Armija BiH kao i Drzava BiH je bila multietnicka??

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#47 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la:Kakve veze ima "primjenjivanje Bosne" sa temom???
Za svih ovih 17 godina,nikada nisam cuo nekoga,kome smeta to sto su borci ARBiH,koji su pogimuli - sehidi.. Nikada to nisam cuo niodkog!
Pročitaj naslov teme , pa ćeš vidjeti da ipak ima sa primjenjivanjem Bosne.
U vezi šehida ,....... ima, meni vjeruj , mogu te odvesti na druge forume, pa tamo čitaj a upoznaj malo više ljudi i čut ćeš i od njih ; da nije logično sve svrstavati u šehide.
basista je napisao/la:Prvo si za Bijedica pisao zasto nije i on proglasen sehidom a sada kazes da su takvi kao on,ipak proglaseni sehidima.. Nije li to proturjecno malko?
Vidiš jednu stvar , to sam dao kao primjer nelogičnosti , niti bi bilo logično da je Bijedić šehid a niti je logično da se neko ko je protiv njegove volje uniformisan i poslan na frontu , kasnije pogiba i da se takav proglašava šehidom.
Sama riječ šehid ima definiciju : To je titula koja se daje muslimanima nakon smrti, ukoliko umru ispunjavajući religijske zapovijedi, ili tokom rata za religiju.
Pa kako neko može biti šehid a da je redovno pio alkohol ili drogirao se , da bi mu bilo lakše preživjeti ratne strahote , ......... kako neko može biti šehid a nije ni bio vjernik .
Hajmo se malo i realiteta igrati ;Kad , koje godine se je ta riječ šehid počela upotrebljavati ????
Jel odmah s početkom rata , sredinom rata ili na kraju rata ?
basista je napisao/la:Tebi je ocito krivo sto je kult sehida potekao iz islama pa ga sad denunciras na sve nacine..
Ništa meni nije krivo a za tvoju spoznaju : Šehidom se smatra osoba čije je mjesto u Raju (Dženetu) obećano, prema ajetu iz Kur'ana, sura ali-Imran, 169. ajet:
Pa čitajući to , ja opet ne shvatam svojatanje riječi šehid , što nema nikakve veze jel meni krivo ili nije .
basista je napisao/la:Briga tebe sto iza tog pojma,stoji onaj najsvetiji dio naroda. Borci koji su kroz hiljadu godina,polagali zivote za ovu zemlju..
Apsolutno si jedini takav Bosnjak (ako te mozemo tako tretirati) koji to osporava.
Napominjem ti da o ovim stvarima,zaista ne mozes polemisati ako nisi upucen u historiju Bosne i Hercegovine.. A nisi.
Uh , borci kroz hiljadu godina,........ pa nemoramo ići baš tako daleko , ko je proglašen iz prvog ili drugog svj. rata šehidom ?
Nije valjda da se niko nije borio za državu ?
Eto , ako ja nisam upućen , budi ljubazan pa me ti uputi [Happy.gif]
basista je napisao/la:Doduse,Paparaci je izgleda u pravu.. Ti si mozda Slovenac pa nas i ne razumijes bas najbolje. Kako drugacije tumaciti cinjenicu da ne osjecas ama bas nista za
zemlju koja te je rodila?
Pa baš zbog te neupućenosti , trebate da me uputite sa argumentima a ne etiketiranjem [muzikafo1.gif]
Mene je rodila moja mati a rodio sam se u lijepoj našoj :lol:
basista je napisao/la:Alija je ipak bio predsjednik koji nije bio zlocinac i nemoj to zaboraviti.
ÄŒega predsjednik , objasni mi .
basista je napisao/la:Izmedju njega sa jedne strane i Milosevica i Tudjmana sa druge strrane,ne mozes staviti znak jednakosti..
Ni u snu , razlika je velika ; Milošević i Tuđman su provodili politiku uništenja muslimana a Alija je bio samo njihov pomagač.
basista je napisao/la:Milosevic je bio cetnik i baraba.. A Tudjman je bio jedan ruzan covjek sa jos ruznijom naravi.. Hinjica obicni.
To su nježne riječi za njih dvojicu , ja mnogo gore mišljenje imam !
basista je napisao/la:Naravno da je Alija grijesio.. Ali nikada,nikada necemo doci u situaciju,da se stidimo pred svijetom zbog njegovih djela. Izvoli me ispraviti ako grijesim.
Stidim se samog sebe zbog njega , y e b e mi se za svijet .
Njegova djela će imati posljedica još mnogo , mnogo godina.
basista je napisao/la:Ovo nije nikakva odbrana Alije. I ja mu zamjerim stosta.
NIKAKO NISI U PRAVU kada si negdje na ovoj temi,napisao da rata ne bi bilo da su Srbima 92.god,ponudlili ovakav neki entitet. Rat je bio zacrtan davno prije tih dogadjanja.. Nikakav entitet ne bi zadovoljio cetnike.. Eto imaju ga sad,pa nisu zadovoljni,, Zele se otcijepiti. Ispravi me opet ako grijesim..
Ti ovdje nikada i ne kazes nesto sto bi se moglo tretirati kao ozbiljan stav..
Vidi jednu stvar , ja sam napisao ovako ; što Alija nije Srbima dao RS već 1992 godine i rata ne bi bilo ( uzmimo npr da je to istina ) ,........ onda bi Alija kod svih muslimana bio IZDAJICA al kroz rat je on glumio nevinog starca i tobože je morao potpisati Dejton , da bi se kobiva ustavio rat .
ko je tada spašen ? Jel Srbi ( koji su bili na izmaku snage , nemotivisani , sa manje naoružanja spram 1992 , jer se je muslimanski živalj dobro naoružao ) ili s tim potpisom spašena ABiH ?
Što se nije Dejton potpisao na određeni rok trajanja ?
Zašto se RS potpisala za sva vremena ?
Jel to za tebe sposobnost jednog predsjednika ?
Pa čak je i svoj rodni kraj , Srebrenicu prepustio RS ?
Bil ti to mogao ?
basista je napisao/la:Lutas vlastitim pustinjama u kojim nema nikoga osim tebe..
Opet ti o meni ,.......... za tvoju spoznaju , davno sam prestao da brinem šta će ko o meni misliti .
Lutao ili ne lutao , samo izražavam svoje demokratsko pravo da izražavanja .
basista je napisao/la:I opet ti podje za rukom,da se u tolikom prostranstvu,sudaris sam sa sobom sto se ocituje tvojim vlastitim proturijecnostima.. Tvoja se fatamorgana,zove Alija..
Zelis se nahraniti rijecima i djelom mrtvog covjeka. Da nije Alije,vjerovatno ne bi bilo ni tebe.. A zivot uvijek ide dalje.. Pa tako bi i mi trebali dalje bez Alije..
Da ićićete bez njega al njegova ostavština će vas "bosti" u oči - RS .
basista je napisao/la:Vjerujem da mozemo tako.. dakle,bez Alije a siguran sam da mozemo dalje i bez tebe.. Jedan cijeli narod,moze bez bilo kojeg pojedinca. Zvuci pomalo frustrirajuce.. zar ne?
Ne, nije frustrirajuće - to su činjenice.
basista je napisao/la:. Kad shvatis to,znaces da je najbolje sto mozes uciniti u zivotu,da pomognes tom narodu na njegovom putu..
Pa svo vrijeme i pomažem - upućujem na greške jednog čovjeka, koje su uzele mnogo života i zbog njega je raskomadana BiH ,............. zašto je rahmetli S. Isović pjevao pjesmu : Bosno moja poharana .
Njegove riječi iz jednog intervua :
DANI: Krajem te 1995. godine je potpisan Dejtonski mirovni sporazum. Malo je poznato da Vi kao skupštinski poslanik nikad niste dali svoj glas za verifikaciju tog, već potpisanog i praktično prihvaćenog dokumenta.

ISOVIĆ: Naravno da nisam, niti bih. On je potpisan pod prisilom, a gospoda koja su potpisala nisu našla za shodno da to barem zaustave, tako što bi tražili vrijeme da se konsultiraju sa parlamentarnim zastupnicima. Greške Dejtonskog sporazuma su užasne: prvo, to je silna nagrada agresoru, zatim katastrofa je to što se nije preciziralo da se svaki protjerani građanin mora - ističem: mora - vratiti na svoje, kao što je bilo u Jugoslaviji poslije 1945. Dobro bi bilo kad bi potpisnici Dejtonskog sporazuma makar dali jednu jasnu izjavu da su to potpisali pod prisilom.

DANI: Je li tačno da ste jednom od potpisnika, nakon što je rekao da nije imao izlaza i da je morao staviti svoj potpis, rekli: Što se nisi ubio?

ISOVIĆ: Da. Prije Daytona, opunomoćen je Muhamed Šaćirbegović da u Ženevi potpiše dokument koji je značio praktično priznanje Republike Srpske. Ja to ne bih potpisao, radije bih skočio kroz prozor: ja kao pojedinac ništa ne značim u odnosu na sve one građane BiH koji su unazađeni ovakvim stanjem.
Budi ljubazan , pa pročitaj Sve na linku http://www.orbus.be/aktua/arhiva/aktua1816.htm
PS. mogu i paparaci i Mic , jer kako vidim imaš njihovu punu podršku [icon_wave.gif]


basista je napisao/la:A ne da ga poistovjecujes sa jednim jedinim covjekom,vjerovatno samo zbog toga,sto je taj narod,glasao za njega.
Ti i tebi slični se poistovjećujete s njim , jer se osjećate napadnutim .
basista je napisao/la:A za koga su trebali glasati? Daj mi brzo to ime.. Ime covjeka koji bi sve to uradio puno bolje.. Da nije mozda Fikret Abdic??
Alija je izgleda,bio nasa realnost. Nasa sudbina i to je to..
Idemo dalje..
Prvi izbori ( za tvoju spoznaju ) nisu bili za Aliju , njemu je ta funkcija poklonjena - mislio sam da to znaš .
Ime ??????? Bilo ko , ko nije opterećen vjerom , neko ko je istinski patriota , neko ko zagovara državu BiH a ne Bošnjake , Srbe ,Hrvate ili bilo koji narod ,............ nekog ko bi radio za dobrobit državljana BiH a ne za neke etničke grupe , etničke teritorije i slične gluposti .
Da,...... idemo dalje [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#48 Post Postao/la paparaci »

hahahahahaha. mrki, jel ti ovo bio vecernji sport [mmmux2.gif]

obrati paznju na onaj intervju sa klintonom na onoj jednoj temi. rijeci su suvisne [wink.gif]

a ti i dalje laprdaj o tome kako se dalo i/ili moglo sprijeciti postojanje rs i sve sto se desilo. mislim, istina je, da se moglo - ali nije se htjelo [wink.gif]

procitaj pazljivo navedeni intervju :wink:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#49 Post Postao/la mrki62 »

Paparaci , ja pročitao i imam svoje mišljenje a ti si isuviše brzo odreagirao , uzmi si vrijeme sinko [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#50 Post Postao/la paparaci »

ma taman posla. kad su mi poznati tvoji stavovi. nista novo necu saznati.

ne valja ti sinko sto toliku mrznju nosis u sebi. pitam se spavas li ikako koliko si zaokupiran borbom protiv Alije i islama :lol:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#51 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:ma taman posla. kad su mi poznati tvoji stavovi. nista novo necu saznati.

ne valja ti sinko sto toliku mrznju nosis u sebi. pitam se spavas li ikako koliko si zaokupiran borbom protiv Alije i islama :lol:
Ipak pročitaj , pa razmisli , probaj - možda nešto i skontaš.
Ja se ne bavim kakv si ti ( jel mrziš koga ili ne ) , ja se trudim biti fer i odgovoriti na ozbiljnim temama .
A to da ti vidiš to sve kroz borbu , yebat ga , ja to tako ne doživljavam.
De malo argumenata sinko [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#52 Post Postao/la paparaci »

ma da to kod tebe pije vode - pa hajd. ne znojio se ja dzaba :lol:

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#53 Post Postao/la basista »

A ja konto,sad ces ti napokon da napises neki vrlo uman post..
Glava me zabolila hvatajuci smisao svih tih citata koje koristis,jer nisi u stanju,
otvoreno pisati o svemu.. A toliko silno,zelis ispasti pametan.. [cool.gif]
.. Odmah na pocetku da ti kazem,krajnje je cinicno pa i NEKULTURNO,
pitati zasto Bosnjaci poginuli u I i II svjetskom ratu,nisu proglaseni sehidima..
Toliko nekulturno,da mi se gadi sto ti i uopce odgovaram..
Nisi ti to zasluzio.. Znas ti vrlo dobro da njih nije imao ko proglasiti za sehide..
To dobro znas.. a razlog zbog kojeg postavljas to pitanje je to,sto je tebi VRLO VAZNO ispasti faca na ovako nekoj temi.. Jer uprotivnom,nemas cime nahraniti svoju sujetu.. a bez nje,nemas cime ispuniti samog sebe..
Ali u lazi su kratke noge.. Pa da te zacas podsjetim na tvopje nove proturjecnosti.. hahahaha!
Kazes,zasto oni nisu "proglaseni za sehide".. Jooj pa vece samoprosipanje na javnom mjestu,nisam vidio.. [Happy.gif] Ako su sehidi i treba da idu u dzenet,a cak i ti tako kazes,ima ko ce ih prihvatiti tamo ..BOLAN BOLAN BOLAN!
Nas sasvim obicni,smrtni sud i nije toliko bitan,, Nemas se ti sta opterecivati time.. Ali razumijem ja tebe.. Eto pa reci da ti nisam drug..
Jos ti je samo ovo ostalo od zivota na ovom dunjaluku i od svih ljudi.. Ti si prazan.. U tebi nema nista!
U tebi ne zivi niti jedan ideal. Ne znam da li covjek moze biti covjek ako nema bar neki ideal u zivotu.. Osim,sto bi mogli reci,da je tvoj ideal "demijurg" (procitati istoimenu knjigu od Dzemaludina Alica,sa posebnim osvrtom na dio u kojem ubijaju pjesnika Behrama). Eto.. to si ti.. Bas kao u filmovima o Gorshtaku.. stoljecima jedna te ista mrznja prati sve one koji toliko zele pomoci svojoj zemlji..svom narodu. Paparaci i Mic,nisu moja podrska bolan.. Ljudi su samo normalno primjetili ono sto se vidi iz aviona.. Ti mrzis Islam. Ti mrzis Bosnu i Hercegovinu..
Sta drugo reci za covjeka koji pljuje po svojoj zemlji zbog jednog i jedinog Alije???
Nasao si za shodno da je popljujes cak i na tako bezazlenim temama kao sto je "rijeke u BiH".. Pitam se samo,koliko ta mrznja treba da bude velika da te natjera da uhafizas cijeli Kur'an,samo da bi ga koristio protiv muslimana?? Po mom misljenju,
svako,ama bas svako,moze sa neta skidati ajete i tumaciti ih po svom nahodjenju.
Ali tumacenje po takvom nahodjenju je jedno a razumijevanje ajeta..eh..to je vec nesto drugo.. Ja bih od telefonskog imenika,po tvom modelu,mogao napraviti svoju sopstvenu svetu knjigu.. Jesi li siguran da si ispao uman na bilo kojoj temi kad si to radio,a radis to stalno.. Da ti ponovim onu recenicu,mozda si zaboravio vec. [Happy.gif] Po Islamu,sehidima je mjesto u dzenetu i Allah odlucuje o tome.. a ne ti i Djuro Pucar-Stari.. Toliko mi se tu "predstavljas"da vjerujem,kako ti mislis da ces i ti u dzenet otici kao sehid.. Ne bi me iznenadilo da se to ispostavi kao tacno..
A sto bih ja obilazio forume da citam ko sta pise o sehidima?? Kakav je fazon sa tim forumima? Jel se tu objavljuju nove Bozije rijeci?
De baaaa... napisi mi pravi post!
Evo ti domaca zadaca.. "O vjernici,borite se na Allahovom putu i na njemu,zalazite zivote i imetke svoje" .. Covjek koji misli da je ovo poziv na borbu za vjeru,stvarno je neobican.. Jer,sta je tu Allahov put?? Ispade po tvome da je to ovaj nas autoput 5c,pa svako ko pogine na njemu i samo oni koji poginu na njemu,mogu biti sehidi.. Eeeeeee moj Mrkane,mrkane.. zbrkane.. Ne postoji takav put kod Boga bolan! Tu se misli,na Boziju vjecitu borbu protiv sejtanskog zla.. Nije bitno jeli borac u muslimanskoj vojsci ili nije.. Bitno je dal je Bogu,njegova borba bila pravedna.. Dopire li ovo do tebe ikako?? Znas li?? Bog je jedan.. To ce ti reci i Saudijski kralj-cuvar dvaju harema,i ajatollah,i papa i patrijarh i tamo neki hepek iz judaizma.. i svi vjernici na svijetu.
???
Joj! Zaboravismo Aliju!! hahaha!
Jel znas sta.. Ipak je Alija bio bolji covjek od tebe pa ne bih sad da ga srozavam i svasta pisem pred tobom jer ti to nisi zasluzio.. Eto,,,taman podjoh da napisemsta mi sve nije bilo pravo kod njega.. Ali kakve bi to svrhe imalo? Razgovor sa tobom na tu temu,licio bi najvise na razgovor sa muhom iz Rumijeve pjesme..eno postavljena na temi Knjizevnost na Turskom,arapskom i persijskom jeziku..
Svrati malo i do tih tema.. Procitaj-nauci..
O Aliji,mogao bih pricati..sa Srebrnim naprimjer ili sa Paparacijem..ili sa Micom.. Ili sa bilo kojim forumasem koji bi realno sagledao njegovo djelo.. pa istakao i dobre i lose stvari.. Cak i ne poznajes historiju svoje zemlje.. To se iz "posta" u "post",
sve vise i vise primjecuje. Znas li sta o bosnjastvu Zmaja od Bosne???????
Ima i to veze sa Alijinim bosnjastvom. Nije da nema. Ali reci mi kako.. sta? Ko?
Kako da komuniciramo i da ti navodim primjere iz historije kad ti ne znas nista o tome. Sve bih morao prepisati da ti to procitas.. Pa to bi bas potrajalo..
Mislim da bi to za mene bila gnjavaza..
Bosna i Hercegovina,zasijana je stechcima i nisanima sehidskim..
Mi postojimo zbog toga sto su oni zalozili svoje zivote. Ti se sigurno ne bi ni rodio.bar ne kao musliman,da nije bilo njih.. ?? Ili je to mozda ujedno i tvoja glavna zamjerka njima????
Rastumacider mi ovo.. Zapravo,postavio sam link.. Zadnja pjesma u kamenom spavacu.. Zove se PORUKA..

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#55 Post Postao/la basista »

. [evojele9.gif]
Hvala Mic.. Trudim se ja bolan,da malo zivne moj sugovornik.. Pomazem mu i tak to.. [Happy.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#56 Post Postao/la paparaci »

moj basista, ne znas koji sevap "hvatas". sto za nas, sto za njega :lol:

za nas, jer stvarno vise nemamo zivaca se plaho sa njim raspravljati. a za njega sto mu treba zrtva.

majke mi kad te ovako citam, postidim se. pozelim da sam nacitan tj. da volim knjigu kao ti, ali dzaba..... - serif je jaci :lol: [evojele9.gif] [wink.gif]

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#57 Post Postao/la basista »

paparaci je napisao/la:moj basista, ne znas koji sevap "hvatas". sto za nas, sto za njega :lol:

za nas, jer stvarno vise nemamo zivaca se plaho sa njim raspravljati. a za njega sto mu treba zrtva.

majke mi kad te ovako citam, postidim se. pozelim da sam nacitan tj. da volim knjigu kao ti, ali dzaba..... - serif je jaci :lol: [evojele9.gif] [wink.gif]
.
Ma jok moj drug Paparaci.. Nije to bas toliko bolan.. a i ne znaci ta nacitanost nista ako covjek ne zeli biti to - Covjek.
Vjerovatno ne bih ni pisao na ovu temu toliko,da on nije cak i sehide poceo proganjati i to boga pitaj zbog cega.. To je ipak previse za moja shvatanja.. Pokrenucu za koji dan temu o svim borcima koji dadose zivote za BiH,od Ilirskog perioda pa do danas.. Nek i Mrki nesto o tome napokon procita..
A vjerujem da je lijepo biti Serif.. [cool.gif] .. hvala.. respect! [evojele9.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#58 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la: A ja konto,sad ces ti napokon da napises neki vrlo uman post..
Glava me zabolila hvatajuci smisao svih tih citata koje koristis,jer nisi u stanju,
otvoreno pisati o svemu.. A toliko silno,zelis ispasti pametan..
To je početak , gdje se sav okrećeš ka meni a ne samoj temi ili mojim odgovorima .
Odgovori ti na moja ( kako nazivaš ) neznanja a nemoj u svakom postu objašnjavati kakav sam ja, re vaki , te naki i sl.
Ja sam svaku rečenicu tvoju pročitao i odgovorio na nju a ti kad nemaš argumenata , onda svo svoje znanje usmjeravaš na opisivanje mene samog.
idemo dalje.
basista je napisao/la: Odmah na pocetku da ti kazem,krajnje je cinicno pa i NEKULTURNO,
pitati zasto Bosnjaci poginuli u I i II svjetskom ratu,nisu proglaseni sehidima..
Toliko nekulturno,da mi se gadi sto ti i uopce odgovaram..
Nisi ti to zasluzio.. Znas ti vrlo dobro da njih nije imao ko proglasiti za sehide..
To dobro znas.. a razlog zbog kojeg postavljas to pitanje je to,sto je tebi VRLO VAZNO ispasti faca na ovako nekoj temi.. Jer uprotivnom,nemas cime nahraniti svoju sujetu.. a bez nje,nemas cime ispuniti samog sebe..
Ali u lazi su kratke noge.. Pa da te zacas podsjetim na tvopje nove proturjecnosti.. hahahaha!
Kazes,zasto oni nisu "proglaseni za sehide".. Jooj pa vece samoprosipanje na javnom mjestu,nisam vidio.. [Happy.gif] Ako su sehidi i treba da idu u dzenet,a cak i ti tako kazes,ima ko ce ih prihvatiti tamo ..BOLAN BOLAN BOLAN!
Nas sasvim obicni,smrtni sud i nije toliko bitan,, Nemas se ti sta opterecivati time.. Ali razumijem ja tebe.. Eto pa reci da ti nisam drug..
Jos ti je samo ovo ostalo od zivota na ovom dunjaluku i od svih ljudi.. Ti si prazan.. U tebi nema nista!
U tebi ne zivi niti jedan ideal. Ne znam da li covjek moze biti covjek ako nema bar neki ideal u zivotu.. Osim,sto bi mogli reci,da je tvoj ideal "demijurg" (procitati istoimenu knjigu od Dzemaludina Alica,sa posebnim osvrtom na dio u kojem ubijaju pjesnika Behrama). Eto.. to si ti.. Bas kao u filmovima o Gorshtaku.. stoljecima jedna te ista mrznja prati sve one koji toliko zele pomoci svojoj zemlji..svom narodu. Paparaci i Mic,nisu moja podrska bolan.. Ljudi su samo normalno primjetili ono sto se vidi iz aviona.. Ti mrzis Islam. Ti mrzis Bosnu i Hercegovinu..
Sta drugo reci za covjeka koji pljuje po svojoj zemlji zbog jednog i jedinog Alije???
Jel vidiš koliko glupih rečenica si napisao u vezi samo jednog i jedinog postavljenog pitanja : zasto Bosnjaci poginuli u I i II svjetskom ratu,nisu proglaseni sehidima..
Pa oni se i dan danas mogu proglasiti - samo da ih ima ko !
Dalje , nisi uopšte ni probao odgovoriti na pitanje : kad su se počeli umrli proglašavati šehidima u ovom zadnjem ratu ?
Koje godine i jesul i oni prije proglasa proglašeni šehidima .

Odgovori konkretno , koje godine, jer rat je počeo 1992 !
basista je napisao/la: Nasao si za shodno da je popljujes cak i na tako bezazlenim temama kao sto je "rijeke u BiH".. Pitam se samo,koliko ta mrznja treba da bude velika da te natjera da uhafizas cijeli Kur'an,samo da bi ga koristio protiv muslimana?? Po mom misljenju,
svako,ama bas svako,moze sa neta skidati ajete i tumaciti ih po svom nahodjenju.
Ali tumacenje po takvom nahodjenju je jedno a razumijevanje ajeta..eh..to je vec nesto drugo.. Ja bih od telefonskog imenika,po tvom modelu,mogao napraviti svoju sopstvenu svetu knjigu.. Jesi li siguran da si ispao uman na bilo kojoj temi kad si to radio,a radis to stalno.. Da ti ponovim onu recenicu,mozda si zaboravio vec. [Happy.gif] Po Islamu,sehidima je mjesto u dzenetu i Allah odlucuje o tome.. a ne ti i Djuro Pucar-Stari.. Toliko mi se tu "predstavljas"da vjerujem,kako ti mislis da ces i ti u dzenet otici kao sehid.. Ne bi me iznenadilo da se to ispostavi kao tacno..
A sto bih ja obilazio forume da citam ko sta pise o sehidima?? Kakav je fazon sa tim forumima? Jel se tu objavljuju nove Bozije rijeci?
De baaaa... napisi mi pravi post!
Opet o meni malo more rečenica a suština se izgubila.
Nikog ja ne mrzim - dok lično ne napišem ili kažem.
To tvoje dodvoravanje nekome , meni ne smeta al ostavi mene izvan svog dodvoravanja - vrati se na moj post i odgovori na njega , jer imaš prilični broj pitanja i potrudi se odgovoriti konkretno na njih .
Na ostalo ti neću odgovoriti , jer svaka druga rečenica se tiče mene a ja nisam ovdje da bih se nekome dodvoravao a najmanje da bih odgovarao na provokacije.
Ako imaš šta konkretno - izvoli al mene osobno ne diraj , ok ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori