada za dobra djela tokom ovozemaljskog a prolaznog zivota.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#21 Post Postao/la mrki62 »

Mic , jel ti poznaješ onu priču o jednoj ženi , koja se je molila bogu svaki dan a jedna nije i ta što nije je napojila žednog psa, to je Muhamed vidio i rekao je : od one žene i njene pobožnosti nema vrijednosti .
Istovremeno je pohvalio onu drugu ženu , koja je pomogla jednom od žeđi i gladi psu , rekavši da je svojim postupkom zaslužila džennet .
Mic , ti sa svojim ekstremnim postupcima nisi u mogućnosti ništa objasniti , buktiš sa hujom ,............ sabura , sabura [muzikafo1.gif]


Beba80 ,............. pitanja je mnogo od autorice ove teme i jako je teško odgovoriti na njih , ako misliš suprotno , bujrum ; odgovori joj [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#22 Post Postao/la beba80 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Molim te mic nemoj nevjernik nije to nase to je Gospodarevo On zna mi mozemo reci da on ne zna al ne vjernik niposto.
Vallahi za mene(kod Uleme postoji koncezus po tom pitanju) ne moze neko ko vrijedja Islam i Poslanika bit Musliman.
A i ne mora svako bit Musliman.
Shirk,Kufr i fitna se ne moraju prihvatiti radi dave,nego naprotiv Musliman mora ukazati na to,pa svidjelo se nekome ili ne.
Mic tacno je to da postoji koncezus al idemo ovako tacno je to i da onaj ko vrijedja nije musliman,odnosno jeste al ne razumije.E moje i tvoje je da mu kazemo sta je musliman i sta smije i ne smije musliman.Alah naš Gospodar tacno je da je dao dokaze i naredbe i upustva po kojima se moze poznati licemjer munafik nevjernik ovaj il onaj,al mi ne smijemo se zbog koncezusa ljudi od pera uzeti sebi zapravo da su mudriji od Gospodara,i da sudimo po svom nahodjenju jer tako pise.Tu se mora dobro bit obazrivo ne znam poznajes li hadis koji kaze ako neko kaze nekom da je kjafir a on to ne bude on je sebe oznacio kao kjafira.Mislim da ti ovo nije potrebno.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#23 Post Postao/la beba80 »

IM_ex je napisao/la:Nisam namjeravala uzeti ucesce na ovoj temi.
Rijesih se oglasiti se tek da bih bebi80 rekla - svaka ti cast, brate.
Prije dvije noci ostala sam ostavsi citajuci do "rano" od pocetka jednu od Religija tema, na kojoj si jedan od najaktivnijih.
To cime si me posebno odusevio je tvoj blagi nastup pun sabura, toliko pun da i na provokacije uspijevas odgovoriti veoma zestoko, blagim rijecima. Na tome ti se samo pozavidjeti moze. Smatram da to moze samo osoba koja ustvari i jeste takva, karakterno, duhovno obogacena, a to sto kazes da tvoje znanje i nije Bog zna posebno veliko, time potvrdjujes to sto upravo rekoh.
Ranije, u par navrata, obratih ti se pomalo drsko, bezobrazno drsko skoro, molim da mi oprostis, tad te jos dovoljno dobro nisam bila spoznala.
Rekli smo da "vehabija nema", no, ako i jesi pristalica jedne takve zajednice, u mojim ocima ti si Musliman na pravome putu sto se kaze, pa eto, ako cemo i suditi cak samo o nastupu na ovom forumskom prostoru (vjerujem da, ako si jos na nekom forumu aktivan da si isti ovakav).

Necu ti reci ostani takav, jer, ti ustvari i jesi takav, ti i ne mozes biti drugaciji.
Samo jedno bih te zamolila, ako je moguce - citajuci te, obzirom da ne pridajes paznju interpunkciji kostas me vremena (procitam par puta da bih uhvatila smisao recenog), pa, da se malo oko toga pozabavis ... ponavljam, ako je moguce .. inace, neka te dragi Allah dz.sh. nagradi. amin



tek da ne bude da zachatavam ... na temu STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

Po mom misljenju, nagrada za dobra djela tokom ovozemaljskog a prolaznog zivota.
dragi moji nisam ukljucen nigdje osim na ovom forumu a jesam nekolika posta napisao na jednom drugom.Hvala ti za lijepe rijeci al meni nije cilj da mi iko daje komplimente vezane za vjeru.I sama si rekla da ja jesam takav i znam sigurno da si citala moje postove jer si me skontala ko sam i sto.Moja je zelja bar ove ovdje ljude na ovom chatu ako mogu da prenesem sto sam ja naucio i sto mi je u snu receno kako bih vas spasio vatre a i sebe.Nekakve grupe vjernika meni nije vazno da sam clan i tako mi Alaha ne spadam ni u jednu grupu tih meni licno ne trebaju ni mezhebi ja se baziram na Kuran i sunet tj.hadise i tu nema greske.Cim covjek udje u grupu ljudi lakse mu je pogrijesiti jer mnogo ljudi danas gleda na dunjalucka dobra.Vjeruj mene mnogi ne razumiju kad im pricam al kad im se desi onda kazu vidovit,al nije to ja samo slijedim Gospodareve rijeci i rijeci Poslanika s.a.a.w.
Oprosti sto me tesko razumijes jer htio bih mnogo toga reci u tako malo da ne bih bio ljudima dosadan.Svi mrze velike clanke.Alah nas nagradio sviju oprostio nam i smilovao se na nas.Amin.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#24 Post Postao/la beba80 »

Beba80 ,............. pitanja je mnogo od autorice ove teme i jako je teško odgovoriti na njih , ako misliš suprotno , bujrum ; odgovori joj
Halali mi al mislim da previse trazis od mene a zasto neznam da li je to tvoja zelja da umanjim sprecavanje izliva losih rijeci iz tvoje glave ovdje il nesto dr.Ti sigurno znas da ja ne zelim tebi zlo a niti drugima a ako mislis da ces mene isprovocirati il natjerati da pisem ono sto ne znam grdno se varas.Ja sto ne znam ja i ne pisem jer ne zelim džehenem ni sebi sto bi napisao nit onom ko procita pa postupi i usvoji ono sto bi ja pogresno napisao.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#27 Post Postao/la mrki62 »

beba80 je napisao/la: Halali mi al mislim da previse trazis od mene a zasto neznam da li je to tvoja zelja da umanjim sprecavanje izliva losih rijeci iz tvoje glave ovdje il nesto dr.Ti sigurno znas da ja ne zelim tebi zlo a niti drugima a ako mislis da ces mene isprovocirati il natjerati da pisem ono sto ne znam grdno se varas.Ja sto ne znam ja i ne pisem jer ne zelim džehenem ni sebi sto bi napisao nit onom ko procita pa postupi i usvoji ono sto bi ja pogresno napisao.
Ja sam svojim prvim javljanjem objasnio na način da je teško odgovoriti a ti ako hoćeš ili ako smatraš da si sposoban - bujrum [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#28 Post Postao/la beba80 »

mic sokoli mnogo od onog mozda i sve je tacno sto si ti napisao.ja ne umijem da isjecam ono recenicu po recenicu pa da odgovaram.zato cu ja tebi napisati ovako sta bi ti ucinio imas sto ljuti dusmana vjere Alahove bil ti njima izvadio mac i rekao prihvati islam il .....il bi govorio ono sto je Gospodar ti dao i obrazlozio da lakse razumijes i ti i ja i onaj ko nije u vjeri ,ljepotu blagostanje smirenost duse.Najlakse je sad ljude uzeti i napasti hajde brate izvedi iz kafane covjeka sa Gospodarevom ljepotom da on to vidi i skonta odnosno spozna.E takvog ako naucis taj nikad vise nece u kafanu jer ce uocit djavola il sejtana tamo.To se ne moze postici tvojim nacinom.Imas svoje djete pa nece nezna nisi mu objasnio odnosno ja nisam objasnio svom djetetu nista a trazim od njega nesta.Ne moze tako.Mi moramo jedni drugima objasnjavati i sto je bila i biblija i sto je bio isus i sto je bio musa i Kuran itd al moramo prvo mi sami spoznati sve to.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#29 Post Postao/la beba80 »

Mik da ti ja kazem kakav sam ja bio prije nego me Gospodar uputio putem sna .Ja sam lokao estakvirulah bogarao radio svasta placo ljudima da locu e sad sam se Alahovom miloscu vratio na pravi put reci mi jesili misljenja da ce ako Gospodar se smiluje nekom covjeku koji je bio grdan kao ja il mozda gori uci u vjeru i biti mnogo bolji od mene i tebe

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: STA JE RAJ/DZENET PO VASEM MISLJENJU..????

#30 Post Postao/la beba80 »

mrki62 je napisao/la:
beba80 je napisao/la: Halali mi al mislim da previse trazis od mene a zasto neznam da li je to tvoja zelja da umanjim sprecavanje izliva losih rijeci iz tvoje glave ovdje il nesto dr.Ti sigurno znas da ja ne zelim tebi zlo a niti drugima a ako mislis da ces mene isprovocirati il natjerati da pisem ono sto ne znam grdno se varas.Ja sto ne znam ja i ne pisem jer ne zelim džehenem ni sebi sto bi napisao nit onom ko procita pa postupi i usvoji ono sto bi ja pogresno napisao.
Ja sam svojim prvim javljanjem objasnio na način da je teško odgovoriti a ti ako hoćeš ili ako smatraš da si sposoban - bujrum [Happy.gif]
Mrki nista nije tesko al ja sve sto napisem morao bih pisati iz Knjige i suneta a mnogo mi treba vremena a trenutno nisam nesto vjerovatno ove gripe.

Odgovori