Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#91 Post Postao/la basista »

bijeljina.JPG
bijeljina.JPG (92.68 KiB) Pogledano 2382 puta.

Bijeljinska komunalna policija tokom ove sedmice na pet mjesta u gradu mjerit će jačinu ezana sa gradske Atik džamije. Mjerenje jačine ezana obavit će se po nalogu Skupštine opštine, a na osnovu peticije za smanjenje jačine ezana koju je potpisalo 1.200 građana, saznaje "Dnevni avaz".

O tome je usmenim putem Medžlis IZ Bijeljina obavijestio službenik komunalne policije. U Medžlisu očekuju da će se
mjerenje obaviti u prisustvu predstavnika IZ, te da će se o tome sačiniti zapisnik. Budući da to niko ne dovodi u pitanje, za sada se mjerenje jačine zvona za crkvenih zvonika neće raditi.

Kako saznajemo, mjerenje jačine ezana će se obaviti na osnovu starog Zakona o zaštiti od buke iz 1989. godine. Po tom zakonu, maksimalni tolerantni nivo "buke" u stambenom naselju je 30 decibela noću, odnosno 40 decibela danju. Zakon detaljno opisuje i način mjerenja koji će se, kako saznajemo, primijeniti i u ovom slučaju ispunjavanja želja građana kojima jačina ezana para uši, te će se mjerenje obaviti na 1,7 metara visine i to pored fasada javnih objekata u centru grada.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#92 Post Postao/la nella26 »

basista je napisao/la:
bijeljina.JPG

Bijeljinska komunalna policija tokom ove sedmice na pet mjesta u gradu mjerit će jačinu ezana sa gradske Atik džamije. Mjerenje jačine ezana obavit će se po nalogu Skupštine opštine, a na osnovu peticije za smanjenje jačine ezana koju je potpisalo 1.200 građana, saznaje "Dnevni avaz".

O tome je usmenim putem Medžlis IZ Bijeljina obavijestio službenik komunalne policije. U Medžlisu očekuju da će se
mjerenje obaviti u prisustvu predstavnika IZ, te da će se o tome sačiniti zapisnik. Budući da to niko ne dovodi u pitanje, za sada se mjerenje jačine zvona za crkvenih zvonika neće raditi.

Kako saznajemo, mjerenje jačine ezana će se obaviti na osnovu starog Zakona o zaštiti od buke iz 1989. godine. Po tom zakonu, maksimalni tolerantni nivo "buke" u stambenom naselju je 30 decibela noću, odnosno 40 decibela danju. Zakon detaljno opisuje i način mjerenja koji će se, kako saznajemo, primijeniti i u ovom slučaju ispunjavanja želja građana kojima jačina ezana para uši, te će se mjerenje obaviti na 1,7 metara visine i to pored fasada javnih objekata u centru grada.
Tobe jarabi po tisuću puta [smile.gif] dobro je da nisu tražili da se noću uopšte ne čuje.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#93 Post Postao/la basista »

Ta se dzamija malazi svega 50 metara od ureda cetnika Kacavende.. i to je to..

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#94 Post Postao/la nella26 »

basista je napisao/la:Ta se dzamija malazi svega 50 metara od ureda cetnika Kacavende.. i to je to..
Nisam ni sumnjala, a gdje iskopaše taj zakon iz 1989, mogli su naći kakav iz vremena franje Josipa :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#95 Post Postao/la basista »

Ne mogu taj zakon iz doba Franje Josifa koristiti,jer je on tolerantniji od tog
iz 1989.godine.. :lol: :lol:
.
A inace je Austro-ugarska,renovirala tu dzamiju,jer ju je njena vojska bila skoro u potpunosti i srusila.. Ostala je bila samo munara. Jer je narod,u tom gradu,pruzio jak otpor njihovoj vojsci i upotrijebili su artiljeriju..
Licno je Car Franjo Josif,poslao puno persijskih cilima nakon zavrsetka obnove..
Pa ti Nella,sad vidi.. Koji je gospodin,bio austrijski car iz onog doba a koji je coban,
ovaj Kacavenda.. mada tih cobana,ima puno.. Nije on sam.. [cool.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#96 Post Postao/la nella26 »

Ma Franjo je bio legenda, a to je opet politika da nam dokažu da neće biti po našem i da će nastojati uništiti nam svaki trag, ali šta misli Kaćavenda o jačini zvona crkvenih u Sarajevu, pa znamo i mi šta su decibili :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#97 Post Postao/la basista »

Eh..da.. Sarajevske crkve.. nemoj bona da te ko cuje.. Kazu da ih nema dovoljno i treba jos da se gradi.. Pa prema tome,otkud nam ta ideja da su glasna zvona.. :lol:

Ali cuo sam o zalbama na jacinu ezana sa dzamije kralja Fahda..
Ne znam koje su nacije te zalbe..ali mogu mislit.. Ili su neki boljsevici??

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#99 Post Postao/la basista »

Mic_Sokoli je napisao/la:...jel to moguce....
.
Ne znam Mic,na sta si mislio sa tim pitanjem.
Ali i u slucaju pominjane bijeljinske Sulejmanija dzamije,
i u slucaju dzamije kralja Fahda,istina je.. Na zalost..

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#101 Post Postao/la basista »

MINJA je napisao/la:Sarajevske crkve i njihova zvona,pa mislim stvarno o tome je zalosno raspravljati cega vise ima u Sarajevu.Mislim stvarno raja to nema smisla
.
Pogresno shvaceno..
Lijepo pise i da ima zalbi na dzamiju kralja Fahda..
Htjelo se reci,da nije niko odavdje rekao niti da su glasna niti da ih ima
previse. To za njihov broj,a da ih je premalo,kazu svecenici.
Nisam cuo da je bilo ko ko je relevantan u SA politici,izrazio
protivljenje gradnji crkvi..
Eventualno neki ateisti..
eto pojasnjeno.. trebalo bi.. [cool.gif]


Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#105 Post Postao/la basista »

MINJA je napisao/la:Tvoja ironija se osjeti kroz slova...ovaj smijesak ti je suvisan iako dobro ironican
..

Joooojj Boze dragi.. [icon_help.gif] ..

[cool.gif] ..

Odgovori