Pretplata za telefon

Sve o mobilnim telefonima ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pretplata za telefon

#2 Post Postao/la paparaci »

ma to ti je lopovluk zesci. nije ni u Sanici drugacije. mene najvise nervira sto za tu yebenu rtv pretplatu mi hvatamo jedva tri programa, a u sarajevu za iste pare najmanje 10!

a sto se tice pretplate u njemackoj. pa zavisi. ovdje ti je velika konkurencija. imas tih mreznih operatora za sutati. vecina ovdje uzme uz obican prikljucak tzv. flat-opciju. znaci pausalno platis odredjenu cijenu i mozes cijeli mjesec do mile volje telefonirati (ali samo na fiksne brojeve), a isto tako ima i flat-opcija za internet. ako ces obican prikljucak kao sto ti sad imas, platices nekih 16 eura mjesecno. toliko kosta kod telekoma ako se ne varam. ja licno za telefon i internet izdvajam 45 eura mjesecno. ali zato mogu surfati i skidati do mile volje i telefonirati sirom svijeta na fiksnu mrezu koliko hocu. jedino je par zemalja ograniceno na 500 minuta, kao sto je BiH, Srbija,....

u svakom slucaju, isplati mi se.

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pretplata za telefon

#3 Post Postao/la basista »

Cuo sam da ce ovdje oko Sarajeva,telekom iza nove godine,postavljati svoju kablovsku TV.. Digitalnu.. Mjesecna cijena je 30 KM. U tih 30 KM,uracunata je RTV pretplata,dakle i fixni telefon (trebalo bi) + kablovska TV + internet.. Mislim da to i nije skupo.
Ne mogu da vjerujem da ce nam ovaj harachli telekom to ponuditi.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pretplata za telefon

#4 Post Postao/la paparaci »

to bi bilo zaista fer. pa sad.....

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Pretplata za telefon

#6 Post Postao/la becanka »

Nemamo kucni telefon, posto koristimo samo mobitel,
ali koliko se sjecam, moja je Mama placa dok je imala kucni telefon svaki mjesec samo sto sjedi u stanu taj telefon oko 30-40 Euro, i ako dva tri puta nekoga nazoves, eto ti dobrog racuna u kucu.

Placamo svaki drugi mjesec za TV/Radio gotovo 50 Euro.
I to su samo dva programa sto se placaju, a radio nikad i neslusamo.

A vazda se jade i kukaju da nemaju para i ako uhvate nekoga da ima TV a neplaca, odma kazna od prvog dana kako si u taj stan uselio, sve se mora platiti, to su onda par stotki. [wow.gif]

A ekstra placamo svaki mjesec 60 Euro za digitalni TV, to je kablovska TV, ili kako se zove zajedno sa internetom. To je ok, jer to i internet uvijek koristimo, a ovo za TV mi je stvarno glupost, moras ga platiti samo sto ti sjedi u stanu. [eusa_snooty.gif]

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Pretplata za telefon

#7 Post Postao/la srebrni »

placam sve
Prikljucak telefonski (inace oko 13€ i ako ne pricas)
razgovori po njemackoj u cijeni
prikljucak interneta + surfanje brzinom do 16.000 kb
+ 90 besplatnih TV kanala (gledanje preko TV )sve ukupuno 49€ i ugovor mi istice akoBogda u martu 2010
onda prelazima na ALice gdje cu za te pare i manje imati besplatno skoro citav svijet besplatne razgovore neograniceno ukljucujuci i Bosnu, ako napravim ugovor na dvije godine prva godina ce mi biti oko 34€ a druga 44€

inace mobilne imam i mislim da su za zvanje van maticne zemlje skupi....sa obzirom da imam opciju kojom pozivam call by call bosnu za 8ct
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pretplata za telefon

#9 Post Postao/la paparaci »

ovdje je dobar "fonic" koji pripada mreznom operatoru O2. to je pretplatnicka kartica za mobitele. preko fonic-a telefoniras mobilno u njemacku (fiksni i mobilni) i u neke evropske zemlje (fiksni) za 9 centi!

kad zovem preko fiksnog, izadje me 3 centa po minuti - Njemacka - BiH [thumbup.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Pretplata za telefon

#10 Post Postao/la beca »

priča se da će raja masovno odjavljiati fiksne telefone

pa bolje kupiti karticu od 20 i znaš na što si potrošio

samo opet jadni penzioneri, meni nekoliko maraka ne znači ništa, ali njima na kraju penzija neće biti dovoljna za režije..

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Pretplata za telefon

#12 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:
priča se da će raja masovno odjavljiati fiksne telefone

mi vjerovatno hoćemo jer zvao ne zvao od 1.1. plaćaš 20KM a mi još imamo dva broja dvije pretplate

kad bi narod bio jedinstven pa svi IZ PRINCIPA odjavili fiksni, drugačije bi bilo...monopol je čudo, mogu šta hoće, a svake godine po nekoliko km povećavaju...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pretplata za telefon

#14 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:ma narod je k****
nikad nije bio složan niti će biti


stvarno kako ih nije stid. isto tako struja poskupljuje, znaju da narod mora platiti. jao kako bih ja to sve po kratkom postupku [icon_chuckel.gif]
[evojele9.gif] [thumbup.gif]


evo jedan svjez primjer. kad sam bio ljetos u Sanici pukla je prica, a i istina je da ce se digi tv prebaciti na viaccess cini mi, kao sto je to premiere uradila. mijenjali su jarane kljuceve dnevno po nekoliko puta. to su samo radili telefoni ko je saznao za novi kljuc. covjece, isto neka mafija :lol:

eh, u medjuvremenu se proculo za nekog tipa iz Ribnika(mjesto nedaleko od Sanice) koji prodaje resivere sa karticom i odredjenim paketom s kojim je moguce gledati sve te nase inace zakljucane kanale i mnoge druge. sama oprema kosta oko 60-80km + svaki mjesec sto placas nekih 20-30 maraka cini mi se. zavisi koji paket izaberes. imaju dva. jedan sa vise, drugi sa manje programa. znaci u startu vec moras pljunuti oko 100km ako to zelis.

eh, sad. vec godinu, dvije dana ima kako je uvedena kablovska televizija u Kljucu (17km od Sanice) koja kosta 8km(ili je 10km sad?!). u Sanici je jos nema. da bi se uvela, treba najmanje 30 domacinstava da izjasni i potvrdi zelju za istom. i tako u drustvu ja njima predlozim kako bi bilo pametnije da napravimo spisak i podnesemo zahtjev za kablovsku, jer tu imas sve ove programe sto se inace gledaju i povoljnija je solucija nego uzimati sad novi uredjaj i placati toliko mjesecno. a svakako ce svi, u to sam uvjeren, nabaviti sebi novi uredjaj kad se digi tv preseli. na to ce ti vecina njih - "ma ko ce to, ovo ono".

eto [eusa_wall.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Pretplata za telefon

#15 Post Postao/la ra-ja »

Preko Deutsch Telekom ide mi telefon i kompjuter..Svi razgovori koje vodim u Njemackoj su bezplatni ,ali zato sa Bosnom veoma mnogo platim.Vrlo cesto nemogu zvati preko coda tako da i to uvecava moj racun.
Ovaj mjesec je racun za oboje iznosio 75.eu.. :!: :(

Odgovori