cigarete

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: cigarete

#137 Post Postao/la andro »

Rak , ma prica za malu djecu . Moja otac ne pusi a boluje od istoga , majka umrla prije dvije godine od raka a nikada nije pusila . :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: cigarete

#139 Post Postao/la nella26 »

Ovo je super akcija, svaka im čast a ne kao naša fabrika duhana koja reklamira da se bolje kupuju još ona reklama o cigarama cod, fol nagrade dijele ako pošalješ kodove sa omotnice
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: cigarete

#140 Post Postao/la im_ex »

aaa, jesu dosadni :lol:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Swabooo
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 451
Pridružen/a: 09 Okt 2009 02:12
Lokacija: ZLATNA DOLINA

Re: cigarete

#141 Post Postao/la Swabooo »

Ovako ja pusim
slika
tesko je biti glup budi pametan kao . . .#

KO OVDJE NE POLUDI . . . . TAJ NIJE NORMALAN

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: cigarete

#142 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:Å okantne slike na kutijama cigareta

tobacco_teeth.jpg
Pored povećanja cijena, Francuska će uskoro u borbi protiv pušenja početi da primjenjuje i mjeru "vizuelnog upozorenja" pušača.

- Da bismo stali na put pušenju raspolažemo čitavim arsenalom mjera, izjavio je ovih dana francuski predsjednik Nicolas Sarkozy i na prvom mjestu naveo poskupljenje cigareta za šest posto već od iduće sedmice, ali i uvođenje "vizuelnih upozorenja koja umanjuju pozitivnu sliku cigarete".

Odluka je donijeta i ona je neopoziva, kažu u Jelisejskoj palati i navode da će ta nova mjera početi da se primjenjuje krajem iduće godine.

Više evropskih zemalja kao Belgija, Velika Britanija, Finska i Litvanija uveliko primjenjuju tu mjeru odvraćanja. Fotografije i upozorenja koja idu uz njih ukazuju na direktne ili indirektne štetne posljedice pušenja po ljudsko zdravlje.

Na kutijama cigareta nalaze se fotografije otvorene rane izazvane tumorom koji se razvio zbog pušenja, bezubih usta ili prerano rođene bebe u inkubatoru.

Istraživanja su pokazala da su vizuelna upozorenja veoma efikasna u borbi protiv pušenja. Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) ih preporučuje još od 2005. godine, a komisija u Bruxellesu podstiče zemlje članice Evropske unije da ih primjene.

Prema procjenama stručnjaka u Francuskoj, nova mjera bi, uz ostale, trebalo da doprinese da se broj pušača u zemlji narednih godina smanji za 20 do 30 posto, prenose u utorak francuski mediji.
u Njemackoj je to vec uvedeno. ali bez slika, samo natpisi.

slika

"Pusenje moze biti smrtonosno"

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: cigarete

#145 Post Postao/la ra-ja »

Drago mi je da su konacno nasli nesto tako, da udovolji i pomogne bar onim ljudima koji zele prestati pusiti, zagadjivati okolinu i bacati novac ...
Cudila sam se da to nisu prije plasirali na trziste... :!:

I sad neznam samo kako ce i da li ce dozvoliti fabrike duhana tu vakcinu da bude dozvoljena za slobodnu prodaju... :!:

Cigareta je za moj pojam ..... BLJAK :!:

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: cigarete

#146 Post Postao/la nella26 »

joj Å¡to bi ta vakcina bila dobra stvar
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: cigarete

#148 Post Postao/la mrki62 »

Zanimljivo je i to da pušači imaju od države ipak neku zaštitu ,............. cijena je zaštićena [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: cigarete

#149 Post Postao/la andro »

Nova manjina na Balkanu - pušači
slika
Pušači se opiru novim zakonima

Do nedavno pušači na Balkanu nisu važili za "samoubice sa zadrškom". O njima se čak nije mislilo da su ljudi koji uživaju u poroku. Pušenje je jednostavno bilo nešto što se podrazumijeva. Ipak, vremena se mijenjaju.


"Sve rjeđe na ulicama možete vidjeti oca s cigaretom u ustima za volanom Yuga, dok se na zadnjem sjedištu nalaze djeca požutjelih lica. Skoro da su "izumrle" i majke koje s cigaretom u ustima mijenjaju pelene bebama. Sve češće su vidljive table na kojima se nalazi slika prekrižene cigarete. I sve češće su vidljive tužne prilike koje s cigaretom u ustima stoje na vjetrovitim balkonima"
slika
Sve češći znak u brojnim balkanskim drzavama
"U Srbiji i BiH još uvijek puši skoro 40 odsto odraslih osoba. Njihov broj opada. Medijske kampanje i sve veće cijene pokazuju efekat. Pušenje nije "cool", propagiraju ministri zdravlja tokom posjeta školama. Onaj ko želi da bude moderan čovjek, Evropljanin, taj će se držati podalje od cigareta. U svim državama bivše Jugoslavije sada postoje zakoni o zabrani pušenja. Posljednji i najrigorozniji takav zakon usvojen je u Makedoniji. Pušenje je zabranjeno svuda osim u vlastitoj kući i na otvorenom.

Ipak, čini se da su se zakonodavci pomalo zaletjeli. U pismima čitalaca brojnim medijima i u kolumnama u novinama se može pročitati kako je kafa uz cigaretu balkanski način uživanja u životu i dio tradicije. Vlasnici kafića pozivaju na štrajk jer strahuju od pada prometa. Ko još želi da izađe na kafu, a da potom bude zamoljen da napusti kafić ako hoće da zapali cigaretu. Manjina se brani pred pritiskom zakona.
slika
Najviše se bune vlasnici kafića
Led je probila Hrvatska. Nakon što je uoči turističke sezone usvojen rigorozan zakon, država je popustila pred neposluhom pušača i pred smanjenjem obrta u kafanama. Pušenje je ponovo dozvoljeno u posebno odvojenim odjelima lokala. U Srbiji, gdje je zakon trebalo da bude usvojen uoči Božića, pušači su dobili podršku od onih od kojih su je i očekivali: od lobista koncerna za proizvodnju duhana "Philipp Morris" i "British-American Tobacco". Ova dva koncerna važe za malobrojne firme koje obezbjeđuju posao za građane na jugu Srbije. Oni su premijeru jasno stavli do znanja šta se od njega očekuje. Rezultat: zakon je u kratkom roku stavljen na led. Vjerovatno zbog pauze za pušenje."
slika
slika

Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: cigarete

#150 Post Postao/la Sanguine »

Uh, kad se sjetim kako sam u pubertetu pokušavala da propušim sve da bih bila u koraku sa drugaricama, da bi eto kao ponekad s njima zapalila. Pokušaji su srećom bili uzaludni. Kako mi je to danas drago [icon_chuckel.gif]

Odgovori